EPF
Adaptery, przedłużki, pierścieniem i inne ustrojstwa, które mogą Ci się przydać przy modernizacji e-papierosa.
Awatar użytkownika
By Venirto
#907664
2 ale.
1.Nie wszystkie telefony zasilają 2kierunkowo-Naładujesz telefon z gniazdka, ale już naładować telefonem nie da rady,
2.Brak nastaw napięcia ciężki do ominięcia, jeśli już znajdziesz odpowiedni telefon.
By beukot
#907673
Właściwie to jest niewiele telefonów, które nie tylko przyjmują napięcie z portu, ale i podają. Przykładem jest SGS2
(i inne, które posiadają host usb - możliwość np. podłączenia pendrajwa, myszki itp.). Dodatkowo dochodzi sprawa natężenia prądu.
By 9452130
#935274
Takie coś nie zadziała ponieważ elektronika telefonu odetnie napięcie bo wykryje to jako zwarcie. Telefon nie odda tyle energi by zasilić epapierosa. Sprawdzone z s3 i note.
Awatar użytkownika
By olokos
#1112904
Wybaczcie, że odkopuję, ale tu jest podana błędna informacja.

Jeżeli telefon obsługuje USB-OTG i da się podłączyć pendrive czy dysk to raczej powinno to działać. Sam od jakiegoś czasu mam w plecaku czy w kieszeni kabel USB-OTG i usb - mini usb i jak mi pada mój Ego V V3 Mega to podłączam pod swoją Xperię Z1 i wszystko pięknie ładuje. U kolegi z LG G2 też ładowałem i daje radę. Z S3 nie próbowałem, ale próbowałem z Note 2 i też pięknie się ładował e-fajek. Dodam, że Xperią Z1 spokojnie mogę palić i ładować jednocześnie. Potwierdzone info, robię tak zawsze przy dłuższych wyjściach albo jak nie ładowałem batki przez noc.

Najlepiej poszukać jakie jest wyjściowe natężenie prądu w twoim telefonie i czy obsługuje USB-OTG. Jeżeli nie obsługuje OTG to nie ma co próbować. Aha, pojemna bateria w telefonie wymagana. :)

Z1 ładuje również iPhone 4, używa Galaxy S3 i S jako pendrive przy bezpośrednim połączeniu. Testowane osobiście.
By drakko
#1112928
@olokos chyba nie masz racji

Ładować można dowolnym prądem -nawet 0,5 A. W przypadku zestawu podanego przez autora to nie jest bateria a przelotka - w takiej sytuacji potrzeba pewnie koło 2A. Obawiam się, że elektronika telefonu nie będzie w stanie tyle oddać (z wewnętrznej baterii coś koło tej wartości lub mniej - a musi jeszcze podtrzymać pracę iluś tam układów). Moim zdaniem ładowanie tak - przelotka raczej niewykonalne.
Awatar użytkownika
By olokos
#1115078
Nie przesadzaj z tymi 2 amperami. Nawet na allegro jest napisane, że przy ładowarce z zapalniczki samochodowej wystarczy 1,2A i stawiam, że podali więcej niż jest faktycznie wymagane. Ręki sobie nie dam uciąć czy to będzie działałało z telefonem, bo każdy jeden model telefonu będzie miał inne natężenie na USB, ale są na androida różne kernele dzięki którym można podbić napięcie lub natężenie OTG co da wyższą moc.
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/help/increase-power-output-usb-otg-t1923350

Ja mam tego e-fajka i jak się rozładuje to podłączam do telefonu (Xperia Z1) i jednocześnie się ładuje e-fajek i wapuję. Nie jest to taka sytuacja, że odłączam biorę kilka buchów i pada tylko faktycznie bateria jest ładowana - dość skutecznie, bo faktycznie bateria pokazuje jak wskakują kolejne kreski. Także jeżeli ta przelotka nie służyłaby jedynie do telefonu to moim zdaniem warto spróbować.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.