EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1126190
JacekTW pisze:
Marek Li pisze:A my, Piotr_M i ja, wapujemy - nie w komunikacji miejskiej, bo nie poruszamy się publicznymi środkami transportu, ale w podobnych miejscach owszem, i z lubością.
Nie wiem zupełnie, co znaczy konstrukcja "wyziewy naszych e-papierosowych oparów", ale domyślam się, że pewną ulgę może przynieść zwiększenie higieny jamy ustnej i zmiana diety. My myjemy zęby i używamy bezzapachowych płynów.


Wybaczcie, ale kiedy czytam takie wypowiedzi to "nóż mi się w kieszeni otwiera" i jestem za ograniczeniami. Wszystkie używki wymagają rozsądku i umiaru. Nie widzę powodów do dumy z tego, że się jest uzależnionym od nikotyny. Ja osobiście niespecjalnie czuję się dumny z puszczania chmury, nawet z e-papierosa, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Trzeba brać pod uwagę, że w zakazach wapowania w miejscach publicznych, typu autobusy, nie chodzi jedynie o "szkodliwość wyziewów" i "zapachy". Ważnym aspektem jest dawanie przykładu najmłodszym. Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał ambicje, żeby jego dziecko, jak dorośnie, zostało waperem.

Uważam, że wapowanie powinno być dozwolone w miejscach dla dorosłych, które generalnie służą do spożywania używek, np. kawiarniach i restauracjach. Tam dzieci i młodzież są zazwyczaj pod opieką rodziców, którzy mogą unikać takich miejsc, jeśli sobie tego nie życzą. Środki komunikacji publicznej nie dają takiego wyboru osobom, które muszą z nich korzystać, w tym najmłodszym.

Zgadzam się Jacku ,kewstia etyki co wolno i czy wypada, jak już wcześniej Skinner pisał o palarniach przez takie powapowywanie,wolałbym skończyć w waperniach niż być wrzucony do jednego worka,swawola jednostek rzutuje na ogół zwłaszcza gdy e-p to straszne paskudztwo w rozdmuchiwanej ogólnej informacji a tu sami się podkładamy...
Awatar użytkownika
By Marek Li
#1126198
JacekTW pisze: Nie widzę powodów do dumy z tego, że się jest uzależnionym od nikotyny. Ja osobiście niespecjalnie czuję się dumny z puszczania chmury, nawet z e-papierosa, zwłaszcza w miejscach publicznych.

Są ludzie, którzy się wstydzą tego kim są i tego co robią. Nie ma wprawdzie powodów do dumy z wapowania, ale nie znam też powodów do wstydzenia się tego.

JacekTW pisze: Ważnym aspektem jest dawanie przykładu najmłodszym. Nie sądzę, żeby ktokolwiek miał ambicje, żeby jego dziecko, jak dorośnie, zostało waperem.

Uważam, że wapowanie powinno być dozwolone w miejscach dla dorosłych, które generalnie służą do spożywania używek, np. kawiarniach i restauracjach. Tam dzieci i młodzież są zazwyczaj pod opieką rodziców, którzy mogą unikać takich miejsc, jeśli sobie tego nie życzą. Środki komunikacji publicznej nie dają takiego wyboru osobom, które muszą z nich korzystać, w tym najmłodszym.

Dawanie przykładu powiadasz? W takim razie zakaz powinien dotyczyć wszelkich miejsc, poza zaciszem domowym. Bo tylko tak mozna uchronić biedne i niewinne dziatki przed widokiem straszliwych wapujących.
Nalezaloby w takim razie zakazać również publicznego jedzenia mięsa - trudno mi bowiem tlumaczyc synowi istnienie osób, które zaleciły zabójstwo i delektują się jego skutkami.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#1126204
Tomba pisze:Cześć Mareczku, widzę, że se śmiało poczynasz :lol: :lol: :lol:

Cześć:) Przecież znasz mnie <skromny>. Czyż nie piszę prawdy?

-- [scalono] 06 lip 2014, 14:09 --

refurbished pisze:Oprócz demonstracyjnego - nie jest zakazane, więc jest dozwolone?

Wprawdzie stara rzymska maksyma mówi: "nie wszystko co nie zabronione prawem, jest prawe", ale tutaj, czyli w wapowanou trudno dopatrywać się nieprawości.
Awatar użytkownika
By piaskun79
#1128423
Myślę, że ludzie buntują się przeciwko wapowaniu np. komunikacji miejskiej z niewiedzy. Widzą "dym" i porównują go do analoga. Potem ktoś dorzuci jakąś miejską legendę i się ferment sieje.
Osobiście z tego względu nie wapuje w autobusach.
Awatar użytkownika
By EricSon
#1132884
Kultura kulturą, ale jest to powolny ruch prawa w drodze do całkowitego zakazu. Władza niestety tak działa, bierze po kawałeczku naszej wolności, nim się obejrzymy zostanie nam jej okruch , a z czasem i go zabiorą. Polacy kulturą osobistą niepodległości nie zdobyli, a dziś wolność chcemy zdobywać kulturą osobistą, to jeszcze długa droga przed nami. Siłą trzeba wywalczyć wolność e-palenia a dopiero potem przemawiać o kulturę w kręgach e-palaczy.
Przepraszam za błędy, brak ogonków czy literówki, pisze z telefonu.

Pozdrawiam,
ericSon.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#1133164
Na razie używamy siły argumentów! Kto pisze o argumencie siły?
Awatar użytkownika
By EricSon
#1133201
krzych.s pisze:Chcesz pobić wszystkich niepalących? :P

Marek Li pisze:Na razie używamy siły argumentów! Kto pisze o argumencie siły?

I wszystko jasne, Dzięki Marek :).


Za ewentualne błędy, brak ogonków czy literówki, winny jest mój telefon.
Pozdrawiam,
ericSon.
Awatar użytkownika
By Exterminacja
#1135471
:bry

Witam. I dla ciekawych odsyłam na stronę do poczytania o e-papieroskach "Pozytywny wpływ na gospodarkę i 3,3 mln e-palaczy w 2018 r. lub brak wpływów gospodarczych i niszowy rynek z 1,7 mln e-palaczy w 2018 r. - takie są alternatywy rozwoju rynku e-papierosów ukazane w raporcie CASE. Tymczasem z informacji Biznes.pl wynika, iż możliwe jest całkowite zdemolowanie rynku przez nieprzemyślaną implementację unijnej Dyrektywy Tytoniowej."

Reszta w linku http://biznes.onet.pl/rynek-e-papierosow-rozwoj-czy-demolka,18490,5648284,1,news-detal
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1135480
Analiza słuszna ale co tam robi takie zdanie: "Pojawiają się też czyste i droższe produkty klasy Premium o cenie około 180 zł."??
Awatar użytkownika
By Exterminacja
#1135485
SzamanDM pisze:Analiza słuszna ale co tam robi takie zdanie: "Pojawiają się też czyste i droższe produkty klasy Premium o cenie około 180 zł."??


Znając rządy i to nie tylko nasz to furtka dla "ich" ulubieńców, dostawców, kolegów na pomysł jak przyciąć więcej kasy :?: Czyli :
-Ty Juziek słyszałem od premiera że tylko Ci z licencją mogą sprowadzać e-fajki :?: :!:
= To Heniek na co my czekam lecim otwieram firmę w pałacu kultury i do kolegi premiera po papier i kasa leci
i tu scena z kilerów



:D :beer:

P.s lub zwykłe fajki tylko z nazwą premium przed logiem za więcej kasy (nie wiesz jak to jest wszystko to samo ale.. no właśnie ale) tylko Ci z premium mogą palić w klubach a reszta na dwór przed remizę
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1135495
Nie będzie żadnych "licencji" dla swoich czy nie-swoich. Dlaczego? Bo nie może być. Na sprzedaż zwykłych fajek też nie ma licencji, to nie wóda.
Te produkty "premium" to tylko tak zwana górna półka, czyli np. dzisiejszy CHIC.
Istotniejsze jest to, że w ogóle ktoś zrobił naprawdę mądrą analizę.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1137430
Exterminacja pisze:Reszta w linku http://biznes.onet.pl/rynek-e-papierosow-rozwoj-czy-demolka,18490,5648284,1,news-detal


Akurat ta ważniejsza reszta, np.:

Według informacji nieoficjalnych uzyskanych przez Biznes.pl wykorzystanie możliwości, jakie daje dyrektywa może wywrócić cały rynek e-papierosów w Polsce. Instytucją notyfikującą zarówno e-papierosy jak i liquidy ma być bowiem jedna z agend badawczych afiliowanych przez resort zdrowia.


lub:

Zarówno liquidy jak i e-papierosy mają podlegać także badaniu "na zgodność właściwego składu z deklaracją importera bądź producenta", zgodnie ponoć z Dyrektywą Tytoniową, co oznacza faktyczną certyfikację. Jak powiedział na konferencji prasowej prezes CASE -Doradcy sp. z o.o. dr Andrzej Cylwik, w Polsce są urządzenia, które pozwalają na wykonanie takich badań w 6 miesięcy, ale rzeczywistość jest inna. Według informacji Biznes.pl uzyskanych w placówkach badawczych, zajmujących się oceną składu chemicznego w ramach medycyny pracy badanie takie zajmie ok. 10 miesięcy w przypadku liquidów, zaś badanie samych papierosów, rozumianych jako inhalatory potrwa ponad rok.

Do momentu zakończenia badania i uzyskania stosowanej notyfikacji producent bądź importer nie będzie mógł wprowadzić swojego produktu do obrotu. Możliwe jest za to wcześniejsze zbadanie inhalatorów i liquidów przez firmy farmaceutyczne i wprowadzenie ich do obrotu jako produkty lecznicze. Oczywiście kosztowałyby one o wiele drożej niż płyny i e-papierosy konsumpcyjne i dostępne byłyby tylko w aptekach. Podobnie ze sprzedażą internetową, na którą zezwolenie mogą otrzymać tylko firmy posiadające liquidy już notyfikowane.


lub:

Innym problemem jest akcyza. Dyrektywa ani nie zabrania ani nie nakazuje jej wprowadzenia, zostawiając to w gestii państw członkowskich. Warto zauważyć, że spora grupa posłów na czele z Bolesławem Piechą z PiS wręcz żąda wprowadzenia akcyzy na e-papierosy, traktując to jako uzupełnienie dochodów państwa.


lub:

Ustawodawca krajowy może też zakazać "sprzedaży transgranicznej na odległość papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych", wprowadzić zakazy dotyczące korzystania z e-papierosów w miejscach publicznych, stworzyć regulacje ograniczające dystrybucję wkładów i samych e-papierosów


To czy przetrwa 1000 sklepów, czy 10 jest stanowczo mniej ważne dla nas niż zakaz sprzedaży transgranicznej lub kontrola resortu zdrowia który pewnie wie o e-fajkach tyle, co statystyczny przechodzień (szczególnie o mechanice, wyciekach itp. - strony chemicznej się nie boję).

Chyba jedyną pozytywną informacją w tym artykule jest to, co Stary Chemik zauważył - dobrze, że w ogóle ktoś rozsądnie zaczął to analizować i być może pieniądze zaślepią polityków i wybiorą wariant "3,3 mln" bez ograniczeń :P.
By rockets40
#1137621
Od dawna już nie wypowiadam się w kwestiach technicznych e-palenia ( tzn. raz spróbowałem i zostałem "zakrzyczany" - ze względu na "starocie" , których nadal używam ) .
Natomiast ten temat podobny jest do ostatnio praktycznie zamkniętego przez rozsądnego moda ( sądzę , że lubianego nie tylko przeze mnie , chociaż i mnie m.in. tam "ryja zasznurował" :-D ) .
Do rzeczy . Ja już nie chcę , by ktoś mnie czynił jeszcze zdrowszym wbrew mojej woli . Nie chcę ( przynajmniej na dzień dzisiejszy ) w wieku 100 lat móc uprawiać triathlon . Zdecydowanie wystarczają mi aktualne warunki e-palenia , skład dostępnych liquidów , a także ich ceny . Wystarczy mi świadomość tego , że po porzuceniu palenia papierosów powrócił mi oddech , kondycja a w/w konkurencja nie leży poza strefą moich marzeń , w skład których wchodzi również to , by żadna komisja etc. tematu e-papierosów w ogóle nie ruszała. Zdaję sobie jednak sprawę , że końcówka poprzedniego zdania pozostanie tylko marzeniem niestety .
Problem mają tylko w składnikach liquidów , dopuszczalnych w ogólnie dostępnych , zatwierdzonych substancjach i oczywiście wszystkim zależy tylko na naszym zdrowiu , absolutnie nie na możliwości ściągnięcia dodatkowego podatku.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1137630
Co tam nie ma. Makaroniarze już ściągają i to ile! Ponad 50%..
Zgodnie z dyrektywą tytoniową od 2016 roku tak holubiony przeze mnie Taifun GT nawet w wersji XS będzie nielegalny. Zbiornik za duży. Przekracza 2ml..
Wszystko można, niestety.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By krzych.s
#1138037
rockets40 pisze:Ja już nie chcę , by ktoś mnie czynił jeszcze zdrowszym wbrew mojej woli . Nie chcę ( przynajmniej na dzień dzisiejszy ) w wieku 100 lat móc uprawiać triathlon .

Marzyciel. W wieku 100 lat to masz pracować w kopalni, a nie uprawiać triathlon.
By Duch^
#1194451
Niech pilnują swojego nosa lepiej :) niedługo wprowadzą gigantyczne cło na liquidy i e-fajki znając życie bo kasy brakuje.. zwolnili by połowę urzędasów i tak nie potrzebnych i by znaleźli gigantyczną kasę ale po co kroić swoich jak można obywateli bo przecież oni nie mają nic do gadania ..
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1205017
Właśnie sobie pomyślałem (pewnie znów nic oryginalnego ;) ) -jeśli już ktoś (np. WHO) podejrzewa, że ep-ki mogą kogoś skłonić do sięgnięcia po analogi lub powodować ponowną kulturową akceptację analogów, to trzeba zakazać....epk-ów imitujących analogi! Inaczej mówiąc - tylko mody i egony powinny zostać na rynku. Im mniej przypominające analogi, tym lepiej.

Pokrętne może, ale uderza w starania Big Tobacco, aby zakazać wszystkiego co nie przypomina analogów.
By Razo
#1210127
Ciężko jednak będzie zakazać latarki z body nemesisa o głowicy na odpowiednie żarówki ;)
Tak naprawdę to są takie latarki.. wystarczy wkręcić w gwint żarówkę i jest latarka.

Bardziej bym się martwił o liquidy, moce, smaki, możliwość mieszania samemu i pojemności większe niż 10ml bo i na klirki znajdzie się jakieś obejście, a jak nie to się kupi ręczną robotę jakiegoś moddera.
Awatar użytkownika
By olasinho8
#1215537
Znalazłem to gdzieś, chyba są to jedne z pierwszych (jeśli nie pierwsze) badania wykonane przez uniwersytet a nie 'amerykańskich naukowców' sponsorowanych przez big tobacco i big pharma. https://www.youtube.com/watch?v=s7S10o3QQrY

Pozdrawiam
By Brutto
#1215700
Nieograniczona jest ludzka głupota i nienawiść. Ciekawie, kiedy znów zakażą tabaki — raz już zakazali w swej mądrości, i wciąż coś tam narzekają na tytoń bezdymny, że go nie czuć, a ludzie mimo to bezkarnie się nim raczą.
Awatar użytkownika
By toska
#1217689
Dziś jakiś pan około 60-lat zaczepił mnie na ulicy i uświadomiał jak to te " elektroniczne badziewia szkodzą " powiedział mi " weź se pani zapal normalnego papierosa , walnij setę i będziesz dużo zdrowsza "
Moja znajoma ( wydawało by się inteligentna kobita ) słyszała od mamy , a nawet jej koleżanka mówiła o mężu nie wspomnę , jak to e-papierosy szkodzą bardziej niż normalne co pali . Starszy Pan to jej sąsiad .
Jak patrzę na tych ludzi ktorym niestety nie da się nic wytłumaczyć , bo oni lepiej wiedzą , zaczynam się obawiać że moje e-palenie może być szybko ograniczone :(
Awatar użytkownika
By prymus140
#1217708
Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.
Awatar użytkownika
By ledn_pl
#1217712
Coś w ten deseń:

Poszedł mały Jasio do cyrku i tak się złożyło, że musiał usiąść w pierwszym rzędzie. Rozpoczął się występ i na arenę wychodzi Klaun Szyderca. Podchodzi do Jasia i pyta: 
– Jak masz na imię? 
– Jasiu. 
– A więc Jasiu, czy ty jesteś głową krowy? 
– Nie. 
– A czy ty jesteś tułowiem krowy? 
– Nie. 
– A więc Jasiu, ty jesteś dupa wołowa! HAHAHA!!! (zaśmiał się szyderczo Klaun Szyderca). 
Smutny Jasio wrócił do domu, opowiedział wszystko tacie, na co ten mu mówi: 
– Jasiu, jutro też pójdziesz do cyrku. 
– Ale jak to? Do cyrku? A Klaun Szyderca? Znowu będzie się śmiał. 
– Jasiu, nie możesz się tak poddać. Musisz jutro jeszcze raz iść do cyrku! 
Smutny Jasio poszedł do cyrku i pech chciał, że znów musiał usiąść w pierwszym rzędzie. Po rozpoczęciu występu znów na arenę wyszedł Klaun Szyderca i widząc Jasia podszedł do niego i mówi: 
– Widzę tutaj mojego przyjaciela Jasia! Proszę, powiedz mi, Jasiu, czy ty jesteś głową krowy? 
– Nie. 
– A czy ty jesteś tułowiem krowy? 
– Nie. 
– A więc Jasiu, ty jesteś dupa wołowa! HAHAHA!!! – znów zaśmiał się szyderczo Klaun Szyderca. 
Wszyscy ludzie w cyrku zaczęli się śmiać, a Jasio, któremu zrobiło się bardzo przykro wrócił do domu i powiedział o wszystkim tacie. Jego tata na to: 
– Jasiu, jutro jeszcze raz pójdziesz do cyrku! 
– Ale tato, ja nie chcę! Tam jest Klaun szyderca, on znowu się będzie śmiał! 
– Nie martw się, Jasiu, tym razem pójdzie z tobą Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty. 
No i tak się stało. Następnego dnia poszli Jaś i Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty do cyrku, usiedli w pierwszym rzędzie i czekają na występ Klauna Szydercy. Wychodzi więc Klaun Szyderca na arenę i zaczyna swój znany występ. Podchodzi do Jasia i pyta: 
– Jasiu, czy ty jesteś głową krowy? 
Na co Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty: 
– Spie.rdalaj.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2014, 21:14 przez ledn_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1217719
prymus140 pisze:Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.


Odpowiedziałeś: Walnij się na cycki kobieto :lol:
Awatar użytkownika
By mordek
#1217720
prymus140 pisze:Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.

A może: "Trzy słowa od Ojca Prowadzącego: wuj ci w oko!" :zakrecony *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By JacekTW
#1217762
prymus140 pisze:Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.

Odpowiedziałeś:
Idź i nie grzesz więcej!
(Ew. Jana 8,11)

Może jeszcze słowo komentarza świadka z pierwszej ręki.
Ludzkie kryteria oceny czynu nie pozostawiały wątpliwości: kobieta powinna zostać ukamienowana. Wielebny, podobnie jak wcześniej Jezus, przełamał jednak dotychczasowe schematy. Najpierw, rozglądając się wokół, rzekł: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamień”. Gdy nikt taki się nie znalazł, powiedział tylko: „Idź, a od tej chwili już nie grzesz”.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1217785
prymus140 pisze:Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.

Pewno że jest nie w temacie i możesz jej to wszystko wytłumaczyć ,oczywiście wprzód egzorcyzmy odprawisz bo kobita nawiedzona i językami przemawia :lol: znaczy się czort z taką babą :mrgreen: - coś takiego sobie wyobrażam :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By Baushoku
#1217803
prymus140 pisze:Nie tak dawno pewna kobieta w średnim wieku zaczepiła mnie na ulicy widząc dyndajca na szyi mówiąc że od tego paskudztwa to zbiera się woda w płucach i szybko się umiera.Zgadnijcie co jej odpowiedziałem? Odpowiedzi udzielę po godz.22;00.Zgadujcie.


Będę miał za to 2-komorowy basen, chcesz wskoczyć na byka? :lol:
Awatar użytkownika
By prymus140
#1217806
Niestety nikt nie zgadł.Odpowiedziałem-Szanowna Pani wiem o tym i już 2 razy miałem ściąganą wodę z płuc.Tak prawie wiaderko za każdym razem.A na marginesie naszej rozmowy to każdy kiedyś musi umrzeć ale ja wiem na co umrę.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1217827
prymus140 pisze:Niestety nikt nie zgadł.Odpowiedziałem-Szanowna Pani wiem o tym i już 2 razy miałem ściąganą wodę z płuc.Tak prawie wiaderko za każdym razem.A na marginesie naszej rozmowy to każdy kiedyś musi umrzeć ale ja wiem na co umrę.

Ty Prymus tak niepisz bo zaczynam się martwić :shock: :?
:piwo :wink:
Awatar użytkownika
By prymus140
#1217832
Tymon78 pisze:
prymus140 pisze:Niestety nikt nie zgadł.Odpowiedziałem-Szanowna Pani wiem o tym i już 2 razy miałem ściąganą wodę z płuc.Tak prawie wiaderko za każdym razem.A na marginesie naszej rozmowy to każdy kiedyś musi umrzeć ale ja wiem na co umrę.

Ty Prymus tak niepisz bo zaczynam się martwić :shock: :?
:piwo :wink:

:lol: :lol: *winko* *winko* *winko* bez wody.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1217844
prymus140 pisze:(...) już 2 razy miałem ściąganą wodę z płuc.Tak prawie wiaderko za każdym razem.A na marginesie naszej rozmowy to każdy kiedyś musi umrzeć ale ja wiem na co umrę.


No, to akurat jest oczywiste - jak tak będą Ci ściągać tę wodę, to umrzesz na odwodnienie organizmu :D :D :D
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1217846
:evil: ...niewiadomo o co babce z grubsza chodziło to jeszcze i Ty ,do egzorcysty marsz...
Te twoje zgadywanki :evil: :lol: :lol: :lol: :wink:
Dobra -bo zaraz będzie combo z tematem - kto w nocy nieśpi
Dobranoc (w sumie też temat)
To jeszcze łan :piwo i lulu...
By iniemamocny
#1246330
Nawiązując do tego że głupota ludzka i nienawiść nie zna granic, dziś w pracy miałem zabawną sytuację, po wczorajszej ścince z koleżanką, powyższa wysłała dziś w odwecie do wszystkich(kilkadziesiąt osób) info z linkiem do artykułu, po którego "lekturze" stwierdziła że jakoby e-palenie jest szkodliwe także dla osób postronnych i żeby nie palić w biurze, bo Ona nie chce wdychać formaldehydu i acetaldehydu które rzekomo wydzielają się podczas e-palenia. Oprócz oczywistego pustego śmiechu, wystosowałem odpowiedź do tychże kilkudziesięciu osób:

Od kiedy to formaldehyd wydziela się w wyniku spalania glikolu propylenowego, gliceryny roślinnej, aromatów spożywczych, spirytusu spożywczego i wody demineralizowanej? (a są to jedyne składniki liquidów stosowanych dla e-papierosów oprócz oczywistego ekstraktu nikotynowego).
Gdzie w tym artykule są źródła do tych badań? Nie ma absolutnie żadnych dowodów na to że środki wymienione przeze mnie na początku, a tym samym stosowane do produkcji liquidów są szkodliwe dla zdrowia, nie bardziej jak produkty spożywcze i ewentualne uzależnienie od nikotyny. Mało tego, środki te można kupić w aptekach (gliceryna, glikol), lub spotkać w produktach spożywczych(aromaty, gliceryna).
Natomiast badania dotyczące braku szkodliwych substancji w liquidach dla e-papierosów jak najbardziej istnieją, często cytowane są na stronach niektórych firm produkujących liquidy.

Artykuły pojawiające się w prasie, dotyczące rzekomych badań nad szkodliwością e-papierosów są niczym innym jak artykułami sponsorowanymi przez przemysł papierosowy.

5 minut czytania i wyciągnięte wnioski?


Po czym odpowiedź padła niezwykle wręcz przepełniona kontrargumentami:

Z chemii byłam słaba, ale nie lubię jak ktoś pali (nawet elektroniczne) papierosy przy mnie ;)


No więc Panie, Panowie - potwierdzam, głupota ludzka i nienawiść nie znają granic ;-)

Edit: wspomniany "żetelny artykół" (pisownia celowa) http://zdrowie.dziennik.pl/nowotwory/ar ... -raka.html
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1246721
Można by tez w doniesieniach prasowych, ale wpisuje tutaj. Artukuł z Gazety Prawnej ukryty za paywallem lub wydanie papierowe. Niedługo pewnie przedruki w innych mediach.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji DGP, będą prowadzone wyrywkowe kontrole e-papierosów.

– Instytucje państwowe powinny w szczególności sprawdzać, czy są one zgodne z zadeklarowanymi w karcie charakterystyki i na opakowaniu. Ewentualne opłaty ponoszone z tego tytułu przez kontrolowane podmioty powinny być jednak na poziomie akceptowalnym dla branży, która będzie ponosić koszty implementacji dyrektywy tytoniowej – komentuje Jerzy Jurczyński z Grupy Chic, firmy z branży e-papierosów.

– Trzeba przede wszystkim zabezpieczyć dzieci i młodzież przed negatywnym wpływem trującej i uzależniającej nikotyny, konieczne jest także zbudowanie systemu gwarantującego bezpieczeństwo i stałość składu roztworów do e-papierosów – mówi Igor Radziewicz-Winnicki, wiceminister zdrowia. – Zaproponujemy zakaz sprzedaży nieletnim i reklamy tych wyrobów oraz bardzo będziemy zachęcać resort finansów do objęcia ich akcyzą, tak jak wyrobów tytoniowych – dodaje. Jego zdaniem e-papierosy powinny kosztować jak najwięcej.

Resort zdrowia ma też w planach wprowadzenie zakazu sprzedaży takich papierosów przez internet. W przypadku tego kanału dystrybucji istnieje największe ryzyko, że dostaną się one w ręce nieletnich. Z internetu bierze się też najwięcej produktów niewiadomego pochodzenia.

E-palacze mają też zostać objęci zakazem użytkowania wyrobów w miejscach publicznych – komentuje Igor Radziewicz-Winnicki.



Ministerstwo Zdrowia pracuje nad implementacją dyrektywy w formie ustawy. Widać jakie maja nastawienie. Nie pamiętam czy dyrektywa umożliwia wprowadzenie zakazu sprzedaży przez internet. Natomiast z wypowiedzi Ministerstwa Finansów wynika, że nie wprowadzą akcyzy, ale kto ich tam wie.
Nie skomentuje tych doniesień, ponieważ mój komentarz byłby karalny.
Awatar użytkownika
By stacho
#1246738
iniemamocny pisze:...
Oprócz oczywistego pustego śmiechu, wystosowałem odpowiedź do tychże kilkudziesięciu osób:

Od kiedy to formaldehyd wydziela się w wyniku spalania glikolu propylenowego, gliceryny roślinnej, aromatów spożywczych, spirytusu spożywczego i wody demineralizowanej? (a są to jedyne składniki liquidów stosowanych dla e-papierosów oprócz oczywistego ekstraktu nikotynowego).
...

...l

Otóż wydziela się w sytuacjach ekstremalnych t/z bobra.
Zatem twoja odpowiedź ( gdybyś kiedyś chciał adwersarzom powołać się na rzetelne badania ) powinna brzmieć:
zacytuję za @SCh
– w standardowych warunkach ilości wydzielanego formaldehydu są pomijalne, zdecydowanie mniejsze niż w typowym miejskim powietrzu.

a najlepiej gdybyś ich przekierował do blogu SCh tu -
http://starychemik.wordpress.com/2014/1 ... -pomyslec/
lub tu -
http://starychemik.wordpress.com/2014/1 ... sumowanie/


I jeszcze.
jupiajo pisze:...
Ministerstwo Zdrowia pracuje nad implementacją dyrektywy w formie ustawy. Widać jakie maja nastawienie. Nie pamiętam czy dyrektywa umożliwia wprowadzenie zakazu sprzedaży przez internet.
...


Dyrektywa narzuca wprowadzenie określonych ograniczeń.
Państwom członkowskim pozostawia swobodę w narzucaniu ograniczeń ponad te zawarte w dyrektywie.

Ciężkie czasy kroczą w naszym kierunku.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2014, 13:19 przez stacho, łącznie zmieniany 2 razy.
By iniemamocny
#1246739
Ależ oczywiste jest, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Akcyza, była, jest i zawsze będzie kurą znoszącą złote jajka, wystarczy sobie policzyć. Każdy rynek, czy każda gałąź danego przemysłu który się rozrasta do rozmiarów w którym ewentualna akcyza może przynieść olbrzymi dochód do Skarbu Państwa, może się spodziewać, że taka akcyza czy inna forma podatku zostanie wprowadzona, jeśli tylko istnieje nawet minimalny pretekst (w tym przypadku szkodliwość nikotyny).
Proponuję wprowadzić akcyzę na wodę, bo w dużej ilości można się utopić, a małą ilością można się zachłysnąć, potknąć o krawężnik, wpaść na jezdnię, spowodować tym samym wypadek drogowy w którym zginą 3 postronne osoby.

Co mnie właśnie rozbawiło, to fakt, że ostatnio głośno jest o politykach, chyba członkach rządu, którzy pobierali pieniądze na paliwo (jakieś nie małe sumy w skali kadencji), mimo że przysługiwały Im auta służbowe z ochroną. Co jest śmieszne, wręcz żałosne w tym wszystkim, to to, że utrzymanie BOR-u, limuzyn i limit paliwowy tychże limuzyn kosztuje nas - podatników, nawet jeśli taki jeden z drugim sobie jeździł prywatnym autem(w co wątpię, po prostu zajumał kasę na paliwo, nazywajmy rzeczy po imieniu), czy nie jeździł, utrzymanie tej zgrai i tak kosztuje i jest stałym kosztem, pomijając koszt utrzymania takich jednego z drugim. Ale najśmieszniejsze jest to że ta kasa na "paliwo", jeśli została wykorzystana na paliwo faktycznie, to za akcyzę w tym paliwie też zapłaciliśmy my - podatnicy.

@ stacho - dzięki, dobry argument. Tak w ogóle nie tyle starałem się być adwersarzem w żadnym sporze , co po prostu szybko zareagować, bo brak reakcji mógłby wpłynąć negatywnie na mój i innych komfort pracy.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1337583
Dziś rozprawa z TVNem. Ciekaw jestem werdyktu.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1338330
Wyrok w sprawie zostanie ogłoszony 20 marca

-- 21 mar 2015, 20:20 --

Rozprawa odbyła się. Pozew o 17 minutowe sprostowanie TVN , został oddalony przez sąd, ale Esmoking World nie zamierza składać łatwo broni, o czym donosi przedstawiciel ESW Jerzy Jurczyński, na jednym ze społecznościowych portali:

"0:1 DO PRZERWY] Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew eSmoking WORLD w sprawie o publikację 17-minutowego sprostowania nieprawdziwych informacji na temat e-papierosów w programie DD TVN. W ustnym uzasadnieniu wyroku sąd stwierdził, że informacje publikowane w audycji telewizyjnej Dzień Dobry TVN podlegają sprostowaniu (!). Jednak oddalił pozew eSmoking WORLD głównie ze względu na błędy formalne, które w ocenie sądu pierwszej instancji zawierał wniosek o publikację sprostowania. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku podejmiemy decyzje dotyczące dalszych działań prawnych. "
  • 1
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 101
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.