EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1098537
reed pisze:Jak to jaką?
Rurki z mesza zapewniają transport płynu na knot grzałki. To chyba oczywiste?
Nie wiem czy jest róznica z wyprowadzoną watą. To mój pierwszy setup w GS, więc nie mam porównania.
Ale wiedząc jak transportuje rurka meszowa, właśnie ją zapodałem.
Rurki oczywiście dotykają waty, inaczej zalewałoby komorę.
Dobra, nie było pytania, potestuję i sam dojdę do optimum.


A no oczywiste :) Tylko byłem ciekaw czy jest jakaś różnica w smaku itp. Aż z ciekawości sam spróbuję zrobić :) :piwo
By user
#1098539
W smaku nie powinno być, bo to tylko nasączanie. Ale wydaje się być ciekawszym i prostszym sposobem na rozwiązanie transportu na knota.
Awatar użytkownika
By DuduśWesołek
#1098654
reed pisze:W smaku nie powinno być, bo to tylko nasączanie. Ale wydaje się być ciekawszym i prostszym sposobem na rozwiązanie transportu na knota.


W stronę baniaka wystają że 3mm a w stronę grzałki ze 2mm. U mnie nie dotykają waty tylko z mesha kropelkuje na wate. Podciśnienie robi swoje.

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka
By user
#1098675
DuduśWesołek pisze:
reed pisze:W smaku nie powinno być, bo to tylko nasączanie. Ale wydaje się być ciekawszym i prostszym sposobem na rozwiązanie transportu na knota.


W stronę baniaka wystają że 3mm a w stronę grzałki ze 2mm. U mnie nie dotykają waty tylko z mesha kropelkuje na wate. Podciśnienie robi swoje.

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka


Dzięki za cenną uwagę.
Myślałem, że to ma być dotykowo. Nie wpadłem na WiFi ;)
Ale mimo dotyku, działa poprawnie, więc nie skiepściłem pierwszego setupu :)
Awatar użytkownika
By DuduśWesołek
#1098687
Bo jak mi się zdaje taka jest idea tego parownika. Ale można też z dziurki przez grzalke do dziurki knota przepchac. Tylko wtedy imo robimy z GS'a zwykły dolnogrzalkowiec a chyba nie o to chodzi. Ale co ja tam wiem....

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By slavo22
#1098761
Na novice bardzo fajnie się prezentuje a i sam mechanik jest bardzo fajny. Bagua mini też może być ale ma dużo wad jak dla mnie. To są rozwiązania tanie (pisałem o klonach), z tych trochę droższych to jm16 pasuje fajnie i rozmiarowo i kolorystycznie.
Awatar użytkownika
By LICHU
#1098995
GS Z NOVICE

Obrazek

GS Z BAGUA

Obrazek

I MAŁE PORÓWNANIE

Obrazek

Obrazek

Co do baguy ma troszkę wad jak np włącznik, który nie styka i trzeba było zastosować podkładkę, oraz za krótki skok prawie nie wyczuwalny. Druga sprawa to troszkę przy krótkawy, nie można skręcić moda do konca. Trzeba będzie pin plusowy zeszlifować w głowicy.
Natomiast novice nie zaważyłem większych mankamentów. Jedynie lekko luźny włącznik.
Awatar użytkownika
By DuduśWesołek
#1099814
A to mój GS

[img]http://img.tapatalk.com/d/14/06/05/debemy8y.jpg[/img]

Wysłane z mojego LG-D955 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LICHU
#1100355
Był u mnie wczoraj slavo22 i palilem na jego GSie jest nieporownywalna różnica. Z mojego trzeba ssać żeby się zaciągnąć. Wiec postanowiłem wywalić tą nieszczęsną rurkę. Musze przyznać szczerze, że teraz jest cug jak należy. Jedyny minus to taki, że trzeba grzałkę dać niżej. Nic nie cieknie wszystko jest ok wiec jak ktoś ma za mały cug to polecam taki zabieg.

Napisane z budki telefonicznej.
Awatar użytkownika
By DuduśWesołek
#1106669
a to na pożegnanie GS'a bo sprzedaje go z GoldenModem, żona woli grubsze :mrgreen:

Taifun GS i KeCig K100
Obrazek
Awatar użytkownika
By LICHU
#1106990
A ja nie umie setapu ukrecic ciągle spalenizna....
By user
#1107099
No nie rób scen.
Setup taki sam jak w taifunie / kayfunie.
Tylko rurki nasączające trzeba dodać.
Powyżej masz moją "walkę" z pierwszym setupem. Do teraz śmiga jak złoto.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By LICHU
#1107215
Ze szmata tez paliło ale dziwny smak. Może miałem zły dzień.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1107231
Cóż, tego to już nie wiem. Daj szmacie się rozkulać, poczekaj kilka buchów.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1109784
Chłopaki dzięki wielkie :D słupek poszedł w odstawkę i o niebo lepiej z cugiem ;) tylko izolatora nie udało mi się podnieść :/ ale mam nadzieję, że nie będzie podlewać :P
Awatar użytkownika
By Patryk.cz
#1120857
Używał go ktoś w stylu spheroida? Zaopatrzyłem się w filtry akwarystyczne i może się w to pobawię wieczorem :)
Awatar użytkownika
By se55ba
#1120901
Też miałem ten pomysł w głowie ;-) :-D daj znać jak wyszło ;-)
Ja bym z chęcią tuleje do dripu spróbował tylko nie wiem gdzie owej szukać :-\

Tąpnięte z centrum dowodzenia wszechświatem
By RobertM
#1137539
Czy ktoś go "zeszmacił"?
Awatar użytkownika
By se55ba
#1137542
No oczywiście ;-) :-D Tylko nie w otworki, ale nadal ze słupkami meshowymi ;-) Jest dobrze ale nadal według mojego osobistego gustu wata wygrywa :-D

Tąpnięte z centrum dowodzenia wszechświatem
Awatar użytkownika
By slavo22
#1137546
Ja mam szmatę, w otworkach również. Próbowałem z meshem ale albo mi zalewało albo bóbr. Przy odpowiednim ułożeniu na szmacie jest ok.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1137550
Jeden jedyny raz zrobiłem słupki i zostały do dziś :-D nic zalewa, bóbr nigdy nie nastąpił na tym zestawie, no tylko przy osłuszeniu zbiorniczka ;-)

Tąpnięte z centrum dowodzenia wszechświatem
By kurol
#1137562
Moja zona uzywa 2 szt gs na spinerach
Przez jakis czas byly zeszmacone w pelni ale jakims cudem szmata z otworkow czasami wylazila i wpadala cala do srodka
Od jakiegos czasu w grzalce jest szmata a w otworki wetknalem siatke mesh ktora dotyka szmaty zapewniajac transport
Od tej pory mam spokoj,co kilka dni zmieniam tylko szmate i przepalam grzalke
Moim zdaniem bardzo porzadny i szkoda ze niedoceniany parownik,setup do ogarniecia w pare minut ale w klonach od ehpro trzeba z luftem troszke powalczyc
Awatar użytkownika
By eef
#1137563
U mnie też szmata w GS wszędzie - hula ładnie.
Awatar użytkownika
By juron
#1146681
Czy ktoś nawiercał drugi otwór powietrzny?
Bardzo irytuje mnie odgłos przy zaciąganiu - jest dość głośny - czy nawiercenie drugiego otworu pomogło by?
Poza tym wyjęta rurka nie poprawiła cugu na tyle, abym czuł komfort wapowania.
By user
#1146687
Trzeba obrobić dziurki, żeby pozbyć się śfistania.
Awatar użytkownika
By makomp
#1146693
reed pisze:Trzeba obrobić dziurki, żeby pozbyć się śfistania.



U mnie jakimś cudem ani nie śwista ani wiatru za mało, inny problem mam jak odkręcam do napełnienia to wyłazi mi tuleja ze słupkami, kupiony od Donseniora.
By user
#1146721
makomp pisze:
reed pisze:Trzeba obrobić dziurki, żeby pozbyć się śfistania.



U mnie jakimś cudem ani nie śwista ani wiatru za mało, inny problem mam jak odkręcam do napełnienia to wyłazi mi tuleja ze słupkami, kupiony od Donseniora.


No to ja mam jeszcze większy cud, bo ani nie śfista, ani nie jest za mało powietrza, ani nie wyłazi tuleja słupkowa :D
Wymień oring na grubszy, skoro producent skopał rozmiary. Albo zapodaj nitkę pod oring. To go podniesie jakby, a tym samym zrobi się ciaśniej.
Awatar użytkownika
By makomp
#1146744
reed pisze:
makomp pisze:
reed pisze:Trzeba obrobić dziurki, żeby pozbyć się śfistania.



U mnie jakimś cudem ani nie śwista ani wiatru za mało, inny problem mam jak odkręcam do napełnienia to wyłazi mi tuleja ze słupkami, kupiony od Donseniora.


No to ja mam jeszcze większy cud, bo ani nie śfista, ani nie jest za mało powietrza, ani nie wyłazi tuleja słupkowa :D
Wymień oring na grubszy, skoro producent skopał rozmiary. Albo zapodaj nitkę pod oring. To go podniesie jakby, a tym samym zrobi się ciaśniej.


Deczko większy oring już zakładałem a wtedy nie włazi w podstawę, patent z nitką zastosuję i zobaczę czy pomoże. Dzięki za sugestię
Awatar użytkownika
By se55ba
#1147035
U mnie świstów brak no ale luftu mało, wyjęcie tulejki niestety powoduje jaknak jak dla mnie zbyt duży przeciąg. Zastanawiam się nad zakupem samych tulejek, choć troszkę drogo za kąplet wyjdzie :D a może ktoś ma i pożyczy, ja wyprubuję i będę wiedzia jakie zamówić (odwdzięczę się jakoś) a poza tym prostota setapu parowniczka zachwyca :D

Tąpnięte z centrum dowodzenia wszechświatem
Awatar użytkownika
By juron
#1147084
reed pisze:Trzeba obrobić dziurki, żeby pozbyć się śfistania.

Dziękuję za sugestię - to świetny pomysł, ale nie do tego przypadku. W środku nie ma co świstać bo jest tylko silikon - rurka wywalona. Świst, a raczej głośne pobieranie powietrza jest spowodowane konstrukcyjnie - na drodze zasysanego powietrza znajduje się cała masa jakichś elementów, prawie jak w zegarku z kukułką.
Zaraz bezpośrednio za wlotem powietrza jest coś z mosiądzu, co zasłania połowę tego otworu - nie wiem czy tak ma tylko mój. Powiększać otworu nie chcę, bo ładnie wygląda mieszczący się w obrysie radełkowanego pierścienia. Zastanawiałem się nad drugim i może trzecim otworem takiej samej wielkości. Gdyby powietrze wpadało kilkoma kanałami to wydaje mi się, że hałas powinien się zmniejszyć.
Wiem, że część z Was pomyśli, że kombinuję jak koń pod górkę, zamiast zachwycać się tajfunową muzyką, ale zawsze wszystko będę porównywał do komfortu wapowania jaki daje mi dream - jest praktycznie bezszelestny i na prawdę, kiedy przesiadam się na kajtka, a teraz na tajfuna, to boję się, że sąsiedzi przyjdą ze skargą, że zakłócam spokój
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.