EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By zimnokrwisty
#1127685
Witam wszystkich, jestem tutaj nowy, to mój pierwszy post :)
E-palę już prawie rok w zasadzie cały czas na tym samym sprzęcie, tylko bateria się zmienia i grzałki. Mam kilka swoich ulubionych liquidów, które kupuję regularnie i generalnie od e-palenia nawet nonstop nigdy nie miałem żadnych dolegliwości. 3 miesiące temu zacząłem dziwnie się czuć - napady pobudzenia, aura migeronowa, napięciowe bóle głowy, które w pewnym m omencie tak mi ściskały czaszkę, że dostawałem ataku paniki. Objawy bardzo podobne do stanów skrajnego przemęczenia, więc uważałem że tu leży problkem i coś należy zmienić. Ale żeby nie przedłużać w końcu okazało się, że winę za to ponoszą niektóre liquidy jakie paliłem. Czy taka reakcja szczegolnie, ze to mi sie nie zdarzalo jest normalna? Czy ktos ma podobne doswiadczenia? Palę 11/12mg. Np Liqueen brzoskwinię lub volish ananas wapuję za kazdym razem gdy mam wolne ręce, 5ml dziennie i wszystko gra i jest pięknie. Po mild energy drink (moj ulubiony) lub king ecigar pallemall mam wyzej wymienione dolegliwosci, moze nie tak skrajnie, bo po kilkunastu buchach wiem, ze sie zaczyna i konczy sie na delikatnym pobudzeniu i napieciem skory na czaszcze/ucisku.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1127728
Być moze zawartosc nikotyny nie jest zgodna z opisem na butelce. Ktoś się pomylił i na butelkę z liquigem o mocy 24 mg nakleił naklejke z moca np.12mg.
Spróbuj obniżyć zawartosc nikotyny w tych liquidach, dolewajac do nich np.gliceryny.
Objawy takie jak odpisujesz, mogą występować przy przedawkowaniu nikotyny.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1132455
Dobrze kombinujecie jest to właściwy trop. Niestety nie da się tego udowodnić bez odpowiednich norm. Za to płyn można wymienić na bardziej przyswajalny dla naszego samopoczucia i zdrowia.
Awatar użytkownika
By emes
#1132523
WojtaZ pisze:Ja po pewnym aromacie inawery, mianowicie cuba cigar od tino d'milano miałem biegunkę. Kilkukrotnie to sprawdzałem bo aromat mi zasmakował.


Jesteś pewien, że e-p używałeś zgodnie z przeznaczeniem?. PNMSP :lol:

Obecnie aromaty to czysta chemia. Niektórzy z użytkowników e-p (nawet większość) jest po prostu na niektóre związki uczulona, a organizm chcąc się pozbyć szybko "tego złego" właśnie w ten sposób reaguje. Ja np. dostaje totalnego uczulenia na facjacie po użyciu bazy pewnej firmy (nie będę reklamował).
By berserker
#1132549
Mam podobnie, niiektóre bazy i liquidy po prostu się ze mną nie lubią. Niezależnie od ilości nikotyny pojawia się ból głowy (bardzo mocny ból), senność, ogólne zmęczenie, a czasem nawet ból w klatce piersiowej utrzymujący się kilka dni. Od czasu jak omijam pewne produkty to nawet większe ilości liquidu nie powodują żadnej z tych dolegliwości.

Podsumowując - najczęściej tylko samoróbki z konkretnych produktów :)
Awatar użytkownika
By emes
#1132582
tolo pisze:emes, Możesz przecież zrobić antyreklamę.


Żeby za chwilę na mnie wsiadło stado wyznawców tej firmy? ;) Jakoś dziś nie mam ochoty wszczynać kolejnej wojenki która i tak niczego nie przyniesie. Z drugiej strony jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz, co jest dla Ciebie dobre, a co nie - Każdy organizm może inaczej reagować na dany aromat lub bazę.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.