EPF
By Robski
#1071940
Witam. Palę e papierosy od około 3 tygodni. W zasadzie od pierwszego momentu gdy spróbowałem e-papierosa natychmiast odstawiłem analogi bo stały się zbędne. 4 sztangi fajek kupionych już wcześniej leży na biurku nietknięta. Zakupiłem 2 clearomizery Protank 2 i Protank 3 a do kompletu Vision spinnera 2 i standardową bateryjkę 650mAh. Tak więc mam non stop 2 kompletne zestawy w każdym zalany inny smak liquidu. W ogóle to mam od początku 4 smaki. 2 bardzo orzeźwiające (jabłkowy i brzoskwiniowy) oraz 2 bardzo słodkie (karmel oraz banan i jakaś słodka mieszanka owocowa). W ciągu dnia popalam sobie zamiennie. Jako że jestem początkujący a analogów paliłem paczkę dziennie, liquidu zużywam około 3ml dziennie o mocy 18mg nikotyny, czasem troszkę więcej płynu mi schodzi. Przez 3 tygodnie smaki tych liquidów odczuwałem bardzo wyraźnie.

I nagle coś się stało. Jednego wieczoru stwierdziłem że chyba mi liquidy zwietrzały lub mam zasyfione grzałki bo zamiast smaku wszystko wali wodą a w zasadzie jak ktoś już wcześniej to opisał czuję wodę z mydlinami. Grzałki poprzepalane, następnie wymienione na nowe, liquidy nalane świeże, następnie wymienione na mniej używane przeze mnie smaki i nic. Kompletnie nic nie czuje. Woda z mydlinami albo sama para wodna. Chmury spore więc sprzęt działa. Moja kobieta sama nie pali ale mówi że wydychane przeze mnie chmury pachną mocno i brzoskwiniami i karmelem i owocami. A ja nie czuje nic. Zero kompletnie nic wodę z mydłem. Bardzo mdły wodnisty ledwo powiew mydlin. Wypuszczałem nawet takie surowe chmury czyli zaciąganie do ust a nie do płuc i wypuszczane. Zero nic nie czuje. To było 3 dni temu. Do dziś nie czuje kompletnie nic. Przerwy robiłem 3 godzinne i nic. Rano jak chmurę wezmę to lekki posmak np brzoskwini a przy drugim i trzecim machu znowu nic. Kompletna blokada odczuwania. Dodam że jedzenie i inne smaki czuje normalnie. Zapaliłem już 2 fajki normalne aby zobaczyć czy poczuje to śmierdzą jak cholera ale też nie jak kiedyś do tego odczuwam taką gorycz. Wszelkie zapachy pochodzące z liquidów kompletnie zero nic nie czuje. Mydliny nawet nie jestem w stanie rozpoznać jaki akurat smak pale i czy to owocowy czy np karmel który był normalnie mega słodki.

Mial ktos cos takiego? Jakieś pomysły co jest grane? Przejdzie to czy nie? Moze na tyle dożo paliłem e-papierosa ze kubki smakowe tak dostały ze az sie zablokowały. Czytałem podobne tematy i wszyscy piszą aby zmieniać smaki. Ja nie czuje smaków liquidow wcale a mam aktualnie 4 różne. Jak tak ma iść dalej to cholera nie wiem co zrobię bo mydliny mnie odrzucają a do analogów wracać nie chce. Język i podniebienie mam trochę przesuszone, podrażnione jak po przepaleniu analogami.

Czekam na jakaś podpowiedz osoby która miała dokładnie taka przypadłość jak ja. Mam pomysł aby kupić jakaś ostra mięte ale na 99% jestem przekonany ze poczuje mydliny.
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1071956
Robski pisze:Witam. Palę e papierosy od około 3 tygodni. W zasadzie od pierwszego momentu gdy spróbowałem e-papierosa natychmiast odstawiłem analogi bo stały się zbędne. 4 sztangi fajek kupionych już wcześniej leży na biurku nietknięta. Zakupiłem 2 clearomizery Protank 2 i Protank 3 a do kompletu Vision spinnera 2 i standardową bateryjkę 650mAh. Tak więc mam non stop 2 kompletne zestawy w każdym zalany inny smak liquidu. W ogóle to mam od początku 4 smaki. 2 bardzo orzeźwiające (jabłkowy i brzoskwiniowy) oraz 2 bardzo słodkie (karmel oraz banan i jakaś słodka mieszanka owocowa). W ciągu dnia popalam sobie zamiennie. Jako że jestem początkujący a analogów paliłem paczkę dziennie, liquidu zużywam około 3ml dziennie o mocy 18mg nikotyny, czasem troszkę więcej płynu mi schodzi. Przez 3 tygodnie smaki tych liquidów odczuwałem bardzo wyraźnie.

I nagle coś się stało. Jednego wieczoru stwierdziłem że chyba mi liquidy zwietrzały lub mam zasyfione grzałki bo zamiast smaku wszystko wali wodą a w zasadzie jak ktoś już wcześniej to opisał czuję wodę z mydlinami. Grzałki poprzepalane, następnie wymienione na nowe, liquidy nalane świeże, następnie wymienione na mniej używane przeze mnie smaki i nic. Kompletnie nic nie czuje. Woda z mydlinami albo sama para wodna. Chmury spore więc sprzęt działa. Moja kobieta sama nie pali ale mówi że wydychane przeze mnie chmury pachną mocno i brzoskwiniami i karmelem i owocami. A ja nie czuje nic. Zero kompletnie nic wodę z mydłem. Bardzo mdły wodnisty ledwo powiew mydlin. Wypuszczałem nawet takie surowe chmury czyli zaciąganie do ust a nie do płuc i wypuszczane. Zero nic nie czuje. To było 3 dni temu. Do dziś nie czuje kompletnie nic. Przerwy robiłem 3 godzinne i nic. Rano jak chmurę wezmę to lekki posmak np brzoskwini a przy drugim i trzecim machu znowu nic. Kompletna blokada odczuwania. Dodam że jedzenie i inne smaki czuje normalnie. Zapaliłem już 2 fajki normalne aby zobaczyć czy poczuje to śmierdzą jak cholera ale też nie jak kiedyś do tego odczuwam taką gorycz. Wszelkie zapachy pochodzące z liquidów kompletnie zero nic nie czuje. Mydliny nawet nie jestem w stanie rozpoznać jaki akurat smak pale i czy to owocowy czy np karmel który był normalnie mega słodki.

Mial ktos cos takiego? Jakieś pomysły co jest grane? Przejdzie to czy nie? Moze na tyle dożo paliłem e-papierosa ze kubki smakowe tak dostały ze az sie zablokowały. Czytałem podobne tematy i wszyscy piszą aby zmieniać smaki. Ja nie czuje smaków liquidow wcale a mam aktualnie 4 różne. Jak tak ma iść dalej to cholera nie wiem co zrobię bo mydliny mnie odrzucają a do analogów wracać nie chce. Język i podniebienie mam trochę przesuszone, podrażnione jak po przepaleniu analogami.

Czekam na jakaś podpowiedz osoby która miała dokładnie taka przypadłość jak ja. Mam pomysł aby kupić jakaś ostra mięte ale na 99% jestem przekonany ze poczuje mydliny.

Też straciłem smak jak miałem początki przeziębienia ( w trakcie też smaku nie czułem) do tego stopnia że jak wyczuwałem że coś jest nie tak to moja drugą połówkę zatrudniałem do testowania czy przypadkiem BÓBR okrutny się nie chce przedostać.
Awatar użytkownika
By h_m
#1071966
Jeżeli zmieniałeś smaki liquidów nawet na takie, których nigdy nie paliłeś i nadal nie czujesz smaku oraz nie jesteś przeziębiony, a twoje gardło jest przesuszone to może to być reakcja alergiczna na któryś ze składników liquidu. Pamiętaj, że to tylko forum i jeżeli występują u Ciebie dziwne reakcje organizmu (które nie zawsze muszą być spowodowane e-papierosem) idź po prostu do lekarza ;)
By Robski
#1071970
Hmmm. No do lekarza się nie wybieram bo raczej nie będę lekarzowi tłumaczył że czuję wszystkie zapachy no chyba że pochodzą z e-papierosa to przestałem czuć je kompletnie. Natomiast tak się teraz zastanowiłem że dzień lub dwa wcześniej zanim mydliny zaczęły mnie prześladować kupiłem liquid jabłkowy ale w nieco innej odmianie niż poprzedni jabłkowy. Wszystkie liquidy mam tego samego producenta (dość popularnego w UK sklepu internetowego z e-fajkami który sam je produkuje) ale biorę u nich różne smaki. Podsunąłeś mi myśl o tej reakcji alergicznej więc tak na wszelki wypadek odstawie konkretnie ten jeden nowy liquid. Nie sądzę aby było to to ale nie zaszkodzi wyeliminować jeden z podejrzanych powodów mojej utraty smaku palenia.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1071976
Zanik odczuwania smaku liquidów jest najczęściej objawem początków przeziębienia. Sam wielokrotnie przekonałem się o tym. Gdy liquidy traciły smak, to po 1 - 5 dni byłem chory, zależnie jak szybko infekcja atakowała.
Może trzeba przeczyścić kubki smakowe?
W tym celu użyj czystej bazy przez 2 - 3 dni i po tym czasie wróć do liquidów.

--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By h_m
#1071980
amisiek1969 pisze:Może trzeba przeczyścić kubki smakowe?
W tym celu użyj czystej bazy przez 2 - 3 dni i po tym czasie wróć do liquidów.

--
Tapa tapa z jotki :D


Hah... to się uśmiałem...
By Robski
#1072009
Hmm. No muszę wam powiedzieć że każdy po troszeczkę ale pomagacie mi. Zrobiłem mały test. Mam zalane w 3 rożnych clearomizerach 3 skrajnie różne płyny. Kwaskowa brzoskwinia, bardzo słodki karmel, mix owocowy sredno słodki raczej mdły. Wszystkie trzy jeden po drugim spróbowałem i smakują identycznie czyli para wodna z dodatkiem mydła szarego. Dał bym głowę że to tem sam płyn ale wiem że są skrajnie różne smakowo od siebie (a raczej były jeszcze 3 dni temu). No i podsuneliście mi myśl aby spróbować coś czego nie używałem. No i mam 5ml tytoniowego dokładnie Tabacco Royale. Kupiłem go ze 3 tyg temu, wziąłem chmurę i wlałem z powrotem do buteleczki bo był ohydny. No więc do protanka 3 w którym polowa zbiorniczka to ten owocowy mix dolałem 2 minuty temu ten tytoniowy. I cholera jest smak! :) Okropny tak jak go zapamiętałem ale jest! W porównaniu do wody z mydlinami jest na chwilę obecną super bo w ogóle czymś smakuje. Biore 8 macha i nadal jest. Dość słaby bo pamiętajcie że zmieszany 50 na 50 z innym czyli mydlinami ale jest. Ale się ucieszyłem.

I teraz pytanie co jest grane? Mam od 3 dni zablokowane do zera 4 smaki które już znam? Na jak długo? Wy też miewacie takie akcje że tracicie na kilka dni odczuwanie jakiegoś smaku liquidu ale tak kompletnie do zera?
By Bolt65
#1072028
Ja miałem podobnie gdy stworzyłem idealną limonkę kwaśną z nutą mentholu. Gdy ją zalałem wywapowałem 2xwięcej liquidu niż normalnie. Ale po 3 dniach już nie czułem tego smaku(Jednak wzrost zużytego liquidu w porównaniu do standardowych dni był kolosalny), po prostu czułem jakąś minimalną nutę mentolu gdzieś daleko w tyle. Po prostu kubki smakowe się przyzwyczaił(tak mi się wydaje). Nie zalewałem limonki przez chyba 4 dni i znowu czułem ten smak. Teraz za każdym baniakiem zalewam coś innego by zawsze czuć smak. Ewentualnie tak jak wspominają poprzednicy, ja gdy miałem alergie nie czułem nic. Więc przeziębienie również jest sensowne.
Awatar użytkownika
By daras25
#1072064
Kiedy jeszcze na topie były liqunatory ( 5-6ml/dzień liquidu ) to pamiętam że zdarzało mi się coś takiego , dobrym wyjściem było wyszczotkowanie paszczy pastą do zębów albo przepłukanie np. Listerine lub czymś podobnym .
By Robski
#1072066
daras25 pisze:Kiedy jeszcze na topie były liqunatory ( 5-6ml/dzień liquidu ) to pamiętam że zdarzało mi się coś takiego , dobrym wyjściem było wyszczotkowanie paszczy pastą do zębów albo przepłukanie np. Listerine lub czymś podobnym .


Szczotkowane wielokrotnie i płukane wielokrotnie. Nie działa.
Awatar użytkownika
By h_m
#1072068
Wspomniales wczesniej, ze to jakies liquidy robione przez sklep w UK. Idzmy ta drogą i podaj prosze wiecej informacji na temat tych liquidow ew. jakies zrodlo... moim zdaniem nadal większosc "porad" w tym temacie jak i sam problem jest niedorzeczny.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By daras25
#1072072
h_m pisze:Wspomniales wczesniej, ze to jakies liquidy robione przez sklep w UK. Idzmy ta drogą i podaj prosze wiecej informacji na temat tych liquidow ew. jakies zrodlo... moim zdaniem nadal większosc "porad" w tym temacie jak i sam problem jest niedorzeczny.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e przy użyciu Tapatalka

Dlaczego niedorzeczne ? To nie jest przypadek jednostkowy .
By Robski
#1072078
h_m pisze:Wspomniales wczesniej, ze to jakies liquidy robione przez sklep w UK. Idzmy ta drogą i podaj prosze wiecej informacji na temat tych liquidow ew. jakies zrodlo... moim zdaniem nadal większosc "porad" w tym temacie jak i sam problem jest niedorzeczny.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e przy użyciu Tapatalka


Ok. Wszystko aktualnie kupuje w poleconym przez kumpla sklepie internetowym w UK bo tu akurat mieszkam od kilku lat. Linku do sklepu nie wstawie bo pewnie moderator nie pozwoli ale sklep znajdziesz wpisując w googla: uk ecig store. Nazwa firmy ta sama lub prawie identyczna. Wszystkie płyny kupuje jak na razie u nich bo innych sklepów sprawdzonych nie znam w UK ani też płynów które dobre które nie. Z tego co widzę to oni są producentem swoich płynów.

Dodane:
Link do sklepu o którym wspomniałem, z e-fajami w UK: http://www.ukecigstore.com/?acc=68d30a9594728bc39aa24be94b319d21
Ostatnio zmieniony 06 maja 2014, 22:36 przez Robski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By h_m
#1072121
daras25 pisze:
h_m pisze:Wspomniales wczesniej, ze to jakies liquidy robione przez sklep w UK. Idzmy ta drogą i podaj prosze wiecej informacji na temat tych liquidow ew. jakies zrodlo... moim zdaniem nadal większosc "porad" w tym temacie jak i sam problem jest niedorzeczny.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e przy użyciu Tapatalka

Dlaczego niedorzeczne ? To nie jest przypadek jednostkowy .
niedorzeczne bo jedyne przypadki to poczatki przeziebienia, lub wapowanie duzych ilosci jednego liquidu (normalne ze smak znacznie zanika) ale tutaj przypadek jest inny i dla mnie niewytlumaczalny, na pewno nie przez nas, forumowych magow.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1075499
Wygląda, że były to wstępne objawy przeziębienia.
Glikol jest substancją bakteriobójczą, więc nie odczułeś tego.
Od rozpoczęcia e-palenia, nie przypominam sobie, żebym odczuwał pierwsze objawy przeziębienia, po za właśnie utratą smaku liquidu.
Niedawno zlekceważyłem zanik smaków liquidu. Postępowanie choroby zakończyło się zapaleniem oskrzeli, które dało znać o sobie dość dolegliwymi objawami zaawansowanej choroby i ponad dwutygodniowym leczeniem.


--
Tapa tapa z jotki :D
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1075526
Tu się zgadzam. Niby zaczyna się niewinnie od utraty smaku a po kilku dniach choróbsko daje znać o sobie. No i trzeba wziąć pod uwagę też liquid, jak się wapuje cały czas ten sam to niestety smak zanika. Palę tytoniówki i jak mi smaczek zanika to biorę kilka buszków mentholu od żony i smaczek wraca.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.