EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Leodewink
#1005657
LogerM pisze:Wszystko zależy jakie to stoisko (autoryzowane czy po prostu masz ich towar w asortymencie), to tak samo jak z każdą inna działalnością franczyzową, jeśli prowadzisz Pizza Hut nie wolno Ci robić przecież Big Maców...

Wracając jednak do opcji poprzedniej. Niestety i ja natrafiłem na ścianę niechęci na wyspach, niestety nie miałem drobniaków aby kupić sobie po grzałce (paragon) ale zrobię to w przyszłym tygodniu aby pamiętać kto natrafi na identyczna ścianę na forum. Co do samej grupy Chic, pisałem już dawno o tym w tym temacie: te zmiany są im na rękę. Po co mają się angażować w zmianę przepisów które pomogą im wykończyć drobną konkurencję? To jest biznes i tak on działa w każdej branży.

Moim zdaniem Loger ta ściana jest efektem tego,że często to nie właściciel stoi za ladą,a pracownik.....U mnie dziewczynie udało się nawet przekonać konkurencyjne stoisko z tej samej galerii do pozostawienia tam ulotek,sam jestem ciekaw,jak długo będą tam leżeć,bo to też pracownik,więc osoba nie decyzyjna w tej sieci.....Dodam,było bardzo ciężko.....A co do pierwszego zdania,to normalna oczywistość,o ile lubię pizzę w Pizza Hut,o tyle muszę pić tam pepsi,zamiast coca-coli :wink:
PS.Dzięki stacho :piwo
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1005662
Leo- ale przeciez podobno pracownicy sa odpowiednio szkoleni. Czyli wychodzi na to, że sa szkoleni tak, by się trzymac z dala od EFVI. Ty i Tikos jesteście indywiduum i może was się boją i nie dają "rozkazów" na maila?
By Leodewink
#1005683
Kszywho pisze:Leo- ale przeciez podobno pracownicy sa odpowiednio szkoleni. Czyli wychodzi na to, że sa szkoleni tak, by się trzymac z dala od EFVI. Ty i Tikos jesteście indywiduum i może was się boją i nie dają "rozkazów" na maila?

Kszywho,pracownicy są szkoleni przez danego właściciela lub innych pracowników z firmy,a nie przez Chica.Mają wejść wreszcie profesjonalne szkolenia z grupy Chic,bo te,co były do tej pory,to ich namiastka,ale pewny jestem,że o oddawaniu głosów będzie zero rozmowy,bo to będą szkolenia ze sprzedaży produktu i znajomości e-p.I zapewniam Cię,że na pewno nikt się nie boi Tikosa czy mnie,jak to ładnie się mówi,dzieli nas różnica skali(takie łódzkie powiedzonko....) :wink:
Awatar użytkownika
By Tikos
#1006255
Mogę tylko potwierdzić zdanie Leodewink`a: nie ma zakazu wspierania EFVI przez dystrybutorów grupy Chic, jednak sama grupa nie zamierza do wsparcia przystąpić (potwierdzone telefonicznie jakiś miesiąc temu - chyba, że się coś od tego czasu zmieniło ;) )
Awatar użytkownika
By Tikos
#1006294
Kszywho pisze:Tak samo jak nie ma wewnętrznej konkurencji? :)


To już dużo szerszy aspekt i chyba nie w tym temacie (domyślam się, do których tematów "pijesz" :beer: ;) )
Ale nic nie jest zupełnie czarne ani białe...
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1012283
Właśnie się dowiedziałem, że coś nie tak jest ze stroną efvi pod operą. Kolega podpisał online ale narzekał.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
By amsaw
#1012335
SzamanDM pisze:Właśnie się dowiedziałem, że coś nie tak jest ze stroną efvi pod operą. Kolega podpisał online ale narzekał.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

I pod Operą i pod tym nowym operopodobnym wynalazkiem udało mi się podpisać.
Bez problemów.

-- [scalono] Cz 06 mar 2014 22:00:09 --

Krasnal45 pisze:Czesi i Słowacy się ruszyli. Francja i Hiszpania nam ucieka, że o Niemcach i Finach nie wspomnę.

Popatrz na Duńczyków.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1012336
Podpisałeś 2x? ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By stacho
#1014967
Cisza w temacie, zbieranie podpisów pod EFVI słabnie.

Czyżbyśmy się pogodzili z ograniczeniami jakie od 2016 nas czekają?
A może dlatego że to dopiero od 2016 ?
A może wydaje się nam, że nie będzie tak źle ?
Dużo zależy od interpretacji zapisów dyrektywy.
@Stary Chemik na swoim blogu we wpisie z 9.03 Co nam niesie dyrektywa – analiza Toma Pruena z ECITA pisze

Tom wskazuje na to, co w treści DT jest dla nas najistotniejsze. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że:
- wszystkie obecne systemy do wielokrotnego napełniania będą zakazane...
- wszystkie systemy DIY, czyli te, w których sami nawijamy grzałki, będą zakazane...
- wymienne grzałki będą prawdopodobnie zakazane...
- systemy VV/VW (zmienne napięcie/moc) znikną lub dostępny będzie tylko jeden model...


Zacytowałem skrótowo - zachęcam do zapoznania się z całym wpisem.
Awatar użytkownika
By piehot
#1015004
Ja już zaczynam mieć mętlik w głowie :|


Czytam że wszystko bedzie zakazane, czyli :
mam gienki, i inne parowniki DIY na sznurkach i jak mnie złapią z tym sprzętem to co będzie.... kryminał ?
mam też boxa na KIS, wezmą mnie za terrorystę może ? jak zamierzaja to kontrolować ? policja, straż miejska ?

Może podepną e-palenie pod narkomanię.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1015023
Wczoraj wpisałem koleżankę, która na stałe mieszka w UK i nie trzeba było podawać żadnego nr. Trochę to niesprawiedliwe, że my musimy chwalić się peselem. Na pewno wpływa to na ilość podpisów.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By stacho
#1015034
piehot pisze:Czytam że wszystko bedzie zakazane, czyli :
mam gienki, i inne parowniki DIY na sznurkach i jak mnie złapią z tym sprzętem to co będzie.... kryminał ?
mam też boxa na KIS, wezmą mnie za terrorystę może ? jak zamierzaja to kontrolować ? policja, straż miejska ?


Dyrektywa nie zakazuje używania tylko wprowadzania do obrotu/sprzedaży.

SzamanDM pisze:Wczoraj wpisałem koleżankę, która na stałe mieszka w UK i nie trzeba było podawać żadnego nr. Trochę to niesprawiedliwe, że my musimy chwalić się peselem. Na pewno wpływa to na ilość podpisów.


I może dlatego Brytyjczycy idą jak burza i wyprzedzili Niemców.
Choć Niemcy jak i Brytyjczycy podają tylko datę i miejsce urodzenia. Duńczycy, Finowie i Estończycy też.

Francuzi, Grecy, Hiszpanie podają datę urodzenia i nr paszportu/innego dokumentu, Węgrzy też ( choć nie wiem do końca - napisane po węgiersku).

Te różnice mogą wynikać z ordynacji wyborczych i sposobu weryfikacji wyborców.
By Golum
#1015904
Zawsze tak jest że na początku wielkie bum a później z każdym dniem coraz ciszej i ciszej bo przecież ja podpis złożyłem namówiłem kogo się da i co mogę zrobić więcej?Ludzie w większości nie zdają sobie sprawy z tego co niesie dyrektywa i nie wiedzą jakie ich czekają utrudnienia.Na ulotce powinno się znaleźć konkretnie co się ukróci e palaczom.Powinno do ludzi dotrzeć konkretnie to :

Tom wskazuje na to, co w treści DT jest dla nas najistotniejsze. Przede wszystkim zwraca uwagę na to, że:
- wszystkie obecne systemy do wielokrotnego napełniania będą zakazane...
- wszystkie systemy DIY, czyli te, w których sami nawijamy grzałki, będą zakazane...
- wymienne grzałki będą prawdopodobnie zakazane...
- systemy VV/VW (zmienne napięcie/moc) znikną lub dostępny będzie tylko jeden model...

Dużo ludzi ma nadzieję że zanim wejdzie dyrektywa w życie to albo rozstaną się na zawsze z nikotynką albo kupią dożywotni zapas sprzętu,grzałek,liquidów itp.
Przyszedł mi do głowy taki szybki pomysł aby zaatakować szkoły ulotkami i dawać wszystkim pełnoletnim.Jak nie e palisz to daj ulotkę znajomemu e palaczowi.Tak czy inaczej uważam że e palacze powinni się dowiadywać o inicjatywie u źródełka,czyli z punktów u których zaopatrują się w sprzęt i przede wszystkim w liquidy! Wszyscy powinniśmy wiedzieć że e-papierosie i liquidzie złoty! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.
Później będzie płacz i zgrzytanie zębów.Powinniśmy zrobić wszystko co się da i osiągnąć nasz limit a jeżeli inne państwa zawiodą to przynajmniej my będziemy mieli czyste sumienie.
Awatar użytkownika
By jch-root
#1015930
Z tym zapasem liquidów to jeden problem jest - data ważności. PG, VG oraz bazy nikotynowej :-( Jedynie kampania informacyjna społeczeństwa e-palaczy może odnieść skutek. Przydały by się również atrakcyjniejsze ceny dobrego sprzętu i płynów, tak aby bardziej kusić wahających się "analogowców". Tu jednak będzie trudniej, ponieważ sprzedawcy w cieniu ciemnych chmur zbierających się nad ich interesem, zechcą zarobić jak najwięcej przed rokiem 2016. Nasza nadzieja jest w EFVI, trzeba nieustannie edukować zainteresowanych e-paleniem.

To tapnąłem ja - Jakubek...
Awatar użytkownika
By stacho
#1015941
Golum pisze:Przyszedł mi do głowy taki szybki pomysł aby zaatakować szkoły ulotkami i dawać wszystkim pełnoletnim.


Obawiał bym się takiej akcji - może być wykorzystana przeciw e palaczom i EFVI.

Golum pisze:Zawsze tak jest że na początku wielkie bum a później z każdym dniem coraz ciszej i ciszej bo przecież ja podpis złożyłem namówiłem kogo się da i co mogę zrobić więcej?


Pewnie masz racje. Ale stwierdzenie "namówiłem kogo się da" to nie jest zazwyczaj prawda. Rozejrzyjmy się wokół siebie. Rodzina, ta z drugiej strony też, znajomi ci bliscy i dalecy , sprawdź książkę w telefonie, przypomnij sobie większe imprezy i ich uczestników ( wesela, bankiety, itp. )
Nie oceniaj czy da podpis czy nie zanim nie poprosisz. Poproś wszystkich.

Golum pisze:Tak czy inaczej uważam że e palacze powinni się dowiadywać o inicjatywie u źródełka,czyli z punktów u których zaopatrują się w sprzęt i przede wszystkim w liquidy! Wszyscy powinniśmy wiedzieć że e-papierosie i liquidzie złoty! ty jesteś jak zdrowie; Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, Kto cię stracił.
Później będzie płacz i zgrzytanie zębów.Powinniśmy zrobić wszystko co się da i osiągnąć nasz limit a jeżeli inne państwa zawiodą to przynajmniej my będziemy mieli czyste sumienie.


I tu masz 100% racji
Awatar użytkownika
By Tikos
#1017546
Fajne, nawet wmontowany na słupie QRcode się załapał kierujący bezpośrednio do sklepu ;)
Warto poudostępniać filmiki gdzie się da - może do kogoś trafią.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1017558
Niestety-ale niektóre "graficiarskie" popisy raczej pod wandalizm podchodzą i za wiele nie pomogą :?
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#1017578
A może spróbować jeszcze dograć temat rozdawania ulotek z firmą "METRO":
http://metromsn.gazeta.pl/metromsn/1,12 ... akcja.html
Obstawiają większość skrzyżowań (przynajmniej we Wrocku) rozdając gazetki kierowcom i trochę byli by wstanie "Naszych" ulotek "rozprzestrzenić" *BLUSH*
Awatar użytkownika
By alexxpl
#1018186
Jak się ugadam z moja i wyrobie z czasem wyjde w niedzielę i będę zbierał podpisy a jakiś tak efvi się zrobi:-) (remont mieszkania)

Wysłane z mojego MT11i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Patryk EFVI
#1018326
Witajcie, troszku ostatnio niedostępny jestem, ale widziałem, że Stacho zadał dość ważne pytanie: jak w innych krajach doszło do tak drastycznego zwiększenia ilości głosów.
Odpowiedź jest prosta - mailingi są największą siłą. Finowie przed swoim boom rozesłali mailingi z największych for internetowych o tematyce e-p, to samo zrobiły sklepy. Niestety tutaj LogerM już kilkakrotnie napisał, że mailing z tego forum jest niebezpieczny, więc pozostali tylko sprzedawcy. Większość zaangażowanych małych dostawców już puściło mailingi, nie wiem jak z większymi sklepami. Poza tym efektywna jest ciężka praca społeczna, organizacja i wspieranie różnych akcji "na żywo" a nie tylko przed komputerem. U nas niestety wielu ludzi woli nam radzić co możemy zrobić, gdy tymczasem sami nic nie robią. Zgodnie z polskim przysłowiem "Łatwiej komu radzić niż dopomóc."

Ostatnio w VapourTrails.tv odbyła się dość istotna dyskusja na temat EFVI, gorąco polecam wszystkim anglojęzycznym (przygotowywałem tłumaczenie, ale nie daję rady z czasem). W rozmowie uczestniczy Pani reprezentująca ECITA - stowarzyszenia branży e-papierosów. Moim zdaniem meritum ponad godzinnej dyskusji jest jedno: masz pomysł co zrobić? Nie pytaj, nie dawaj wskazówek innym - idź i to zrób! Jeżeli w twoim odczuciu to co zrobisz może pomóc EFVI - działaj!
A więc do dzieła, kto cokolwiek może zrobić, niech to zrobi a później się tu pochwali - nie odwrotnie ;)

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do obejrzenia dyskusji poniżej:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1018608
Patryk EFVI pisze:Witajcie, troszku ostatnio niedostępny jestem, ale widziałem, że Stacho zadał dość ważne pytanie: jak w innych krajach doszło do tak drastycznego zwiększenia ilości głosów.
Odpowiedź jest prosta - mailingi są największą siłą. Finowie przed swoim boom rozesłali mailingi z największych for internetowych o tematyce e-p, to samo zrobiły sklepy. Niestety tutaj LogerM już kilkakrotnie napisał, że mailing z tego forum jest niebezpieczny, więc pozostali tylko sprzedawcy. Większość zaangażowanych małych dostawców już puściło mailingi, nie wiem jak z większymi sklepami.


Mailing to faktycznie ogromna siła, ale mailing musi być użyty z głową. Czy forum o tych rozmiarach czy też duży dostawca, wysyłający mailing do wszystkich użytkowników/klientów liczyć musi się z faktem że ma ogromne szanse trafienia na blacklisty co oznacza dla dostawcy spore kłopoty, a dla forum niemal pewny częściowy paraliż. Dlatego też mailing powinien być bronią ostateczną, a nie podstawą działania. Mailing puszczony teraz czy też na 2 miesiące przed zakończeniem zbierania podpisów to niemal dokładnie ten sam efekt (zmniejszony oczywiście o liczbę osób które zdążą się w tym czasie podpisać i bez otrzymania maila). Mailing bowiem to nie stałe zwiększenie liczby podpisów oddawanych na dobę, a jedynie jednorazowy skok który będzie widoczny przez 4-5 tygodni (sama wysyłka, aby miało to miejsce i nogi, potrwa zapewne 2-3 tygodnie). Dlatego na tą chwilę tak jak już Patrykowi mówiłem zarówno forum nie weźmie udziału w takiej akcji (przy czym nie mówię że taka akcja nie nastąpi gdy będzie to konieczne), jak również osobiście na podstawie doświadczenia odradzam taki krok na tym etapie dużym dostawcom (czyli tym którzy w sklepach internetowych mają ponad 5tyś subskrybentów - czego nie należy mylić z klientami).

Na tą chwilę ważne są wszystkie nawet najdrobniejsze działania, udostępnianie informacji w mediach społecznościowych idzie jak krew z nosa; przeglądałem niedawno profile użytkowników forum i niestety jest tragedia. A to media społecznościowe mają obecnie ogromną siłę przebicia. Akcja ulotkowa też idzie bardzo wolno, niestety ale również wiedza właścicieli sklepów w tej materii jest poniżej krytyki. Rozmawiałem nie dalej jak 3 dni temu z właścicielem dużego sklepu online, po naszkicowaniu mu ogólnej sytuacji usłyszałem w odpowiedzi: 'ale Ty tak na serio czy jaja Sobie ze mnie robisz?' - załamałem się.

Ponadto świadomość społeczna jest poniżej zera, ze względu na charakterystykę mojej pracy często spotykam się z ludźmi, również e-palaczami, którzy dopiero ode mnie dowiadują się o akcji. Może z 5-10% e-palaczy wiedziało o niej wcześniej ze sklepów, FB czy for. Reszta pomimo regularnych zakupów nie ma kompletnie pojęcia o tym co się dzieje. I ja tutaj nie winię ich. Winię tutaj użytkowników forum (w tym i siebie) za niedostateczne działania w mediach społecznościowych oraz dostawców za brak wsparcia inicjatywy.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1018632
LogerM pisze:
Na tą chwilę ważne są wszystkie nawet najdrobniejsze działania, udostępnianie informacji w mediach społecznościowych idzie jak krew z nosa; przeglądałem niedawno profile użytkowników forum i niestety jest tragedia. A to media społecznościowe mają obecnie ogromną siłę przebicia. Akcja ulotkowa też idzie bardzo wolno, niestety ale również wiedza właścicieli sklepów w tej materii jest poniżej krytyki. Rozmawiałem nie dalej jak 3 dni temu z właścicielem dużego sklepu online, po naszkicowaniu mu ogólnej sytuacji usłyszałem w odpowiedzi: 'ale Ty tak na serio czy jaja Sobie ze mnie robisz?' - załamałem się.

Ponadto świadomość społeczna jest poniżej zera, ze względu na charakterystykę mojej pracy często spotykam się z ludźmi, również e-palaczami, którzy dopiero ode mnie dowiadują się o akcji. Może z 5-10% e-palaczy wiedziało o niej wcześniej ze sklepów, FB czy for. Reszta pomimo regularnych zakupów nie ma kompletnie pojęcia o tym co się dzieje. I ja tutaj nie winię ich. Winię tutaj użytkowników forum (w tym i siebie) za niedostateczne działania w mediach społecznościowych oraz dostawców za brak wsparcia inicjatywy.


Trudno się dziwić, jeśli większość największych graczy na zrezygnowała ze wsparcia lub jest zrzeszona w STEP, więc nie może wesprzeć akcji. Mogę szacować, że to 80% rynku (e-palaczy), którego w żaden sposób nie pozyskamy bez nich. Jak sądzę, w krajach, które przodują w ilości podpisów, to właśnie najwięksi gracze powodują skoki w wykresach. A u nas jak zwykle: sprawa się rozjechała bo każdy ma swoje zdanie na temat EFVI i nie ma określonej jednej drogi dojścia do celu, więc i cała para idzie w gwizdek :(
Ktoś tutaj pisał, że dyrektywa w sumie jest na rękę tym, co mają dystrybucję "stacjonarną", jednak jeśli analiza Toma Pruena o której pisał SCH się ziści, to wszyscy dostaną :dupa2
Awatar użytkownika
By LogerM
#1018648
Ten ktoś to chyba ja :P i nie do końca o dystrybucje stacjonarną chodziło, a o naprawdę dużych graczy. Oczywistym jestem że w jakimś stopniu oberwą wszyscy, ale pytanie które należy sobie postawić to 'jak mocno i kto oberwie?'. W konkurencji nie zawsze chodzi o wyślizganie się od konsekwencji ale czasem też o to aby być tym który najmniej je odczuje.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1018653
A ja znów troche nazbierałem. Ciekawą rozmowe przeprowadziłem z gościem, króry nie podpisał ale bardzo zgrabnie mi wyłuszczył dlaczego to nas się czepiaja. Kasa panie kasa , big tobbaco i pharmacy. Człowiek będący po za tematem i wręcz zdziwiony, że takie akcje się odbywaja.
Trzeba zbierać z formularzami. Same ulotki uja dają.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1018658
epapieros.katowice.pl pisze:Jak sądzę, w krajach, które przodują w ilości podpisów, to właśnie najwięksi gracze powodują skoki w wykresach. A u nas jak zwykle: sprawa się rozjechała bo każdy ma swoje zdanie na temat EFVI i nie ma określonej jednej drogi dojścia do celu, więc i cała para idzie w gwizdek :(
Ktoś tutaj pisał, że dyrektywa w sumie jest na rękę tym, co mają dystrybucję "stacjonarną", jednak jeśli analiza Toma Pruena o której pisał SCH się ziści, to wszyscy dostaną :dupa2

Są też duzi gracze ktorzy mogliby ciągnąć ten wózek. Póki co lepszym rozwiązaniem jest działanie oddolne. Można dużo zdziałać tylko trzeba troche pomyśleć gdzie najlepiej się udać by podpisy same pisały się na formularzach. Sam tego nie zrobię..


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Awatar użytkownika
By stacho
#1066853
O publikacji tekstu dyrektywy pisze na blogu @Strychemik Zegar zaczął tykać – dziś została opublikowana Dyrektywa Tytoniowa << -- klik

Zastanawia mnie jak zostaną zinterpretowane niektóre zapisy.
Np w definicji
„papieros elektroniczny” oznacza wyrób, który może być wykorzystywany do spożycia pary zawierającej nikotynę za pomocą ustnika lub wszelkie elementy tego wyrobu

- czy to waszym zdaniem może oznaczać, że bez wglądu na to czy będzie się używać płynów z nikotyną czy zerówek to i tak sprzęt podlega restrykcjom ?

W punkcie dotyczącym "przecieków"
g) papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe były zabezpieczone przed dziećmi i miały zabezpieczenie uniemożliwiające ich przypadkowe otwarcie; papierosy elektroniczne i pojemniki zapasowe były zabezpieczone przed rozbiciem i przeciekaniem oraz posiadały mechanizm zapewniający ponowne napełnianie bez wycieków.

- czy to waszym zdaniem nie doprowadzi do jakiegoś absurdu wprowadzenia mechanizmów typu systemów napełniania zapalniczek gazowych ? Czy wystarczającym mechanizmem jest zakraplacz w butelce i uszczelki pod dripem wykręcanym do napełniania ?

Ciekawe jaką normę techniczną mechanizmu ponownego napełniania ustanowi UE w świetle tego zapisu :
13. Komisja ustanawia, w drodze aktów wykonawczych, ... normy techniczne mechanizmu ponownego napełniania, określone w ust. 3 lit. g).


Czy my , nasze forum wspieramy działanie w celu promowania ep ?
A może bezpośrednim albo pośrednim skutkiem działania forum , naszego wspierania tego forum poprzez udzielanie sie na nim, jest promowanie ep ?

d) zabronione były wszelkie formy publicznego lub prywatnego wsparcia imprezy, działania lub osoby działającej w celu promowanie papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych lub których bezpośrednim lub pośrednim skutkiem jest ich promowanie i które obejmowałyby kilka państw członkowskich lub odbywałyby się w kilku państwach członkowskich lub wywierał jakiekolwiek transgraniczne skutki;
By Robert Pila
#1087833
Dzien dobry wszystkim.
Dawno mnie tu tzn w tym watku nie bylo ale postanowilem zabaczyc co sie dzieje w koncu jutro wybory do PE a z tego co pamietam to wlasnie w tym watku wielu grzmialo "przyjda wybory to sie z nimi policzymy przy nastepnych wyborach".
Awatar użytkownika
By Mazee
#1088439
Robert Pila pisze:Dzien dobry wszystkim.
Dawno mnie tu tzn w tym watku nie bylo ale postanowilem zabaczyc co sie dzieje w koncu jutro wybory do PE a z tego co pamietam to wlasnie w tym watku wielu grzmialo "przyjda wybory to sie z nimi policzymy przy nastepnych wyborach".

No właśnie też jestem ciekaw efektów... :D
Awatar użytkownika
By Tikos
#1089765
Iunae_Milt pisze:Niewykluczone, że to szansa. Aczkolwiek ślązacy chyba słabo nagrodzili głosami jednego z głosujących przeciw Dyrektywie ex(niestety)-europosła ;)


trochę głosów dostał na Śląsku (14.200) ale było to widocznie zdecydowanie za mało...
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.