EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Błażej&Madzia
#605827
Czy ktoś z Was wie jaki wpływ mają ep na wrzody żołądka? Bo jak wiadomo przy wrzodach żołądka palenie papierosów jest nie wskazane.
Awatar użytkownika
By mandall
#605839
Ogólnie nikotyna wpływa niekorzystnie na ukrwienie żołądka i dwunastnicy
więc myślę że palenie EP przy takiej dolegliwości też jest niewskazane.
Awatar użytkownika
By hrb
#605861
Jeżeli potrafisz - nie pal w ogóle nic i nie stosuj gum i tabletek, bo te też mają niekorzystny wpływ.
Jeśli musisz...
Papierosy na pewno są bardzo szkodliwe.
E-p na pewno są mniej szkodliwe od analogów, jednak tak na prawdę nie wiadomo czy i jak szkodzą. Nasze doświadczenie w ich używaniu oraz wykonywane przez nas badania wskazują, że ich szkodliwość, nawet jeśli jest, to jest bardzo niewielka.
Awatar użytkownika
By Maniek1972
#606009
@Błażej&Madzia mam chorobę wrzodową dwunastnicy, nie jest wskazane stosowanie nikotyny w tej chorobie. Gastrolog kiedyś mi powiedział, że kawa itp. to pikuś, ale fajki trzeba odstawić. E-palę i żyję :)
Awatar użytkownika
By dzikaluna
#606014
Ja mam problemy z wrzodami dwunastnicy , po 2,5 miecha stwierdzam że przejście na EP polepszyło sprawę pozytywnie . Na początku po EP męczyła mnie zgaga , teraz już nie , polecam liquidy z wiekszą zawartością gliceryny , jest łagodniejsza od glikolu
Awatar użytkownika
By dzaman
#606049
moge ze swojej strony potwierdzic słowa kolegów ,walcze z tym czymś juz dłuższy czas i ogólnie co rano stosuje lek na obnizenie kwasu, nie pale wogóle owocowych kawowych i miętowych liquidów tzn pale tylko tytoniówki i im mniej nikotyny tym lepiej.Tak jak kolega przede mną napisał najlepsze sa glicerynowe liquidy a jesli nie 100% gliceryny to chociaż 50% ,ja osobiście najlepiej czuje sie po mild eco lub ewentualnie blue mist tytoniowe

Był już czas że chciałem rzucić całkowicie ep ale po paru dniach testów wyczaiłem co mi słuzy a co szkodzi i jakos sie umiem kontrolowac ,lepiej mocniejsze palic a mniej niż słabsze i dużo to podstawa mojej kombinacji z wrzodami
Awatar użytkownika
By Darko
#606291
dzaman pisze:Tak jak kolega przede mną napisał najlepsze sa glicerynowe liquidy

Jezeli odnosisz sie do tego :
dzikaluna pisze:polecam liquidy z wiekszą zawartością gliceryny , jest łagodniejsza od glikolu
To to napisała koleżanka ;) I tez polecam liquidy z przewagą gliceryny jako łagodniejsze.
Awatar użytkownika
By rakus
#1075199
Miałem wrzody żołądka i dwunastnicy-z perforacją, tabletki dosłownie łykałem na potęgę (helcid, ortanol,ranigast). W dwa tygodnie po przejściu na e-papierosy odstawiłem tabsy i zapomniałem co to są problemy z gastryką a już kawałeczek czasu wapuję :) Tryb życia i nawyki żywieniowe pozostały takie same jak z epoki analogów. Jeśli chodzi o liquidy "fabryczne" to tylko blue mist tytoniowe 12mg/ml z wyjątkami kawowymi. Samogony również dobrze znosi mój organizm bardzo dobrze ale na aromatach też tytoniowych z paroma wyjątkami. Na smaki owocowe i miętowe mogę sobie pozwolić tylko w ramach degustacji nie przekraczając 1ml płynu bo później skutkuje to zgagą piekielną :( Podsumowując tak wygląda u mnie sytuacja jako wieloletniego (byłego)wrzodowca. Jeśli nie możesz uniknąć głodu nikotynowego e-papierosy będą chyba najlepszym wyjściem ale samemu trzeba próbować co nam najlepiej pasuje bo prawie każdy organizm reaguje inaczej na e-p.

Wymacane z Krakena przez Nemesis
By k5rzysiek
#1075565
Dziękuje za szybką odpowiedź, czyli kupie olejek blue mist tytoniowe 12mg/ml

Ja o swojej chorobie dowiedziałęm sie tydzień temu:( musze do jakiegos dietetyka sie udać...
Chyba, że ktoś posiada rozpiske diety z podziałem na dni i co kupowac ogólnie co można jeść itd prosze o kontakt...

pozdrawiam milego weekendu.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.