EPF
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1125290
Bo np poproszę kogoś aby poparł, a on mi odpowie - ' to trzeba uregulować i opodatkować, bo za papieroski przecież wpływało ponad 20mld".

To tylko przykład. Jakie jeszcze niedogodności niosie za sobą nieszczesna dyrektywa? Jak argumentować?
Pytam, bo zamierzam uderzać na różnych forach tematycznych, a to co jest http://www.efvi.eu/index.pl.html to jest imo trochę jakbby za mało.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1125443
Jak ktos sie domaga opodatkowania to jest to przejaw czystej glupoty, tutaj żadna argumentacja nie pomoże, jedynie eutanazja(jeśli ktoś chce decydować o twoim życiu, czemu Tobie nie wolno decydowac o losie owego dyktatora? ;) ). Każdemu prawdziwemu przedstawicielowi homo sapiens powinny wystarczyć same fakty np. glikol jest szeroko rozpowszechniony w przemyśle kosmetycznym, zwiekszenie kondycji po przejściu na epapierosa etc.
Awatar użytkownika
By roscislaw
#1125862
Markovsky pisze:Jak ktos sie domaga opodatkowania to jest to przejaw czystej glupoty, tutaj żadna argumentacja nie pomoże, jedynie eutanazja(jeśli ktoś chce decydować o twoim życiu, czemu Tobie nie wolno decydowac o losie owego dyktatora? ;) ). Każdemu prawdziwemu przedstawicielowi homo sapiens powinny wystarczyć same fakty np. glikol jest szeroko rozpowszechniony w przemyśle kosmetycznym, zwiekszenie kondycji po przejściu na epapierosa etc.

Jeżeli chciałbyś przekonać osobę niepalącą/niewapującą do swoich racji, to taki kontrargument z perspektywy abstynenta, wydaje się być jak najbardziej rozsądny. Oczywiście łatwo go obalić przedstawiając zeszłoroczne sprawozdanie z udżetu NFZ z danymi dot. wpływów do budżetu RP z tytułu podatków od tytoniu/papierosów/alkoholu, gdzie wychodzi, że palacze z pijakami sponsorują leczenie abstynentom.

Ale jak już pisałem, to tylko przykład. Mnie tu idzie o takie kompendium dla przekonywacza. Sam nie umiem niczego wymyślić, bo się w tym wszystkim gubię, a na stronie EFVI tylko ogólniki.
Stąd prośba do mądrzejszych o zestaw takich argumentów, których nie sposób obalić.
By Mastertext
#1126487
roscislaw pisze:Bo np poproszę kogoś aby poparł, a on mi odpowie - ' to trzeba uregulować i opodatkować, bo za papieroski przecież wpływało ponad 20mld".

To tylko przykład. Jakie jeszcze niedogodności niosie za sobą nieszczesna dyrektywa? Jak argumentować?
Pytam, bo zamierzam uderzać na różnych forach tematycznych, a to co jest http://www.efvi.eu/index.pl.html to jest imo trochę jakbby za mało.


Jeśli zaufamy urzędnikom i przestaniemy się czynnie bronić przed ich decyzjami, to za chwilę nawet mleko będzie sprzedawane w aptekach i w dodatku obłożone akcyzą. To jest jedyny, jak sądzę, rozumny argument, za tym, by, bez względu na fakt palenia bądź niepalenia czegokolwiek, popierać bez dyskusji takie inicjatywy jak EFVI.

Jedynymi skutkami wprowadzenia Dyrektywy będzie wzrost cen, podatków, bezrobocia, przestępczości i zanieczyszczenia środowiska. Zawsze tak było, bo każda władza jak się za coś weźmie, to spieprzy. Do przemytników papierosów dołączą przemytnicy płynów do e-papierosów i bezrobotni producenci oraz sprzedawcy, a ceny wszystkiego, co jest związane z e-papierosami, wzrosną. Skoro w obrocie pozostaną jedynie pakowane po 10 ml płyny zawierające nie więcej nikotyny niż 20 mg/l oraz zanikną nieposiadające odpowiednich atestów konstrukcje urządzeń, ludzie, z braku laku, zaczną poszukiwać czegoś co im e-papierosy zastąpi. Po drodze rynek zostanie zmonopolizowany, postęp techniczny w tej dziedzinie zaniknie, a za 10 lat w dzienniku telewizyjnym jako główną wiadomość podadzą, że właśnie złapano niebezpiecznego wapera, który, o zgrozo, nie dość że przemycał z Białorusi wytwarzaną tam 72% DNB, to jeszcze miał w piwnicy samorobnego moda i na dokładkę okazał się zakamuflowanym pedofilem. W efekcie akcyza na liquid wzrośnie o kolejne 25 EUR za mililitr przy życzliwej aprobacie wszystkich "autorytetów" zmobilizowanych przez kolejną mafię polityczno-medialno-urzędniczą. Najśmieszniejsze jednak, że ludziom i tak będzie wszystko jedno, bo, nawaleni nieopodatkowanym i nieuregulowanym kwasem lub innym szuwaksem, zamiast fajek, papierosów, e-papierosów, e-fajek, czyli zamiast wyrobów związanych jakoś tam z nikotyną, będą w miejscach publicznych palić samochody.

Przecież tę dyrektywę wymyślili ci sami urzędnicy, którzy kiedyś wpadli na pomysł wprowadzenia VAT, w efekcie czego każda szpilka jest w EU rejestrowana po tysiąckrtoć nie wiadomo po co.
Awatar użytkownika
By Marek Li
#1126542
http://www.spectator.co.uk/features/9197731/vape-alarm/
Tak wygląda wolna prasa. Brytyjski odpowiednik NFZ, czyli NHS dysponuje danymi o straszliwej szkodliwości nikotyny, która jest tak samo trująca jak kofeina, do której zresztą została porównana, nie do heroiny, do której porównują ja nawiedzeni idioci. A ep są tysiąckrotnie mniej szkodliwe.
Nie znajdę dzisiaj na komórce artykułu, w którym autor wywodził jak dziecku, czemu nie należy opodatkowywać ep. Akcyza na papierosy jest formą podatku, który ma byc przeznaczony na walkę ze skutkami ryzykownego zachowania jakim jest palenie tytoniu-skoro ep jest 1000 razy mniej ryzykowne, to rząd powinien je dotować, a nie banowac albo wprowadzać akcyzę. Tylko, że takie teksty piszą nie polscy dziennikarze. U nas zabierają się za pisanie o ep albo na zamówienie, albo inni pożyteczni idioci, którzy nie potrafią wyjść poza poprawność polityczną.
Nawet osobom wydawałoby się z kręgów naukowych zdarzają się wpadki, jak Np info o nikotynie jaką wydmuchuje waper. Jakby nie wiedzieli, że szybko utlenia się ona w powietrzu, w którym i tak jest w niewykrywalnych ilościach.
Na marginesie - uwazam za bardzo szkodliwe, potulne zgadzanie się na ograniczenia miejsc do wapowania. Ludzie widząc te ograniczenia utwierdzają się w przekonaniu szkodliwości ep. Gdy znajdę chwilę, to opiszę jak to przyjechała wzywana do mnie policja (opieprzyli wzywającego z ostrzeżeniem, że nastepnym razem zapłaci karę za głupie wezwanie), a postaram się też namówić bezpośredniego uczestnika innego zdarzenia, do dokładnej relacji o tym, jak dostał pisemne przeprosiny od dyrektora placówki gdzie zwracano uwagę by nie wapował.

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Tranzystor IRF3205 do box moda

Witam chciałbym zrobić box moda dual 18650 połączo[…]

Ello Duro dziwnie mała tubka.

Ktos poprosił mnie o zakup tubki do Ijusta 3 czyli[…]

Licznik pokazał dziś 3000 dni!

To ponad 8 lat. Wapuję nieprzerwanie, tylko nikoty[…]