EPF
Co z czym i jak mieszać.
By pykaczbartek
#1127007
Witam wszystkich

Od około tygodnia eksperymentuję troszkę z mieszaniem własnych liquidów.
Do tego celu zakupiłem bazę Inawery - VPG 70/30 PLUS 18mg/ml oraz kilka aromatów (czekolada, mix menthol oraz burley)

Pierwsze płyny przygotowałem zgodnie z jedną z receptur podanych na forum tj.
na każde 10ml płynu:
W przypadku czekolady 20 kropelek aromatu, mentol - 15 i burley 15

Dla żony przygotowałem mentol, dwa pozostałe smaki dla siebie.

Zauważyłem, że podczas wapowania bardzo często zdarza się albo nie czuć kompletnie smaku albo jest problem z zaciągnięciem się tzn. bardzo mała chmura i zero smaku albo jakiś dziwny posmak, przeważnie jak odkręcę ustnik przedmucham wszystko i skręcę ponownie to jest super. Jednak po jakimś czasie znowu są problemy. Częściej zdarza mi się mieć problem z zaciąganiem niż rozkoszować się dobrym smakiem. Przeważnie dobry smak mam kiedy płynu mam już końcówkę w moim clearomizerze (używam Vision VT)

Płyn podczas przygotowania przeważnie kilka razy potrząsam i odstawiam na 24h lub nieco dłużej.

Czy zanik smaku to wina źle sporządzonego płynu ? czy raczej problem z clearomizerem ?
By pykaczbartek
#1127029
No właśnie tego jestem najmniej pewien, ponieważ ten Vision VT jest nowy i jedyne co wcześniej wapowałem na nim to Liquina skoncentrowaną brzoskwinię i było super. Problem zaczął się po wlaniu własnego liquidu.

Raz smakuje dobrze, a raz ciężko się zaciągnąć. Dołożyłem jeszcze na grzałkę dodatkowy sznurek bo po pierwszym przepaleniu grzałki mocno mi zalewało baterię.

Nie wiem zobaczę, może wymienię grzałkę w tym parowniku.
By pykaczbartek
#1128512
No i problem rozwiązany :)

Kupiłem samą grzałkę od Volisha (pasująca też do V1) grzałka ta w odróżnieniu od mojej ma tylko 2 dłuższe sznurki a nie 4 (2 długie i 2 krótkie) po założeniu wszystko jest tak jak powinno, wreszcie czuję smak i jak na razie brak problemów.

Dzisiaj zakupiłem nową bazę (VPG Power Smoke 50/50) i zaraz zobaczę jak się do tego zabrać

Na marginesie dodam, że mam jeszcze 2 clearomizery Vision CC i w ciągu roku może 3 max 4 razy zmieniałem w nich grzałki, a tak to non stop przepalałem i po dziś dzień są niezawodne


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 lip 2014, 18:40 przez pykaczbartek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1128515
Szkoda, że kupiłeś gotową bazę o danej mocy. Lepsze są te oparte na glikolu, glicerynie i VPG 36mg/ml - np. King albo Hangsen.
Tak tylko rada na przyszłość, nasi forumowi bimbrownicy sobie chwalą taką opcję więc warto dorzucić te kilka groszy i kilka minut żeby wymieszać "po swojemu". A cenowo wychodzi bardzo podobnie :) Np. 250ml bazy 50/50 0mg (12zł) + baza VPG King 36mg/ml (25zł) i za 37zł masz 300ml bazy czyli 12,30zł za 100ml bardzo dobrej bazy.
Awatar użytkownika
By kmdm
#1138145
Mam pytanie, kupiłem bazę VG El Toro , dziś dostarczona , ale niestety jest z datą ważności do końca lipca a więc 6 dni , więc czy mogę ją bezpiecznie jeszcze wykorzystać zakładając że do końca daty ważności ją zmieszam , miesiąc będzie dojrzewała i 2 miesiące lub dłużej będę ją zużywał (wyjdzie z niej z 300 ml liquidu) , a więc wyjdzie 3 m-ce po terminie ważności.
Sprzedający tłumaczy się że "House of Liquid miał problem z etykietami i zostały naklejone nie właściwe. Rzeczywista ważność to koniec października. "
Czy tak może być , spotkaliście się z tym , ja kupując nie zostałem poinformowany o kilkudniowym terminie ważności .
Awatar użytkownika
By matatiti
#1138183
kmdm pisze:Mam pytanie, kupiłem bazę VG El Toro , dziś dostarczona , ale niestety jest z datą ważności do końca lipca a więc 6 dni , więc czy mogę ją bezpiecznie jeszcze wykorzystać zakładając że do końca daty ważności ją zmieszam , miesiąc będzie dojrzewała i 2 miesiące lub dłużej będę ją zużywał (wyjdzie z niej z 300 ml liquidu) , a więc wyjdzie 3 m-ce po terminie ważności.
Sprzedający tłumaczy się że "House of Liquid miał problem z etykietami i zostały naklejone nie właściwe. Rzeczywista ważność to koniec października. "
Czy tak może być , spotkaliście się z tym , ja kupując nie zostałem poinformowany o kilkudniowym terminie ważności .


Sprzedający, czyli ? Jeśli to ten sklep o którym myślę, to nie masz się czego obawiać, a sprzedający, to osoba, której możesz zaufać ;)


Tapatalk
Awatar użytkownika
By hilton1
#1140474
Witam.
Mam zamiar kupić tą bazę http://epapierosylodz.pl/p/183/1222/50m ... eryna.html
Jestem zwolennikiem baz z większą ilością VG i tą bazę chciałbym czymś rozcieńczyć do powiedzmy 20mg nikotyny, ale tak , aby nie straciła ona, tak zachwalanych przez niektórych userów swoich walorów. Kupiłbym bazę VG o mocy 0mg ( też od Kinga ) i ją rozcieńczył , aby nie pozbawić jej pozytywnych walorów, ale nie widzę na stronie Kinga bazy VG 0mg.
Moje pytanie - czy rozcieńczyć ją gliceryną , czy kupić w innym sklepie dowolną bazę VG 0mg. Co będzie lepsze ?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1140848
Za taką samą cenę masz 100ml bazy 36mg/ml na e-plyny...
Awatar użytkownika
By Arcadius
#1141271
Pytanie do bardziej doświadczonych. Otóż zakupiłem VPG Power Smoke na 7 ml dodałem 2 ml VG + aromat 12 gtt jednakże gęstość jest słaba. Porównując do przemysłowo prdukowanych LQ (liqueen) to wyszła rzadzizna a przecież znajduje sie w mieszance spora ilosc VG. Od czego wiec zalezy jeszcze gestosc i jak można ją poprawić? Czy zawartość wody poniżej 10 procent ma jakieś znaczenie w tym przypadku?
Awatar użytkownika
By emes
#1141336
Arcadius pisze:Pytanie do bardziej doświadczonych. Otóż zakupiłem VPG Power Smoke na 7 ml dodałem 2 ml VG + aromat 12 gtt jednakże gęstość jest słaba.


Ten kijek jest bardzo łatwo pocienkować, trudniej pogrubasić :lol: Tak jak bazę jest bardzo łatwo rozcieńczyć do gęstości wody, tak trudniej jest ją zagęścić.
Najprostszym sposobem jest zmiana bazy na taką która w swoim składzie nie ma żadnych dodatków w postaci wody, alkoholu. Z taką bazą niskim nakładem zrobisz praktycznie wszystko ;)
Oczywiście do tego co masz możesz dolewać w nieskończoność czystej (99,7%) gliceryny ale tym sposobem bardzo szybko osłabiasz moc całej bazy.
Najlepszym IMO stosunkiem VG do PG jest 50:50 (oczywiście bez wody).
Awatar użytkownika
By sawas
#1141494
Lepkość, nie gęstość. I woda ma tu znaczenie, powiedziałbym, kluczowe. Znacznie zmniejsza lepkość gliceryny. Na przyszłość wybieraj mocniejsze bazy i rozrabiaj sam gliceryną, która zawiera <0.5% wody.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1141501
Bo to jest gówniana baza i z tego nie ukręcisz nic gęstszego, jest to powtarzane pierdyliard razy tutaj :P
Na razie się przemęcz a później kup np. na e-plyny bazę 50/50 0mg i dodaj 100ml gliceryny do tego, będzie pan zadowolony! Później już tylko odpowiednie proporcje bazy 36mg i obiecuję, że zaspokoi to twoje oczekiwania jeśli chodzi o jakość i gęstość oraz oczywiście chmurkę.
Awatar użytkownika
By dzizas
#1141669
@ Arcadius
Witam
Sprawa jest banalnie prosta. Jeśli chcesz zwiększyć gęstość, to do bazy VPG dodawaj samej gliceryny a nie bazy VG.
Ja bazy VPG używam bez dodawania gliceryny i uważam, że jej lepkość jest wystarczająca do gienków, kayfunów, driperów i bardziej popularnych wśród ludu - T3, Vivi mini CC itp. (wszystkich wyżej wymienionych używam i nic mi nie cieknie, nie strzela i nie bobrzy).
Czasem robię liquidy dla kolegi, który woli większą chmurkę, wtedy dodaję do VPG 15% gliceryny farmaceutycznej 99,5% (która jest w konsystencji prawie jak kisiel) i baza robi się zdecydowanie gęściejsza.
Trolli, którzy najeżdżają na zawartość wody w bazie znajdziesz tu wielu, ale żaden jeszcze mi nie odpowiedział jakim cudem producenci robią bazę VG w odpowiedniej gęstości bez dodatku "rozcieńczacza".

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By sawas
#1142227
dzizas pisze:odpowiedniej

Słowo klucz. Dla jednego odpowiednia będzie konsystencja ciepłej wódki, dla innego kisielu. I problem rozwiązany.
Jak będę chciał śmieci w bazie, to sam sobie dodam.
Awatar użytkownika
By Nes
#1144754
2-3 gtt w zależności od własnych upodobań przyjęte jest za standard. Od tego wyjdź, a co będzie Ci smakować wyjdzie w praniu. Druga sprawa skończ z zakładaniem tematów jeżeli jest już na tego typu pytania wyznaczony dział... [/quote]

ile to jest gtt ? :?:
Awatar użytkownika
By Nes
#1144787
Mutango pisze:Z łaciny guttae - krople


Dzieki za info, rzucilam papierosy i zaczynam laciny sie uczyc :D

-- [scalono] 06 sie 2014, 15:13 --

Od pazdziernika 2013 zyje na e-papierosach i ani razu nie skusilam sie na analoga. Uzywam e-liquid 6mg nikotyny od Hangsen w smakach Virginia, Caramel Macchiato (50/50) i pare gtt orzech laskowy. Problem mam taki, ze coraz trudniej zdobyc Caramel Macchiato wiec nie mam co mixowac wiec bede musiala zaczac mieszac. Kiedys w zastepstwie Car.Macchiato kupilam Cappuccino ale bylo ochydne *SHOCK* *ZLE* i smakowalo jak przypalone mleko! Czy zna ktos jakies marki e-liquidow o smaku kawy ktore sa godne wyprobowania?
By user
#1149614
Podejrzewam że pytanko padło ale jako niezbyt doświadczony "mieszacz" chciałem się dowiedzieć ile wlać na 10ml bazy vpg power smoke [Inawera] aromatu ry-4 i burley[Inawera] ? Dodam ,że mam upośledzone nieco kubki smakowe, czytałem że niektórzy dodają 40 kropli a inni 12.Chciałbym czuć ten smak a nie szukać go w liquidzie.
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1149635
E-Ssak pisze:Podejrzewam że pytanko padło ale jako niezbyt doświadczony "mieszacz" chciałem się dowiedzieć ile wlać na 10ml bazy vpg power smoke [Inawera] aromatu ry-4 i burley[Inawera] ?


Ja na 10ml bazy daję 1ml czyli 10% RY4 Double z TPA. Z Extreme Flavors zalecają 2.5%
Burleya zalecają 3% na 10ml bazy,ale osobiście nie używamy tego aromatu więc Ci nie powiem dokładnie
jak takie stężenie ma się w efekcie końcowym.
By user
#1149729
Ten Pan ładne kółka kręci hehe,kolorek...Ja bym dodał czerwień koszelinową hehe-w sumie barwnik spożywczy dodawany do lizaków.
Swoją drogą dalej nie wiem ile dodać kropli aromatów do bazy...Dałem chyba w sumie 35 kropli na dwa smaki.Nawet nie wiem ile wychodzi kropli na 1 mililitr
Ostatnio zmieniony 14 sie 2014, 21:51 przez user, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1149734
E-Ssak pisze:Ten Pan ładne kółka kręci hehe,kolorek...Ja bym dodał czerwień koszelinową hehe-w sumie barwnik spożywczy dodawany do lizaków.
Swoją drogą dalej nie wiem ile dodać kropli aromatów do bazy...

kolorek... z tą różnicą, że lizak trafia do żołądka, a chmurka do płuc, była już o tym dyskusja w temacie. A co do wątpliwości ile czego dodać, przygotuj trzy próbki po 5ml, z 3,5 i 7 kroplami, odstaw na 1-3 dni, spróbuj.
By smutnyjoe
#1149785
Zaraz chcę zalać swój samogon z cytrynki z inawery 20kr na 10ml zalać, ale mam kayfuna obecnie z długą przezroczysta tuleja. Nie pęknie?
By smutnyjoe
#1149816
I my to wapujemy?! ;o
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1149821
Taka ciekawostka - czerwień koszelinową pozyskuje się z brzyliskich robaszków :) Bon apetit :P Mnie osobiście to w ogóle nie przeszkadza :)
Każdy szanujący się waper szuka kompromisu, coby likłid dobrze smaczył, ale i dobrze parował i grzałki nie zajeżdżał. Im fajniejsze kolorki ty szybciej zbiera się nagar.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1149841
Bon apetit bo koszenilą jest barwiona większość produktów spożywczych :lol:
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1149874
.kokakola pisze:Bon apetit bo koszenilą jest barwiona większość produktów spożywczych :lol:

Toż napisałem, że mnie to nie przeszkadza :P O tym dodatku do zywności słyszałem już z 20 lat temu. Oprócz naszych rodzimych pająków i bakutilów, robactwo mnie nie obrzydza :)
Jeżeli mam sposobność by zażyć dawkę darmowego i pełnowartościowego białka, w postaci komarów i much połknietych podczas jazdy na rowerze, to nigdy nie odmawiam, a mógłym przecie wypluć :P
By smutnyjoe
#1149948
Ale czerwień koszelinowa nie zżera plastiku ;d
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1149978
E-Ssak pisze:Swoją drogą dalej nie wiem ile dodać kropli aromatów do bazy...Dałem chyba w sumie 35 kropli na dwa smaki.Nawet nie wiem ile wychodzi kropli na 1 mililitr


Wygodniejsze jest przeliczanie procentowe niż na krople.Tym bardziej,że w sporej większości aromatów właśnie takie przeliczanie masz podane.Kup strzykawkę w aptece lub np.tutaj http://e-plyny.pl/Strzykawka-1ml i nie będziesz już miał problemu z przeliczaniem :)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1150321
E-Ssak pisze:Ten Pan ładne kółka kręci hehe,kolorek...Ja bym dodał czerwień koszelinową hehe-w sumie barwnik spożywczy dodawany do lizaków.
Swoją drogą dalej nie wiem ile dodać kropli aromatów do bazy...Dałem chyba w sumie 35 kropli na dwa smaki.Nawet nie wiem ile wychodzi kropli na 1 mililitr

Inawera pisze:E-Aromat RY-4 10 ml. Łagodny tytoń z wyraźnym smakiem wanilii i odrobiną karmelu. 3-6 kropli na 10 ml e-płynu świetnie komponuje się z bazą VPG. Butelka 10ml/ 200 kropel/ z kroplomierzem.

Bon appétit *SMOKEKING*
  • 1
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 70
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.