EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By realg
#1065225
Przedstawiam Wam mój zrealizowany koncept. Jeszcze jedna modyfikacja kajtka.




Pomysł narodził się w listopadzie zeszłego roku podczas degustacji magoo, z braku czasu wdrażanie rozpocząłem dopiero w lutym, a gotowej modyfikacji używam od marca i jestem bardziej niż zadowolony.

Co chciałem osiągnąć (i osiągnąłem), czyli PLUSY tego rozwiązania:

- intensywniejszy smak niż w zwykłym kajtku

- kompaktowy rozmiar mniejszy niż kaj 3.1 Nano – 37mm

- bez utraty pojemności zbiornika na liquid względem standardowego Nano ze zmodyfikowanym płaskim górnym capem (w którym można użyć zwykłego dripka).


Inspiracją był smak z „magoo” – wyraźniejszy niż w kajtku (i co za tym idzie cieplejszy dym). Niestety z powodu permanentnego braku czasu nie wyobrażałem sobie i niestety nadal nie wyobrażam sobie zabawy w setupy w magoo.

Jednak każdy kto próbował możliwości kajtka jako drippera (czyli bez baniaka) wie, że jest wtedy intensywniejszy smak, albowiem tak jak w magoo, czy w Ithace zaciągamy się bezpośrednio z komina.

Jak to osiągnąłem.

No cóż, najprostsze rozwiązania są najczęściej najlepszymi. W zasadzie względem tradycyjnej modyfikacji Nano, wprowadziłem dwie zmiany:

- dłuższy komin (wystaje 14mm nad górny cap) jest jednocześnie ustnikiem

- obcięta górna część standardowego górnego capa, w którą wchodził dripek (jest tu całkiem zbędna i tylko niepotrzebnie zwiększa rozmiar kajtka).

Obie te zmiany udało mi się zrealizować dzięki otwartości na niestandardowe pomysły naszego, dobrze znanego i lubianego kolegi z forum, za co ponownie dziękuję.

Minusy

Minusy tej konstrukcji? Dla mnie nie ma. Ale mogę sobie wyobrazić, że nie każdemu musi pasować węższy dripek, a więc nie jest to konstrukcja dla chcących korzystać wyłącznie ze standardowych dripków. W moim odczuciu węższy dripek jest wygodniejszy i mniej inwazyjny, zaś jego flow jest wyraźnie wydajniejszy niż w standardzie.

Ktoś na pewno też powie, że modyfikując w ten sposób lite’a można jeszcze zejść z wysokości. Ale każdy kto korzystał i z lajta i z 3.1 wie jakie są różnice między tymi modelami i jakich upierdliwości można uniknąć korzystając z 3.1 zamiast lite. Wiadomo przy 3.1 nie muszę odkręcać kajtka by zatankować i lite nie ma bufora na płyn wyciekający z AH (jest tego niewiele ale jednak).

Oczywiście analogiczną modyfikację można też przeprowadzić na kajtku pełnowymiarowym osiągając analogiczne korzyści względem wersji standardowej.

Kajtek razem z zasilaniem 350 to tylko 89,5mm.








By user
#1065274
Świetne.
W 99% podoba mi się ten pomysł.
Ten 1% to minus którego nie znalazłeś ;) Tzn "drip"
Dla mnie odpada, bo stali w zębach nie trawię. Trzeba by jakiś drip nakładany wymyslić dla takich jak ja.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1065281
reed pisze:Trzeba by jakiś drip nakładany wymyslić dla takich jak ja.

W ogrodniczym znajdziesz węże ogrodowe. Duży wybór kolorystyczny i idealnie pasują do metalowego króćca.
Awatar użytkownika
By realg
#1065368
reed pisze:Świetne.
W 99% podoba mi się ten pomysł.
Ten 1% to minus którego nie znalazłeś ;) Tzn "drip"
Dla mnie odpada, bo stali w zębach nie trawię. Trzeba by jakiś drip nakładany wymyslić dla takich jak ja.


W pierwszej kolejnosci dziekuje za mile slowa.

Jesli zas chodzi o "stal w zebach", to
- sam przez wieeele lat nie akceptowalem dripow z ss, bo zimne, bo stalowe, czy bo poszli do lasu... az przyszedl taki czas, ze zaczalem uzywac wylacznie stalowych, bo bardziej higieniczne i fotogeniczne :D
- z pewnoscia niewielkie udoskonalenie pomyslu Pucha zalatwi temat :D

Obok kompaktowosci na wyjscia bez redukcji pojemnosci przyswiecala mi intensyfikacja smaku, ktorej bez modyfikacji moze doswiadczyc wstepnie kazdy posiadacz kajtka odkrecajac baniak i ciagnac bezposrednio z komina :wink:

Wstepnie, gdyz w takim konfigu komin grzeje sie bardziej niz w przedstawioej modyfikacji.
Awatar użytkownika
By realg
#1153364
Koleżanki i Koledzy,

Quasi bloga ciąg dalszy.

Tym razem przedstawiam kajtka w wersji AMOK MINI!

Ostatnio nabyłem zachwalaną za smak lepszy niż 3.1 ES topową, najwyżej ocenianą (4,7/5) wersję klona Kajtka mini v2.1 ES w wykonaniu IVOGO - https://www.fasttech.com/p/1759000.

Z radością odkryłem, iż modyfikacja tego parownika do wersji AMOK nie będzie wymagała żadnych prac tokarskich, a więc będę mógł ją zrealizować we własnym zakresie i od ręki :D

Mianowicie w secie już znajduje się dłuuugi komin będący opcją do wersji z trzema tulejami, a górny cap nie wymaga ścinania, gdyż od urodzenia jest gotowy do transplantacji.

Obrazek

Wystarczyło zastosować dłuższy komin z zestawu w konfiguracji z dwoma tulejami i już osiągamy korzyści z wersji AMOK mini :D

Obrazek

Przy tej okazji wspomnę o tym, czego nie napisałem w pierwszym poście, a mianowicie o przyczynie poprawy i intensyfikacji smaku. Otóż poprawa smaku wynika nie tylko z niezakłóconego, bezpośredniego przepływu "dymu" na skutek pozbycia się uskoku w miejscu przejścia komina w dripa, ale również z niezaciągania skroplin, które w tym uskoku się zbierają (jest ich relatywnie nie wiele, ale już ktoś na forum sygnalizował tą niedogodność).

Reasumując opisane w pierwszym poście tego topiku rozwiązanie intensyfikujące doznania smakowe z parowników typu kayfun najprościej jest zrealizować na zestawie kajtka mini - nie musimy wtedy nic dodatkowo zamawiać, a tym samym czekać na efekty.
Awatar użytkownika
By Stw
#1153710
Zastosowanie takiego mini driptipa nieprzyniesie takiego samego efektu? [img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08/20/689b8829c72544ccafa492b96f4cf154.jpg[/img]
By dar_i_juz
#1153775
"Wiadomo przy 3.1 nie muszę odkręcać kajtka by zatankować i lite nie ma bufora na płyn wyciekający z AH (jest tego niewiele ale jednak). "

Na tych Twoich fotach widać, że tez nie masz dolnego kapa... - jesli tam jest ten konektor z FT:
https://www.fasttech.com/p/1662400
to rzeczywiscie ten bufor jest...

"Kajtek razem z zasilaniem 350 to tylko 89,5mm."

owszem, tyle, że bez dripka...- tak naprawdę trzymasz w zębach komin...

89,5 mm?...

No to policzmy tę wersję 3,1+nemezis (tez wolę 3,1 niż lite):
- zasilanie z dokreconym aku - 5,4 mm
(połaczone tymże konektorem)
- baza 3,1 - 9 mm
- pierscień nano + makrolon + pierścień to jest to z FT:
https://www.fasttech.com/p/1700500
- 28 mm
- kap górny - 6 mm (z zestawu lite+v.2) - ten kap jest płaski od wewnątrz, nie jest frezowany, a o to Ci przecież chodzi..
____
razem:
97 mm.
I to z bazą od 3,1!

Powiem tak:
7,5 mm róznicy przy takich maleństwach to rzeczywiście dużo, ale mam przynajmniej mozliwość włożenia dripa - takiego, jakiego chcę...

np. takie cóś:
https://www.fasttech.com/p/1484100
To chyba najzgrabniejszy dripek z FT:) - oczywiście bez tego izolatora...

pzdr:)
Awatar użytkownika
By realg
#1154026
Stw pisze:Zastosowanie takiego mini driptipa nieprzyniesie takiego samego efektu? http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/08 ... 4cf154.jpg


Niestety nie. Zastosowanie przedłużonego komina będącego jednocześnie dripem ma na celu uniknięcie połączenia komin-drip, co zmienia najwyraźniej charakter przepływu "dymu" a tym samym poprawia/intensyfikuje smak. Dodatkowo nie zaciągamy skroplin z połączenia dripa z kominem.

Takie rozwiązanie ma miejsce w fabrycznej ithace/magoo. Jest ona chwalona (równiez na tym forum) za smak.

Efekt, który tu osiągnąłem to poprawa smaku

-- [scalono] 21 sie 2014, 13:16 --

dar_i_juz pisze:"Wiadomo przy 3.1 nie muszę odkręcać kajtka by zatankować i lite nie ma bufora na płyn wyciekający z AH (jest tego niewiele ale jednak). "

Na tych Twoich fotach widać, że tez nie masz dolnego kapa... - jesli tam jest ten konektor z FT:
https://www.fasttech.com/p/1662400
to rzeczywiscie ten bufor jest...


Tak, dolny kap jest zdjęty. Konektor, którego użyłem jest produkcji naszego dobrze znanego i lubianego kolegi z forum. Jest szczelny - wycieków brak :D

dar_i_juz pisze:"Kajtek razem z zasilaniem 350 to tylko 89,5mm."

owszem, tyle, że bez dripka...- tak naprawdę trzymasz w zębach komin...


Tak to prawda - w zębach trzymam przedłużony komin. Wynika to z założeń konstrukcji. Bliźniaczo podobnej do ithaki/magoo. Tam też komin jest ustnikiem. Dla mnie jest to lepsze rozwiązanie - węższy ustnik odbieram jako mniej inwazyjny :D Ale wiadomo rzecz gustu

dar_i_juz pisze:89,5 mm?...

No to policzmy tę wersję 3,1+nemezis (tez wolę 3,1 niż lite):
- zasilanie z dokreconym aku - 5,4 mm
(połaczone tymże konektorem)
- baza 3,1 - 9 mm
- pierscień nano + makrolon + pierścień to jest to z FT:
https://www.fasttech.com/p/1700500
- 28 mm
- kap górny - 6 mm (z zestawu lite+v.2) - ten kap jest płaski od wewnątrz, nie jest frezowany, a o to Ci przecież chodzi..
____
razem:
97 mm.
I to z bazą od 3,1!

Powiem tak:
7,5 mm róznicy przy takich maleństwach to rzeczywiście dużo, ale mam przynajmniej mozliwość włożenia dripa - takiego, jakiego chcę...


Rzeczywiście chciałem walczyć o milimetry, które przy sprzęcie na wyjścia mają dla mnie znaczenie.
Przy czym głównym celem tej zabawy było poprawienie/intensyfikacja smaku, które udało mi się osiągnąć :D
Zaś kwestia możliwości użycia ulubionego dripa tu niestety odpada. Jak to w życiu - coś za coś :D

-- [scalono] 21 sie 2014, 13:19 --

Gwido67 pisze:realg, dzięki za ciekawy pomysł *CZAJNICZEK*

Pozdrawiam
Grzegorz


A bardzo proszę :D
Oby Ci się przydał i spodobał nowy smak. :D
By dar_i_juz
#1155126
Rzeczywiście chciałem walczyć o milimetry, które przy sprzęcie na wyjścia mają dla mnie znaczenie.
Przy czym głównym celem tej zabawy było poprawienie/intensyfikacja smaku, które udało mi się osiągnąć :D
Zaś kwestia możliwości użycia ulubionego dripa tu niestety odpada. Jak to w życiu - coś za coś :D

Rozumiem problem - małe jest piekne ..:)
Normalnie nie da się tego przeskoczyć: wysokość trzyma tuleja+komin...
Jesli nano ma 24mm, to kap 9 mm. Jesli nano ma 28mm, to kap ok. 6 mm - tak mniej więcej to wygląda...
Lite+ v2 z tym większym nano (płaski kap) ma 38 mm...
Do tego 4Nine (48 mm) - i masz 86 mm:)
Awatar użytkownika
By realg
#1162123
Paląc od 5 miesięcy równolegle wersję standard kajtka 3.1 i kajtka 3.1 nano AMOK coraz bardziej dokuczała mi różnica w smaku na niekorzyść standardowego kajtka i nie mogłem już dłużej powstrzymać się by również pełnowymiarowego standarda przerobić na AMOKA

Opisana w pierwszym poście modyfikacja dała mi lepszy smak niż standardowy kajtek, ale człowiek jest istotą, której ciągle mało. I jak ma dobrze to chce jeszcze lepiej, a jak ma lepiej to chce jeszcze lepiej.

Również ja cierpię na tą przypadłość.

Stąd zadawałem sobie ostatnio pytanie, czy można jeszcze ulepszyć smak z AMOK'a.

I do głowy przyszły mi chwalone za smak parowniki, takie jak magma,, spheroid, czy 454.

Co je łączy? Ano sferyczna kopuła.

Postanowiłem zaryzykować i sprawdzić, czy również w tej konstrukcji to coś zmieni/poprawi.

Znów u naszego dobrze znanego i lubianego kolegi z forum złożyłem niecodzienne zamówienie.

Mianowicie komin nie tylko znacznie dłuższy od standardowego (29mm rurki) ale przede wszystkim wycięty sferycznie.

Obrazek

Obrazek

W efekcie tego zabiegu uzyskałem zmniejszoną komorę "spalania" (niby nie wiele, ale zawsze ) ale przede wszystkim inną charakterystykę przepływu zwaporyzowanego płynu.

Odczucia?

:D :D :D :D :D :D :D :D hmm...

Po dwóch tygodniach naprzemiennego wapowania z Amoka i AMOKA sferycznego z pełnym zadowoleniem stwierdziłem, że smakuje mi lepiej niż ze zwykłego AMOKA (a już tamten był smaczniejszy od zwykłego kajtka).

So, mission accomplished :D

Poniżej rodzina AMOKÓW w komplecie

Obrazek

Od lewej AMOK 2.1, AMOK sferyczny, i AMOK pierwszy.
Awatar użytkownika
By realg
#1162720
Oba zmodyfikowane elementy zawdzięczam otwartemu na nowe, i niestandardowe rozwiązania - koledze robcie2.
- komin z wąską częścią o długości 29 mm (w AMOK sferyczny) i wycięty sferycznie
- z górnego capa fabrycznego została stoczona część, w którą wchodzi dripek.

Wstępnie możesz spróbować, czy nowy smak Ci się spodoba nie kupując nic :wink:
Wystarczy zdjąć baniak z kajtka i korzystać jak z dripera.
Będzie to konfiguracja jak na zdjęciu:

Obrazek

Oczywiście nie będzie to do końca to samo, bo bierze lewe powietrze bokiem, ale jakiś pogląd da :D
Będzie to smak zbliżony do AMOKA z pierwszego postu - lepszy od zwykłego kajtka, choć ustępujący rozwiązaniu sferycznemu.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1162739
Nawet wyjęcie drip tipa i ciągnięcie prosto z capa polepsza trochę smak. Po prostu jest taka zasada, że im krótsza droga grzałka-paszcza, tym bardziej intensywny smak, a jak ściągniesz ustnik to już jesteś blisko końcówki komina.
Awatar użytkownika
By realg
#1162760
Mutango pisze:Nawet wyjęcie drip tipa i ciągnięcie prosto z capa polepsza trochę smak. Po prostu jest taka zasada, że im krótsza droga grzałka-paszcza, tym bardziej intensywny smak, a jak ściągniesz ustnik to już jesteś blisko końcówki komina.


To prawda, że długość rurki ma wpływ na odczuwany smak.

Ale tu (AMOK sferyczny) ta długość jest zbliżona do standardowego kajtka.

Zwróć uwagę, iż w AMOKU z pierwszego postu droga przepływu powietrza z komory jest krótsza niż w AMOKU sferycznym, a smak z tego ostatniego znajduję jako pełniejszy.

Tu poprawa/intensyfikacja smaku wynika z:
1. niezakłóconego, bezpośredniego przepływu produktów waporyzacji na skutek pozbycia się uskoku w miejscu przejścia komina w dripa
2. z niezaciągania drobinek skroplin, które w tym uskoku się zbierają (jest ich relatywnie nie wiele, ale już ktoś na forum sygnalizował tą niedogodność).
3. wielkości komory "spalania"
4. modyfikacji charakterystyki przepływu produktów waporyzacji wskutek zastosowania sferycznej kopuły nad komorą spalania.

Osobiście widzę pewne podobieństwo między modelowaniem przepływu powietrza (tu "dymu") w ep a np w elektroakustyce, czy motoryzacji.
Czyli np kanał bass-reflex w odniesieniu do subwooferów, czy strojenie przepływu powietrza w układzie dolotowym silnika.
Umiejętne strojenie przepływu w tych dziedzinach jak z pewnością wiesz, powoduje znakomitą poprawę charakterystyki odpowiednio pracy subwoofera, czy silnika.
Są na to przecież nawet wzory i programy do dostrajania, ale końcowe efekty uzyskuje się i tak strojąc manualnie i po próbach praktycznych.

Dziedzina e-p jest wcale (lub prawie wcale) nie zeksplorowana w tej dziedzinie i chyba póki co pozostają próby dostrajania manualnego, opartego na próbach praktycznych. Aczkolwiek pewne zasady strojenia można próbować stosować z innych dziedzin. :wink:
A mnie taka zabawa po prostu kręci :wink:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1162776
realg pisze:A mnie taka zabawa po prostu kręci :wink:

Skoro tak, to może jeszcze spróbować dorobić krótszą tulejkę, zmniejszając tym komorę parownika. Tam jest spory zapas. Jeśli nie robi się zbyt wysokiej grzałki, to myślę że można skrócić co najmniej tyle jak na zdjęciu poniżej. Ponadto znacznie zwiększyłoby to pojemność tanka np w wersji nano, pozostawiając więcej przestrzeni na liquid.

Obrazek
Awatar użytkownika
By realg
#1162842
Mutango pisze:Skoro tak, to może jeszcze spróbować dorobić krótszą tulejkę, zmniejszając tym komorę parownika. Tam jest spory zapas. Jeśli nie robi się zbyt wysokiej grzałki, to myślę że można skrócić co najmniej tyle jak na zdjęciu poniżej. Ponadto znacznie zwiększyłoby to pojemność tanka np w wersji nano, pozostawiając więcej przestrzeni na liquid.


U mnie trudno byłoby to wdrożyć, gdyż ja układam watę/szmatę tak:

Obrazek

I od góry szmaty do góry tulei zostaje niecałe 5mm.
Z kolei wysokość gwintu w kominie wynosi 4mm. Zostaje więc mniej niż 1mm luzu.
A przestrzeń wewnątrz tej gwintowanej części komina zajmuje już sferycznie wytoczona stal:

Obrazek

De facto to co przy innym setupie byłoby poniekąd pustą przestrzenią (potencjalnie redukującą intensywność smaku) u mnie zajmuje bawełna redukując kubaturę komory.

Ale można by pomyśleć nad zwiększeniem grubości ścianki gwintowanej w kominie o jakieś 1,5mm. To chyba max, by nie dotykała grzałki 8 -zwojowej/drut 0,3.
By jq0o
#1210195
realg pisze:
Mutango pisze:Nawet wyjęcie drip tipa i ciągnięcie prosto z capa polepsza trochę smak. Po prostu jest taka zasada, że im krótsza droga grzałka-paszcza, tym bardziej intensywny smak, a jak ściągniesz ustnik to już jesteś blisko końcówki komina.


To prawda, że długość rurki ma wpływ na odczuwany smak.

Ale tu (AMOK sferyczny) ta długość jest zbliżona do standardowego kajtka.

Zwróć uwagę, iż w AMOKU z pierwszego postu droga przepływu powietrza z komory jest krótsza niż w AMOKU sferycznym, a smak z tego ostatniego znajduję jako pełniejszy.

Tu poprawa/intensyfikacja smaku wynika z:
1. niezakłóconego, bezpośredniego przepływu produktów waporyzacji na skutek pozbycia się uskoku w miejscu przejścia komina w dripa
2. z niezaciągania drobinek skroplin, które w tym uskoku się zbierają (jest ich relatywnie nie wiele, ale już ktoś na forum sygnalizował tą niedogodność).
3. wielkości komory "spalania"
4. modyfikacji charakterystyki przepływu produktów waporyzacji wskutek zastosowania sferycznej kopuły nad komorą spalania.

Osobiście widzę pewne podobieństwo między modelowaniem przepływu powietrza (tu "dymu") w ep a np w elektroakustyce, czy motoryzacji.
Czyli np kanał bass-reflex w odniesieniu do subwooferów, czy strojenie przepływu powietrza w układzie dolotowym silnika.
Umiejętne strojenie przepływu w tych dziedzinach jak z pewnością wiesz, powoduje znakomitą poprawę charakterystyki odpowiednio pracy subwoofera, czy silnika.
Są na to przecież nawet wzory i programy do dostrajania, ale końcowe efekty uzyskuje się i tak strojąc manualnie i po próbach praktycznych.

Dziedzina e-p jest wcale (lub prawie wcale) nie zeksplorowana w tej dziedzinie i chyba póki co pozostają próby dostrajania manualnego, opartego na próbach praktycznych. Aczkolwiek pewne zasady strojenia można próbować stosować z innych dziedzin. :wink:
A mnie taka zabawa po prostu kręci :wink:

Należy dodać,że każda zmiana średnicy podczas przepływu "dymu" jest niekorzystna.
Jeżeli mamy np. mały otworek w dripie,to na zwężeniu przekroju następuje wzrost ciśnienia,czyli sprężanie=skraplanie.Skutkuje to mniej obfitym "dymkiem".
Łatwo to sprawdzić wapując z i bez takiego dripka.
Pomysł z długim kominem-znakomity.
Awatar użytkownika
By realg
#1210255
Generalnie jest tak jak napisałeś, przy czym widzę mały wyjątek od zasady zwężania.

Klasyczny drip tip od kajtka ma sporą średnicę wewnętrzną (5mm) przez całą swą długość a u samego wylotu zwęża się do ok. 2mm.

Takie rozwiązanie powoduje, iż smak jest subiektywnie lepszy niż na dripach o stałej średnicy.

Co prawda już go od dawna nie używam, ale pamiętam, że zakładając go do innych parowników (standardowo wyposażonych w dripy o stałej średnicy lub co gorsza w dripy o małej średnicy wlotowej a większej wylotowej) uzyskiwałem wyraźny subiektywny upgrade smaku.

Przy AMOKach dripki stały się zbędne, a poprawa smaku nastąpiła m.in. na skutek niezakłóconego przepływu powietrza i redukcji objętości układu.
Nie wykluczam, iż zwężenie do powiedzmy 2mm u samego wylotu rurki kominowej mogłoby coś jeszcze poprawić.

Ale na dziś pracuję nad zależnością smaku (intensywność) od objętości całego układu. Coś właśnie w tym celu zakupiłem. Tylko permanentny brak czasu mi dokucza :D
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.