EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By sebastian335
#1118323
Witam szanownych kolegów i koleżanki. Nie dawno kupiłem na forum ładowarkę Trustfire tr-001 i chciałbym do niej zainstalować miernik napięcia o ten http://allegro.pl/woltomierz-dc-0v-do-32v-led-czerwony-3x0-36-i4286109514.html . Jak to połączyć, żeby widzieć jakie jest napięcie na kanałach? Dokupiłem również przełącznik hebelkowy o taki http://allegro.pl/przelacznik-hebelkowy-3a-on-off-on-i4296498525.html z zamiarem przełączania się pomiędzy kanałami i sprawdzanie napięcia niezależnie. Wierząc w swoje zdolności manualne, rozkręciłem ładowarkę, patrzę gdzie plus, gdzie minus i... mój optymizm legł w gruzach- nie bardzo wiem jak to połączyć. Uprzedzam że szukałem i tu na forum i u wujka google, ale znalazłem tylko jeden temat o takim montażu w języku niemieckim. Mogłem coś przeoczyć. Proszę o pomoc i łopatologiczne wytłumaczenie jak się z tym uporać.
Pozdrawiam

-- [scalono] 26 cze 2014, 04:15 --

Juz sobie poradziłem, później wrzucę fotki, może komuś się przyda.
By sebastian335
#1121043
Witam, tak jak obiecałem wstawiam kilka fotek:
Obrazek
Przełącznik w pozycji neutralnej.
Obrazek
Po przełączeniu na jeden z kanałów.
Obrazek
Obrazek
Flaki...
Wyszło to trochę inaczej niż chciałem, pierwotnie woltomierz miał wskazywać aktualne napięcie na ogniwie, a pokazuje napięcie ładowania. Jest to typ woltomierza który mierzy napięcie z którego jest zasilany(po zwarciu plusa z dodatkowym białym kabelkiem do mierzenia napięcia, przy takiej konfiguracji zakres mierzonego napięcia zaczyna się od 3V) jest również opcja zasilania woltomierza z niezależnego źródła od zera i wydaje mi się, że jakby tak zrobić to wtedy powinno pokazywać aktualne napięcie na ogniwach. Muszę tylko poszukać w ładowarce takiego zasilania. Można sprawdzić również napięcie na ogniwach, gdy ładowarka jest odłączona od sieci, niestety tylko gdy jest ono równe lub wyższe 4V, dzieje się tak ponieważ poniżej 4V gaśnie podświetlenie woltomierza. Niestety nie miałem odpowiednich narzędzi do poprawnego wykonania otworów, więc wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Pozdro
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1121200
sebastian335 pisze:(...)
Wyszło to trochę inaczej niż chciałem, pierwotnie woltomierz miał wskazywać aktualne napięcie na ogniwie, a pokazuje napięcie ładowania. Jest to typ woltomierza który mierzy napięcie z którego jest zasilany(po zwarciu plusa z dodatkowym białym kabelkiem do mierzenia napięcia, przy takiej konfiguracji zakres mierzonego napięcia zaczyna się od 3V) jest również opcja zasilania woltomierza z niezależnego źródła od zera i wydaje mi się, że jakby tak zrobić to wtedy powinno pokazywać aktualne napięcie na ogniwach. Muszę tylko poszukać w ładowarce takiego zasilania. Można sprawdzić również napięcie na ogniwach, gdy ładowarka jest odłączona od sieci, niestety tylko gdy jest ono równe lub wyższe 4V, dzieje się tak ponieważ poniżej 4V gaśnie podświetlenie woltomierza. Niestety nie miałem odpowiednich narzędzi do poprawnego wykonania otworów, więc wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Pozdro


A jak sobie wyobrażałeś mierzenie napięcia na akumulatorze podczas ładowania? Jeśli podłączyłeś woltomierz do styków ładowarki, to chyba logiczne, że pokazuje napięcie ładowania. I tak będzie pokazywał, niezależnie od tego, z jakiego źródła go zasilisz.
By sebastian335
#1121318
I tu się mylisz przyjacielu, zasilając woltomierz z niezależnego źródła, pokaże stan naładowania aku.
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1121907
Mmmmkey...
Zrobiłem szybki test na swojej ładowarce i masz rację! Zwracam honor!

Woltomierz podłączony do styków ładowarki podczas ładowania pokazuje napięcie około 0,05V większe niż na wyjętej z ładowarki baterii.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.