EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#901126
Na szybko zrobiłem sobie 2 przepisy na Pipe Sauce Long Bottom Leaf. Bardziej smakuje mi Shire Malt, ale nic na razie nie znalazłem, a do tego wszystkie aromaty miałem w pudełku. Grzech nie pomieszać jak oryginał mam i bedzie jak porównać.

Jeden z nich:

TPA DK tobacco 8%
TPA brownsugar 2%
TPA TobaccoAbsolute 1%
TPA EthylMaltol 1%
TPA TypeM 2%

Trafiłem jeszcze na wersję z blueberry wild, inną z caramel i jeszcze ludzie wspominają o nutach kawowych.
Sprawdzę powyższy przepis z oryginalnym to sobie sprawdzę czego mi brakuje.

nie wykluczam, że liquid bedzie mocny w smaku i trzeba będzie troche rozcienczyc ;) .

Pewnie ze wzgledu na skladniki to jeden z liquidow wymagających długiego leżakowania, ale pewnie za tydzień wydymam sobie baniaczek.
By abbs
#905962
okrzemek pisze:
I jeszcze coś owocowego w klimacie Dragon's Blood:


Recipe
Base - 79%
Dragonfruit - 10%
Strawberry - 4%
Bavarian Cream - 2%
Sweet Cream - 1%
Vanilla Swirl - 3%
Ethyl Maltol - 1%

Dziś był dzień mieszania zrobiłem około 200ml płynów w tym 30ml przepisu cytowanego powyżej. Jako że miałem ochotę na coś owocowego a nie miałem żadnego kremowego składnika do owoców dodałem miks tpa Graham Cracker i Danish Swirl :mrgreen: pachnie oblednie :mrgreen:

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#905979
Połączenie Smoczego Owocu z Truskawką jest bardzo przyjemne, zwłaszcza jeżeli trustawka to:

50% Sweet Strawberry (Capella)
50% Strawberries and Cream (Capella)

Jeżeli gdzieś mam użyć truskawki to zawsze stosuję taki mix. Mnie smakuje bardzo bardzo :mrgreen:

Polecam
Awatar użytkownika
By daras25
#907488
Garść przepisów z aromatów Capella
Z pewnością to nic wielkiego i oryginalnego ale jeżeli komuś zalegają to dobry sposób na nowe " smaki "


Perpetua’s Vanilla Custard (PVC)
To make (aprox) 10ml:- Add 2.0ml of Capella Vanilla Custard, 0.5ml of French Vanilla, 2 drops of sweetener, to 7.5ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Skwoddy’s Choccy Mintoffee
Tastes like Wer**ers Original Toffees with a yummy chocolate and mellow coolmint added.
To make 10ml:- Add 1.4ml of Capella Milk Chocolate Toffee and 0.6ml of Capella Cool Mint to 8ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Skwoddy’s Gingerbread Brulee
To make 20ml:- Add 2.5ml of Capella Vanilla Custard, 2.5ml of Capella Gingerbread, 1ml Flavourart Caramel, 1ml Bravarian Cream and 5 drops of Ethyl Maltol to 13ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Skwoddy’s Ambrosia
To make 10ml:- Add 2.5ml of Capella Vanilla Custard, 0.4ml of Ethyl Maltol, to 7.1ml of your preferred VG/PG/Nicmix.

Steve 386’s Vanilla & Banana Custard
To make 10ml:- Add 2ml of Capella Vanilla Custard and 2ml of Capella Banana to 6ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Vinhaler’s Custard & Apple Pie
To make 10ml:- Add 1ml of Capella Vanilla Custard, 0.7ml of Capella Cake Batter and 0.5ml of Capella Green Apple to 7.8ml of your preferred VG/PG/Nicmix.
Dee’s Lemon & Lime
To make 10ml:- Add 1.66ml of Capella Lemon & Lime, to 8.34ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Hoosier's Blueberry Muffin
To make 10ml:- Add 1.6ml of Capella Blueberry and 0.4ml of Capella Cinnamon Danish Swirl to 8.ml of your preferred VG/PG/Nic mix. let steep.

Park Avenue Vanilla Cheescake
To make 10ml:- Add 1.0ml of Capella New York Cheescake and 0.5ml of Capella French Vanilla to 8.5ml of your preferred VG/PG/Nic mix. let Steep at least 3 days.

Banana, Strawberry Cream
To make 10ml:- Add 1.0ml of Capella Banana and 0.5ml of Capella Strawberries & Creamto 8.5ml of your preferred VG/PG/Nic mix.

Oreo Cookie
To make 10ml:- Add 1.6ml of Capella Double Chocolate, 0.4ml of Capella Vanilla Custard and 0.1ml of Capella Peppermint to 7.9ml of your preferred VG/PG/Nic mix. Allow to steep.

Strawberry Cheescake
To make 10ml:- Add 1.4ml of Capella New York Cheesecake, 0.8ml of Capella Sweet Strawberry, 0.15ml of Capella Marshmallow, 0.2ml Lemon Juice and 0.2ml of Ethyl Maltol to 7.25ml of your preferred VG/PG/Nic mix. Allow at least 5 days to steep.

Creamy Vanilla Almond
To make 10ml:- Add 1.5ml of Capella Vanilla Custard, 0.5ml of Capella Almond, and 0.1ml of Ethyl Maltol to 7.9ml of your preferred VG/PG/Nic mix.Allow to steep.

Rich Chocolate Fudge Brownie
To make 10ml:- Add 2.1ml of Capella Chocolate Fudge Brownie, 0.2ml of Capella Almond, and 0.2ml of Ethyl Maltol to 7.5ml of your preferred VG/PG/Nic mix. Allow to steep.

Apple Pie
To make 10ml:- Add 1.5ml of Capella Apple Pie, 0.3ml of Capella Green Apple,and 0.2ml of Ethyl Maltol to 8.0ml of your preferred VG/PG/Nicmix.

Peach Melba
To make 10ml:- Add 0.9ml of Capella Peaches & Cream, 0.2ml of Capella French Vanilla, 0.3ml of Capella Vanilla Custard and 0.3ml of Capella Raspberry to 8.3ml of your preferred VG/PG/Nicmix. Allow at least 7 days to steep.

Butter Mint
To make 10ml:- Add 0.9ml of Capella Vanilla Custard, 0.3ml of Capella Butter, and 0.3ml of Capella Peppermint to 8.5ml of your preferred VG/PG/Nicmix. Allow to steep.

Creamy Strawberry Waffle
To make 10ml:- Add 1.0ml of Capella Waffle Flavour and 0.5ml of Capella Strawberries & Cream, to 8.5ml of your preferred VG/PG/Nicmix. Allow to steep.

Minty Mochaccino
To make 10ml:- Add 0.5ml of Capella Peppermint and 0.5ml of Capella Cappuccino with 0.5ml of Capella Double Chocolate to 8.5ml of your preferred VG/PG/Nic mix. let Steep at least 5 days.

Jucy Sweet Watermelon
To make 10ml:- Add 2.5ml of Capella Sweet Watermelon and 0.2ml of Ethyl Maltol to 7.3ml of your preferred VG/PG/Nic mix. let Steep at least 3 days.

Very Berry
To make 10ml:- Add 2.5ml of Capella Harvest Berry and 0.4ml of Capella Sweet Strawberry to 7.1ml of your preferred VG/PG/Nic mix. If you want it sweeter, add a couple of drops of sweetener... let Steep at least 4 days.


Przepisy ze strony Alchemist cupboard - http://www.thealchemistscupboard.co.uk/page/capella%20recipes
By abbs
#907615
Nie wytrzymałe spróbowałem mixu truskawkowo -smoczo-ciasteczkowego hmm wart grzechu ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#910509
Moje podejście do anyżków, zwane roboczo klonem Pluidu, który w sumie jest całkiem bardzo dobrym liquidem :lol:.
Nie bardzo wiem czy wydzielać z tego kolejny temat czy pisać w tym. Decyzja moderatorów.

Uwaga techniczna. Jakby ktoś chciał się pobawić to zalecam szklane lub metalowe baniaczki. Może psuć plastik.

1. Przepis bazowy:


Pluid 12 mls 50/50 12mg.

1.44 mls 12% Nic Juice 80/20 100mg 10%
1.61 mls 13.42% PG
5.71 mls 47.58% VG
2.268 mls 18.9% Absinthe ( TFA )
0.648 mls 5.4% Horehound ( EcX SS )
0.192 mls 1.6% Smooth ( EcX SS ) not TFA
0.129 mls 1.08% Orange ( FW )

Bałem się strasznie tego udziału absynthu, ale zrobiłem. Użyłem wszystkich aromatów z TPA, Orange zamieniłem na Orange Cream.

Zapach początkowo dyskusyjny, po nocy bez korka trochę lepszy. Kolor po wstrząśnięciu mleczny. Do Pluidu daleko, wapowalny, zębów chyba nie rozpuszcza. Następnym razem zmniejszę udział absynthu, dołożę pomarańczy bo jest niewyczuwalna. Nie wiem czy jest sens to dłużej leżakować bo po nocy miałem 2 warstwy, po wstrząśnięciu znowu mleko.

Nie wiem co niby miałby robić smooth z ecx czego nie robi ten z TPA, ale przy prawie 20%Absynthu i 5%Hohehounda na moje oko mogłoby go w ogóle nie być :mrgreen:

2. Przepis bazowy (z eJuice me up)

Nicotine juice 100 mg - 18%
PG dilutant - 22%
VG dilutant - 47%
Koolada (TPA) - 1%
Orange Cream (TPA) - 2%
Tangerine (TPA) - 2
Absinthe (TPA) - 1
Horehound (TPA) - 2
Kiwi Double (TPA) - 3
Marshmallow (LA) - 2

Tutaj zamiast Tangerine użyłem Mandarine też z TPA (nie wiem czy to to samo, tangerine to niby mandarynka). Na etykietce Mandarine było napisane, że to superkoncentrat więc dla bezpieczeństwa dałem mniej.
Marshmallow z TPA, bo mam.

Wyszedł pyszny liquid cytrusowy z anyżkiem w tle. Szkoda, że zużyłem całą próbkę grenady z next level vapors bo to właśnie ten klimat i nie mam jak porównać. Jestem na razie zachwycony. Jak przedymam te 20ml, które zrobiłem będę wiedzieć czy dołożyć troszkę anyżku do smaku czy tyle co w przepisie ni wystarczy.

Jak przerobię kolejne przepisy to oczywiście się podzielę.

Smacznego.

-- [scalono] 20 lis 2013, 11:46 --

I jeszcze przypadkowo trafiłem na taki zbiór:

http://www.kritikalmass.net/products.asp?cat=Clone+Recipes

Może się komuś coś spodoba, ja na pewno kilka zrobię.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#913352
Witam

Jeszcze jedna strona z przepisami (opublikowana na ECF).

Można sobie pobrać wszystkie (do .pdf, .xls, itp), wyszukiwać, dodawać własne.

Stronka nazywa się: DIY e-Juice Recipe Book

Smaczności

HJ
By abbs
#926596
okrzemek pisze:
I jeszcze coś owocowego w klimacie Dragon's Blood:


Recipe
Base - 79%
Dragonfruit - 10%
Strawberry - 4%
Bavarian Cream - 2%
Sweet Cream - 1%
Vanilla Swirl - 3%
Ethyl Maltol - 1%


No i korzystając z promocji edym zanabylem droga kupna wszystkie brakujące składniki rozrobiłem 50ml i po 24h nie mogę się oderwać. Rewelacja uhuhu. Teraz przy następnych zakupach zabiorę się za cytrusowe anyzki.
Wielkie dzięki za przepisy pozdrawiam ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
By abbs
#933622
weba pisze:@abbs a ktorej vanilli uzyles? Bo w edymie nie ma vanilla swirl niestety

Wysłane z mojego Nexus 4

Hmm tej drugiej co na obrazku ma rurki nadziewane kreme chyba ;-) Vanilla crusade jakoś takos ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By weba
#933633
Ahaaa :) bo wlasnie tak sobie czytam i jak ten przepis przeczytalem to slina z pyska zaczela sie toczyc :) postanowilem sobie cos takiego stworzyc tylko akurat zastanawiam sie nad vanilia i chcialem uzyc tych lodow vaniliowych. Ale faktycznie moze to o ktorych mowisz bedzie lepsze.

Wysłane z mojego Nexus 4
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#933876
Witam

Kolejna porcja recepturek:

Goblin Weed by Chrisss (ECF)
8% - DK Tobacco (TPA)
2% - Dark Vapure (F'art)
2% - Malted Milk (TPA)
2% - Graham Cracker (TPA)
1% - Brown Sugar (TPA)
1% - Caramel - regular (TPA)
1% - Coffee Espresso (F'art)

Turkish Blueberry by Trail (e-Liquid Recipes)
8% - Blueberry (TPA)
1% - Huckleberry (TPA)
4% - Sweetener (TPA)

Tobacco Monkey v3 by Trail (e-Liquid Recipes)
4% - Banana (FA)
0,8% - DK Tobacco (TPA)
1% - Ethyl Maltol
3% - M-Type Premium (TPA)
1,5% - Smooth Flavor (TPA)
1,5% - Sweetener (TPA)
0,3% - Tetramethyl Pyrazine (TPA)
0,3% - Trimethyl Pyrazine (TPA)

Amdavape by sash (e-Liquid Recipes)
2% - Almond (FA)
1% - Bitter Wizard (FA)
3% - Dark Vapure (FA)
2% - Liquid Amber (FA)

Amfluba by sash (e-Liquid Recipes)
1% - Bitter Wizard (FA)
2% - Flue Cured (TPA)
2% - Liquid Amber (FA)
2% - Oba Oba (FA)

red velvet by Sean (e-Liquid Recipes)
2% - carmel
3% - Cherry
7% - Vanilla
13% - vanilla bourbon

Black & Mild by wayne (e-Liquid Recipes)
2% - Bavarian Cream (TPA)
3,5% - DK Tobacco (TPA)
8% - M-Type Premium (TPA)

Piney Peach by SC_Sammy (e-cig-reviews)
Absinthe (TPA) - %1
Peach (TPA) - 5%
Pineapple (FA) - 3%

oranage tictac recipe by emtronea (e-cig-reviews)
Base: 10ml of 70pg/30vg.
20 drops of Inawera Menthol
5 drops of Wera Garden Orange

EEeeee-Yummmmm by Fiona (e-cig-reviews)
Flavouring at 20% in 5ml.
Caramel Candy (TPA) - 18 drops
Maraschino Cherry - 3 drops

All Day Tobacco Vape by SC_Sammy (e-cig-reviews)
For 10mls (all Flavourart flavours)
3 drops Perique Black (1%)
3 drops Cowboy Blend (1%)
9 drops Caramel (3%)
6 drops Coconut (2%)
3 drops MTS Vape Wizard (1%)

Demon Jizz by Boltar (ukvapers)
Using the following quantities I made 15ml of juice.
1.4 ml Lemon Concentrate (TPA)
0.4 ml Pear Concentrate (TPA)
0.15 ml Anis Concentrate (FA)
0.3 ml Raspberry Concentrate (DV)
1/4 Teaspoon Malic Acid

Demon Jizz by Matt M (ukvapers)
TPA Absinthe (Tri) 13%
TPA Orange (Sweet) 4%
TPA Lemon & Lime 4%

Lemthalyptus by thejewk (ukvapers)
5% Inawera Lemon
5% Inawera Eucalyptus
5% home made menthol, half crystals to half pg to make the concentrate

Miry4 by sweettalkin1970 (ukvapers)
5 % Inawera tobacco
1 % TPA vanilla cupcake
1 % TPA dulce de leche.

Smaczności
HJ
Awatar użytkownika
By Fisherking
#941627
okrzemek pisze:....

Recipe
Base - 79%
Dragonfruit - 10%
Strawberry - 4%
Bavarian Cream - 2%
Sweet Cream - 1%
Vanilla Swirl - 3%
Ethyl Maltol - 1%

Robiłem pewną wariację tego przepisu i muszę powiedzieć, że warte grzechu. Jeżeli kogoś moja wariacja interesuje to mogę też przepis wrzucić ;)

jedno mnie przeraża w tym wszystkim... ilość aromatów u mnie ta ilość oscyluje do 5% całości, tu ok 20% dodatków OCB ?
to przepisy pod gienki o ogromnych komorach czy co ?
By Vianne
#941628
A co ma komora parownika do stężenia aromatu w liquidzie? ;-) Chyba, że to sarkazm był taki wysublimowany.

Pytałam kiedyś o to, Okrzemek bodajże wysunął ciekawą teorię, że te same aromaty, które solo są wyczuwalne w niższym stężeniu, w połączeniu z innymi muszą być w wyższym, żeby ładnie się bilansować.

Ja osobiście uważam, że twórca przepisu zwyczajnie lubi bardziej aromatyczne płyny niż Ty :D U mnie np. średnia ilość aromatów TPA to 12-15%.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#941629
@Vianne
a jak myślisz co robi z parownikiem tzw "piguła smaku" - popularna ostatnio?
no chyba, że uwalnia zaczarowany składnik :)
sarkazm to raczej nie.... może jedynie odrobina ironii :)

na poważnie 20 parę procent aromatów w lq to dużo, z jednej strony uwalniamy się od analogów a z drugiej coraz więcej chemii....
ot prosty setup liquidowy np
3% aromatu
reszta mieszanina "bazowa" vg/pg/etanol [z lub bez nikotyny]
przy takich zestawieniach wydaje si być bezsmakowa :)

ot taka myśl i refleksja przedświąteczna w którym to kierunku idzie to mieszkalnictwo :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#941655
Fisherking pisze:sarkazm to raczej nie.... może jedynie odrobina ironii :)



A ta odrobina ironii to po co?

Widocznie autor tak lubi.

Kilka osób mi posało, że liquid pycha. Mi też smakuje.

Na pewno liquid nie jest bardziej intensywny od liquidów Toasty Juice.

ja np bebeca musiałem rozcieńczać o 1/3 bo nie dawałem rady.
Sklepy piszą, że pluid można rozcieńczyć o połowę w zasadzie bez wpływu na smak.


Pomimo posiadania 5 gienków o bardzo małej komorze i jednego z pigułą nie dałbym rady wapować liquidu z 3% aromatu TPA (większości, bo jest kilka superkoncentratów).

Warto pooglądać filmy z warsztatów mieszania Atmosa. Tam też jak robią mix aromatów to dają każdego tyle co normalnie samego, ja trochę obcinam.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#941667
odrobina ironnii po to by nie brać śmiertelnie poważnie wszystkiego...
i autor tak lubi ...
i lubi 3% aromatu zamiast 6% - kiedy nie sprawia mu to róznicy
a generalnie miał na myśli refleksje nad ilością dodatków bo akurat tamte proporcje nieco mnie przerażają,
21% aromatów - dużo - ot co, co nie znaczy, ze są złe czy lq tak zrobione - nie dobre, ani tez niczego innego nie insynuuję.
Jednakowoż przyszła mi na myśl kwestia LQ - pod jaki parownik jest robiony?
bo ja akurat czuję ogromną różnicę miedzy małą a duża komorą....
By Vianne
#941671
Fisherking pisze:@Vianne
a jak myślisz co robi z parownikiem tzw "piguła smaku" - popularna ostatnio?

Nie mam pojęcia, bo nie interesują mnie mody w ogóle.

na poważnie 20 parę procent aromatów w lq to dużo, z jednej strony uwalniamy się od analogów a z drugiej coraz więcej chemii....

Tzn w jakim sensie chemii? Duża część aromatów do e-papierosów nie różni się składem od tych spożywczych. PG i VG to przecież też chemia. Wszystko w sumie jest "chemią".

Są aromaty, których daję 3% do liquidu i jest wystarczająco aromatyczny jak dla mnie, ale są i takie, których daję 10, 15 czy 20%. A nawet 30% - tyle dodawałam tytoniowych esencji hangsena, które zwyczajnie są słabo stężone.

Ale jeśli upierasz się dodać 3%, to przecież jest na to prosty sposób - zmieszaj najpierw podane aromaty w odpowiednich proporcjach - 10cz smoczego owocu, 4cz truskawki itd - a potem dodaj tej mieszanki 3% do liquidu. Jak Ci tak odpowiada i tak smakuje, to co za problem dopasować sobie stężenie do swojego parownika. :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#941683
Fisherking pisze:odrobina ironnii po to by nie brać śmiertelnie poważnie wszystkiego...
i autor tak lubi ...
i lubi 3% aromatu zamiast 6% - kiedy nie sprawia mu to róznicy
a generalnie miał na myśli refleksje nad ilością dodatków bo akurat tamte proporcje nieco mnie przerażają,
21% aromatów - dużo - ot co, co nie znaczy, ze są złe czy lq tak zrobione - nie dobre, ani tez niczego innego nie insynuuję.
Jednakowoż przyszła mi na myśl kwestia LQ - pod jaki parownik jest robiony?
bo ja akurat czuję ogromną różnicę miedzy małą a duża komorą....


To jest temat o samogonach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je pod własne kubki smakowe i użyty sprzęt podkręcić. Ja przepisy z sieci traktuję jako bazę i zmieniam pod swój gust. Np nie używam niczego z bavarian w nazwie, a belgian waffles mnie uczula. Życie. Jak na szybko przejrzysz ostatnie przepisy HammsterJacka czy darasa25 to zobaczysz, że 20% aromatów to nic dziwnego. Wprost przeciwnie, mało jest przepisów na 3% aromatów zwłaszcza jeżeli tych aromatów jest więcej niż jeden :mrgreen:

Mała komora w gienku to nie wszystko, chociaż fakt że robi dobrą robotę :)
Awatar użytkownika
By Fisherking
#941726
i to mnie przeraza na smierc... :o), niebawem dobry samogon bedzie mieszanina tylko aromatow, ale nie ma co tu oftopowac, z ciekawosci sprobuje jakiegos "gestego w smaku" przepisu.
By abbs
#941732
Nie ma co się przerazac. Tak naprawdę nie wiemy (przynajmniej ja nie wiem) jakie i ile aromatów używanych jest w gotowych fabrycznych. Nasze samogony są w większości aromatyzowane kilku procentowymi roztworem aromatów w pg/vg/etanolu wodzie i tak naprawdę ile tam jest tego ywistego aromatu też nie wiemy. Przecież butelka z aromatem to tez jakiś roztwór. Tak na marginesie. Można też tak jak ja od jakiegoś czasu bucham w pracy (czyli prawie cały dzień) bazę 2d fresh inawery :-P dopiero na spokojnie w domu za puszczam swoje miksy złożone ;-) a 20% aromatów daje smak wnikowy złożony z różnymi posmakami i mi osobiście to się podoba oczywiście rozumiem i szanuje osoby które lubią jasne i proste smaki. Chciałem tylko poruszyć jeszcze jeden temat który trochę mnie męczy. Kazdy się zastanawia i komentuje np powyższe przepisy na ecf każdy odradza używanie na przykład barwników do liquidów. U nas też był o tym temat. Jednocześnie bardzo dużo osób kupuje liquidy domowej roboty z zagranicy via toasty i nie pyta o skład i nie pyta o barwniki a jestem prawie na 100 pewien ze są one kolorowane. I wcale te barwniki nie są zdrowe i obojętne. Sam chciałem pokolorowac niektóre moje miksy ale na razie odpuściłem temat bo nie znalazłem żadnego barwnika który nie miał by jakiś działań nie pożądanych. Takie trochę dwu myślenie czasami z nas wychodzi. Ja tam nie widziałem przepisów liqueen ile oni używają aromatów Kto powiedział że nie ponad 30 procent rozpuszczonych np w bazie nikotynowej itd itp.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
By Vianne
#941757
Chciałem tylko poruszyć jeszcze jeden temat który trochę mnie męczy. Kazdy się zastanawia i komentuje np powyższe przepisy na ecf każdy odradza używanie na przykład barwników do liquidów. U nas też był o tym temat. Jednocześnie bardzo dużo osób kupuje liquidy domowej roboty z zagranicy via toasty i nie pyta o skład i nie pyta o barwniki a jestem prawie na 100 pewien ze są one kolorowane. I wcale te barwniki nie są zdrowe i obojętne.

Ja myślę, że tu wyjasnienie jest proste - gdyby w jakimś tam polskim sklepie internetowym pojawiły się kolorowe chińskie liquidy po 5 czy nawet 10zł, to podniósłby się krzyk, żeby nie kupować, że niebezpieczne, ale jeśli kolorowe liquidy sprzedaje Uznana Firma ze Stanów po 10$ lub więcej za buteleczkę, to ludzie zwyczajnie zakładają, że płyny są w porządku.

Parę miesięcy temu dostałam od znajomej próbkę takiego wściekle zielonego płynu, może nawet z tych toasty, nie wiem, bo nie skorzystałam, chociaż podobno "obłędny".
By abbs
#941780
No tak tylko to są założenia z góry błędne. Trzeba mieć świadomość że aromaty jakich używamy i barwniki mają badania na spożycie nie inhalowanie. I nie mówię żeby nie wapować tylko rozsądnie do tego pochodzić. Liquid z USA czy pl kolorowany barwniki spożywczymi jest tak samo bezpieczny albo niebezpieczny. Chodzi mi tylko o to żeby nie pogadać że skrajności w skrajności samogon z 21% aromatów sama chemia toasty jaskrawe zielony z USA super liquid ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By okrzemek
#942107
Abbs bo w USA wszystko jest większe i lepsze :lol: .

Dzjsiaj mieszałem troszeczkę. Przy okazji zrobiłem podejście do Green Machine od Toasty juice, mam już w 95% zgodne z oryginałem, który jest wariacją na temat ogólnodostępnego przepisu :) . Zapach niemal identyczny, w smaku mała różnica. Muszę dopracować %-ty. Brak tylko zielonego koloru :( .

;)
By abbs
#942227
No bo mi się właśnie marzył fioletowy anyzkowo sliwkowy przepis i zacząłem grzebac za tymi barwnikami. Nie znalazłem nic co by nie miało wzmianki o potencjalne szkodliwości przy nadmiernym spożyciu. Podkreślam zwykłym spożyciu nie inhalowaniu kilku ml dziennie. Można mieć różne podejścia ja osobiście uważam że takie barwniki raczej nie powinny zaszkodzi bo to są znikome ilości ale należy być konsekwentnym. W stanach żadnej Ameryki a propozycje kolorowania nie odkryli i ma ecf nie spotkałem się z żadnym przychylnym głosem. Musimy zdawać sobie sprawę ze w ogóle nie ma żadnych długoterminowych badań na temat ep ani baz ani aromatów i każdy z nas eksperymentuje tak naprawdę no ale to offtopic.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#942256
Ludzie - naprawdę odpuśćcie sobie barwniki do płynów. Każdy barwnik to albo złożony związek organiczny (co najmniej kilka wiązań wielokrotnych) albo też związek nieorganiczny zawierający metale ciężkie. Jak to się zachowuje na grzałce i w płucach (sam związek i produkty jego rozkładu termicznego) - nikt nie wie. Może lepiej okleić sobie baniaczek kolorową folią?
By abbs
#942260
Ależ ja dokładnie o tym mówię. Wszyscy to wiedzą i wszyscy wapują liquidy made in USA które te barwniki pewnikiem zawierają. Ja chciałem po czytałem i zrezygnowałem.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By rotos
#942287
Lq m in. usej to nie tylko świecidełka.
W sumie każdy powinien zachować swoje minimum zdrowego rozsądku. Dla mnie jest nim użycie markowego aro w rozsądnej ilosci. Mój kolega , chemik, zawsze coś mi jeszcze szemrze o przesadnym stężeniu. Chociaż smak odzysklałem.
A z drugiej Marii, trułemm się trzydzieści kilka lat, teraz mi zaszkodzi?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#942427
Moim zdaniem z tymi stężeniami aromatów do liquidów e-p to taka trochę ściema. Abbs już o tym pisał. Ile tak na prawdę jest aromatu jest w pg czy alkoholu jako nośniku?
Superkoncentraty z VZ zaleca się stosować w stężeniu 2,5%, TPA mówi o 7-15, czasami mniej, czasami więcej. Mom&Pop 15-20%.

Na forum ludzie z na forum stosowali z powodzeniem aromaty do kawy i pamiętam, że kosztowały ułamek ceny aromatu do ep, a wychodziło, że poniżej 1% są dobrze wyczuwalne. Atmos znowu ma swoją tabelę i w moim przypadku zazwyczaj się sprawdza chociaż jabłka kapię zawsze troszkę więcej.

Kiedyś kupiłem aromat fainest fearies czy jak to się nazywa. zacząłem cokolwiek czuć przy 20%, zapach z butelki aromatu był słabszy niż niejednego liquidu.

Ja się nie podejmuję określić ile tak na prawdę aromatu przyjmuję z liquidu zrobionego z cytowanego przepisu i jak to się ma do dowolnego gotowca czy liquidu zrobionego na superkoncentracie.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#944115
Witam

Kolejna porcja przepisów z ostatnich dwóch dni:

Tiger's Blood by Zib (e-liquid-recipes.com)
Coconut (LA) - 10%
Strawberry (LA) - 10%

Double Black by Zib (e-liquid-recipes.com)
Black Honey Tobacco (TFA) - 5%
Captain Black (Seedman) - 5%

Sweet Creamy Espresso by Trail (e-liquid-recipes.com)
Espresso (Cap) - 7%
Ethyl Maltol - %0.5
Marshmallow (Cap) - 1%
Vienna Cream (FA) - 2%

Sweet Chocolade Toffee by Trail (e-liquid-recipes.com)
Double Chocolate Clear (TPA) - %7.5
Marshmallow (Cap) - 4%
Milk Chocolate Toffee (Cap) - 10%

Smaczności
HJ
By Epidian
#963972
Duży zbiór przepisów złożonych z aromatów TPA/TFA.
Receptury te wcześniej były publikowane na stronach forum E-Cigarette.
Na dzień dzisiejszy są tam ujęte 124 przepisy.
https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing
Można przeglądać online albo ściągnąć sobie pliki na dysk.
Przepisy są w pliku:
TFA_Vendor's Recipes_12_14_13.pdf
A spis treści w pliku:
TOC_TFA_Vendor's Recipes_12_14_13.pdf
Awatar użytkownika
By mashun
#977191
Wypróbowałem przepis nazywany Remedy Black (Pluid clone)
Dla amatorów anyżu ;)
Nie wiem jak smakuje oryginalny Pluid, ale ten mix jest naprawdę smaczny i łatwy do skomponowania.

Wszystkie składniki z TPA:

Horehound 8%
Absinthe 6%
Smooth 2%
Dojrzewanie min. 7 dni.

UWAGA:
Absinthe z Aroma Vape jest bardzo stężony: http://www.aromavape.pl/pl/p/Absinthe-Absynt/260
Ja najpierw sporządziłem roztwór rozcieńczając aromat spirytusem w proporcjach 1:9 (1 - absynt, 9 - spirytus). Taki Absynt powinien przegryźć się kilka dni.
Dopiero takiego roztworu używam w ilości 6% do sporządzenia liqiudu.

Oczywiście zalecana ostrożność w używaniu poliwęglanowych czy innych "plastikowych" baniaczków.

Polecam.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1099916
Dziś minął równiutki roczek od założenia wątku przez Okrzemka. *winko*

Od dawna chciałem się zapytać... ale nie miałem śmiałości, by nie oberwać szpadlem. ;)
Czym się różni zakraplacz do octu? :roll: Ino nie mówcie, że ma dziurkę bardziej... :kulam

W 7 poście tego wątku okrzemek pisze:Szukając pomysłu na zużycie DK trafiłem na taki przepis (podobno pozbawia DK zapachu perfum i kwiatków, pozostawiając przyjemnie zbalansowaną słodycz i orzeszki):

co potrzeba:
TPA DK Tobacco
PG
VG
VG Nic Base 36mg/ml (taka baza została użyta w oryginalnym przepisie, zawsze można użyć innej, ulubionej)
Ocet jabłkowy
zakraplacz do octu


na próbkę 5ml @ 30pg/70vg 18mg/ml:

DK Tobacco @ 5% = 0.25ml
PG @25% = 1.25ml
VG @ 20% = 1ml
VG Nic Base 36mg/ml @ 50% = 2.5ml
Ocet jabłkowy @ 3 krople na 5ml

Autor: ZombieSlayer
By PaweL_
#1113279
Ja mam kilkadziesiąt mililitrów z jabłkiem , różne smaki , i najlepiej wypadają :

9,3ml Baza Inawera VPG
0,5ml Gliceryna
8 kr. Jabłko TPA
3 kr Mięta Inawera


9,5ml Baza Inawera VPG +
0,2ml Gliceryna
10 kr Jabłko TPA
5 kr Pomarańcza TPA
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1114106
Ja robię ry4 double z jabłkiem.Z gotowych juz samogonów mieszam 10ml ry4 i 8ml jabłka ( z inawery seria wera garden lub z atmos lab green apple).Próbowałam tez w proporcji pół na pół,ale nie smakuje tak dobrze jak 10/8
By aily
#1120346
Smak identyczny jak cukierki nimm2 w kolorze żółtym.
Baza 50/50 mieszana z Kinga 36mg. Moc gotowej bazy 12mg.
Ilość na 10ml bazy:
Inavera Limetka 14kr
Inavera Cool Mint 8kr

Całość musi leżakować min 7 dni. Aromat limonka potrafi mętnieć zaraz po zmieszaniu, z każdym dniem klarowność wzrasta. Intensywność smaku dosyć mocna, osobiście wolę wyraźne smaki.

Naprawde dobra, nie nudząca sie tytoniówka.

Baza jak wyżej
Ilość na 10ml bazy:
RM1 Alabama 18kr
Inavera Tab. for Camel 5kr
mm
Leżakowanie min 10-14 dni. Smak mocno tytoniowy z lekkim posmakiem ciasteczkowym, anyżowym. Lekko słodki, delikatna popielniczka. Można wyczuć trochę nut orzechowych. Ostatnio mój faworyt w nieskomplikowanych mieszankach tytoniowych. Należy uważać z aromatem Tab. for Camel gdyż lubi sie mocno wybijać na pierwszy plan.

Edytuje post po wielu protestach jakoby było w nim podane ze otrzymany płyn ma ~36mg nikotyny.
Więc. Do uzyskania bazy posłużyła baza King + VG i PG.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2014, 22:36 przez aily, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1121000
Tea Peach z Atmos Lab
Mango z TPA
Watermelon z TPA
Juicy Peach z TPA

Pierwszy i ostatni jest u nas mieszany w dużych butlach bo schodzi jak woda :lol:
Awatar użytkownika
By LuziQ
#1139641
Dostałem kiedyś w gratisie od e-dyma BM Sweet Virginia 18mg 10ml. Jak zalałem trochę na próbę, to myślałem że orła wywinę. Nie mogłem tego strawić. Ale kilka dni temu wpadłem na pomysł lekkiej przeróbki. Otóż, wziąłem całą resztę tej Virginii i mieszanka wygląda następująco:

Sweet Virginia: 8ml
Kryształki mentholu (od TPA rozpuszczone w PG): 1,5ml
Spirytus: 0,2ml (obniżenie lepkości)
Baza 50/50 EasyChem: Cała reszta do 30ml czyli 20,3ml

Wszystko wymieszałem, postawiłem na 3 dni.
Zalałem dzisiaj do Fogger'a 4.0 Dual Micro 0,6 Ohm na watce.
Wiecie jaki świetny liquid wyszedł? Taka odświeżająca tytoniówka. Jak u kogoś leży takie coś to proponuję poeksperymentować. Mi cholernie smakuje. Dymu kupa, smak genialny.

Swyped on Venue 7
Awatar użytkownika
By sawas
#1140888
Dostałem ten smak też w gratisie i wymerdałem do z podrobem/repliką/klonem tribeci. No i wyszła bomba. Polecam.
Awatar użytkownika
By marehel
#1151536
mashun pisze:Wypróbowałem przepis nazywany Remedy Black (Pluid clone)
Dla amatorów anyżu ;)
Nie wiem jak smakuje oryginalny Pluid, ale ten mix jest naprawdę smaczny i łatwy do skomponowania.

Wszystkie składniki z TPA:

Horehound 8%
Absinthe 6%
Smooth 2%
Dojrzewanie min. 7 dni.

UWAGA:
Absinthe z Aroma Vape jest bardzo stężony: http://www.aromavape.pl/pl/p/Absinthe-Absynt/260
Ja najpierw sporządziłem roztwór rozcieńczając aromat spirytusem w proporcjach 1:9 (1 - absynt, 9 - spirytus). Taki Absynt powinien przegryźć się kilka dni.
Dopiero takiego roztworu używam w ilości 6% do sporządzenia liqiudu.

Oczywiście zalecana ostrożność w używaniu poliwęglanowych czy innych "plastikowych" baniaczków.

Polecam.

Przepis przeze mnie sprawdzony i również polecam :)
Ze swojej strony polecam inny wygrzebany z sieci przepis na "Seduce's Snake Oil", dla mnie w klimacie podobny do smoczej krwi czy łez :mrgreen:
5% Pear
3% Bavarian Cream
2% Coconut
Wszystko na aromatach TPA. Osobiście zwiększyłem proporcje do 7/4/3 ponieważ wolę bardziej intensywne smaki :)

Btw. Tak sobie myślę, że fajnie by było jakby nie wszyscy "mieszacze" szli w komercję i dzielili się "sprawdzonymi" dobrymi mieszankami. :wink:
I fajnie by było aby ulubiony przepis z czasem nie przestawał być ulubionym i człowiek ciągle musi za czymś gonić :lol:
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1158644
marehel pisze:Ze swojej strony polecam inny wygrzebany z sieci przepis na "Seduce's Snake Oil", dla mnie w klimacie podobny do smoczej krwi czy łez :mrgreen:
5% Pear
3% Bavarian Cream
2% Coconut
Wszystko na aromatach TPA. Osobiście zwiększyłem proporcje do 7/4/3 ponieważ wolę bardziej intensywne smaki :)

Btw. Tak sobie myślę, że fajnie by było jakby nie wszyscy "mieszacze" szli w komercję i dzielili się "sprawdzonymi" dobrymi mieszankami. :wink:
I fajnie by było aby ulubiony przepis z czasem nie przestawał być ulubionym i człowiek ciągle musi za czymś gonić :lol:

Właśnie do tego służy forum. Sprzedaż płynów to przecież kwestia poboczna, oczywiście, bardzo przydatna dla osób, które nie chcą samodzielnie mieszać albo chciałyby najpierw spróbować, jakie efekty można osiągnąć samemu.

Tematy dla klonów Tribecka i Boba's Bounty założone przez @okrzemka uważam za jedne z najciekawszych wątków w dziale laboratorium. Do dziś żyją i cieszą się powodzeniem, mimo upływającego czasu. Naprawdę, chwała Okrzemkowi, że je założył. Przydałoby się więcej takich tematów.

Podany powyżej przepis wygląda na tyle ciekawie, że chyba warto założyć osobny temat, np. "Płyn Seduce's Snake Oil". Tutaj, w temacie o "przepisach różnych", zrobił się straszny misz-masz. Trudno śledzić dyskusję, bo za bardzo mieszają się różne wątki.

W każdym razie, przepis zapowiada się na tyle "smakowicie", że na pewno go wypróbuję i za jakiś czas podzielę się moimi odczuciami jak wyszło. Dziękuję, że go podałeś.

PS. Chciałbym ostudzić wszystkich zamierzających pisać o wężowym oleju. "Snake oil" to idiom oznaczający "cudowny lek" lub "panaceum".

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By Wąski
#1158657
Poszukuję jakieś sprawdzonej wariacji na temat kiwi z TPA.
Samo kiwi mi nie podchodzi, a szkoda by się zmarnowało.
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.