EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Ratio
#952773
CE - China Export ;) Więc nawet znaczek nie daje gwarancji.
By amsaw
#952784
Ratio pisze:CE - China Export ;) Więc nawet znaczek nie daje gwarancji.

I tą konkluzją możemy zakończyć ten wątek :lol:
Awatar użytkownika
By Donayo
#952788
Są dwa oznaczenia CE. Jedno chińskie i jedno "nasze".
Różnią się one między sobą.
By Krasnal45
#952807
Cos na ten temat napisałem kilka postów wyżej.......... nie o znaczek chodzi, ale o te dokumenty które idą za znaczkiem.
Awatar użytkownika
By szparhet
#952876
Znaczek mala rzecz ,ale wlasnie one reguluja legalny hadel.Dziwimy sie ze UE chce polozyc lape na e-papierosy,a ja mylsle uporzadkowac handel.Teraz ,jest wolnamerykanka, produkcja w garazu sprzedaje na allegro,certyfikaty z chmur wziete.Ludziska nic nie wiedza kupuja,baterie pala,liguid nie do strawienia,no ale po co jakis znaczek jak logo wygrawerowane firmy,ale dododana kropka.W ten sposob lekcewazac znaki firmowe ,a kupujac lewe wyroby krecimy sobie sami bat na e-pspierosa.Zniknie sprzedaz z internetu i bedzie mozna tylko kupic w aptece 100% wyzsza marza.
Awatar użytkownika
By Bezczel
#953075
Nie rozumiem ignorancji niektórych użytkowników tego forum.
Czuje się jakbym prowadził dyskusje z dziećmi...
Ja piszę o jednym, Wy o drugim, próbując w mówić mi, że robię z igły widły, że znaczek CE znaczy, China... przecież podałem link do Wikipedii, w której jest jasno napisane o co chodzi, to po co co chwile ktoś piszę nie na temat?

Myślę, że warto zwrócić na tą kwestię większą uwagę. I nie należy bagatelizować takich "błahych rzeczy" jak jakiś tam znaczek.
Duże grono aktywnych użytkowników korzysta z MODów, wiec w sumie ignorują problem, gdyż ich to nie dotyczy.
A to, że jestem nowym e-palaczem, w cale nie oznacza, że nie mam prawa głosu i na niczym się nie znam.
Ja w jeden dzień pojąłem więcej niż znani mi z reala e-palacze z dwuletnim stażem.
E-papieros to nic innego jak kawałek zasilania, elektroniki, sznurka i drutu.
Żadna filozofia, jedynie trzeba nabrać wprawy w dodawaniu/odejmowaniu kawałeczka sznureczka:) ot fachowcy...
Awatar użytkownika
By e_sat
#953086
Bezczel pisze:Nie rozumiem ignorancji niektórych użytkowników tego forum.
Czuje się jakbym prowadził dyskusje z dziećmi...
Ja piszę o jednym, Wy o drugim, próbując w mówić mi, że robię z igły widły, że znaczek CE znaczy, China... przecież podałem link do Wikipedii, w której jest jasno napisane o co chodzi, to po co co chwile ktoś piszę nie na temat?

Myślę, że warto zwrócić na tą kwestię większą uwagę. I nie należy bagatelizować takich "błahych rzeczy" jak jakiś tam znaczek.
Duże grono aktywnych użytkowników korzysta z MODów, wiec w sumie ignorują problem, gdyż ich to nie dotyczy.
A to, że jestem nowym e-palaczem, w cale nie oznacza, że nie mam prawa głosu i na niczym się nie znam.
Ja w jeden dzień pojąłem więcej niż znani mi z reala e-palacze z dwuletnim stażem.
E-papieros to nic innego jak kawałek zasilania, elektroniki, sznurka i drutu.
Żadna filozofia, jedynie trzeba nabrać wprawy w dodawaniu/odejmowaniu kawałeczka sznureczka:) ot fachowcy...


Dobry jesteś, nie mam pojęcia dlaczego masz minusy w reputacji ...zbyt dociekasz a za tym idzie "smród" jak bober :) Podziwiam twoją wytrwałość.
Awatar użytkownika
By aksello
#984427
Jesu a ja kupiłem spinnera i mam ten CE . A co to za róznica jeśli bateria sie dobrze sprawuje czy ma literki CE czy nie ? :P
Awatar użytkownika
By lary0071
#1008392
rożni się chyba przyciskiem i innym wzorkiem na pokrętle regulacji, tylko cena jakoś mało ''stylowa'' :lol:
By epaiadmk
#1016498
FT ma dwie wersje - różnice:
1. Np. SKU 1637501 jest produkowane przez różne wytwórnie (bo fabryki to to nie są). O czym informują.
2. Cena 14,26$ vs 12,01$.
3. Wysokość i waga, SKU1637501 (...06,...02,...03,...04,...1638105) ma 103mm i 52gramy.
4. Różnica w dolnej części i pokrętle.

SKU 1637501...06..02..03..04 i 1638105, cena 14,26$, 103mm i 52gramy - produkowane w różnych miejscach wychodzi na to że jest to podróbka wg info z FT i z tego wątku.
http://www.fasttech.com/products/1411/10007497/1637501

Oryginał to SKU1648903, 1648900..01..02..03, cena 12,01$ wysokość 113mm, waga 53gramy, oraz dolna część tylko z radełkowanym pokrętłem i maźniętym czerwoną kreską celem zrobienia skali na VV.
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... le-voltage

PS. Dobrze, że powstają takie tematy podnoszące świadomość klientów. Uważam, że świadomy klient do dobry klient.
Nie raz, nie dwa w produktach niezwiązanych z epaleniem spotkałem się z podróbką chińczyk-chińczyk, czyli klon klona etc.
My klienci musimy dbać o siebie i swoje portfele z których chcą nam wydrzeć parę złociszy.
Wiadomo nie od dziś, że dziś nie jest problemem wyprodukowanie czegokolwiek - problem to wymienienie tego na $$$.
Awatar użytkownika
By AndrzejNS
#1016514
epaiadmk pisze:...Oryginał to SKU1648903, 1648900..01..02..03, cena 12,01$ wysokość 113mm, waga 53gramy, oraz dolna część tylko z radełkowanym pokrętłem i maźniętym czerwoną kreską celem zrobienia skali na VV.
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... -voltage...

Zobacz jak ma czerwone kreski przy napisie Vision. Powinny być tuż przy prawej części literki V a nie po środku. Spinner nie ma 1300mAh tylko 1200. O czym było już nie raz na trawniku pisane.
Poza tym coś mi się wydaje że Vision nie sprzedawałby swoich produktów na FT. Chyba że jakieś odrzutu, a do tego się raczej nikt nie przyzna.Zobacz tez nazwę: "Vision Spinner Style"
By epaiadmk
#1016763
Właśnie otrzymałem odpowiedź z Visionecig. Krótko i na temat delikatnie cytując: żadna z baterii nie jest produkcji Visionecig + ogólne stwierdzenie, że ten cały FT handluje tylko podróbkami - opinia była bardziej dosadna i dużo bardziej ostra o tym całym FT.
Reasumując chińczyk podrabia chińczyka i to raczej nie w sensie znaczenia pozytywnego słowa KLON.
Chińczyki wpadli w swoje sidła i teraz dobrym jakościowo produktom będzie niezwykle trudno zaistnieć jako HI brand.

Idę dopytać w Innokin czy ich produkty są sprzedawane przez FT.
Awatar użytkownika
By AndrzejNS
#1016823
epaiadmk pisze:...Idę dopytać w Innokin czy ich produkty są sprzedawane przez FT.

Tylko zanim wkleisz odpowiedź to poszukaj, bo już gdzieś widział info i od Kangera i Innokina że nie sprzedają przez FT. A co do klonowania to myślałeś że SM sprzedaje Russiana na fasttechu? I że tam oryginały spotkasz? Nawet JM się pojawił. Ciekawe kiedy sklonują inne rodzime produkcje.
Koniec OT
Awatar użytkownika
By Bezczel
#1016889
Ja pragnę dodać, ze mój spinner, którego nie oddałem do sklepu, z rożnych względów, po sprawdzeniu napięcia aparatura, wskazuje wartości od 3,1V do 5,2V.

Dodaje to tylko jako ciekawostkę. Wiem, że niektórzy ustawiając napięcie względem podziałki wartości zbliżone do napięcia występującego w innych bateriach doznaj innych odczuć smakowych. Jest to prawdopodobnie spowodowane właśnie tą rozbieżnością, którą udało mi się zaobserwować. Sprzęt jakiego użyłem do pomiarów jest dobrej jakości, zapożyczony od ojca elektryka.
Awatar użytkownika
By Assterix
#1016977
Moj spinnerek jest juz dosyc stary NIE MA znaczka ze NIE MA krsek ani zadnej linii ma tylko kropki co 0.5 ktore niestety sie przetarły i musiałem dopisać nowe ,nie zmienia to faktu ze dziala tak samo jak ten z logiem CE poniewaz porownywałem z kumpla spinnerem oraz mierzyłem miernikiem w napieciu jest własnie czasem ta dopuszczalna granica 0.1 błedu
By remczar
#1030025
Podlacze się do tematu, aby nie tworzyć nowego. Od jakichś 2 tygodni jestem posiadaczem Spinnera zakupionego w e-dym. Bateria jest ogólnie rewelacyjna a przesiadlem się Mild Mastera. Jedyne co mnie w niej drażni to luźny przycisk, który przy byle potrzasnieciu baterią strasznie halasuje. Nie zrozumcie mnie źle, działa za kazdym razem i tylko "lata i wkurza". Czy ktos miał podobne doświadczenia z tymi bateriami? Czy powinienem wymienić czy one po prostu tak mają i trzeba z tym żyć? ;)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
By remczar
#1030035
krystek0208 pisze:Tan model tak ma :D W innych egonach też "latają" kup spinnera II i nie będzie latać (chyba) :lol:
https://www.e-dym.pl/ZAPOWIEDZI/12046-V ... er_II.html


Wygląda super, ale na razie jestem zadowolony z "jedynki". Jesli ta jednak postanowi kiedyś umrzeć to na pewno Spinner 2 bedzie pierwszy w kolejce na następcę. Dzięki za odpowiedź.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
By aneel
#1118926
Kupiłam dwie baterie u Feel - Free. Nową wersję Spinnera II i tę starszą. Zależało mi na dobrym sprzęcie na wyjazd. Mam już starszą wersję Spinnera i jest świetna. Ta, która przyszła szybko się rozładowuje, a najnowsza wersja jest całkowicie do niczego. Zero mocy. Pokrętło chyba do ozdoby. Żadnej chmury. Wydałam sporo kasy i pojadę na wakacje ze sprzętem starym, bo na ten, który przyszedł zdać się absolutnie nie mogę.
Awatar użytkownika
By stacho
#1118930
aneel pisze:Kupiłam dwie baterie u Feel - Free. Nową wersję Spinnera II i tę starszą. Zależało mi na dobrym sprzęcie na wyjazd. Mam już starszą wersję Spinnera i jest świetna. Ta, która przyszła szybko się rozładowuje, a najnowsza wersja jest całkowicie do niczego. Zero mocy. Pokrętło chyba do ozdoby. Żadnej chmury. Wydałam sporo kasy i pojadę na wakacje ze sprzętem starym, bo na ten, który przyszedł zdać się absolutnie nie mogę.

Napisz do Feel - Free member2223.html
Nie myślę, żeby nie dało się rozwiązać tego problemu.

I jeszcze jedno aneel- zwróć uwagę na EFVI w moim podpisie.
Podpisz http://www.efvi.pl/popieram
Postaraj się, aby inne osoby z twojego otoczenia również podpisały.
Więcej na ten temat znajdziesz na forum tu efvi-wspieramy-europejska-inicjatywe-wolnego-e-palenia-f444.html
By aneel
#1118947
Dziękuję bardzo za podpowiedź. Trochę jestem zdegustowana. Bo dwie baterie i dwie marne. A robię u nich często zakupy i zawsze byłam zadowolona. Mojej sprawy jednak tak szybko nie rozwiążą. Jutro wyjeżdżam. Zastanawiam się nawet, czy po roku e-palenia nie będę musiała kupić analogów. Smutno by się skończyło.
EFVI mają mój głos.
Pozdrawiam gorąco.
Awatar użytkownika
By stacho
#1118959
aneel pisze:... Mojej prawy jednak tak szybko nie rozwiążą. Jutro wyjeżdżam. Zastanawiam się nawet, czy po roku e-palenia nie będę musiała kupić analogów. Smutno by się skończyło.


Nie wiem jak szybko da sie rozwiązać problem, ale nie wracaj do analogów. Nawet kosztem zakupu innej baterii.

aneel pisze:... EFVI mają mój głos.

dzięki w imieniu społeczności waperskiej ( czyli i Twoim również :) )
Jeśli mogę poprosić - postaraj się, aby inne osoby z Twojego otoczenia również podpisały.
By otiss
#1133808
Witam.
Mój pierwszy post a już problem.
Kupiłem 2 baterie Vision Spinner 1300 w Feel-Free ,czarna ma wygrawerowane"Vision 2014" oraz wyskalowany pasek regulacji napięcia,czerwona nie ma nic,i jest krótsza o ok 3mm.
Obie są oryginalne,jedna czy żadna ?
Obrazek
Obrazek
By otiss
#1133868
To są Spinnery 1300 a nie II,nie było żadnego pudełka ani zdrapki,dlatego chciałbym zasięgnąć opinii.
Wyczytałem że jest kilka wersji oznakowań ale zastanawia mnie inna wysokość baterii i gwintu.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1133870
Oj , to nie doczytałem , sorry.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1134070
Najstarsi aborygeni tak powiadali :D
By aneel
#1137438
A ja muszę powiedzieć, że Feel - Free stanął na wysokości zadania. Nie odpowiadały mi Spinnery i napisałam do sprzedawcy. Zadzwonił do mnie, zaproponował wymianę na inne sztuki i w rekompensacie obiecano mi dorzucić liquid. Ale ja wpadłam na pomysł, że jednak wolałabym inną baterię niż Spinner II, bo jednak nowy desing mi nie odpowiada i poprosiłam o zamianę na inną baterię, dużo droższą. Nie dość, że wymieniono mi Spinnera I, to jeszcze Spinner II został zamieniony na model, który mi się marzył bez dopłaty i do tego obiecany liquid gratis! Jestem pod wrażeniem! Już na pewno nie kupię sprzętu nigdzie indziej. Tu mam pewność, że traktują mnie poważnie. bardzo jestem zadowolona. Polecam w każdym wypadku przede wszystkim kontakt ze sklepem. Starają się robić wszystko, aby kupujący był zadowolony. Ja jestem!!! Polecam :-)
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139449
witam,
chyba niestety miałam tą wątpliwą przyjemność, że trafiłam na podróbkę baterii Spinner. nie chcę na ten moment pisać, gdzie kupowana, ale na 99,9% nie jest oryginalna. Bardzo przypomina tą: http://www.fasttech.com/products/1411/10007497/1637601
nawet wymiary się zgadzają (a kupowałam ją jako 1300)
nie pasuje mi też przycisk i brak graweru przy gwincie.
napisałam do sprzedawcy, ale ten upiera się że sprzedaje oryginały.
poniżej zdjęcia (o ile uda się wstawić), może wypowie się ktoś bardziej zaznajomiony z tematem.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By Filemon
#1139638
patrząc na głowice można powiedzieć, że jest to starsza wersja sprzed 2013 (brak graweru też się by zgadzał)

zrób jeszcze ostrzejsze zdjęcie przycisku i potencjometru na dole :)
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139644
Obrazek
Obrazek

a czy wtedy baterie o pojemności 1300 miały inne wymiary (10,5 cm)

zastanawia mnie, czemu bateria trzymała mi krócej niż inna 1100, którą mam
Awatar użytkownika
By gregbard
#1139650
Inna 1100 którą masz ma stabilizowane napięcie 3,4V? A spinnera pewnie używałaś w zakresie 3,5 - 4V? To to by było na tyle, jeśli krócej trzymał. Nie przeliczamy na czas, a na ilość zużytego liquidu.
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139651
wiem, że przy różnych napięciach różnie bateria się rozładowuje. Ale zasadnicze pytanie jest takie, czy starsze spinnery 1300 były krótsze niż obecne, nie mam miernika, więc nie jestem w stanie sprawdzić, czy bateria ma na pewno 1300.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1139655
moim zdaniem to jest kopia (w sensie podróbka) bo przycisk w spinnerze nie ma szlifu "diamentowego" (nie wiem jak to inaczej nazwać :P)

Tak wygląda przycisk w spinnerach (przynajmniej zawsze tak wyglądał przy kupowaniu u polecanych dostawców bez względu na rocznik)

Obrazek

Po drugie u Ciebie jest rura od wersji tej nowej a głowica od wersji starej, która miała mniejszą ilość zwojów na gwincie ego (tego w 100% nie zapewniam)
Ostatnio zmieniony 28 lip 2014, 13:11 przez Filemon, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By E-dym Sosnowiec
#1139660
Pojawiło sie ostatnio kilka miejskich legend dotyczących firmy Vision.
Nieprawdą jest jakoby Spinnery produkuje dla Vision firma zewnętrzna. Potwierdzał nam dzisiaj rano szef firmy Vision. Dodatkowo mam zapewnienie od naszego szefostwa, którzy bedąc w fabryce Vision, widzieli na własne oczy produkcje m.in Spinnerów
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139700
Właśnie ten przycisk mnie niepokoił najbardziej. Odeślę baterię do sprzedawcy. Nowa już zamówiona u bardziej sprawdzonego dostawcy :) zamówiony z baterią parownik też miał być oryginalny kangertech, a dostałam NN.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1139710
ku potomnym możesz wkleić allegrowicza od którego masz tą batke, żeby inni się nie nacieli ;) Bo na pewno nie jest to oryginalny spinner ani nawet dobra podróbka :P
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139720
A więc, wszem i wobec, mogę ostrzec przed sklepem internetowym pamart.pl. Sprzedaje też na allegro, pod nickiem Petyrczo. Przed zakupem mocno zastanawiałam się, czy warto zaryzykować, ale ciężko bylo mi znaleźć białego spinnerka. Znalazłam u 1 sprawdzonego dostawcy, ale ponad 90 zł za samą batkę. Pozq tym jeden czy drugi znajomy tam kupował i wszystko im śmiga. Jednak chyba nikt nie zavłebiał się w temat sprawdzania oryginalności.
Dziś zamówiłam u Peleona, z ogromną nadzieją, że wreszcie dostanę to, za co płacę. (dlaczego wcześniej nie znalazłam tej baterii u niego...)
Ale mam nauczkę i mogę ostrzec innych.
Edit: przed zakupem przeczytałam chyba wszystkie neg komentarze na allegro i nie było nic o nieoryginalności sprzedawanych baterii!
Awatar użytkownika
By Filemon
#1139735
a ja się dowiedziałem dzięki temu sklepowi, że Spinner ma regulacje mocy :D

http://pamart.pl/p/1540/320/bateria-vis ... soria.html

Specyfikacja techniczna:

Kolor baterii: srebrny, czarny, biały, czerwony, niebieski, fioletowy

Pojemność baterii: 1300mAh
Regulacja napięcia baterii: 3,3-4,8V
Regulacja mocy: 2W-11W
Czas ładowania 2-3h
Wymiary: 105mm x 16,5mm ( długość, średnica )
Rodzaj baterii: manualna
Czas odcięcia : 8 sekund
Rodzaj gwintu: 510
Blokada 5-klik
Laserowy grawer VISION
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139747
Mój "spinner style" ma 104-105 mm i ok 15 mm grubości. Więc oprócz tego, że chamska podróba, to na dodatek podróba 900mAh
Awatar użytkownika
By vinga19
#1139756
Mierzyłam linijką, więc chyba mieści się w granicy błędu. Mam nadzieję, że kiedy już wiadomo, jakie "oryginały“ można kupić w tym sklepie, każdy będzie się trzymał od nich z daleka. O klirku już pisałam, dodam jeszcze tylko, że ładowarka dołączona do zestawu, nie potrafiła naładować baterii przez całą noc. Stara, o niby tych samych parametrach, niecałe 3 godz.

Jeszcze raz apeluje o wpisanie dostawcy na swoje czarne listy!

-- [scalono] 29 lip 2014, 13:18 --

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości poniżej zamieszczam zdjęcia moich baterii.
Dziękuję Peleonowi za super szybką wysyłkę :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By tokarz19
#1204678
Uwazajcie, to prawda ten dostawca działa i jako jedyny sprzedaje spinnery na allegro, i do tego juz zdazyl zalozyc drugie konto oprocz "Petryczo" ma drugie konto ze spinnerami "Visions4you" sprzedaje spinnery VV ktorego i ja chcialem kupic w kolorze rainbow ale dzieki informacjom na forum nie dalem sie nabrac. Ostrzegam mozna sie przejechac 200zl na pseudo spinnera !
Awatar użytkownika
By Revolta
#1222508
Panie i Panowie,
rzecz się stała nie słychana. Chciałbym Was ostrzec przed stoiskiem z e-papierosami w Poznaniu w King Crossie. Otóż udało mi się tam nabyć klona Spinnera II w cenie oryginała i na dodatek sprzedawca zapewniał mnie że to oryginał. Okazało się że nie. Farba zaczęła odchodzić jak głupia i na dodatek potencjometr wypadał. Po poszukiwaniach w internecie, zrozumiałem że to klon.
Pojechałem na stoisko i zażądałem wymiany baterii na oryginalną. Te babska wydzwaniały gdzieś, po jakąś kierowniczkę i zbyły mnie. Następnym razem ta sama historia powtórzyła się, tym razem dowiedziałem się że nikt mi nie mówił że to klon. Po dwóch tygodniach walki z wiatrakami napisałem do tej firmy ale drogą mejlową. Dostałem odpowiedź, że mam pojechać zrealizować reklamację w Galerii MM. Nie mając już nadziei pojechałem. Udało mi się akurat trafić na kierownika tego punktu. Od razu stwierdził, że nabyłem klona i że zostałem chamsko oszukany. Mimo to w ramach pomocy zamieni mi tego klona na oryginała w zamian za klona.
Odradzam zatem kupowanie w King Crossie, a Panu z MM raz jeszcze dziękuję za ogromną pomoc:)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.