EPF
By ParDez
#1127686
Właśnie w radiu plus w wiadomościach podano że składniki jakich używa się do produkcji e-papierosów(głównie chodzi o LQ) nie mają zadnych badań i ci co palą nie wiedzą co palą :D .
Głos zabrała Rzecznik Praw Konsumenta i powiedziała że zbyt rygorystyczne przepisy prowadzą do skrajności i rozwijania szarej strefy tak jak w przypadku podniesienia akcyzy na analogi i alkohol. Natomiast naukowcy z Instytutu Śląskiego twierdzą że rozgrzana nikotyna zawarta w LQ jest bardziej rakotwórcza niż w papierosach tradycyjnych.
No cóż - nie wesoło zapowiada się przyszłość e-palenia.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1127694
ParDez pisze:Natomiast naukowcy z Instytutu Śląskiego twierdzą że rozgrzana nikotyna zawarta w LQ jest bardziej rakotwórcza niż w papierosach tradycyjnych.

To akurat nieprawda - tak twierdzą tylko niedouczeni pismacy, którzy nie umieją czytać publikacji naukowych a wolty im się z watami mylą.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1127697
ParDez pisze:... Natomiast naukowcy z Instytutu Śląskiego twierdzą że rozgrzana nikotyna zawarta w LQ jest bardziej rakotwórcza niż w papierosach tradycyjnych...


Nie jestem chemikiem, ale tak się zastanawiam: czy paląc analoga nie podgrzewa się czasem nikotyny zawartej w tytoniu (i to chyba do wyższej temperatury niż w e-fajce)?
Awatar użytkownika
By czaka33
#1127698
A ta nikotyna zawarta w śmierdzielach to nie jest rozgrzana? Bzdury.
A tak dla ścisłości to nie nikotyna jest rakotwórcza tylko substancje smoliste powstające w wyniku spalania mieszanki tytoniowej.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1127711
ParDez pisze:Natomiast naukowcy z Instytutu Śląskiego twierdzą że rozgrzana nikotyna zawarta w LQ jest bardziej rakotwórcza niż w papierosach tradycyjnych.

To jak w starych dowcipach o radiu Erewań.
Nie bardziej, tylko tak samo.
Nie nikotyna, tylko nośnik (PG/VG)
I nie rozgrzana, tylko przegrzana. I to porządnie przegrzana. Właściwie to spalana...

Jedyne co udowodnili, to że spalanie liquidu jest tak samo szkodliwe jak spalanie tytoniu.
Tylko nie wspomnieli, że my na ogół staramy się nie doprowadzać do spalania, bo to oznacza klasycznego bobra, czyli oczy na wierzchu i skłonność do wymiotów.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1127721
Dymarka pisze:Nie no trafi mnie zaraz... czego to jeszcze nie wymyślom żeby nam utrudnić życie, jeszcze troche i zabroniom pić wode bo sie można utopić. :-?


Bo zamiast e-palić kup gumę do żucia z niką, tabletki bez niki i zapisz się do poradni, gdzie psycholog albo inny ...log odzwyczai Cię od palenia ;).
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 20:59 przez HamsterJack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Dymarka
#1127789
HamsterJack pisze:
Dymarka pisze:Nie no trafi mnie zaraz... czego to jeszcze nie wymyślom żeby nam utrudnić życie, jeszcze troche i zabroniom pić wode bo sie można utopić. :-?


Bo zamiast e-palić kup gumę do żucia z niką, tabletki bez niki i zapisz się do poradni, gdzie psycholog albo inny ...log odzwyczai Cię od palenia.



jak jesteś przeciwko e-paleniu to po co e-palisz i wgl tu jesteś... :-|
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 21:01 przez Dymarka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1127792
Dymarka pisze:
HamsterJack pisze:
Dymarka pisze:Nie no trafi mnie zaraz... czego to jeszcze nie wymyślom żeby nam utrudnić życie, jeszcze troche i zabroniom pić wode bo sie można utopić. :-?


Bo zamiast e-palić kup gumę do żucia z niką, tabletki bez niki i zapisz się do poradni, gdzie psycholog albo inny ...log odzwyczai Cię od palenia.



jak jesteś przeciwko e-paleniu to po co e-palisz i wgl tu jesteś... :-|


Dzięki za zwrócenie mi uwagi.

Sorki, zapomniałem dodać, że jest to z przymrużeniem oka... ;) Już poprawiam.

A przeciw e-paleniu nie jestem. Dzięki e-fajkom odstawiłem analogi po 37 latach palenia.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 21:01 przez HamsterJack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1127793
Mutango pisze:
ParDez pisze:Natomiast naukowcy z Instytutu Śląskiego twierdzą że rozgrzana nikotyna zawarta w LQ jest bardziej rakotwórcza niż w papierosach tradycyjnych.

To jak w starych dowcipach o radiu Erewań.
Nie bardziej, tylko tak samo.
Nie nikotyna, tylko nośnik (PG/VG)
I nie rozgrzana, tylko przegrzana. I to porządnie przegrzana. Właściwie to spalana...

Jedyne co udowodnili, to że spalanie liquidu jest tak samo szkodliwe jak spalanie tytoniu.
Tylko nie wspomnieli, że my na ogół staramy się nie doprowadzać do spalania, bo to oznacza klasycznego bobra, czyli oczy na wierzchu i skłonność do wymiotów.

I nie zrobili tego naukowcy, tylko dziennikarze. A poza tym wszystko się zgadza.
Awatar użytkownika
By Dymarka
#1127805
HamsterJack pisze:
Dymarka pisze:Nie no trafi mnie zaraz... czego to jeszcze nie wymyślom żeby nam utrudnić życie, jeszcze troche i zabroniom pić wode bo sie można utopić. :-?


Bo zamiast e-palić kup gumę do żucia z niką, tabletki bez niki i zapisz się do poradni, gdzie psycholog albo inny ...log odzwyczai Cię od palenia ;).



teraz to znacznie lepiej wygląda :lol:

dzięki za + *GOOD*
Awatar użytkownika
By JET
#1127865
prymus140 pisze:Czyli wychodzi na to że palenie hybrydowe wcale nie jest do bani. :lol:


oj, dobrze kombinujesz. Do każdego zamówienia dodatkowo jedna paczuszka Prym-Tribecca. *SMOKEKING* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By bullet
#1128072
Od 4 do 200 szkodliwych substancji...
Nie zmienia to faktu ze w analogu jest ich tysiące.
Wszystko wszystkim muszą się do czegoś dowalic by mieć temat...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1128087
A my na przekór temu żyjemy, a nawet są tacy co lekarza tylko na rozkładówce oglądają a nawet posunęli się jeszcze dalej :) .
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.