EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By BadPix
#824379
Jako że tematu tutaj nie widziałem to już go stworzyłem :mrgreen:


Legendary (ciasto z kruszonką) - już z samej zaplombowanej buteleczki czuć wyrazisty zapach właśnie takich babcinych ciasteczek robionych co niedziele do herbatki, kawki. Bardzo przyjemny liquid bez żadnego posmaku chemicznego. Przy wapowaniu miałem chęć przegryzać to ciasteczko za każdym razem. Dla mnie pychota 10/10


Blue Drops
(Mix Jagody z limonką) - super fajny faktycznie trochę zalatujący takimi pudrowymi dropsami które za dzieciaka jadł chyba każdy . Ale tutaj brak chemicznego posmaku . Bardzo fajny wyrazisty w pierwszej chwili jagodowy smak przepleciony kwaskową limonką . Przypomina mi mocno Lq lemoniadę innej firmy 10/10
Awatar użytkownika
By proton789
#827108
Red Drop (Malina Lemoniada) - To jest to czego szukałem, zostawia malinowy posmak na podniebieniu przez dłuższa chwilę. Malina na pierwszym planie, na drugim taka lemonka. Polecam, OGIEŃ :D

Smak 10/10
Chmura 9/10
Kop 10/10

Blue Drop ( Jagoda Limonka ) - Osobiście smakuje mi jak ciasto jagodowe. Przepyszny liquid, pierwszoplanowo jagódka , ciastkowy smaczek i na ostatnim planie limonka.

Smak 10/10
Chmura 9/10
Kop 10/10


PS. Jak ta paczka pięknie pachniała :D
Awatar użytkownika
By Waldip
#874630
Po wielu poszukiwaniach tytoniówek dla mnie to teraz zdecydowanie liquidy nr1...
Moje kubki smakowe najbardziej polecają:
- Sunday Morning - wytrawna tytoniówka z lekkim posmakiem popoielniczki
- Classic CountRY4 - tytoniówka z umiarkowanym posmakiem karmelu

- Chmura - 10/10
- Kop - odpowiedni do opisanej zawartości nikotyny (ja używam 18 mg)
- Smak - zdecydowane 10/10 w obydwu przypadkach
Awatar użytkownika
By saradonin
#874638
Słusznie Pix, polski dystrybutor już swojego działu na forum już nie ma, ale liquidy istnieją nadal. Pozwolę sobie zatem przekleić swoje poprzednie opinie, które zniknęły wraz z działem, może komuś pomogą w wyborze.

***

Nie, nie testowane. Zwyczajnie jarane na genisisach, knot lekko oksydowany, nie hartowany. Wszystkie o mocy 18mg/ml, opinia po wypaleniu przynajmniej 4ml każdego z płynów. Do ocen liczbowych nie jestem do końca przekonany, wciąż się waham, ponieważ wszystkie zakupione liquidy są ciekawie skomponowane, choć nie wszystkie idealnie trafiły w moje specyficzne gusta.

Tennessee Tobacco (seria tytoniowa)

Apache [NET] :?:
Osz cholera! Spodziewałem się tytoniu, spodziewałem się typowego NET'a, ale ten liquid mnie (miłośnika cygarowych ekstraktów) zaskoczył. Nie spodziewałem się tego, jak blisko tradycyjnego papierosa może smakować liquid. Nie ma tu żadnych skarpet, orzeszków, ziółek, ani innych dziwnych sybstytutów, którym błędnie i z kompletnie niezrozumiałego powodu przypisuje się często etykietę tytoniowy; nie ma dodatków, słodzików, etylomaltolu (przynajmniej nic wyczuwalnego). Jest tytoń - w moim odczuciu nie cygaro, lecz właśnie papierosowy - czysty, surowy, szorstki, z lekko ziemistą nutą znaną mi z Purosa i czymś, co nadaje dymny odrobinę fajkowy charakter temu liquidowi (czyżby fire-cured oriental?), wyraźnie wyczuwalny na wydechu i pozostawiający posmak/niesmak kojarzący się z tym, jaki nie raz miewałem tuż po zgaszeniu papierosa. Throat hit również konkretny. Jakby tego było mało przyłapałem się na tym, iż wapowałem go inaczej niż normalnie używam e-petka (w formie 2-4 buchów częściej niż bym palił), a bardziej jak zapalenie papierosa (po kilkanaście głębokich zaciągnieć, lecz rzadziej, w min godzinnych odstępach czasowych). Dla poszukiwaczy smaku mocnego czerwonego szluga, dla mnie zbyt papierosowy do codziennego użytku, lecz od czasu do czasu zapewne do niego zajrzę. Na pytania o liquid zbliżony smakiem do analoga odpowiadałem zawsze Nie ma., dziś powiem Jest, zwie się Apache.

Blue Ridge :)
Na pierwszym planie zdecydowanie dominuje borówka w jakiejś słodkiej postaci kojarzącej mi się z domową konfiturą i sprawia wrażenie soczystej, naturalnej. W tle zaś pojawia lekki nienachalny posmak tytoniu - w tym przypadku jest go bardzo niewiele i stanowi raczej dopełnienie głównej nuty i zbalansowanie owocowej słodkości. Przy pierwszych buchach wydawał mi się wodnisty, jednak przy dłuższych, spokojniejszych zaciągnięciach zasmakował znacznie lepiej: bardzo słodki na wdechu, lekko kwaskowaty na wydechu, a stężenie jak najbardziej satysfakcjonujące. Im dłużej go wapuję, tym bardziej mi odpowiada. Jest w nim też coś, jakiś składnik, który kojarzy mi się z liquidami Halo i nadaje całości kompozycji charakterystycznej świeżości. Mimo przypisania tego liquidu do linii tytoniowej Tennessee Tobacco, jak dla mnie ma on zdecydowanie deserowy, owocowy charakter i dlatego też bardziej mi podchodzi jako przerywnik od powszednich wytrawnych płynów niż do codziennego jarania, wielbicielom owocowych słodyczy natomiast polecam spróbować.

Southern Gentelman [NET] :D
Przy pierwszym zetknięciu na główny plan wybija się cygaro - nie jest ono przytłaczające, ani przesadnie liściaste, lecz mimo treściwości aromatu dobrze wyważone i subtelne, kojarzące mi się ze słynnym Cohiba Robusto z VW. Szybko jednak daje się zauważyć, że kompozycja liquidu jest jednak bardziej złożona w warstwie tytoniowej: wyraźnie wyczuwalny jest dodatek tytoniu papierosowego Burley nadającego odrobinę charakterystycznej szorstkości, a także jakiejś odmiany o fajkowym charakterze. Całość uwieńczona została słodką nutą, jakby likieru lub cukru trzcinowego, której nie potrafię do końca zidentyfikować i opisać. Podsumowaując: świetny wytrawny liquid, nadający się do codziennego wapowania, szczególnie dla smakoszy cygarowych płynów oraz ceniących dobrą tytoniówkę z tym czymś.

Smoky Mountain 555 :D
Na starcie zaznaczyć należy, że mimo znajomego numerku w nazwie, liquid ten nie ma absolutnie nic wspólnego z chińskimi płynami sprzedawanymi pod szyldem 555. Znów, pomimo przypisania do linii tytoniowej Tennessee Tobacco, mamy liquid o typowo deserowym charakterze. Na pierwszym planie mocno stężony w smaku orzech laskowy w słodkiej postaci, w moim odczuciu właściwie bardziej hazelnut cream, masy orzechowej z dodatkiem karmelu, takiej jakiej używa się jako nadzienie w pralinkach itp. W tle odrobina łagodnego, lekkiego tytoniu; całości zaś dopełnia wyczuwalna przy wdechu nutka cynamonowa (chyba?), a w powietrzu unosi się przyjemna woń orzechów. Na deser - super! Na co dzień - niekoniecznie, trochę przytłacza mnie intensywność aromatu.

Sunday Morning [NET] :D
Liquid oparty na mocnej mieszance naturalnych ekstaktów o silnie fajkowym charakterze nieco zbliżonym do Apache: pełny i dymny, trochę orientalny, z wyczuwalnym papierosowym posmakiem. Wzbogacony został aromatem świeżo mielonej kawy oraz kremu waniliowego, które łagodzą surowość i wygładzają kompozycję dając bardzo przyjemny płyn.


Uwaga :!:
Liquidy bazujące na naturalnym ekstrakcie tytoniowym (NET), powodują szybkie zarastanie grzałki nagarem (można się było tego spodziewać), chyba nawet bardziej niż ElToro. Jak mniemam wprawnych waperów jednak to nie zniechęci, bo przecież wymycie knota, przepalenie druta to raptem kilkadziesiąt sekund i znów możemy cieszyć się pełnią aromatu. Mogłyby być co prawda dokładniej filtrowane, gdyż po przelaniu do transparentnej butelki już po kilku godzinach na dnie widoczne są drobinki stałe, najprawdopodobniej pozostałości tytoniu po filtracji ekstraktu.
Awatar użytkownika
By Bogart
#875233
Żeby nie popełnić błędu jak z liquidami El Toro, chcę zapytać o jedną rzecz. Czy MOV Apache nadaje się do wapowania na Volish Crystal 2? Próbował ktoś? Jeżeli to jest głównie do meshowców jak El Toro i podkręcanego napięcia to wolę się dowiedzieć zanim przepłacę i zmarnuję liquid...
Awatar użytkownika
By saradonin
#875236
Bogart pisze:Żeby nie popełnić błędu jak z liquidami El Toro, chcę zapytać o jedną rzecz. Czy MOV Apache nadaje się do wapowania na Volish Crystal 2? Próbował ktoś? Jeżeli to jest głównie do meshowców jak El Toro i podkręcanego napięcia to wolę się dowiedzieć zanim przepłacę i zmarnuję liquid...
Nie próbowałem, więc nie wiem jak na nim smakuje, jarałem tylko na meshu, choć bez jakichś specjalnie wymyślnych wartości (~1.2ohm); na pewno nie jest tak lepki jak Guevara, choć obawiam się, że może równie szybko uśmiercać grzałkę. W każdym razie mając na uwadze, że większość użytkowników przyzwyczajona jest do skarpeciano-orzechowych popłuczyn zwanych przez sprzedawców z niewiadomego powodu tytoniami, tu się można surowością i mocą baaardzo zaskoczyć: na plus lub na minus, w zależności od oczekiwań.
Awatar użytkownika
By Bogart
#875239
Właśnie tych skarpet i zupek jarzynowych to szczerze mam dość:/ El Toro mi nie podchodziły zupełnie, podobno tylko na meshu smakują, więc wolę wiedzieć na zapas :)
Tak z innej beczki, jaki jest minimalny koszt złożenia meshowca i co potrzeba? (wiem, tutoriale mam ale wolę zapytać :))
Awatar użytkownika
By Haze
#875255
Bogart pisze:Żeby nie popełnić błędu jak z liquidami El Toro, chcę zapytać o jedną rzecz. Czy MOV Apache nadaje się do wapowania na Volish Crystal 2? Próbował ktoś? Jeżeli to jest głównie do meshowców jak El Toro i podkręcanego napięcia to wolę się dowiedzieć zanim przepłacę i zmarnuję liquid...

Apacz nadaje się na sznurek, jest na tyle.... hmmm.... powiem delikatnie, osobliwy, że daje radę na sznurku. Jak będziesz kupował MOVy to weź też Southern Gentleman - jak dla mnie to jest on jeszcze bardziej "tytoniowy" niż Apacz. I też daje radę na sznurze.


Bogart pisze:Tak z innej beczki, jaki jest minimalny koszt złożenia meshowca i co potrzeba? (wiem, tutoriale mam ale wolę zapytać :))

O koszcie minimalnym można by pewnie długo dyskutować, ja natomiast uważam, że OPTYMALNY na początek jest:
* atomizer RSST (czy co tam w tej chwili jest na topie tej półki cenowej - Koledzy pewnie doradzą lepiej),
* box na KISie, albo od daria, albo tańszy w zwykłym pudle plastikowym.

Do tego siatka, druty, palnik (jeśli nie masz w domu kuchenki gazowej) i DUŻO CIERPLIWOŚCI.
Tak że w zależności od wybranego zasilania mieścisz się w ~250 zł albo ~350 zł. Przy czym trzeba pamiętać, że KIS to BARDZO PORZĄDNE zasilanie (zostawiające daleko w tyle większość chińszczyzny z tego przedziału cenowego), z napięciem prawie jak z mechanika, i możesz go oczywiście wykorzystywać do wszystkich innych parowników jakie masz.
Awatar użytkownika
By Bogart
#875268
Haze, dzięx! Miałem się Ciebie o to nawet pytać w temacie El Toro :) Zapisze sobie to wszystko i postaram coś z tego zmajstrować. Póki co przetestuję MOV na sznurkach, 30ml płynu wychodzi bardzo dobrze cenowo :)
Awatar użytkownika
By Haze
#875271
Proszę Cię bardzo :D
A jeśli lubisz "soczyste" owocówki to z MOVa warto jeszcze spróbować Happy Farmera - odjechany aromat. I na mesha i na sznurek.
Awatar użytkownika
By Bogart
#875274
A nie wiesz gdzie kupić Southern Gentleman i Happy Farmer? Bo na e-plyny jest tylko Apache... Mam nadzieję że Crystal 2 (1.8 Ohm) i batka 3.4 V oddadzą dobrze smak bo czasem mają z tym problem :D
Awatar użytkownika
By Haze
#875288
Akurat na dzień dzisiejszy stronka wygląda jakby ją robił gimnazjalista, albo jakby coś im się posypało, ale działają sprawnie - dostawa najczęściej w 24h od zamówienia.

PS. A jeśli jeszcze nie wyrzuciłeś Guevary to ją zachowaj - zobaczysz co potrafi na meshu :D
By qbencjusz
#878418
Kilka słów ode mnie, wapuję sobie od dwóch tygodni trzy smaczki i jestem zadowolony.

Red Drop - myślałem, że to będzie mój smak i nie pomyliłem się. Jak pisali poprzednicy malina z nutą limonki. Dla mnie bardzo udane połączenie, znajomość na dłuższy czas.

Blue Drop - jak powyżej ale zamiast maliny jest jagoda. Wolę malinę ale również jest zacnie.

Black Forest - najbardziej złożony smak z tych trzech. Nuta owoców, czekolady mocno wyczuwalna lukrecja. Jak pierwszy raz spróbowałem bardzo mi posmakował ale po ok 3 ml stał się trochę nużący. Teraz do niego wracam i staram się nie nadużywać. Wapując od czasu do czasu jest świetny, głęboki i złożony. Naprawdę polecam bo jest ciekawy ale nie dla tych, których odrzuca lukrecja.

Ogólnie lq kupiony od jednego z Użytkowników w okazji ale wejdą na stałe do menu. Tym bardziej, że cena jest do przełknięcia (odrobinę drożej od liqueena, który w mojej opinii tak dobry nie jest).
Awatar użytkownika
By Bogart
#912516
Zwapowałem już całe Apache. Muszę przyznać, że rewelacja. Na początku ciężko się przyzwyczaić - choć paliłem kiedyś mielone liście tytoniu ze sklepu 'leczniczego' i ten liquid niemal identycznie smakuje! Wadą jest, że ciężko czasem go ciągnąć no i grzałka wygląda jak krajobraz na Ślunsku :D
Na Crystal 2 nie da się palić, źle przytrzymasz i bóbr jak cholera, na Vivi Nova jest ok.
Moja ocena 10/10. Najlepsze jest to, że liquid, w przeciwieństwie do innych, kompletnie się nie nudzi!
Może macie jakieś swoje faworyty (kliry) do wapowania liquidów MOV? Widzę że na vapersisland doszły jakieś nowe wynalazki:
http://vapersisland.eu/purple-people-ea ... anguage=pl
I nie powiem, że spróbowałbym. Tylko na czym?
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#931588
Z Waszych opisów smaków w postach liquidy wydają się ciekawe.
Szkoda tylko,że są w takich wielkich pojemnościach :cry:
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1001633
mecisprado pisze:Kupiłem parę dni temu Apache 30ml 9mg. http://vapersisland.eu/apache-30ml-9mg-p-395.html
Niestety liquid smakuje jak palona guma. Czy to możliwe, że zawartość butelki nabrała zapachu tej gumowej pipetki?


Na jakim parowniku wapujesz Apache ?

Pozdrawiam
Grzegorz


PS. LQ Apache od MoV to jeden z moich ulubionych liquidów (gotowców) *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By mecisprado
#1001722
Witam
Zarejestrowałem się trzy lata temu, ale mam zerową wiedzę na temat e-papierosów.
To jest moje trzecie podejście do tematu a ja dalej palę ramkę dziennie.

Grzegorz
jak Ci tak pasuje APACHE daj adres chętnie pozbędę się śmierdziela
nie mam pojęcia co ja mam – http://dillons.pl/?product=e-papieros2 (papierosa dostałem w prezencie). Myślę o zakupie czegoś innego, ale siedzę na tym forum od dwóch tygodni i dopiero zaczynam coś ogarniać.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1001862
mecisprado pisze:Grzegorz
jak Ci tak pasuje APACHE daj adres chętnie pozbędę się śmierdziela
nie mam pojęcia co ja mam – http://dillons.pl/?product=e-papieros2 (papierosa dostałem w prezencie). Myślę o zakupie czegoś innego, ale siedzę na tym forum od dwóch tygodni i dopiero zaczynam coś ogarniać.


Dziękuję ale zatrzymaj dla siebie, to bardzo dobry liquid :wink:

Apache, Sunday Morning, Southern Gentelmans i któryś z RY4 to linia liquidów oparta o bazę zawierającą TNO, czyli naturalne wyciągi tytoniu i jako takie winny być zdecydowanie buchane na meshu napędzanym mocną grzałką. Słabsze grzałki (takie bzyczki w firmowych klirkach) po prostu błyskawicznie obkładają się nagarem z aromatów i tych właśnie naturalnych wyciągów tytoni. Mesh dlatego, że tylko siatka zapewnia tak dobry (efektywny, dostateczny w czasie) transport liquidu.

Inaczej - istnieje niemała grupa liquidów (część MoV, część El-toro, część eBaronLab), które po prostu na sznurkowych, małomocowych grzałkach "nie pójdą" - będzie nagar, będzie zasyfiony sznurek i będzie śmierdzący kisiel. Im więcej naturalnych ekstraktów w lq tym mocniejszej grzały potrzebujemy (mocno oczywiście upraszczając).

Stąd, sam liquid jest wciąż dobry, nawet doskonały, natomiast epetek z Twojego linka, nie ma szans wyciągnięcia choćby 5% smaku, aromatu i bogactwa tego liquidu. Serio i na zimno zupełnie :wink:


Pozdrawiam
Grzegorz
By qbencjusz
#1057655
Temat nieco zapomniany a lq ze względu na cenę niezbyt popularne ale jakby ktoś chciał spróbować to na vapors island jest obecnie właśnie promocja na MOV. Pozdr i Wesołych!
Awatar użytkownika
By Deavon
#1067121
Winter's chill - pychotka, czekolada na wejscie, potem czuć truskawkę i delikatne orzeźwienie.
Red drop - jak koledzy wyżej. Malinowa lemoniadka. Mniam!

problem jeden : mała chmura, setup ten sam co zwykle (double barrel na kajtku ) i inne lq, np liqueen / foggy / hangsen dawały znacznie większe chmurki. Na buteleczce pisze high PG. Pewnie to jest przyczyna. Spróbuje chyba zagęścić jakoś czymś.
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1080628
qbencjusz pisze:Temat nieco zapomniany a lq ze względu na cenę niezbyt popularne ale jakby ktoś chciał spróbować to na vapors island jest obecnie właśnie promocja na MOV. Pozdr i Wesołych!

Długa ta promocja, ale chyba się skuszę- ale co brać nie wiem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By jimibazooda
#1080630
Baushoku pisze:
qbencjusz pisze:Temat nieco zapomniany a lq ze względu na cenę niezbyt popularne ale jakby ktoś chciał spróbować to na vapors island jest obecnie właśnie promocja na MOV. Pozdr i Wesołych!

Długa ta promocja, ale chyba się skuszę- ale co brać nie wiem :mrgreen:


Jeżeli gustujesz w owocówkach to polecam: Red Drop, Blue Drop, Happy Farmer i Shangri-la ;)
Awatar użytkownika
By jimibazooda
#1080637
Baushoku pisze:właśnie farmer, i red drop mnie zainteresowały.


Mimo to, temat zapomniany.


No niestety, w dobie oszczędzania na wszystkim mało kto kupuje tak dobre liquidy, nawet w tak niskiej cenie. Testowałem bardzo dużo płynów od MOV i mogę powiedzieć, że są na prawdę rewelacyjne, a te które wymieniłem należą do moich ulubionych. A zdecydowanie numerem 1 jest Blueberry Pancakes
By qbencjusz
#1080815
Baushoku pisze:Długa ta promocja, ale chyba się skuszę- ale co brać nie wiem :mrgreen:


Zależy co lubisz. Mi bardzo podchodzi Red Drop (malina z limonką), ma charakter i się nie nudzi. Deserowy smaczek - Grape Medley, słodki i aksamitny. Happy Farmer zdecydowanie oryginalne podejście do owoców choć nie dla mnie z powodu aromatu a'la pastylki pudrowe (nie wiem czy kojarzysz). Próbowałem jeszcze innych i np. jak lubisz coś w stylu kawa/czekolada/karmel to Caramel MOVaccino i Legendary choć w mojej opinii bardziej jako przerywnik.
By qbencjusz
#1080887
W MOV są tylko 0,9,18 i 24. 9mg też daje radę ale chyba nie ma tego smaku w tej mocy, przynajmniej w vapors island.
Awatar użytkownika
By FreakyRipper
#1097413
A powiedzcie mi, jaki jest stosunek PG/VG? Na stronie nie widzę, a jako, że jestem fanem drippowania to trochę gliceryny by się przydało :D
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1120355
mam red Drop, czyli lemoniada - malina z limonką.

Na pierwszym planie, limonka, potem doprawione nutą maliny,
Nie jest nachalne, idealnie zbalansowane.

Więcej powiem, jak otrzezwieje troszke. :D
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#1129248
niespecjalny pisze:Hej. Czy ktoś wie, gdzie można kupić liquidy MOV? zwłaszcza Apache?

strona :http://vapersisland.eu/
nie działa :(

Sklep zlikwidowany...ale tak jak napisał donjohn napisz PW do koleżanki Ahnesa to załapiesz się może na promo wyprzedażowe :mrgreen:
By qbencjusz
#1157886
Sklep zlikwidowany. Jak ktoś śledził sytuację to przez ostatni okres funkcjonowania mieli wszystko 50% taniej (mody jm też). Szkoda bo właśnie pod koniec zakupiłem kilka lq Dr. Werden's Flavoured Tonics i dwa z nich tj. Cureall i Lover's Philtre to jedne z najlepszych smaków jakie przyszło mi buchać.
Na osłodę zostały trzy butelki MOV w zapasie.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.