EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By Eni
#219918
Witam,

Czy ktoś mógłby mniej więcej doradzić jak dobrze pozbyć się starego smaku/zapachu z atomizera? Kilka godzin czytałem ten dział, jednak większość tutaj rad tyczy się atomizerów, które słabo dymią, lub coś z nimi nie tak.

Zalałem wczoraj Camela od Colinssa i niestety smak mi nie podszedł. Owszem, tytoniowy, ale jednak za bardzo - dla mnie trochę za mdły. Przedmuchałem atomizer, zostawiłem go na noc na chusteczce... Nic. Rano walił Camelem tak jak wczoraj. Próbowałem przepalić na sucho (odpaliłem baterię manualną i dmuchałem w atomka) kilka razy po ok. 1-2 sek. aż dymek przestanie z niego iść. Nic nie pomogło. Dalej czuję ten zapach...

Jak się go pozbyć? Kąpiel w spirytusie?

Sam atomizer jest sprawny, kopci mocno.
Awatar użytkownika
By Bulba
#219925
Tylko kapiel.
Po dziesiatkach prob z roznymi "cieczami" najlepsze efekty daje mi plukanie za pomoca KaFeBiBa :D
Wciskam atomka w wezyk, wezyk mocuje do kranu, odkrecam goraca wode (nie za mocno) z wyczuciem
i pozostawiam taki przeplyw przez 15-30 minut. Po takim zabiegu mam atomizer jak z fabryki.
Wczesniejsze zabawy z przepalaniem i woda destylowana, gotowaniem czy plukamien w IPA
nie przynosily tak dobrych rezultatow.
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 15:37 przez Bulba, łącznie zmieniany 1 raz.
By polish007
#220078
Bulba pisze:Po dziesiatkach prob z roznymi "cieczami" najlepsze efekty daje mi plukanie za pomoca KaPeBiBa :D


Wybacz ale nie mogłem się powstrzymać - chodzi Ci oczywiście o CaFeBiBa i do tej chemicznej mieszanki należy dodać dużo wody, oczywiście kranówy z laboratorium ;)

żeby nie było OT - mnie również najbardziej przekonuje sposób płukania ciepłą wodą lub kąpiele z dodatkiem "Ludwika".

pzdr
Awatar użytkownika
By Murof
#220112
Owszem, kąpiel czy płukanie gorącą wodą w tym przypadku na pewno pomoże. Jednak po takim zabiegu atomizer należało by wysuszyć. W podobnych sytuacjach, kiedy zmieniam smak liquidu, zalewam po prostu innym i chmurzę. Jakiś czas czuć poprzedni, ale stopniowo ten smak zanika i pojawia się nowy.
Awatar użytkownika
By Bulba
#220113
polish007: Oczywiscie, w szczegolnosci z labolatorium Adasia :D
Awatar użytkownika
By Bulba
#220119
KRAAAAAAANNÓÓÓÓWAAAAAAAAAAA............
:D
By polish007
#220155
H3PQ4 pisze:Panowie, co oznacza ten jak że dzwięczny skrót KaPeBiBa?? :mrgreen:



dobra, dobra już im powiedzmy:

Cafe Biba czy też CaFeBiBa czy też Ca+Fe+Bi+Ba (Mendelejew podpowie) i do tego duża ilość kranówy z laboratorium Adasia to wynaleziony przez owego przepis na PoloCocte (nie pamiętam czy przypadkiem nie powinna to być PoloKokta). Szyfr powstał kiedy Adaś został uwięziony w Szuflandii i w ten sposób próbował przekazać ten przepis - oczywiście telepatycznie - Olo, który miał go uratować. PoloCocta była niezbędna do utrzymania/odzyskania, normalnych/człowieczych rozmiarów. Do Szuflandii można było tylko "na malucha" :D Ot filozofia KingSize ;)

Żeby nie było OT - razem z Bulba polecamy jedynie kranówę bez domieszki CaFeBiBa. Chociaż trzeba by było zapytać Starego Chemika - możliwe, że ten komunistyczny wynalazek pomoże i naszej czajniczkowej społeczności.

pzdr
Awatar użytkownika
By mokwas
#888335
Nie kop(ć) bo się spocisz :mrgreen: ( a w oryginale "nie kop Pana bo się spocisz")
Mi zostaje zawsze posmak i zapach po mentholu. Woda nie wystarcza.
Czy ktoś ma doświadczenie w czyszczeniu tego zapachu?
Awatar użytkownika
By micko
#889612
Kolego @mokwas, dla Ciebie

Obrazek

złota łopata za wydobycie na światło dzienne wątku sprzed trzech lat.

Gratki za sprawne korzystanie z opcji *SZUKAJ2*
Awatar użytkownika
By mokwas
#889916
gurugomez. pisze:czyli idąc stricte do celu, wybawie stary smak/zapach przez zwyczajne przemycie/wysuszenie epka ? :)

Myślę, że tak. Ja wyparzyłem (nie gotowałem!) i posmak zniknął, ale zapach trochę został.
micko pisze:złota łopata za wydobycie na światło dzienne wątku sprzed trzech lat.

Spodobał mi się cytat z "Kingsajz", więc nie mogłem się oprzeć :mrgreen:
A zawsze lepiej poszukać niż zakładać nowy wątek.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2013, 09:01 przez mokwas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By gregbard
#889918
super, a jak woda nie wystarczy, to można użyć kwasku cytrynowego lub octu.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.