EPF
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1094230
No to mamy sensacyjne odkrycie. Naukowcy z NY Uniwersity i "poszczególnych krajów" przestrzegają. :palm2
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... /140539989

A to jest esencja geniuszu autora:
E-papierosów nie można traktować jak produktów nikotynowej terapii zastępczej, mimo to wiele osób kierując się błędną motywacją wybiera papierosy elektroniczne jako alternatywę dla tradycyjnego palenia.

W myśl powyższej wypowiedzi, osoby wybierające plastry i gumy "kierując się prawidłową motywacją" wybierają alternatywę???
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1094234
Nie o to chodzi - zdanie jest idiotyczne, bo zawarcie NTZ i "alternatywy" w jednym zdaniu jest manipulacją. NTZ to terapia a nie alternatywa. E-P to alternatywa nie terapia. Jak to można porównywać?!?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1094249
A ja rzucę inny cytat z tego sponsorowanego artykułu:
"- Jak widzę osobę z e-papierosem to jest mi strasznie smutno - mówi Kinga Balter, szefowa Kliniki Rzucania Palenia Allena Carra"
No oczywiście, że smutno - bo w ten sposób klinika ma o jednego klienta mniej.

Ale jest tam jedna prawda - palenie elektronicznych papierosów może być szkodliwe dla otoczenia. Ten plastik strasznie skwierczy i dymi.
Awatar użytkownika
By kocur
#1094257
Jest manipulacja bo chodzi o kasę. Dobrze zmanipulowana informacja jak trafi na podatny grunt to przyciągnie klientów zainteresowanym.
Ja zawsze staram się tłumaczyć ludziom o co w tym chodzi i już kilku osobom udało się to wyperswadować. Mam wsparcie w postaci 2 bliskich osób które nigdy nie paliły a teraz świadczą że jest ze mną lepiej. Niedawno byłem w Pradze i nawet z przypadkowo spotkanym w knajpie czeskim waperem strzeliliśmy sobie po piwku oraz porozmawialiśmy o "naszych" sprawach. Mówił że u nich też da się wyczuć negatywne komunikaty w mediach na temat e palenia. Powiedziałem mu o EFVI bo chciałem dowiedzieć się co oni u siebie z tym robią i jak sobie radzą a on zrobił wielkie oczy *BOJE SIE* Na szczęście obiecał poczytać co to jest i z czym się to je.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1094340
tworzymy sami dla siebie nową, zabójczą broń: e-papierosy

Papierosy, bez względu na formę są najczęstszą przyczyną chorób i śmierci


Zaklinanie rzeczywistości. Widzę tez nowego eksperta. Ale pani Kinga Balter jest menadżerem, więc być może pierniczy bzdury z braku wykształcenia.
Awatar użytkownika
By smialekcz
#1094422
idzie gostek i widzi mnie z jakimś e-petkiem i mówi:
"... słyszałem w telewizji
( ;-) - mruczę do niego: "a ja widziałem w radio"),
że to gorsze od zwykłych papierosów...",
to ja na coś takiego odpowiadam, że: "a moje są rakotwórcze, toksyczne i radioaktywne. To sprzęt dla twardzieli jak ja..." i ludkowi szczena opada na ziemię, (ha, ha, ha!!!)
Awatar użytkownika
By apache
#1094674
Po pierwsze okazuje się, że e-palacze wdychają więcej szkodliwych substancji, gdyż częściej korzystają z e-papierosów niż gdyby palili papierosy tradycyjne.


Czyli według niej papierosy są zdrowsze od e-papierosów?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1100066
Po pierwsze okazuje się, że e-palacze wdychają więcej szkodliwych substancji, gdyż częściej korzystają z e-papierosów niż gdyby palili papierosy tradycyjne. Po drugie, w e-papierosach również znajduje się szkodliwa dla organizmu nikotyna, tylko w płynnej postaci. Dodatkowo po e-papierosy, które rzekomo miały pomóc ograniczyć lub rzucić palenie, sięgają osoby, które do tej pory nigdy nie paliły.


Z ostatnim zdaniem mogę się zgodzić - głupota ...,dwa pierwsze stwierdzenia,no cóż,nie używam e-p jako smoka więc i nikotyny mniej.
Awatar użytkownika
By AndrzejNS
#1100211
Odwiedziła mnie kiedyś znajoma. I kawałek naszej rozmowy (mniej więcej):
Znajoma: o widzę że też palisz elektroniczne papierosy.
Ja: nie palę tylko - wapuję, a inaczej to używam
Z: Wiesz co, moja ciotka na to umarła
J: Na co? na e-papierosa?
Z: Tak
J: A skąd wiesz że z tego powodu zmarła?
Z: Tak myślę nie tylko nie tylko ja. Wiele mówi osób że od tego można umrzeć
J: A jak długo używała e-papierosa twoja ciocia?
Z: Krótko, bo umarła...

W tym momencie skończyłem dyskusję na poziomie łonetu
Awatar użytkownika
By maniek26
#1100216
wpływ mediów.. u mnie w pracy z 8 osób wapujących 5 wróciło do analogów po ponad roku wapowania.. i coraz więcej słyszę opinii od znajomych.. "przecież to gorsze niż analogi" już nawet nie próbuję tłumaczyć bo to i tak nie ma sensu :/
By djMarco
#1100289
maniek26 pisze:wpływ mediów.. u mnie w pracy z 8 osób wapujących 5 wróciło do analogów po ponad roku wapowania.. i coraz więcej słyszę opinii od znajomych.. "przecież to gorsze niż analogi" już nawet nie próbuję tłumaczyć bo to i tak nie ma sensu :/

Dokładnie u mnie jest to samo. Niestety ale ludzie bardzo ufają takim artykułom.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
By user
#1100294
maniek26 pisze:wpływ mediów.. u mnie w pracy z 8 osób wapujących 5 wróciło do analogów po ponad roku wapowania.. i coraz więcej słyszę opinii od znajomych.. "przecież to gorsze niż analogi" już nawet nie próbuję tłumaczyć bo to i tak nie ma sensu :/

Świadczy to o poziomie tych ludzi.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By PucH2
#1100296
To samo można mówić o nas @reed. Wiedza nasza jest ograniczona i też musimy w innych dziedzinach zdać się na wiedzę innych. Dopiero głębsza analiza pokazuje jakim jesteśmy poddawani manipulacjom. Co do zaobserwowanego odpływu epalaczy to jest on niszowy i był od początku notowany. Ja wygrałem kilka lat życia a oni? No cóż, nie każdy musi pobierać emeryturę :) .
By user
#1100299
Nie Jarku. Nie obrażaj mnie proszę.
Gdy mam za mało wiedzy, szukam jej, ale u fachowców. Ale popełnienie samobójstwa na podstawie tego co piszą dumni i sprzedajni pismacy?
No weź wybacz. Trzeba mieć naprawdę nawalone w beret, żeby podjąć taką decyzję na podstawie wpisów w necie i szerzonym tam kampaniom anty-E
Dziwne to i źle świadczące o tych ludziach.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By PucH2
#1100302
reed pisze:Nie Jarku. Nie obrażaj mnie proszę.
Gdy mam za mało wiedzy, szukam jej, ale u fachowców.

I przeczytaj jeszcze raz swoje słowa a zrozumiesz jak łatwo fałszywi fachowcy nami manipulują. Dla fałszywych często pracują nieświadomi prawdy prawdziwi fachowcy. Nie raz już zrobiono mnie w bambola bo przeoczyłem drobny szczegół. Dopiero jak człowiek się sparzy to nabiera dystansu. Niech kościół latającego potwora spagethtti będzie tego idealnym przykładem.
By user
#1100305
Fachowiec to nie zawsze ktoś kto ma tytuł i mieni się fachowcem.
Nigdy nie polegam na jednym źródle.
Właśnie "diabeł tkwi w szczegółach" :)
Jesteśmy tego najlepszym przykładem.

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By Tikos
#1100354
maniek26 pisze:wpływ mediów.. u mnie w pracy z 8 osób wapujących 5 wróciło do analogów po ponad roku wapowania.. i coraz więcej słyszę opinii od znajomych.. "przecież to gorsze niż analogi" już nawet nie próbuję tłumaczyć bo to i tak nie ma sensu :/


Nie sądzę, żeby był to "wpływ mediów" - po roku wapowania musieli stwierdzić pozytywny wpływ zerwania z analogami - kondycja, smak, powonienie... wrócili do śmierdzieli, bo chcieli, pewnie brakowało im kopa i tego jakże przyjemnego kaszlu porannego ;)
Awatar użytkownika
By Mick82dub
#1101746
Wiecie co to ze tak sie dzieje iz w Polsce tak sie nas pietnuje to jeszcze nic. Stary Chemik dal namiary na nowy wpis w blogu Cliva Batesa. Mieszkam w Irlandii. Wapujacych mamy sporo niestety strasznie niesmiali sa. A co do dziwnych tekstow to w poprzedniej firmie mialem takiego znajomego co mi powiedzial: "to scierwo palisz? przeciez to trucizna." To mowi czlowiek ktory nalogowa pali analogi a na probe dyskusji ze przeciez ja lepiej sie czuje itd. dostajesz odpowiedz. "w necie o tym mowia, powinni tego zabronic, bo jeszcze gorsze niz analogi". Media odmuzdzaja... a organizacje typu HSE (irlandzka wersja NFZ) rozpoczynaja walke z wapowaniem. W szpitalach i przed wejsciami do szpitali nie wolno palic, a teraz i chmurzyc. Jak odwiedzalem zone na porodowce to mi powiedziano ze nie musze wylazic na dwor zeby elektryka pochmurzyc, tak bylo we wrzesniu 2013 a teraz? teraz to musisz uciekac poza teren szpitala bo mozesz kare wylapac. Ludzie kochani o co tak naprawde chodzi tym pseudo ekspertom? O kase, bo przeciez: "bo to co nas podnieca to sie nazywa kasa.... a kiedy w kasie forsa to sukces pierwsza klasa". Nasze zdrowie i wybory sie juz nie licza. Widzialem multum reklam Niquitin w centrach handlowych obok stoisk z ep. Tytul: "e papieros ci nie pomógł? My ci pomozemy". Niech sie ludzie zastanowia czemu nie pomogl? Bo silnej woli brak. Wybory wygrywaja cwaniacy zadni kasy a koncerny im to daja. A ludzie to po prostu odmozdzone barany ktore wierza mediom. Poki sie nie zjednoczymy i nie pchniemy tej petycji dalej bedziemy tylko przegrywac.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.