EPF
Awatar użytkownika
By Skinner
#1077876
Była żabka, była biedronka, jest Auchan. Wczoraj wpadło mi w oko w podpoznańskim Swadzimiu obok tel. komórkowych. Oczywiście żaden szał = Foof. Czasu nie miałem za bardzo się przyjżeć dokładniej ale było wszystko - płyny, zestawy, klirki.
Ciekawe co na to galeryjne wysepki bo cenowo raczej szans nie mają. Z drugiej strony obawiam się kompetencji (a raczej ich braku) ze strony pracowników Auchan przy doradzaniu klientom w tej kwestii :roll:
Awatar użytkownika
By sliwa404
#1077887
O jakim doradzaniu mowisz? Jak idziesz na pieczywo to pani też Ci tłumaczy jak z niego zrobić kanapkę? To sieć, tutaj nie ma nowy o żadnych kompetencjach, bo nikt ich nie musi mieć. Ich praca polega na wykładaniu i sprzedawaniu, nie na doradzaniu.

Pozdrawiam,
Patryk.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1077888
Nie mogę się zgodzić. Może z bułkami tak jest (choć pewnie zdarzają się pytania o pieczywo np. o rodzaj mąki).
Ale w dziale elektro pytania do obsługi pojawiają się bardzo często - który wybrać, który lepszy itp ...
By edek66
#1077889
sliwa404 pisze:O jakim doradzaniu mowisz? Jak idziesz na pieczywo to pani też Ci tłumaczy jak z niego zrobić kanapkę? To sieć, tutaj nie ma nowy o żadnych kompetencjach, bo nikt ich nie musi mieć. Ich praca polega na wykładaniu i sprzedawaniu, nie na doradzaniu.
przepraszam pania, która buleczka jest na zakwasie naturalnym i przenno zytnia?

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1077896
Skinner- mają to bezpośrednio jako Auchan? Ciekawe kiedy wypowiedzą umowę najmu konkurencji, bo np w Komornikach są 2 stoiska z ep w galerii- jeden na wejściu drugi na wyjściu z Auchan.

Ps. Auchan bardzo długo się bronił przed ep w swoich galeriach i jakieś 2 lata temu nie było mowy o wysepkach-w końcu jednak uległ, a teraz ma nawet w swoim asortymencie ep.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1077920
Kszywho pisze:Skinner- mają to bezpośrednio jako Auchan?


Dokładnie tak.

Aha, jeszcze kwestii doradzania - towar wisiał na stojaku za taką ladą więc rozmowa z obsługą jest nieunikniona ale to dobrze bo choćby pełnoletność będą mogli sprawdzić.
By cyc997
#1077932
A to jakiejś konkretnej marki? I jak cenowo wypadają? Wybór duży, czy może 2 blistry "na krzyż"?

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Mutango
#1077970
Skinner pisze:Ciekawe co na to galeryjne wysepki bo cenowo raczej szans nie mają.

No właśnie przewaga małego stoiska ma polegać na tym, że zatrudnia się tam osobę, która o e-p wie wszystko i potrafi doradzić i wytłumaczyć. Czy tak jest, czy nie jest, to inna sprawa, ale właśnie w tym aspekcie powinni szukać szansy na przetrwanie.
Awatar użytkownika
By Amix
#1078061
Kszywho pisze:Skinner- mają to bezpośrednio jako Auchan? Ciekawe kiedy wypowiedzą umowę najmu konkurencji, bo np w Komornikach są 2 stoiska z ep w galerii- jeden na wejściu drugi na wyjściu z Auchan.

Ps. Auchan bardzo długo się bronił przed ep w swoich galeriach i jakieś 2 lata temu nie było mowy o wysepkach-w końcu jednak uległ, a teraz ma nawet w swoim asortymencie ep.

Nie wypowiedzą, bo wysepki umrą śmiercią naturalną. Auchan przebije je cenowo. U siebie w Auchan będę dopiero w czwartek i sprawdzę, bo na drugim końcu miasta jest i nie chce mi się specjalnie jechać
By Umbertho
#1078084
Mutango pisze:No właśnie przewaga małego stoiska ma polegać na tym, że zatrudnia się tam osobę, która o e-p wie wszystko i potrafi doradzić i wytłumaczyć.


W normalnym społeczeństwie mogłoby to być przewagą. Niestety większość się z takim nie identyfikuje, po co wdawać się w niepotrzebną gadkę z obcymi, ba - szczególnie że ten obcy bardziej zna się ode mnie na czymś. Jeszcze coś głupiego palnę, jak się zna - to pewnie jakiś kit mi wciśnie na siłę, żeby pozbyć się niechcianego sprzętu... Lepiej kupię w biedronce, tam nikt nic nie będzie pytał - no i tam jest taniej...
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1078112
Ja tam lubię wiedzieć co kupuję,a zbytnie "słodzenie" jak na razie potrafię wyłapać.Bardziej od gadki sprzedawców(CH)czy to AGD czy RTV cenię sobię parametry - te producenta.Kupując tego Foofa z Auchan nastawiał bym się na Ego-W w ciekawej cenie i na nic tu sprzedawca.To sklep w którym sprzedawca jest a za tydzień ,stoi na stoisku - kolo:) z wyposażenia wnętrz z Liroy Merlin.I fakt - lepiej kupię w biedronce-mam bliżej i nielubię kolejek przy kasach a towar taki sam z gwarancją :).Jak już kol.Mutango powiedział -tylko wiedza z zakresu sprzedawanego sprzętu i dobre doradztwo(e-p grzałki raczej pani w Auchan na miejscu niewymieni,jeśli wogóle wie co to jest) może uratować wysepki.Ja zawszę udaję się tam gdzie można pogawędzić i dostać dobrą radę.Dla mnie to sklepy specjalistyczne-coś jak rybackie(idziesz po żyłkę i haczyki i gadasz półtorej godziny)
By Umbertho
#1078139
Nie jestem specjalistą, ani nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku, ale wydaje mi się, że najlepiej chyba zarabia się na osobach, które się na danej branży kompletnie nie znają. Według mnie największy rynek to osoby, które nie używały w ogóle e-p do tej pory, nie osoby, które się znają, wiedzą czego chcą, jakie są inne ceny itd. Idąc dalej tym tokiem - stoiska w których pracują ludzie kompetentni są dla nas - tych którzy już w tym siedzą, dokupują sprzęt/akcesoria, tani sprzęt w dyskontach dla pozostałych - tysiąc ludzi dziennie kupi - nie ważne czy wyrzuci po godzinie czy z powrotem wróci do analogów - towar się sprzedał. Tak samo jest z filmami czy z muzyką. Hobbita 2 zawsze można było nakręcić dla wąskiej grupy, dla fanów Tolkiena, wyszedł by całkiem inny film. A tak powstało coś, co... powstało i sobie żyje swoim życiem i podoba się wszystkim, bo jest... przyjemne w oglądaniu :P
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1078151
A tu (patrz Foof) będzie przyjemne zwykłemu e-Kowalskiemu,coś jak w Biedronce.Gościu poszedł po pieczywo i kupił e-p dodatkowo.Kowalski oczywiście na wskroś tradycyjny.Podsumowując - dobrze że można dostać PODSTAWOWE e-p w coraz liczniejszych miejscach(CH),na ale..okazja - bywa taniej ale i płacz wiekszy :) jakby W jakie...Tu masz gwarancję i towar do ręki.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1078173
W Auchanach warszawskich na Modlińskiej i pod Piasecznem, Foofy widziałem już jakiś czas temu, obok stoisk RTV. Nie przypomnę sobie dokładnie kiedy się pojawiły, ale było to jeszcze przed wprowadzeniem e-papierosów do Biedronki czy Żabki.


Tapatalk
By cyc997
#1078241
Ale tak szczerze to bardziej wymagający klienci i tak udadzą się do specjalistycznego sklepu/stoiska. Rynek ep się dopiero rozwija i tak samo jak w każdej dziedzinie znajdą się fascynaci, jednak są oni zawsze w mniejszości. Coraz więcej ludzi decyduje się na ep i naprawdę największą popularnością cieszyć się będą takie tanie zestawy. Kowalski chce kupić i używać, a nie kręcić grzałki, bawić się w mody itp. Narazie wymagania odnośnie punktów sprzedaży są duże, bo przeważają fascynaci, jednak z upływem czasu się to zmienia i przyszłość należy do tanich, przyzwoitych masówek.

Wysłane z mojego Grand X In przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1078252
To już rynek zweryfikuje :) ale jak to mówią dobrze mieć pod ręką :)
Awatar użytkownika
By voltman
#1078732
Przeciętny kowalski kupuje zestaw w motłochach. Zaczyna się wciągać w e palenie siada na internet i szuka informacji. Trafia na forum i kupuje lepszy zestaw np. z e-demu.

Bardzo dobra metoda na promowanie e-papieropsów.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.