EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By lesmie
#115349
E-liquid bazowy od twójliquid.pl został sporządzony przez zmieszanie PG cz.d.a. i czystej nikotyny i jak deklaruje dostawca, też o czystości cz.d.a. Roztwór został wykonany przez laboratorium naukowe Politechniki Poznańskiej kierowane przez dr nauk biologicznych i moim zdaniem jest w najwyższym stopniu nieprawdopodobne aby zawartość nikotyny nie była zgodna z deklarowaną. W moim odczuwaniu mocy tego e-liquidu, jest to 24 mg.
Natomiast e-liquid bazowy od Inawery został już gotowy sprowadzony z Chin o mocy deklarowanej przez chińskiego dostawcę 48 mg. a następnie został przebadany w laboratorium m.inn. na zawartość nikotyny i okazało się że zawartość nikotyny wynosi 24 mg. i jest sprzedawany z deklarowaną mocą 24 mg. Nie mam tego e-liquidu i nie mogę sam tego ocenić, ale są osoby na tym i tamtym forum, które e-liquid bazowy od Inawery odczuwają jako bardzo mocny, znacznie mocniejszy od gotowych e-liquidów 24 mg, oraz mocniejszy od e-liquidu bazowego 24 mg. od twójliquid.pl. Tak że sprawa jest tajemnicza, czy Chińczycy się pomylili (oszukali ?), czy laboratorium badające ten e-liquid się pomyliło ? Sprawa jest ważna, bo chodzi o bezpieczeństwo, wielu pali e-liquidy o mocy 24 mg. i lepiej żeby nie było pomyłki w mocy e-liquidu i żeby ktoś wierząc w deklarowaną moc 24 mg, nie palił jednak e-liquidu o mocy aż 48 mg. !!!
Awatar użytkownika
By eRKa
#115365
Zakupiłem bazę od obu dostawców.Próbowałem obu w czystej postaci i z obu zrobiłem mieszankę (wiśnia z Inawery).
Poza niewielką różnicą w smaku (niuans, trudno to określić) nie czuję różnicy w mocy.
Porównując z płynami 36mg z Casablanki i TW kop podobny, w porównani z płynami 24 z ..?lepszy,większy.
Awatar użytkownika
By lesmie
#115378
eRKa pisze:Zakupiłem bazę od obu dostawców.Próbowałem obu w czystej postaci i z obu zrobiłem mieszankę (wiśnia z Inawery).
Poza niewielką różnicą w smaku (niuans, trudno to określić) nie czuję różnicy w mocy.
Porównując z płynami 36mg z Casablanki i TW kop podobny, w porównani z płynami 24 z ..?lepszy,większy.


Oby taka była prawda, pomyłka byłaby niebezpieczna, ja oparłem się na opiniach z brązowego forum i na tej poniższej opinii i lepiej zawczasu reagować gdyby jednak nastąpiła pomyłka w mocy:

Bruuum pisze:
Heee :!: A ja mam z kolei taką zagwozdkę i zgryz straszny. Mianowicie, do tej pory dymałem bez większego problemu 36mg, czasami tylko rozcienczałem do 24mg gliceryną i dosmaczałem czekoladką od Inawery. I do tej pory wszystko było cacy i gra gitarrra. Liquidy oczywiście były gotowe, kupcze, zamknięte nakrętką z plombą, wyprodukowane przez Farsee i na bazie PG.
Wczoraj dostałem paczuszkę od Inawery z zamówioną bazą i aromatami. Dosmaczyłem jeno Inawerową 24mg czekoladką, rozbełtałem solidnie i zakropiłem na czysty atomek.Rezultat :?: *BOJE SIE* -> tak mi oczki wylazły, gardło i jęzor tak mi zczochrało, że bania mała :!: Kop z nikosi jak 100 *DIABLO* Po jakichś 12, może 15 machach miałem we łbie regularny helikopter, a serducho waliło jak domokrążca do drzwi. Słowem - sponiewierało mnie solidnie :!: Po około 2 godzinach zebrałem się na odwagę i znowu zadymiłem - rezultat jak powyżej.
Pozbierałem się... nie, nie do kupy, tylko w sobie i rozcieńczyłem do 12mg dosmaczając czekaladą, atomek wymyty jak psie .l.a.l.a.l.a. i po następnej 2 godzinnej przerwie dalej palę - nikosia dalej solidnie kopy wymierza, szarpie śluzówką. Jest trochu łagodniej, ale w życiu żadna kupna 36mg mnie tak nie zponiewierała :!: Dalej moc nie do przyjęcia , szczególnie, że dziennie jakieś 2ml odparowywuję - dla smaku czekolady i wielgachnych chmur. Rozcieńczyłem zatem do mocy zaledwie 8mg i dosmaczyłem. Teraz, dopiero teraz odczucia nikotynowe zbliżone do 36mg od Farsee. Nawet porównałem to odczucie na innym, też penowym atomku z 36mg liquidem-gotowcem. Odczucia prawie tożsame.
Teraz clou programu - gdzie tkwi prawda, a ściślej o co kaman :?: :?: :?: Jako, że wierzę Inawerze i Naszemu Staremu Chemikowi vel Mirkowi jak wyroczni w Tebach, czyli absolutnie, to kołacze mi się tylko jedno wytłumaczenie: moje dotychczasowe liquidy to był chszczony napęd :x *IRYTACJA* *DIABLO*


Niech ukaże się więcej opinii o odczuwawaniu mocy e-liquidu bazowego od Inawery, dobrze żeby okazało się że moc e-liquidu bazowego od Inawery okazała się jednak zgodna z deklarowaną 24 mg. bo dziwi mnie takie odczucie mocno zawyżonej mocy e-liquidu bazowego od Inawery przez niektórych forumowiczów, skąd to się bierze ?
By Pilot353
#115380
Czyżby chinole pomieszali buteleczki z różnymi mocami a do sprawdzenia mocy trafiły przypadkowo tylko te słabsze.
Bo jak to inaczej wytłumaczyć. Chyba że przychodzi to w dużych pojemnikach i na miejscu było rozlewane.
Awatar użytkownika
By lesmie
#115384
Trzeba więcej opinii, jeśli będzie dużo takich jak to opisał Bruuum i na brązowym forum też pojawiła się taka opinia o znacznie większej odczuwalnej mocy (przez kogoś kto jest podobno chemikiem ?), to trzeba będzie się sprawie dokładniej przyjrzeć, może trzeba będzie zweryfikować tą moc w innym laboratorium ? Lepiej dmuchać na zimne, pomyłka może być niebezieczna w skutkach, bo ewentualne palenie 48 mg to bezpieczne dla zdrowia już raczej nie jest.
By Pilot353
#115387
Chciałem coś napisać ale na forum może lepiej nie. Może trzeba by inawerę powiadomić ze coś takiego ma miejsce. Pisał coś Irek o hurtownikach zamawiających duże ilości tej bazy. Może powinni się na chwilę wstrzymać.
Awatar użytkownika
By slodziak69
#115390
Ja vapuję bazę inawery rozcieńczoną do 18mg ;) Nie odczuwam zbyt wielkiej różnicy z mocą innych, gotowych liquidów ;)
O wiele bardziej wyczuwałem 26mg BOGE :D Wydaje mi się, że baza jest OK :)
By jacekb
#115393
Rozmawiałem wczoraj z p. Irkiem przez tel i poinformował mnie, że zapłacili Chińczykom za 48 a dostali 24. Powiedział również, że w chwili obecnej rozmawiają z trzema nowymi dostawcami, a sprawą zajmuje się Stary Chemik.
pozdrawiam
By jacekb
#115408
lesmie pisze:No to możemy być spokojni, Stary Chemik będzie wiedział jak jest w końcu z tą mocą.



Stary Chemik, z tego co zrozumiałem zajmuje się badaniem bazy od nowych dostawców (czystość i bezpieczeństwo wapowania)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lesmie
#115418
antahor pisze:chce po raz pierwszy dokupić liquid i nie bardzo wiem jaki chodzi o smak przypominający analoga



O to, to w innym dziale mogłeś jednak pytać, jest wiele gotowych e-liquidów o smakach tytoniowych, jeśli chcesz e-palić taniej, to są też aromaty do bazy (PG z nikotyną) o smakach tytoniowych. Nie są to idealnie takie smaki jak smakują analogi, ale jest podobieństwo, przeszukaj cierpliwie forum, zwłaszcza działy o e-liquidach i znajdziesz wiele takich e-liquidów i aromatów do bazy. Jesli masz więcej pytań, pytaj w dziale o e-liquidach.
By antahor
#115422
chcę kupić cos jutro przez internet bo obawiam się że nie będę miał co palić od wtorku a w moim mieście nie ma miejscowego sklepu więc spytałem w najnowszym poście jaki znalazłem za to sory i dziękuje będę pytał w tamtym dziale
pozdrawiam
By superkubus
#115590
Mam pytanie
Czy po stworzeniu roztworu 2.4% nikotyny w PG możliwe jest że przy rozlewaniu płyn rozlewany na początku ma inne stężenie niż ten pod koniec?

Może przetestować ilość nikotyny w roztworze o kogoś kto uważa że jest mocniejszy. Wtedy łatwiej będzie sprawdzić czy rzeczywiście doszło do pomyłki. No chyba że testowane będą wszystkie buteleczki.
By stawisz
#115715
napisze tak
kupuje zawsze Camela 24 i sobie rozcienczam (najczesciej takie smieszne zielone kartoniki z allegro chwalone na forum)
zakupilem od ziomala z inawera tez 24 i sobie zrobilem soczek w takich samych proporcjach jak wczesniej opisanego Camela do inawery nie dodaje gliceryny (mniej dlubania w atomizerach potem)
efekt inawera odrobine mocniejsza ale nie jest to z pewnoscia 48. rozcienczam sobie zeby miec tak kolo 14-15 bo czyste 24 mnie przytyka. pykam sobie inawere od kilku dni i zyje. mysle ze jest to takie prawdziwe 24 w porownaniu z niektorymi plynami gdzie nie ma ani mocy ani dymu
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#115803
Badania moim zdaniem zostały przeprowadzone prawidłowo i to metodą bardzo precyzyjną. Robił je ktoś, kto na co dzień ma do czynienia z chromatografią.
@kubawodzu: pytasz o koszt takich badań... od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem się dysponuje i czy jest dostępny wzorzec tego, co badamy. Gdyby badań miało być dużo, to koszt wzorca się rozkłada na wiele próbek. Pojedyncze badanie to koszt spory.
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#115805
Baza z Twójliquid 36 mg. Jedna próbka z glikolem propylenowym, druga z dwupropylenowym. Nie dodawałem na razie żadnego aromatu, tak tylko dla sprawdzenia mocy. Jako, że zwykle palę 16 - 18 mg obie próbki zrobiłem na 18 mg.
Moim skromnym zdaniem jest deklarowana moc. Ni mniej, ni więcej. Palone na Joye 510. Nawet bez aromatu jest fajny smaczek. Uważam, że moc liquidu najlepiej wyczuwa się wypuszczając dym nosem. Im większa moc liquidu, tym intensywniejsze szczypanie. Jak po mocno gazowanej wodzie mineralnej.
Teraz czas na robienie smaczków... :D
Awatar użytkownika
By lesmie
#115828
StaryChemik pisze:Badania moim zdaniem zostały przeprowadzone prawidłowo i to metodą bardzo precyzyjną. Robił je ktoś, kto na co dzień ma do czynienia z chromatografią.
@kubawodzu: pytasz o koszt takich badań... od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem się dysponuje i czy jest dostępny wzorzec tego, co badamy. Gdyby badań miało być dużo, to koszt wzorca się rozkłada na wiele próbek. Pojedyncze badanie to koszt spory.


Czyli jednak możemy być spokojni. Skąd więc może się brać ta różnica w odczuwaniu mocy ? Mając do dyspozycji czystą nikotynę 99% i przez osobę znającą się na rzeczy, zmieszać ją w warunkach laboratoryjnych z PG w odpowiednich proporcjach do mocy 24 mg/ml, to cudów niema , musi to być moc 24 mg/ml. Z drugiej strony, jeśli się nie zna zawartości nikotyny w PG i przeprowadzić badanie metodą bardzo precyzyjną i wychodzi że jest to moc 24 mg/ml, to też cudów nie ma, musi to być moc 24 mg/ml, tak że nie rozumiem jakie jeszcze czynniki mogą wpływać na różne odczuwanie mocy tych dwóch roztworów PG z nikotyną w których nic więcej chyba nie ma ?

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.