EPF
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1137706
Wiem dokładnie do czego jest stosowana ta siatka. Gdy jeszcze był problem z dostępnością jej w PL, to pytałem ludzi pracujących w drukarniach o taką siatkę.
Jeśli zaś chodzi o transport, to siły kapilarne działają najlepiej na najbardziej nierównomiernie stykających się powierzchniach, więc zastosowanie różnych rodzajów siatki poprawia działanie sił kapilarnych.
Dlaczego "niechlujnie" zwinięty knot najlepiej transportuje liquid?
Właśnie dlatego, że oczka siatki nie trafiają na siebie i powierzchnia siatki nie stykają się idealnie.
Nas interesuje właśnie działanie sił kapilarnych i poprzez użycie różnych siatek tworzymy najlepsze warunki do transportu liquidu.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By emes
#1137713
amisiek1969 pisze:Dlaczego "niechlujnie" zwinięty knot najlepiej transportuje liquid?
Właśnie dlatego, że oczka siatki nie trafiają na siebie i powierzchnia siatki nie stykają się idealnie.
Nas interesuje właśnie działanie sił kapilarnych i poprzez użycie różnych siatek tworzymy najlepsze warunki do transportu liquidu.


Zapomniałeś jeszcze o takim zjawisku jak napięcie powierzchniowe przy zmiennej temperaturze, gęstości danego płynu. Nie tylko siły kapilarne w tym przypadku działają. Nie będę już opisywał zjawiska kurczenia i rozszerzania się danego materiału jakim jest stal (mesh) czy o zwykłym otaczającym nas ciśnieniu które również ma wpływ.
Tylko po jakiego grzyba tak się męczyć? I to jeszcze takie rady dla początkującego :? Jak tak dalej pójdzie to może dobrym pomysłem będzie aby do każdego parownika dodawać przepływomierz :) Myślę że początkującemu tak naprawdę chodzi o coś zupełnie innego...

Niestety @przemo73. Przykro mi ale żeby ukręcić dobrego knota z kawałka siatki musisz poznać wiedzę tajemną, strukturę atomową siatki, drutu, moda oraz fizykę kwantową. Do nauki marsz :lol:
Awatar użytkownika
By daras25
#1137717
Tzw. knot w knocie rozpowszechnił się w listopadzie/grudniu 2012 wraz z pojawieniem się Foggatti - wickhole 2,1mm . Nie każdy dawał sobie radę z transportem przy tak cienkim knocie i ludzie zaczęli kombinować .
Jest to to samo o czym pisze amisiek tylko nieco inaczej się to robiło , pierwszy knot słomka i w środek wsuwało się następny bardzo cienki i w ten sposób otrzymywaliśmy dwuwarstwowego solida z lepszym transportem .
Nigdy nie wnikałem jak to działa ale faktem jest że działa i poprawia transport nawet do tego stopnia że na 2-u milimetrowym knocie występował za duży transport i pojawiały się komety co niektórzy błędnie interpretowali jako skropliny .
Awatar użytkownika
By Tomba
#1137718
@ amisiek1969 - ja przerobiłem tysiące setupów na meshu i nie gniewaj się, ale Twoje odkrycie moim skromnym zdaniem ma taki sam sens jak przycinanie siatki po skosie. No ale jak jest już 118 stron wątku, to może być kilka następnych. Poza tym emes ma racje - po co takie rady dla początkującego. Z pojedyncza siatką i tak się nawojuje.
Awatar użytkownika
By emes
#1137719
daras25 pisze:Tzw. knot w knocie rozpowszechnił się w listopadzie/grudniu 2012 wraz z pojawieniem się Foggatti - wickhole 2,1mm .


Być może masz rację :) Jednak dlatego w foggim robiło się Uwick po skosie :lol:
Na wszystko jest sposób. Najlepszy jest taki, że zaczniemy wierzyć w swoje umiejętności i nie będą nas zrażać chwilowe porażki.

edyta:
Oczywiście siatkę cięło się po skocie w celu wyeliminowania załamań przy zaginaniu knota w U literkę ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#1137721
emes pisze:
daras25 pisze:Tzw. knot w knocie rozpowszechnił się w listopadzie/grudniu 2012 wraz z pojawieniem się Foggatti - wickhole 2,1mm .


Być może masz rację :) Jednak dlatego w foggim robiło się Uwick po skosie :lol:

U-wick też był rozwiązaniem tylko nie każdy potrafi/ł zrobić taki knot a przycinanie po skosie to jedyny sposób żeby zrobić dobry u-wick
Awatar użytkownika
By emes
#1137728
daras25 pisze:U-wick też był rozwiązaniem tylko nie każdy potrafi/ł zrobić taki knot a przycinanie po skosie to jedyny sposób żeby zrobić dobry u-wick


Przepraszam ale jeśli ktoś nie potrafi uciąć siaty pod odpowiednim kątem, to tym bardziej nie będzie potrafił ukręcić knota z kilku siatek :|
Awatar użytkownika
By okrzemek
#1137730
Jakby kto nie wiedział, u-wick wygląda tak:

Obrazek
:lol:
Awatar użytkownika
By daras25
#1137739
emes pisze:
daras25 pisze:U-wick też był rozwiązaniem tylko nie każdy potrafi/ł zrobić taki knot a przycinanie po skosie to jedyny sposób żeby zrobić dobry u-wick


Przepraszam ale jeśli ktoś nie potrafi uciąć siaty pod odpowiednim kątem, to tym bardziej nie będzie potrafił ukręcić knota z kilku siatek :|

Odpowiednie przycięcie to tylko część sukcesu a gdzie formowanie , utrwalenie kształtu i nawinięcie na to grzałki ?
Prosty knot będzie zawsze łatwiejszy do zrobienia , nawet z dwóch czy trzech warstw .

Tapa
Awatar użytkownika
By przemo73
#1137781
Ups. "Ale nawarzyłem bigosu". Chciałem tylko wiedzieć jaką siatkę kupić. Oprócz 325 zanabyłem też 400. Z resztą jakoś sobie poradzę... chyba że nie.


From Nokia 5110
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1137789
amisiek1969 pisze:Ja proponuję #200, #325 i #400 i zrobić knot nawijając wszystkie rodzaje siatki na siebie. Taki knot radzi sobie z różnymi gęstościami liquidów.

--
Tapa tapa z jotki :D

Jeszcze linka w środek i siatka #500.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1137802
okrzemek pisze:Jakby kto nie wiedział, u-wick wygląda tak:

Obrazek
:lol:


Widać, że żeś zacieszony NoName :mrgreen: *CZAJNICZEK*
Jak cieszy moje oczy, że nie napchałeś tam wszędobylskiej waty *TANIEC*

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Nie ma takiej opcji aby jakiekolwiek kombinacje knota w knocie knotem obleczonego :mrgreen: (z różnych siatek) były równie dobre do LQ 100:0 (VG:PG), jak i 0:100 (VG:PG). Jak będzie dobry transportowo, taki kombinowany knot, do pierwszych LQ, to przy drugich będzie lało na grzałkę; jak będzie dobry do drugich to dla pierwszych nie da rady transportowo i będzie skutkować futrzastym.
By Krasnal45
#1138058
pawel_aa pisze:
amisiek1969 pisze:Ja proponuję #200, #325 i #400 i zrobić knot nawijając wszystkie rodzaje siatki na siebie. Taki knot radzi sobie z różnymi gęstościami liquidów.

--
Tapa tapa z jotki :D

Jeszcze linka w środek i siatka #500.

...i szmata na zewnątrz dookoła :lol:
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1138098
Ale narobiłem zamieszania. Chciałem tylko dobrze doradzić. :D

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By Mutango
#1138101
Nie se chopak zacznie od zwykłych prostych knotów, a kombinacje zostawi na poźniej. Ja tam osobiście do gienka nalewałem liquidu z 90% zawartością VG (bez rozcieńczaczy typu spirytus czy woda), i knot na siatce 400 też sobie dawał radę. Tzn nie łapało się bobra jeśli się ekstremalnie nie buchało, jeden buch za drugim.
By Robert Pila
#1138434
W ubieglym roku w wakacje mialem 2 tygodnie wyciete z zyciorysu, bo po kilka godzin dziennie robilem, tfuu uczylem sie robic knoty do gienkow. Nie wiem ile siatki i drutu zuzylem ale wiem ze od tego zwijania na jakis czas linie papilarne stracilem. Az sie w koncu nauczylem. Gdy zrobilem pod rzad 10 knotow takich ktore w pozycji pionowej kopcily przez 2 minuty bez minimalnego bobra to doszedlem do wniosku ze jako tako umiem robic mesha. I to jest jedyna metoda...trenowac,trenowac i jeszcze raz trenowac.
Powodzenia
Awatar użytkownika
By olasinho8
#1138500
Po dzisiajszej walce z meshem powoli mi się odechciewa :(
Mam znacznie większą chmurkę i lepszy smak na micro coilu w igo-l.
Knot z siatki 400 4x4, ładnie zaoksydowany, z przelotem w środku na to 3 zwoje kanthala a1 - wyszło mi 0.89 łoma. Mam dziwne wrażenie, że liquid od razu nie wyparowuje, tylko jakby 'bąbluje' na tej siatce (?) + mam strasznie dużo skroplin..
Czy ktoś nie chciałby kupić RSST ?:D
Wydaję mi się, że do mesha mam 2 lewe.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By leech
#1138504
Bąblujący liquid to oznaka zbyt luźnej grzałki.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1138518
Albo zbyt dobrego transportu.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By Mutango
#1138527
Też sądzę, że knot zbyt mocno leje. Prawdopodobnie użyty drut to 0.25mm. Ja bym do takiego knota użył drutu 0.3 lub 0.32mm (3 lub 4 zwoje). Zwiększyłoby to trochę moc, ale co ważniejsze zwiększyło powierzchnię odparowania liquidu na drucie.
Awatar użytkownika
By przemo73
#1138702
Coś pokombinowałem. Pierwszego knota ukręciłem z 325, ale była za mała średnica więc nakręciłem na niego zwoje 400. Niby wszystko Ok, ale hotspoty niemiłosierne.
Ukręciłem drugiego knota z 325 ale wziąłem jeszcze raz tyle długości siatki co za pierwszym razem. Jak na pierwszy raz chyba poszło nieźle. Hotspoty są, ale duuużo mniejsze niż za pierwszym razem.
Martwi mnie tylko, że grzałka nie rozjarza się równomiernie. Najmocniej świeci góra i dół. Im dłużej trzymam włączony tym zbliża się do środka. Dlaczego?
I jeszcze jedno pytanie. Czy na meshu kop może być większy tego samego Lq co na sznurku?
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1138704
przemo73 pisze:Coś pokombinowałem. Pierwszego knota ukręciłem z 325, ale była za mała średnica więc nakręciłem na niego zwoje 400. Niby wszystko Ok, ale hotspoty niemiłosierne.
Ukręciłem drugiego knota z 325 ale wziąłem jeszcze raz tyle długości siatki co za pierwszym razem. Jak na pierwszy raz chyba poszło nieźle. Hotspoty są, ale duuużo mniejsze niż za pierwszym razem.
Martwi mnie tylko, że grzałka nie rozjarza się równomiernie. Najmocniej świeci góra i dół. Im dłużej trzymam włączony tym zbliża się do środka. Dlaczego?
I jeszcze jedno pytanie. Czy na meshu kop może być większy tego samego Lq co na sznurku?


Popraw te zwoje. Powinny świecić równo mimo wszystko.
A kop na meshu nie tyle może, co powinien być większy :mrgreen: o ile nie mylisz kopa z hotspotem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By emes
#1138708
przemo73 pisze:Martwi mnie tylko, że grzałka nie rozjarza się równomiernie. Najmocniej świeci góra i dół. Im dłużej trzymam włączony tym zbliża się do środka. Dlaczego?
I jeszcze jedno pytanie. Czy na meshu kop może być większy tego samego Lq co na sznurku?


Jeśli doszedłeś do punktu który nie przepala drutu przy pierwszym naciśnięciu guzika "power" to jest nie źle :) Daj parę razy na sucho w palnik na maksa, a masz dużą szanse, że się ułoży.
Tak - na meshu możesz mieć większego kopa jednak pewnie w Twoim przypadku jest to wynik punktowego rozżarzania się drutu.
Oczywiście wychodzę z założenia, że nie kombinujesz tego setupu na elektroniku :mrgreen:
Awatar użytkownika
By przemo73
#1138715
Nie nie. Na mechaniku. Na sucho czyli knot i grzałka na miejcach, ale bez lq, tak?

From Nokia 5110
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1138718
przemo73 pisze:Nie nie. Na mechaniku. Na sucho czyli knot i grzałka na miejcach, ale bez lq, tak?

From Nokia 5110


Dokładnie tak.
Awatar użytkownika
By emes
#1138787
przemo73 pisze:Nie nie. Na mechaniku. Na sucho czyli knot i grzałka na miejcach, ale bez lq, tak?


Dwa, trzy razy na sucho :) Poczekaj chwilę jak ostygnie o ponowny ogień. Uważaj tylko, bo jak złapiesz hota to przepalisz drut. W przypadku zwary, to kilka razy delikatnie i tak do pełnej mocy... ewentualnie delikatnie wykałaczką lub czymś cienkim dotknij siatki pod/nad drutem gdzie wystąpił hotspot. Taki zabieg ma na celu odklejenie przyspawanego drutu do siatki.
W taki sposób również przepala się całą grzałkę. Dlatego jeśli masz dobrze zrobiony setup może on posłużyć nawet pół roku ;)
Awatar użytkownika
By adi38
#1140026
Krasnal45 pisze:
pawel_aa pisze:
amisiek1969 pisze:Ja proponuję #200, #325 i #400 i zrobić knot nawijając wszystkie rodzaje siatki na siebie. Taki knot radzi sobie z różnymi gęstościami liquidów.

--
Tapa tapa z jotki :D

Jeszcze linka w środek i siatka #500.

...i szmata na zewnątrz dookoła :lol:


I zasmażka :bry

Jaki jest obecny ranking parowników meshowych, pod względem no 1 ?
Awatar użytkownika
By przemo73
#1140338
Zabrałem się za tworzenie knotów mesh i chyba nieźle to wychodzi jak na początek. Co prawda grzałka nie rozjarza mi się równomiernie, ale pracuję nad tym.
Mam jeszcze inne pytanie. Dlaczego smak jaki oddaje mesh jest mniej wyrazisty niż moje inne grzałki na sznurku? Co więcej ten sam liquid jest bardziej gryzący niż z parownika ze sznurkiem.
Awatar użytkownika
By Haze
#1140343
Jeśli "grzałka nie rozjarza Ci się równomiernie" to nie ma co dyskutować o oddawaniu smaku i mocy - być może jedziesz na pograniczu bobra i wtedy kop jest straszliwy a smaku praktycznie nie ma. Poza tym są liquidy, które lepiej smakują na sznurze niż na meshu, no ale to osobna historia ...
Awatar użytkownika
By przemo73
#1140347
O to to! Czyli knot do poprawy. Wiedziałem w co się pakuję, więc walki ciąg dalszy.
Warto zwinąć ściśle większą ilość siatki. Myślę o długości około 8-10 cm, zwiniętą na 3-3,5mm średnicy tak żeby wlazło do dziury RSST?
Awatar użytkownika
By Haze
#1140349
przemo73 pisze:Warto zwinąć ściśle większą ilość siatki. Myślę o długości około 8-10 cm, zwiniętą na 3-3,5mm średnicy tak żeby wlazło do dziury RSST?

Według mnie nie warto - przy niektórych liquidach może to POGORSZYĆ transport. 3-5 cm jest całkowicie OK. Poza tym musisz się najpierw skupić na dobrym ułożeniu grzałki, z knotami możesz sobie eksperymentować później.
Awatar użytkownika
By emes
#1140352
przemo73 pisze:O to to! Czyli knot do poprawy. Wiedziałem w co się pakuję, więc walki ciąg dalszy.
Warto zwinąć ściśle większą ilość siatki. Myślę o długości około 8-10 cm, zwiniętą na 3-3,5mm średnicy tak żeby wlazło do dziury RSST?



Bez przesadyzmu ;) Nic Ci nie da taka ekstremalna długość siaty. Wręcz przeciwnie - taki gruby knot zacznie pochłaniać energię cieplną z grzałki i zaczniesz gotować lq. Do RSST używałem max 6cm #200 i było całkiem znośnie.
Pamiętaj, że każdy knot z siatki możesz w przypadku totalnego poprzepalania wykorzystać aż czterokrotnie :lol: Najpierw odwracasz knot do góry nogami, a w późniejszych fazach przewijasz na lewą stronę i cała zabawa od nowa :)
By Piotr_21
#1140363
e tam :) 9 cm siatki 200 - 400 - 500 co masz i jest miodzio
samoróbki na bazie vpg inawery , kinga bez wody nie widzę różnicy
każdy ma swojego grala :)
Awatar użytkownika
By adi38
#1140545
Ponawiam question jaki jest ranking obecnie parowników na mesh-u ?

Zdecydowałem się na zakup aga-t, nie wiem czy dobrze robię ?????
Awatar użytkownika
By maras
#1140548
adi38 pisze:Ponawiam question jaki jest ranking obecnie parowników na mesh-u ?

Zdecydowałem się na zakup aga-t, nie wiem czy dobrze robię ?????


Nie dobrze robisz - bo to trudny parownik dla początkującego...
Awatar użytkownika
By adi38
#1140550
maras pisze:
adi38 pisze:Ponawiam question jaki jest ranking obecnie parowników na mesh-u ?

Zdecydowałem się na zakup aga-t, nie wiem czy dobrze robię ?????


Nie dobrze robisz - bo to trudny parownik dla początkującego...


Początkującego z mesh-em ? czy co ?

sugestie ?
Awatar użytkownika
By adi38
#1140553
emes pisze:
adi38 pisze:sugestie ?


Nie możesz poczytać kilku wcześniejszych postów? Musisz mieć podane osobiście na tacy? :?


Znam rodzaje parowników, chodzi mi o swoisty ranking forumowy kapisz :)
Awatar użytkownika
By saradonin
#1140557
adi38 pisze:sugestie ?
Hellfire :wink:
Przed tydzień będziesz mięsem i kur.czakami rzucał we wszystkich kierunkach, włosy z głowy rwał i zgrzytał zębami.
Ale za to jak go w końcu opanujesz, to znaczy że nauczyłeś się robić dobrze, a nie jak "fachowcy" radzą i każdy inny genisis już będzie banalny.
Awatar użytkownika
By adi38
#1140563
No właśnie bo Gienek wydaje się najmniej problematyczny z filmików i opisów, ale...

Hellfire jest na podwójnym mesh-u ?

Saradonin masz namiar na sklep z hellfirem, znalazłem tylko ver. mini
Awatar użytkownika
By Haze
#1140583
adi <- nie ma rankingu genesisów, ani żadnego modelu uznanego za The Best. Z grubsza każdy chwali swoje :mrgreen: Ale są za to modele, do których ciężko się przyczepić - w moim przypadku jest to GbB22, który dostarczał mi wspaniałych wrażeń przez dobrych parę miesięcy, i którego wymieniłem na JMG22, który według mnie jest odrobinę lepszy - w każdym razie te dwie polskie produkcje to pewniaki. Z zagranicznych na pewno można polecić DiDa (tak, wiem że to już prawie antyk :wink:), o którym mówi się, że dobrze palącą grzałkę da się na niego ukręcić po pijaku w ciemnym pokoju :mrgreen: :mrgreen: Z chińszczyzny nic Ci nie polecę bo nie używam, ale RSST chyba ciągle daje radę Panowie?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1140585
Haze pisze:(...) Z chińszczyzny nic Ci nie polecę bo nie używam, ale RSST chyba ciągle daje radę Panowie?

Z pigułą daje radę, ale konstrukcja trochę delikatna.
U mnie na pierwszym miejscu ex aequo są trzy moje Krakeny :mrgreen:
Awatar użytkownika
By emes
#1140595
adi38 pisze:Znam rodzaje parowników, chodzi mi o swoisty ranking forumowy kapisz :)


Może i kapisz ale nie ma i nie będzie takiego rankingu, bo każdy ma swoje indywidualne preferencje. To co odpowiada jednemu, niekoniecznie musi się podobać drugiemu. Pozostawiając już ranking to każdy parownik jest tak dobry jak grzałka do niego ukręcona :)
By user
#1140597
emes pisze:
adi38 pisze:Znam rodzaje parowników, chodzi mi o swoisty ranking forumowy kapisz :)


Może i kapisz ale nie ma i nie będzie takiego rankingu, bo każdy ma swoje indywidualne preferencje. To co odpowiada jednemu, niekoniecznie musi się podobać drugiemu. Pozostawiając już ranking to każdy parownik jest tak dobry jak grzałka do niego ukręcona :)


Racja w 99% ale ... ostatnie stwierdzenie lekko bym zmodyfikował ;)
IMO "każdy parownik jest tak dobry, jak użyszkodnik który robi mu setupa"
Niby to samo, ale nie do końca ;)

A najlepszych gienków, to całe stada są, bo zależy najlepszy dla kogo, do czego i kiedy.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1140604
Ni cholery w googlach nie mogę znaleźć. Co to za parownik ten Kapisz?
Awatar użytkownika
By adi38
#1140751
Mutango pisze:Ni cholery w googlach nie mogę znaleźć. Co to za parownik ten Kapisz?


Pooglądaj włoskie filmy mafijne, tam dużo mówią kapisz :bry

pawel_aa pisze:
Haze pisze:(...) Z chińszczyzny nic Ci nie polecę bo nie używam, ale RSST chyba ciągle daje radę Panowie?

Z pigułą daje radę, ale konstrukcja trochę delikatna.
U mnie na pierwszym miejscu ex aequo są trzy moje Krakeny :mrgreen:


No właśnie Krakeny są ładne, ale piszą, że komora odparowywania jest za mała. Napisz jak możesz więcej spostrzeżeń z jarania na krakenie i powiedz jaki masz model, czy z fasttecha itp. Dzięki z góry
Ostatnio zmieniony 29 lip 2014, 23:18 przez adi38, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By daras25
#1140767
Za mała komora odparowywania ?
Można wiedzieć gdzie wyczytałeś/usłyszałeś takie pierdoły ?

Tapa
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 55
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.