EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Dell Theri
#1104259
Witam, chciałbym zacząć palić e-papierosa, tylko pytaniem jest czy jest on zdrowy? Palę analogi w małych ilościach, lecz mi to przeszkadza. Na badaniach e-papierosów piszą o nikotynie, lecz ja planuje głownie o liquidzie 0mg więc jak to się ma do zdrowia? :?:
Awatar użytkownika
By raptofil
#1104263
Jak mało palisz to rzuć to w cholerę. E-fajki zdrowe nie są, ale zdrowsze od analogów. W papierosach też masz nikotyne i... bardzo dużą ilość chemii.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2014, 22:18 przez raptofil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1104267
Czy są zdrowe? - Nie. Czy "zdrowsze" od analogów - chyba tak. Jak mało palisz, to lepiej rzuć - tak będzie na pewno zdrowo ;-)

To tapnąłem ja Jakubek...
By tolo
#1104287
Hm. Jeżeli jesteś uzależniony od nikotyny to na zerówkach będzie ciężko. Wierz mi.
A jak nie jesteś zbytnio uzależniony to rzuć to w cholerę jeżeli umiesz, jak nie umiesz - kup se elektronicznego.

A co do samej nikotyny, to ona wcale nie jest taka straszna jak ją malują. Gorsze są substancje smoliste w analogach.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1104305
Nie istnieje coś takiego jak zdrowy e-papieros.
Zdrowe to jest oddychanie świeżym powietrzem.
Oddychanie jakimikolwiek innymi substancjami, nie wchodzącymi w skład świeżego powietrza, można nazwać tylko mniej lub bardziej szkodliwym.
Przy porównaniu analoga z e-p, oczywistą jest mniejsza szkodliwość po stronie e-p, ale nadal nie można używać przymiotnika "zdrowy", tylko mniej szkodliwy. O tym czy musisz analoga zastąpić e-papierosem, musisz zdecydować sam. Skoro zarejestrowałeś się na forum, oznacza że jesteś dorosły, więc decyzja należy do Ciebie.
By Cygnus
#1107289
Dell Theri pisze:Witam, chciałbym zacząć palić e-papierosa, tylko pytaniem jest czy jest on zdrowy? Palę analogi w małych ilościach, lecz mi to przeszkadza. Na badaniach e-papierosów piszą o nikotynie, lecz ja planuje głownie o liquidzie 0mg więc jak to się ma do zdrowia? :?:


Kolego, po prostu przestań palić. Jeżeli palisz rzeczywiście mało, to pewnie nie odczuwasz głodu nikotynowego. To ci pomoże. Pamiętaj tylko, że to jest po prostu przyzwyczajenie. Pali się z nudów ;]

Jeżeli jednak się nie uda, to przejdź na e-p z delikatnym liquidem. Jak napisali koledzy, nie są zdrowe. Ale są o wiele mniej szkodliwe niż analogi.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1107292
Dell Theri pisze:Witam, chciałbym zacząć palić e-papierosa, tylko pytaniem jest czy jest on zdrowy?[...]
Zastosowanie dopełniacza w tytule wątku jednoznacznie wskazuje na niezwykłą troskę o dobre samopoczucie epapierosa - to bardzo miło z Twojej strony, że o niego dbasz. Jednakże, aby stwierdzić czy epapieros jest zdrowy powinien on przejść kompleksowe badania lekarskie.

O zdrowie swego epapierosa trzeba dbać, robić badania okresowe, zdrowo go odżywiać i wbrew temu co niektórzy pokazują na YT nie nadużywać w nim alkoholu. Codzienne ćwiczenia fizyczne też dobrze mu zrobią, byle z umiarem, bo zbyt intensywne naprężenia zmęczeniowe mogą zaszkodzić strukturze stopu, z którego został wykonany, co w efekcie odbije się negatywnie na jego zdrowiu.

Komfort psychiczny epapieroska również nie jest bez znaczenia, niedoceniany, poniżany i eksploatowany w nieprzyzwoity sposób może wywoływać wahania napięć, a nawet zamknąć się w sobie i strzelić focha - przestać działać.
Awatar użytkownika
By VapingBeast
#1107560
Palisz pewnie tylko na długiej przerwie w gimnazjum ;)? Nie warto inwestować w e-papierosa gdy pali się mało. Po prostu rzuć póki możesz.
Jeżeli nie jesteś uzalezniony od nikotyny, a od "rytuału" zapalenia fajki, to nie wydaje mi się, że e-papieros ci to zastąpi.
Czy 0mg jest zdrowe? Hm, często na dyskotekach czy w klubach na parkiet wpuszczany jest taki sztuczny dym. Tym właśnie są płyny 0mg, jednakże dodane są tam aromaty zapachowe.
Niby się nie otrujesz, ale po co ci to?
By jnocctcop
#1127492
jch-root pisze:Czy są zdrowe? - Nie. Czy "zdrowsze" od analogów - chyba tak. Jak mało palisz, to lepiej rzuć - tak będzie na pewno zdrowo ;-)

To tapnąłem ja Jakubek...



zdrowsze o tyle, że chociaż nigdy raka płuc nie dostanie bezpośrednio od e-papierosa, ja już to od fajek lub poprostu - z życia, więc lepiej, żeby popalał e-p jak już lubi, co zrobisz 8)

Zdrowe to jest oddychanie świeżym powietrzem.


Nie ma czegoś takiego niestety jak świeże powietrze w tych czasach, zakładam, że przejście ulicą obok samochodów które emitują spaliny jest na podobnym stopniu co szkodliwość liquidu 0mg, no chyba, że zamierza palić nikotynowe, to wiadomo ryzyko zwiększa się tyle, że jest szansa , że się uzależni od niej
By Robert1985
#1130848
Zgadzam się z moimi przedmówcami ! E-papierosy na pewno są zdrowsze niż zwykłe papierosy !
Awatar użytkownika
By Marek Li
#1130900
Dell Theri pisze:Witam, chciałbym zacząć palić e-papierosa, tylko pytaniem jest czy jest on zdrowy? Palę analogi w małych ilościach, lecz mi to przeszkadza. Na badaniach e-papierosów piszą o nikotynie, lecz ja planuje głownie o liquidzie 0mg więc jak to się ma do zdrowia? :?:


Nikotyna nie jest tak uzależniająca jak wypisują niektórzy - jej siłę uzależniającą określa się na zaledwie 10% (max. 15%) uzależnienia od dymu tytoniowego.
Stosowanie ep jest według badań 1000 (tysiąc) razy mniej szkodliwe.
Używanie ep jest jak na razie najskuteczniejszą formą porzucania uzależnienia od dymu tytoniowego.
A właściwie, o co chodzi ze zdrowiem e-papierosa? Zachorował?
Awatar użytkownika
By XinZhao
#1133987
saradonin pisze:
Dell Theri pisze:Witam, chciałbym zacząć palić e-papierosa, tylko pytaniem jest czy jest on zdrowy?[...]
Zastosowanie dopełniacza w tytule wątku jednoznacznie wskazuje na niezwykłą troskę o dobre samopoczucie epapierosa - to bardzo miło z Twojej strony, że o niego dbasz. Jednakże, aby stwierdzić czy epapieros jest zdrowy powinien on przejść kompleksowe badania lekarskie.

O zdrowie swego epapierosa trzeba dbać, robić badania okresowe, zdrowo go odżywiać i wbrew temu co niektórzy pokazują na YT nie nadużywać w nim alkoholu. Codzienne ćwiczenia fizyczne też dobrze mu zrobią, byle z umiarem, bo zbyt intensywne naprężenia zmęczeniowe mogą zaszkodzić strukturze stopu, z którego został wykonany, co w efekcie odbije się negatywnie na jego zdrowiu.

Komfort psychiczny epapieroska również nie jest bez znaczenia, niedoceniany, poniżany i eksploatowany w nieprzyzwoity sposób może wywoływać wahania napięć, a nawet zamknąć się w sobie i strzelić focha - przestać działać.


Padłem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1536425
:) E-papieros jest zapewne niezdrowy (nikotyna), ale ja jestem i bedę zdrowszy niż na chorych analogach.

Z racji wykonywanego zawodu miałem dzisiaj okazję porozmawiać z dr. n. med. specjalistą chorób płuc i zapytałem go, co sądzi o e-paleniu.
Cytuję:
"Jest niewiele dokładnych badań, ale e-papierosy są o wiele mniej szkodliwe niż palenie tytoniu"
oraz:
"To wielki sukces, że przez 3 miesiące nie pali pan papierosów. Ważne, aby nie sięgnął pan nigdy po papierosa"


Dodatkowo skrzywił się z niesmakiem usłyszawszy o nadchodzących obostrzeniach e-palenia.
By misiekthcteam
#1541650
Angielskie badania wykazały minimum 95% mniejszą szkodliwość epapiersow w porównaniu z analogami. Aby praktycznie do 0 zmniejszyć produkty spalania liquidu polecam kontrolę temperatury i drut SS316l/304. Wtedy zyskasz kolejne 2-3%(?) no i używać liquidow tytoniowych w których nie ma diacetolu itp. Proporcje szkodliwości to minimum 19 do 1 na korzyść epapierosow.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.