EPF
Awatar użytkownika
By LogerM
#1105617
Kilku dostawców dwoi się i troi ażeby wesprzeć działania, reszta ma to głęboko w czterech literach. Dlatego też postanowiliśmy że dostawcy którzy AKTYWNIE wspierają działania związane z EFVI powinni być dodatkowo promowani. Postanowiliśmy więc że na początek:

- poddziały dostawców czynnie wspierających EFVI w "Sklepy internetowe" zostaną przesunięte na górę i ułożone alfabetycznie (jeśli będzie ich za dużo możemy raz w tygodniu urządzić losowanie i zmieniać kolejność).
- każdy dział może zostać dodatkowo opatrzony logiem sklepu (wielkość 120x120px) - podobnie jak ma to miejsce w przypadku polskich modderów - można je przesyłać w postaci linków na moje PW lub na forumowy e-mail info :monkey: e-papierosy-forum.pl.
- ponadto dostawcy stacjonarni którzy dołączyli do akcji, a nie mają do tej pory 'niebieskiego nicku' z racji ograniczeń regulaminowych również tak owy na własne życzenie otrzymają, a wraz z nim przysługujące dostawcom premium możliwości (ogarniamy jeszcze kwestię własnych działów).

Dodatkowo w dziale dla początkujących podczepimy temat: POLECANE SKLEPY (i chyba nie muszę wyjaśniać dlaczego akurat tam)

To tak na dobry początek, wkrótce kolejne drobne udogodnienia.

Jest tylko jedno ALE: nie wystarczy powiedzieć że wspiera się akcję i spocząć na laurach, będziemy sprawdzać na wszystkie możliwe sposoby czy deklaracje były prawdziwe, a Ci którzy mimo deklaracji olali temat będą mogli spodziewać się licznych niemiłych konsekwencji.
By Leodewink
#1105703
epapieros.katowice.pl pisze:Dla mnie *BOMBA* Coś przeczuwałem, że warto :mrgreen:

Cóż,ja chyba za wcześnie zacząłem akcję u siebie i jest w tej chwili stagnacja totalna....Może coś te boxy pomogą?A było tak pięknie na początku :oops:
Awatar użytkownika
By wodz11
#1105787
No, i to jest to co niedźwiedzie lubią najbardziej: metoda MARCHEWKI, MOTYWACJA !!!
Świetna idea. Myślę że warta podlinkowania na FB ;)
https://www.facebook.com/forumepapierosy?ref=hl
By Risto
#1105915
LogerM pisze:
amsaw pisze:A nie można by zrobić czarnej listy firm wspierających dyrektywę i trochę ich na forum posekować, żeby doszło do nich, że twierdzenie, iż dzięki uchwaleniu dyrektywy będzie świetnie jest błędem - cytat:
"Wynika z nich jasno, że konsumenci mają wiele powodów do zadowolenia."
Chodzi mi o firmy członkowskie STEP, który czynnie wspierał uchwalanie dyrektywy.
Tylko Way2Web czyli Colinss, LiquidEU i Polski Liquid miał odwagę w ramach protestu wystąpić ze STEP.
Pozostałe firmy, co zakrawa na kpinę, reklamujące się na forum, nadal są w STEP a ich przedstawiciele podpisali się pod obłudnym komentarzem do uchwalonej ustawy.

Nie, planów takiej listy nie było, nie ma i nie będzie. Forum nie będzie uczestniczyło w polowaniach na czarownice. Ponadto o czym pewnie pomysłodawcy zapomnieli STEP powstawało w innych okolicznościach i miało wówczas (przynajmniej na piśmie) inne priorytety zgodne z Nasyzmi, możliwym jest więc że jakaś część tych dostawców została po prostu wmanewrowana w te zabawy i nie może się obecnie z tego zbyt łatwo wykręcić. Każdy niech robi zakupy zgodnie z własnym uznaniem, a jeżeli chcecie Panowie coś zmienić to myślę że rozmowa z nimi z użyciem sensownej argumentacji będzie czynem znacznie bardziej cywilizowanym niż wylewanie ton g**na na forum publicznym.


Te posty pochodzą sprzed blisko 3-ech miesięcy i chciałbym się dowiedzieć, czy coś się zmieniło w stanowisku administracji forum odnośnie tej kwestii oraz w stanowisku tych niektórych firm o przynależności do STEP (sorry jeśli coś przeoczyłem).
Piszę to, bo cieszy mnie fakt, że administracja postanowiła zmienić swoje stanowisko w sprawie zaangażowania firm w inicjatywę EFVI.
Chciałbym zostać dobrze zrozumiany, że nie chodzi mi o polowanie na czarownicy, a tylko o pewną sprawiedliwość w kwestii traktowania firm na naszym forum.
Bo jeśli firmy czynnie wspierające inicjatywę EFVI, mają być wyróżnione na forum, to czy równe potraktowanie firm, które nie kwapią się do tej akcji oraz tych należących do STEP jest sprawiedliwe?
Przecież ta ostatnia grupa firm mogłaby być jakoś "dyskretnie oznaczona", np. brakiem pogrubienia czcionki w nazwie i wpisaniem ich na "szarym końcu".
Abstrahując od przyczyn ich przynależności do STEP, to wydaje mi się, że tego wymagałaby sprawiedliwość, transparentność i zwykła przyzwoitość.
Myślę, że tak delikatne skarcenie za krótkowzroczność nie będzie bolesne, a niestety za błędy trzeba płacić. I wydaje mi się, że nie ma tu znaczenia nawet fakt, że ten błąd został popełniony nieświadomie czy pod przymusem.

Jeżeli to co napisałem jest już nieaktualne, to przepraszam.
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1105944
Risto - chciałem się rozpisać, ale napiszę w telegraficznym skrócie jak ja zapatruję się na nagradzanie/karcenie. Otóż nagradzanie to pozytywny aspekt i motywuje do działań. Karcenie niekoniecznie musi mieć taki wydźwięk i może zaszkodzić na wielu płaszczyznach :) Myślę, że nie ma co karać, nagradzanie wystarczy.

Administracjo forum - REWELACYJNY RUCH! :beer:
Awatar użytkownika
By Mazee
#1105982
Patryk EFVI pisze:Risto - chciałem się rozpisać, ale napiszę w telegraficznym skrócie jak ja zapatruję się na nagradzanie/karcenie. Otóż nagradzanie to pozytywny aspekt i motywuje do działań. Karcenie niekoniecznie musi mieć taki wydźwięk i może zaszkodzić na wielu płaszczyznach :) Myślę, że nie ma co karać, nagradzanie wystarczy.

Administracjo forum - REWELACYJNY RUCH! :beer:

Administracji nie chodzi o karanie czy upominanie za brak działania w tej sprawie lecz o dostawców, którzy oficjalnie podejmują się działania dla EFVI wyłącznie w celu zapewnienia sobie pewnych przywilejów i reklamy na forum nie robiąc tak naprawdę nic w tym kierunku lub robiąc to w sposób (delikatnie mówiąc) nieodpowiedni na tą okoliczność lub promując inicjatywę w czasie krótszym niż deklarowali...
Dostawcy który nie przykładają do tego ręki i mają to w głębokim poważaniu sami siebie skazują na upadek... Ci którzy już od dawna promują EFVI - Osobiście dziękuję za wkład pracy i życzę sukcesów. ;)
Awatar użytkownika
By LogerM
#1106335
@Risto, ja nadal daleki jestem od tego aby biegać z pochodnią za tymi których poglądy odmienne są od naszych. Popieranie TDP w tej formie którą znamy to nie jest 'NIE' dla e-papierosów, a wsparcie bardzo restrykcyjnych przepisów które znacznie ograniczą rynek. To jest biznes i niektórym to się opłaci, nie mogą więc działać przeciw samym sobie. Jest to ich decyzja, nie musimy jej szanować, nie musimy się z nią zgadzać; ale nie widzę również powodu aby za to dodatkowo karać. Wolę wspierać tych którzy działają z nami wszystkimi ramię w ramię, którzy robią to chętnie oferując pomoc na wielu płaszczyznach i co ważne którzy robią to z przekonania, a nie z przymusu. Jakiś czas temu rozesłałem serię PW do klientów różnych sklepów odpytując czy dostają ulotki itp. czy są informowani o zbieraniu podpisów itp. Odpowiedzi może nie były idealne ale na pewno zadowalające, jeśli posypią się kary skończy to się tym że nagle niemal wszyscy będą wspierać nasze akcje, ale tylko na papierze, będą kombinować jak się z tego wymigać. A jednak w takim natłoku trudniej będzie promować tych którzy naprawdę podejmują działania.

Karać na pewno będziemy tych którzy dzięki EFVI próbują prowadzić wszelakie działania marketingowe, a którzy nic w tej sprawie nie robią. Będziemy sprawdzać czy odnośniki są na stronach WWW, czy w punktach stacjonarnych są wystawione boxy i czy zbierane są do nich podpisy, będziemy wypytywać użytkowników forum czy w paczkach są ulotki. A gdy pojawią się nowe pomysły będziemy sprawdzać czy i one są realizowane.

------------------------------------------------------------------

Tak na marginesie jeszcze dodam że dostaliśmy przed momentem zielone światło na realizacje kolejnego pomysłu. Każdy sklep CZYNNIE wspierający działania na rzecz EFVI dostanie kilkudniową całkowicie darmową reklamę w obrębie działu 'Sklepy Internetowe' (Ci którzy nie posiadają sklepów internetowych mogą ją oczywiście otrzymać w dziale 'Sklepy stacjonarne'), nie możemy co prawda ingerować w reklamy wyświetlane na forum obecnie, jak wiecie z nich forum się utrzymuje, co oznacza że ktoś za nie zapłacił i wymaga ich wyświetlania przez określony czas i na określonych warunkach. Jednakże jest na to sposób; reklamy pojawią się w miejscu przeznaczonym na regulamin działu (jeśli ktoś nie wie o czym mowa może zerknąć do działu Kup Teraz - z pewnością nie przeoczy pomarańczowej ramki). Format reklamy: GIF, PNG, JPG, wymiary powiedzmy (h/v) 120x800px czyli taki o prostokąt:

Obrazek

'Dlaczego kilka dni, a nie miesiąc' ktoś zapyta. A no dlatego że reklamy będą podlegały rotacji manualnej, tzn. każdy sklep dostatnie tyle samo czasu zanim reklama zmieniona zostanie na reklamę kolejnego sklepu. Niestety w tym miejscu nie posiadamy mechanizmów które zajęły by się prezentowaniem tych reklam w formie prawdziwie rotacyjnej, gdzie skrypt określa na podstawie liczby użytkowników przydział czasowy w ciągu doby. Wprowadzenie takich mechanizmów zajęłoby wiele czasu które można spożytkować sensowniej, zmiana reklam będzie więc manualna (ja albo Kijan będziemy o określonej porze podmieniać link)i tylko w ten sposób możemy zapewnić sprawiedliwy podział czasu.
By Risto
#1106554
Przykro mi, że zostałem źle zrozumiany.
Ja napisałem już poprzednio, że z radością przeczytałem o nowej inicjatywie administracji forum, bo lepiej późno niż wcale.
Niestety, ale moja delikatna sugestia o rozdzieleniu tych dwóch pozostałych grup firm, została źle zrozumiana.
Ja zdaję sobie sprawę, że do tego zagadnienia trzeba podchodzić z różnych względów w białych rękawiczkach. Dlatego też nie proponowałem żadnych radykalnych rozwiązań, bo chyba pamiętamy zatarg pewnego forum w GB z TW.
Chciałem się tylko zapytać, czy wrzucanie do jednego worka firm, które nie chcą się czynnie zaangażować w inicjatywę EFVI i tych należących do STEP jest sprawiedliwe?

Patryk EFVI pisze:Myślę, że nie ma co karać, nagradzanie wystarczy.


Niestety, ale skoro jednych się wyróżnia i promuje, to akurat w naszym przypadku drugich się automatycznie karze.
Bo czymże jest przesunięcie w dół poddziałów firm, które nie angażują się w akcję popierania inicjatywy EFVI i odebranie im możliwości dodania tam swojego logo.........karą.
A nieumieszczenie ich w nowym temacie dla początkujących "Polecane sklepy".......karą.
Powyżej ustosunkowałem się tylko do postów Patryka i Mazee.

Dlatego proszę nie komentować mojego postu, bo po odpowiedzi Logera, już rozumiem "co w trawie piszczy" jak również to, że administracja forum musi postępować bardzo rozważnie. Wielki szacun.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1108143
Kilka informacji:
Przesuwanie działów już się rozpoczęło, niestety jest to proces cholernie monotonny i chwilę to potrwa. Ja niestety w weekend muszę pojawić się na weselu dlatego też dopiero w przyszłym tygodniu zakończymy pracę w tym aspekcie. Proszę również o podsyłanie loga firmy abyśmy mogli je umieścić, jedna z firm już je dosłała dlatego też możecie zobaczyć jak to wygląda.

Przypominam dostawcom o danych do faktury i wysyłki odnośnie boxów! Wysyłka rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1171682
Długo to trwało ale się udało. Korzystając z planowanych prac technicznych w obrębie skryptów reklamowych mamy dla Was (wszystkich wspierających) miejsca reklamowe załatwione w górnym banerze forum. Rotacja przez minimum dwa tygodnie (walczymy o więcej), wszyscy z takim samym priorytetem, podczas tego okresu reklamy płatne nie będą wyświetlane.

Rozmiar 750x200px, format JPG/PNG, termin nadsyłania: 30 września br. godz. 15:00. Proszę się jednak z dostarczeniem materiałów sprężać, nie będziemy czekać na maruderów, a skorzystanie z tej opcji w innym terminie nie będzie możliwe.

Zgłaszać się mogą Ci dostawcy którzy brali udział w akcji ulotkowej oraz późniejszej akcji z boxami.

Wysyłka na adres info :monkey: e-papierosy-fourm.pl

Proszę podawać odnośnik do którego ma kierować banner.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1180226
Przypominam że jutro o 15 upływa termin nadsyłania bannerów!!!

Wszyscy dostawcy w masowej wiadomości zostali poinformowani o tym temacie więc brak maila z bannerem traktuję jako dobrowolną rezygnację z reklamy. Przypominam że emisja w późniejszym terminie nie będzie możliwa (z wynajmu miejsc reklamowych utrzymuje się forum).
Awatar użytkownika
By LogerM
#1182809
Odpowiadając zbiorczo na pytania z PW:

Tak jak ktoś się spóźnił może dosłać :? W życiu się kurna przy was nie wyśpię.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1182816
LogerM pisze:W życiu się kurna przy was nie wyśpię.


W grobie, ale to już nie przy nas, mam nadzieję ;)

Podziękowania za banery - śmigają aż miło :beer:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1182841
Taka drobna uwaga ze strony zwykłego usera forum.
Nie wiem jak innym, ale mi osobiście te banery przypadły bardzo do gustu i po prostu bardzo się podobają. Przykuwają i cieszą oko na tle monotonnej zieleni trawnika.
Lepszych słów uznania dla pracy Logera przy tym projekcie, nie jestem w stanie na tą chwilę znaleźć. Po prostu jest SUPER i fajnie, że to wypaliło ;)
Z mojej skromnej strony, wielkie gratulacje za końcowy efekt i włożony trud, dla LogerM.


Tapatalk
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.