EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By tolo
#1141497
Po około 4 miesiącach wapowania postanowiłem, że rzucam e-palenie.

Dlaczego?
- czasami po EP kaszlę bardzo mocno (wystarczy źle ustawione napięcie, nieodpowiednia grzałka, za mocny albo paradoksalnie za słaby liquid), po analogach tego prawie nie miałem, czasami po prostu po tym kaszlę
- po liquidach samoróbkach na bazie TPA kichałem i smarkałem często (jestem alergikiem, nie wiem konkretnie czy uczulały mnie te aromaty czy może dodatek koolada)
- po 3 miesiącach wapowania pomału już zbrzydły mi wszystkie smaki a wypróbowałem już z kilkadziesiąt smaków, wapowanie samej bazy też nie rozwiązuje problemu bo dla mnie jest po prostu niedobra

Zaraz zabieram się za rozbieranie EP, czyszczenie clearomizerów i chowanie całego sprzętu.

Zobaczymy jak długo uda mi się nie wapować. Chciałbym to rzucić całkiem.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1141551
tolo
Zaraz zabieram się za rozbieranie EP, czyszczenie clearomizerów i chowanie całego sprzętu.


Dobry pomysł, ale lepszym byłoby pójście do lekarza.
Ten kaszel nie jest normalny , skoro występuje po chmurzeniu, nawet jeśli liquidy mogły zawierać składniki alergenne.
To mi wyglada na kaszel spowodowany nagłym odstawieniem analogów.
Sam byłem alergikiem i czasem też miewałem napady kaszlu i duszności.
Tylko mnie wtedy , o zgrozo, :wink: papierosy pomagały jakoś...
By tolo
#1141812
Nie, do papierochów nie wracam absolutnie.
Ale elektronika też ciężko rzucić. Wytrzymałem kilkanaście godzin i wróciłem, ale taka przerwa dobrze mi zrobiła, smak liquidów powrócił. Przejarany chyba byłem. Nawyki i uzależnienie od nikotyny silniejsze :P

A co do tego kichania to jeszcze obczaje. Albo aromaty TPA mnie uczulają albo dodatek koolada. Po Blue Mistach mi nic nie ma.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1141813
To może być Koolada.
Taki mały reset i odpoczynek, widać wyszedł Ci na dobre.
Złap jakiś kontakt z jakimś dobrym mieszaczem ze swojej okolicy i wypróbuj jego mieszanek. Przy okazji może uzyskasz garść fachowych porad, które rzucą zupełnie nowe światło, na to co robiłeś dotychczas.


Tapatalk
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.