EPF
By Likwidator
#1084707
http://natemat.pl/102647,setki-polskich ... tny-absurd

Nie unikamy także kwestii akcyzy - e-papieros jest produktem tytoniowym, a więc powinien podlegać akcyzie. Zanim to jednak nastąpi, rynek musi dojrzeć i okrzepnąć w nowej rzeczywistości, jaką niewątpliwie będzie dyrektywa tytoniowa.


Słowa powyżej to fragment wywiadu z P. Arturem Ziółkowskim z firmy Cigito.

EDIT : Artur Ziółkowski sklep Cigito.pl, stowarzyszenie STEP.org.pl
(dopisuje bo to ważne)

:palm
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 13:00 przez Likwidator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1084708
Nie ma to jak nie wiedzieć co się sprzedaje. Prawdziwy "byznesmen".
Z drugiej strony chyba bym wolał, żeby to był wyrób tytoniowy, niż medyczny ... *SMOKEKING*
Ostatnio zmieniony 20 maja 2014, 13:01 przez Skinner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Filemon
#1084764
Panu z cigito/step już podziękujemy... Co ma e-papieros wspólnego z tytoniem ja się pytam??? Jeśli chodzi mu o nikotynę to środek na mrówki można też obłożyć akcyzą jak papierosy... Generalnie biorąc pod uwagę wiedzę ludzi w tym stowarzyszeniu dochodzę do wniosku, że powinno zostać rozwiązane bo więcej szkodzi niż czyni dobrego.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1084789
Tyle ma z tytoniem, co ślimak z rybą, marchewka z owocem itp. ;)
Tutaj jest mini zestaw takich "kwiatków": http://ciekawe.onet.pl/fototematy/unijn ... -maly.html
Jak widać, w UE to tylko kwestia odpowiedniego lobbingu :(
Awatar użytkownika
By PucH2
#1084793
Metr na metr z asortymentem 1/100 kiosku Ruchu i to firma co zatrudnia trzy osoby. Won z takimi cenami i nierobami za ladą.
By Likwidator
#1084893
Wydaje mi się że nie odkryłem nic nowego...
...Ale
moim zdaniem STEP powstał tak naprawdę po to by zrzeszać firmy, które po wejściu dyrektywy na którą oni się zgodzą (i zostanie pozytywnie przyjęta przez ograny rządzące) mogli utworzyć jakiś rodzaj koalicji i wspólnie nadal czerpać zyski z ep niezależnie od sytuacji.

Dla przykładu -> zakaz wielokrotnego uzupełniania ?
Kogo to obchodzi ?
Wprowadzamy jednorazówki i ludzie będą mieli do wyboru albo śmierdziele albo jednorazówki (pewnie sporo osób wybierze jednorazówki i trochę osób rzuci zupełnie ep, a jeszcze więcej tej przygody nie zacznie) zauważając szybko że im się to nie kalkuluje.

Reasumując - Prawdopodobnie zarobili już co mieli zarobić i chcą sobie teraz po prostu dorabiać.
Biznes stanie się dla nich średnio opłacalny, ale zarazem nie zrezygnują bo jakieś tam zyski pewnie będą notować.

Mogę się mylić *SMOKEKING*
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.