EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1147813
*BOJE SIE*
Hotshot boost mode!!!!! Yeaahhh :mrgreen:
Dane, cena... kiedy (opróżniamy portfele)? :D

Design całkiem spoko..
Awatar użytkownika
By szoferek
#1147814
Kurde miałem zbierać na przyszłoroczny urlop a tu :dupa
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1147819
Musze obejrzeć co tam Busardo opowiada. P3 vs The Eye. Kto wygra? :D
Mam nadzieję, że nie będzie trzeba czekać miesiącami na to novum. Wyczuwam szał zakupowy. ;)
Awatar użytkownika
By laguna
#1147837
A właśnie chciałem wstawić filmik :(
Wiadomo kiedy u nas?
Choć coraz mniej używam, bo od 1,5 roku to tylko zerówki, ale może warto coś nowego? :)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1147844
The Eye vs P3 pierwsze starcie:
24W vs 20W 1:0
5A vs 5A 0:0
Oko obniża moc i informuje kolorem przycisku, że jest poza limitem. P3 wyłącza się gdy przekroczy max 5A. 1:0
Hotstart vs Hotshot boost. Któż to wie. Więcej możliwości ustawień ma P3 choć mi wystarcza H 1 w Oku. Ale niech będzie 0:1
Sprężynka (W The Eye jej się pozbyto) 1:0
I.Q 0:1
Płaskie baterie 0:1
Możliwość ustawienia amperów: 1:0
Zmiana odcięcia dla baterii: 1:0

5:3
Oczko wygrywa ;)
Awatar użytkownika
By laguna
#1147855
W V3 tez pewnie w aro-kolorki pójdą zamiast zacząć od podstawy czyli brushed.
Awatar użytkownika
By prymus140
#1147867
SzamanDM pisze:The Eye vs P3 pierwsze starcie:
24W vs 20W 1:0
5A vs 5A 0:0
Oko obniża moc i informuje kolorem przycisku, że jest poza limitem. P3 wyłącza się gdy przekroczy max 5A. 1:0
Hotstart vs Hotshot boost. Któż to wie. Więcej możliwości ustawień ma P3 choć mi wystarcza H 1 w Oku. Ale niech będzie 0:1
Sprężynka (W The Eye jej się pozbyto) 1:0
I.Q 0:1
Płaskie baterie 0:1
Możliwość ustawienia amperów: 1:0
Zmiana odcięcia dla baterii: 1:0

5:3
Oczko wygrywa ;)

PV3- rok gwarancji.
Oko- 6 miesięcy gwarancji.
+ dla ProVari. :lol:
Awatar użytkownika
By Cezar
#1147881
prymus140 pisze:PV3- rok gwarancji.
Oko- 6 miesięcy gwarancji.
+ dla ProVari. :lol:


Jak sam nie zepsujesz, to co ma się zepsuć ;)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1147883
@prymus140: Fakt! PV to już wiadomo, że raczej się nie psuje. A The Eye to nawet pierwszym kupującym jeszcze gwarancja się nie skończyła ;)
5:4
Awatar użytkownika
By prymus140
#1147894
SzamanDM pisze:The Eye vs P3 pierwsze starcie:
24W vs 20W 1:0
5A vs 5A 0:0
Oko obniża moc i informuje kolorem przycisku, że jest poza limitem. P3 wyłącza się gdy przekroczy max 5A. 1:0
Hotstart vs Hotshot boost. Któż to wie. Więcej możliwości ustawień ma P3 choć mi wystarcza H 1 w Oku. Ale niech będzie 0:1
Sprężynka (W The Eye jej się pozbyto) 1:0
I.Q 0:1
Płaskie baterie 0:1
Możliwość ustawienia amperów: 1:0
Zmiana odcięcia dla baterii: 1:0

5:3
Oczko wygrywa ;)

PV3- wszystkie tubki 18x.
Oko- tubki trzeba osobno dokupić na 18x
+ dla PV3. :lol:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1147898
To akurat pierdoła.
Można by tak dalej, że OLED, że tęczowy przycisk i logo ładne ;)
Konkretne punkty już chyba wymieniłem.
Awatar użytkownika
By robcie2
#1147901
Najkonkretniejszy CENA!!!
The Eye jest najdrozszym zasilaniem,nie sadze by PV3 kosztowała ~ 400$ /TheEye z tubami 18500,18350 ~ 1200zł./
+ dla PV
Awatar użytkownika
By prymus140
#1147910
SzamanDM pisze:To akurat pierdoła.
Można by tak dalej, że OLED, że tęczowy przycisk i logo ładne ;)
Konkretne punkty już chyba wymieniłem.

Taka pierdoła do Oka kosztuje chyba 8 dyszek.Policz ile to :piwo .
Awatar użytkownika
By laguna
#1147927
Jak kupisz z USA to masz rok gwarancji, a jak u nas i bierzesz paragon, a nie FV na firmę - chyba nikogo nie trzeba uświadamiać?
By user
#1148045
Jakoś tak na ................. miecz Dżedajów wygląda IMO *BLUSH*
Sporo czasu pozostało do zakupów .... z drugiej ręki :lol:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1148178
Przy 100 sztukach powiadasz, hmm. Brzmi interesująco, tyle tylko, że w krainie *FT* jest to niemożliwe do zrealizowania :lol: *TORBA*


Chociaż klub PV ma 43 członków ( dane z pierwszej strony, więc może jest więcej ), zatem kto wie...
Awatar użytkownika
By sliwa404
#1148188
Koledzy, ja chętnie bym się wpisał na listę, ale po prostu wiem, że 100 osób to nierealne w dzisiejszych czasach. Jeszcze te dwa lata temu, to listy się zapełniały w trymiga. A teraz to co najwyżej lista nowych klonów się zapełnia.


Modzik zajedwabisty.
Awatar użytkownika
By Stress
#1148191
średnica bez zmian? bo nie mogę się doczytać ?
Awatar użytkownika
By daras25
#1148194
Ceny cały czas są takie same lub zbliżone tylko waluta się zmieniała ;-)

Tapa
Awatar użytkownika
By erbis
#1148197
Stress pisze:średnica bez zmian? bo nie mogę się doczytać ?

● 3.5" L x 0.90" D without atomizer. Each extension ring adds .65"

0.90 cala = 2.286 centymetra.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1148198
Nie zgodzę się.
ProVari Satin Silver v2.5 z wysyłką z ProVape to aktualnie 638.81zł

W Polsce bywało znacznie drożej. Choć widzę teraz przeceny. ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#1148203
SzamanDM pisze:Nie zgodzę się.
ProVari Satin Silver v2.5 z wysyłką z ProVape to aktualnie 638.81zł

W Polsce bywało znacznie drożej. Choć widzę teraz przeceny. ;)

To był tylko żart , tzn. $ = € = £ .
Ceny powinny być wszędzie takie same jak w przypadku większości sprzętu ale z PV tak nie było .

Tapa
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1148207
To ja poproszę: $ = € = £ = zł ;)

-- [scalono] 12 sie 2014, 22:42 --

Cytaty z ProVape z ECF:

When will the device be available?

A: We don't have a date set yet. Right now we are going to do a roll out to our dealers for a beta period. We have already done lots of testing in house and everything is working great, we just want to allow our resellers the first chance to try it out and provide feedback. Our dealers will be the first to offer the P3 for sale, but it will also be on our website at some point, so this is not going to be a dealer only product forever


To sobie jednak poczekamy, a tu preordery już mają być ;)


A little side tidbit about the P3 chip. It's a 32-bit ARM system with 128kb memory running 5 million instructions per second. Anyone who says the P3 is outdated doesn't understand what's under the hood. We are not aware of any electronic cigarette on the market with that kind of processing power.


Ciekawe ile operacji na sekundę robi Oko? W ogóle ja chyba poczekam na wersję 64bitową. :monkey: :lol:
By Mastertext
#1148601
Jak ten Busardo ich namówił do umieszczania właśnie jego inicjałów na finalnym produkcie?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1148899
No też się wstrzymałem. ProVape wyraźnie napisało, że to na razie beta testy przez sprzedawców będą robione.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1148908
Dwa miesiące to szmat czasu i wszystko jest możliwe, ale jak się niechcący lojalka załączy na ten ProVar, to powinno być nieźle :mrgreen:
By user
#1154810
Hmmm.................... O ile W PV v2 dupka teleskopowa jakoś mi nawet podchodziła wizualnie, to w Oku (jak dla mnie!) to porażka wizualna :?
W P3 logo skiepszczone, no i musieli wyrzeźbić to Made in USA na głowicy :palm
W sumie, wzrokowo, jednak Eye bardziej mnię się ;) Ale ciekawe, jakie różnice w działaniu elektroniki i intuicyjności obsługi.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1154819
Też teleskop mi się nie widzi.. Ale ja ogólnie takiego rozwiązanie nie lubię.
Logo w P3 jest ok.
Napis "Made in USA" mi się podoba. Już gdzieś pisałem, że mi czasem ludzie wciskali, że to moje PV to pewno w Chinach robią. Teraz nie będzie wątpliwości. ;)

Dopiero teraz zauważyłem, że w P3 pozbyto się śrubek przy szybce.

E-JACK napisz jak tam te odpowiedniki hotstartu z Oka działają.
Awatar użytkownika
By dudi
#1154822
Jest jakaś różnica w wielkości V2 i V3 przy batkach 18350?
By user
#1154823
Śrubki są fajne, taki industrialny charakter mają :) J abym wolał ze śrubkami. Serio.
Co do reszty, to rzecz gustu, ale ten napis to dla mnie jak chodzenie z metką przy drogim ubraniu :lol:
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1154828
Oj tam.. Oko też ma napis Made in Germany tyle, że na dupce.
Widzę, że Jacek ma tą wcześniejszą wersję, jeszcze z "diamentami" wokół logo.
By user
#1154831
... bo nienapastowany gwint :D
Serio piszę.
PS:
W Oku też hotstart jest wyczuwalny na tej dłuższej nastawie.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1155333
Nie mam suwmiarki pod ręką ale czy PV2.5 też miało identyczną średnicę jak P3?

Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale wydaje mi się, że do zwykłego PV Tajfun pasował idealnie (z ringiem oczywiście).
By user
#1155336
D PV v2 na pewno pasuje idealnie, z ringiem.
Nie mam v2.5 więc nie powiem czy tez tak jest.
Awatar użytkownika
By laguna
#1155340
do 2,5 pasuje idealnie
a z tego co widzę do P3 może pasować rodzinka SM
By user
#1155341
SM to 22mm więc gdzie tu ideał?
Tylko satyna może być podobna.
Awatar użytkownika
By laguna
#1155342
to tylko czyste liczby, ale jak patrzę na fotkę Jacka a u siebie mam Semovara z TGT i widzę podobną różnicę - stąd wniosek.
By user
#1155347
Czyli tak jakby lekki przerost formy, zamiast skupienia się na najważniejszym? ;)
Rozbierz dziada i pokaż co siedzi w środku ;)
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1155352
Mnie H 1 z Oka wystarczy. Z tego co sobie sprawdziłem i obliczyłem to oko daje 150% zadanej mocy (W czyli P w Oku) przy HotStarcie.
No ciekawe jak to się ma do P3.

A w tym menu P3 to coś tam przelatuje i trzeba naciskać by zatrzymać?

Trochę szkoda, że zj.. tą średnicę. To chyba jest po to, że Provape planuje jakieś swoje parowniki ze swoim gwintem i pewno identyczną średnicą jak zasilanie.

IQ ciekawa opcja. Zdecydowana przewaga nad Okiem. Fajnie, że wiadomo, że coś jest nie tak i można wymienić baterię, przeczyścić gwinty itd. Czasem w e-p, że coś jest nie tak nie odrazu da się wyczuć na płuco. ;)
Awatar użytkownika
By laguna
#1155357
P2,5 i Semo z TGT
Obrazek

czyli Kajtkowcy powinni być zadowoleni z P3
Ostatnio zmieniony 23 sie 2014, 16:12 przez laguna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1155387
Never use magnets on your batteries. This is very dangerous.

I co teraz z neodymami i kapkami cyny? :mrgreen:

Do not connect to a volt meter without a resistive load;
high voltages without a resistance can damage the device and will void your warranty.

PV 1.0 i PV 2.5 podłączałem pod miernik i nic się nie stało. Pokazywało ładnie napięcie. :)
W tajemnicy powiem, że zdarzyło mi się Oko podłączyć pod miernik bez obciążenia ale było ode mnie sprytniejsze, nie dało się podejść i pokazało błąd EAO ;)

If the P3 detects you are using a battery that cannot handle the power output, it will limit the output to something that is safe.

Czyli tu jednak tak jak w Oku, a wcześniej myślałem, że rozłącza tak jak w wersji 1.0 do 2.5.

The battery spring is a high use part that gets exercised often. As it wears out, its
performance can degrade to the point where the spring tension is not as strong as it
was when it was new. This can result in a higher input resistance. This part should
be routinely replaced every 6 months.

To ciekawe. Ja różnice odczułem gdy zgubiłem sprężynkę i miałem przez jakiś czas tylko taką jedną starą z innego materiału z v.1.0, która została szybko wycofana.

Pomijając to co powyżej to nie rozumiem długiego wywodu nt innowacyjnego wskaźnika naładowania baterii. Informacja o napięciu pod obciążeniem i bez niego tak jak jest to w Oku zdecydowanie wystarczy.
Awatar użytkownika
By krawatos
#1155432
Dopiero znalazłem ten temat. Nowe provari ma wszystko na co czekali fani tego zasilania w tym ja.
Widać, że provape stawia na jakość i tym chce zdobyć klientów, a nie, ostatnio modną, pogonią za watami. Podoba mi się to. Trochę długo musieliśmy czekać na tą wersję. Na rynku pojawił się konkurent w postaci oka, który też jest świetnym zasilaniem. Mimo wszystko wybieram provari, które skutecznie wyleczyło mnie, kilka lat temu, z zakupowego szaleństwa i działa bez zarzutu do dzisiaj, a nie miało lekkiego życia.
Ciekawi mnie tylko czy coś się zmieni w wersji finalnej, bo rozumiem, że ta obecną jest do testów i ewentualnych poprawek jeśli wyjdą jakieś wady.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1155606
Co im szkodziło zrobić normalne 23mm
Czy oni kombinują tak, że teraz wszyscy producenci parowników dorobią wersje pod P3?
To mnie najbardziej boli.
Sprzęt kusi, i gdyby nie Oko pewno nieźle bym się ślinił. Trochę się nawet już pośliniłem.
PV jest najlepsze i trzeba kupić, ale dlaczego z takimi niedoróbkami? :(
By user
#1155627
Ja też pozostaję przy starym PV i przy Oku.
Bardziej korci mnie nowy Orion, niż nowe PV.
Może kiedyś, jak się sprawdzi nowa elektronika, oraz znajdą się parowniki dopasowane do body, to tak.
Na razie odpuszczam sobie.
Awatar użytkownika
By pako62
#1156002
Albo dopracować i zlikwidować wady,poprzedniego Z-atty.
Awatar użytkownika
By Haze
#1176912
Dzięki uprzejmości Kolegów @E-JACK i @SzamanDM (dzięki :beer:) dostałem do zabawy 3-cią wersję zasilania firmy ProVape, czyli ProVari P3.
Oczywiście od razu potraktowałem je moimi standardowymi zabawkami :mrgreen: i wyszła z tego mała recenzja.
Niektóre rzeczy pominąłem bo jest już sporo materiałów w sieci więc nie chcę się powtarzać...

1. WYGLĄD i ERGONOMIA - to oczywiście rzecz indywidualna, więc nie ma co się wymądrzać. Jak dla mnie jest OK, modzik fajnie leży w rękach, między innymi dzięki bardzo przyjemnemu, satynowemu wykończeniu. Jak dla mnie to remis z wersją 2.5 jeśli chodzi o wygląd, i zdecydowana wygrana jeśli chodzi o funkcjonalność bo:
* W KOŃCU mamy płaską głowicę więc nie trzeba dokupować żadnych pierścieni licujących,
* W KOŃCU dostajemy w komplecie tuleje pod wszystkie długości batek,
* W KOŃCU można używać baterii z płaskim pinem bez żadnych dodatkowych kombinacji.

Poniżej porównanie 3 modów w wersjach 18500:
Obrazek

i P3 w wersji 18350 z zapiętym ProgSem:
Obrazek


2. JAKOŚĆ NAPIĘCIA - pomiary robione w moim standardowym układzie pomiarowym, z rezystorem mocy 2 ohmy. Zasilanie Sony VTC4.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest praktycznie WZORCOWO. Owszem, podczas narastania pojawia się 20ms uskok ale poza tym "rock stable".


3. HotShot - znany np. z OKA tryb, w którym w pierwszej chwili od wduszenia przycisku dostajemy mały dopalacz napięcia. Wygląda to tak:

Obrazek

Jak widać mamy tu aż 5 trybów dopalania - we wszystkich z nich przyrost napięcia wynosi ~40% wartości nastawionej, natomiast różne są czasy, odpowiednio 0,25 - 0,5 - 0,75 - 1 - 1,25 sekundy. Na normalnej grzałce na sznurku nie zauważyłem jakiegoś drastycznego wpływu tej funkcji na wrażenia z wapowania, ale tak sobie myślę, że może się to fajnie sprawdzać na microcoilach.


4. ZAKRES REZYSTANCJI - ProVape odgraża się tutaj, że P3 obsługuje grzałki o rezystancji nawet 0,7 ohma. No to zobaczmy:

20W | 1 ohm
Obrazek

20W | 0,9 ohm
Obrazek

Hmm, no i dalej zaczęły się schody... bo nie mogłem odpalić P3 na rezystancjach 0,8 i 0,7 ohma - pojawiał się komunikat "check atomizer, bla bla bla" i doopa :evil: Dla pewności TRZY RAZY mierzyłem podpiętą rezystancję innym modem, po czym przepinałem do P3 i "check atomizer"... Dla mnie to nie problem bo nie kupowałbym P3 dla niskich rezystancji, ale jakby ktoś napalił się na dripowanie na mc 0,7 ohma to może się zdziwić.

Również rzeczywista moc była lekko przekłamana przy tych niskich rezystancjach. Nastawa była zawsze 20W, natomiast:
* przy 1 ohmie napięcie ustalało się na poziomie ~4,3V, więc moc rzeczywista wynosiła ~18,5W,
* przy 0,9 ohma napięcie ustalało się na poziomie ~4V, więc moc rzeczywista wynosiła ~18W.

Powyższe zachowania nie są oczywiście żadną wielką tragedią, ale z drugiej strony od takiej firmy i za takie pieniądze możnaby oczekiwać dokładniejszego trzymania się specyfikacji.
Należy jednak podkreślić, że wersja którą otrzymałem do testów jest wyraźnie oznaczona jako BETA.


5. PODSUMOWANIE
Każdy oceni sam. Z mojej strony będzie krótko:
* jeśli nie masz PV i zastanawiasz się czy kupić v2.5 czy v3 to, o ile cena nie będzie jakoś drastycznie wyższa, bierz P3,
* jeśli masz już PV i zastanawiasz się czy zrobić sobie upgrade, to już niekoniecznie...
Awatar użytkownika
By seiken
#1178289
Czyli wygląda ,że OKO lepiej sobie radzi :mrgreen:
bez problemu odpala 0.7ohm
po za tym wg mojej oceny z filmików jest łatwiejsze w obsłudze niż P3 no i ma wiekszy wyświetlacz co np wg mnie jest dużym plusem dla OKA
Haze miałes oba mody do testów wiec jake jest twoje zdanie na temat tych dwóch zasilań ?
na temat estetyki nie ma co sie wypowiadać tylko o własciwosciach czysto użytkowych
By michalmichal
#1178373
seiken pisze:Haze miałes oba mody do testów wiec jake jest twoje zdanie na temat tych dwóch zasilań ?
na temat estetyki nie ma co sie wypowiadać tylko o własciwosciach czysto użytkowych

Trafnie postawione pytanie.Też chce wiedzieć
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.