EPF
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1071527
Artykuł rzeczywiście swietny!
Ale zacytuję tylko fragment:
Pytań jest naprawdę wiele. Wydaje się, że odpowiedzi na nie można znaleźć w poważnej dyskusji znawców tego tematu. To zbyt poważna sprawa, aby decydowali o niej tylko urzędnicy, którzy swoją wiedzę o e-papierosach najczęściej czerpią tylko z przekazów medialnych. Bez dużej przesady można powiedzieć, że to naprawdę kwestia życia i śmierci.


Gdyby Ci urzędnicy swoją wiedzę, czy raczej niewiedzę , czerpali tylko z przekazów medialnych,
dyrektywa tytoniowa i inne próby regulacji wyglądałyby na pewno inaczej.
Ja nie mam pojęcia skąd Oni biorą tę "wiedzę" , ani kto im doradza?!
Ja czasem z rozpaczy i bezsilności wobec tych tsunami ignorancji i zwykłej głupoty,
to mam ochotę wypić całą czystą bazę, a nie wlewać do atomizera... :wink:
Awatar użytkownika
By stacho
#1071648
Świetny tekst. *GOOD*
Nasz niezastąpiony @StaryChemik trafił na łamy. Gratulacje i podziękowania. *THX*
No waperzy , za ten tekst i to, że ukazał się w ogólnopolskiej prasie w dobie "nagonki" na ep - repuchy dla @SCh
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1071670
Tekst jest bardzo dobry tylko czy przemówi do naszych "władców". Trzeba zadać pytanie, czy może komuś nie na rękę, że e-papierosy uratują lub przedłużą życie milionom obywateli? No bo znów będzie trzeba wydłużyć wiek emerytalny np do 75 lat !!!
Awatar użytkownika
By stacho
#1071682
cinto pisze:Tekst w gazecie wyborczej autorstwa Mirosława Dworniczaka tutaj znanego jako StaryChemik
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105407, ... PORT_.html
Dziękuje panie Mirku :beer:


Pod tym linkiem teraz mi wyskakuje :
Reszta artykułu dostępna dla naszych prenumeratorów

Ale zdążyłem zrobić pdfa
https://drive.google.com/file/d/0BxO8t0 ... sp=sharing
By Smoker
#1071697
Artykuł oczywiście bardzo dobry.

Ale StaryChemik jest czystej krwi naukowcem.
Nie będzie politykiem, tak samo jak nie udała mu się rola marketingowca.

BTW StaryChemiku, gdybyś to czytał. Paliłem 20 lat, doszedłem do prawie 3 paczek dziennie, papierosy miałem w kieszeni zawsze. Po roku wapowania mogę nie brać e-papierosa z domu. Dziś rano zapomniałem, wróciłem na chwilę koło 14 i dopiero zadymałem. Jestem przekonany, że czysta nikotyna jeśli uzależnia to podobnie jak czysta kokaina. Ale oczywiście wiem, że potrzebowałbyś badań, a nie mojego jednostkowego doświadczenia :)
Awatar użytkownika
By apache
#1071942
stacho pisze:
cinto pisze:Tekst w gazecie wyborczej autorstwa Mirosława Dworniczaka tutaj znanego jako StaryChemik
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105407, ... PORT_.html
Dziękuje panie Mirku :beer:


Pod tym linkiem teraz mi wyskakuje :
Reszta artykułu dostępna dla naszych prenumeratorów

Ale zdążyłem zrobić pdfa
https://drive.google.com/file/d/0BxO8t0 ... sp=sharing


Kroki czytania Gazety Wyborczej:
  • Wklejasz adres URL do google.pl
  • Klikasz w pierwszy link w Google (do tego artykułu)
  • Wchodzisz i czytasz :)

PS. Jeden z niewielu tekstów na temat e-palenia, które przyjemnie się czyta
By Ramizon
#1072277
Przede wszystkm wielkie podziękowania i szacunek dla Starego Chemika za artykuł i nie tylko.

BTW,
Jestem przekonany, że jeśli e-p trafiłyby do aptek, to od razu "pojawiłyby" się badania, które dowodzą, że wapowanie to super sprawa. W reklamach TV cała masa uśmiechniętych użytkowników itd.

Tu chodzi tylko o kasę. Zdrowe społeczeństwo rządowi jest nie na rękę.
Leki by nie "szły", chemia na raka przecież musi sie sprzedawać, no i emerytury dla długowiecznych to tez kłopot.

"Jak ktoś chce się zatroszczyć i twoje dobro, to lepiej to dobro głęboko schowaj".
Awatar użytkownika
By Ratio
#1072313
Smoker pisze:Artykuł oczywiście bardzo dobry.

Ale StaryChemik jest czystej krwi naukowcem.
Nie będzie politykiem, tak samo jak nie udała mu się rola marketingowca.

BTW StaryChemiku, gdybyś to czytał. Paliłem 20 lat, doszedłem do prawie 3 paczek dziennie, papierosy miałem w kieszeni zawsze. Po roku wapowania mogę nie brać e-papierosa z domu. Dziś rano zapomniałem, wróciłem na chwilę koło 14 i dopiero zadymałem. Jestem przekonany, że czysta nikotyna jeśli uzależnia to podobnie jak czysta kokaina. Ale oczywiście wiem, że potrzebowałbyś badań, a nie mojego jednostkowego doświadczenia :)


Każdy ma swoje doświadczenia. Ja miałam powroty do fajek, skakanie z mocą, ale efekt końcowy to liquid na poziomie 3-6 mg, i możliwość wytrzymania bez e-p cały dzionek. Przy papierosach przy takim czasie bez dymka, zazwyczaj trzęsły mi się łapy i tylko szukałam okazji. Tak, nie paliłam tak długo jak Ty. Ale takie ilości wypalałam.

W każdym razie wracając do artykułu - bardzo fajny, na plus. W końcu coś, co pokazuje sprawę z innego punktu widzenia. Aż zdziwiona jestem, że to się w Wyborczej pokazało. Ale pozostaje tylko się cieszyć :) Mam argument dla tych, co mówią że za parę lat umrę, bo to większe zło niż fajki jest.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1072620
Amix pisze:
nemiasty pisze:Jakby ktoś potrzebował mam kopię artykułu zeskanowaną bezpośrednio z gazety :)
https://onedrive.live.com/redir?resid=7 ... ile%2c.pdf

Cosik u mnie trzeba głowę przechylać. możesz w pionie ?


Możesz pobrać plik na dysk, następnie jak używasz Adobe Readera w menu Widok - Obróć widok. Myślę, że inne "czytniki" pdf też umożliwiają taką funkcję.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.