EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By sebastian335
#1069308
Witam, zainspirowany pomysłem kolegi Krasny( topic41681.html ), stworzyłem swoją ładowarkę do ogniw 18650, bazując oczywiście na jego pomyśle. Do budowy wykorzystałem podobnie jak kolega:
-złączka elektryczna *2 szt
- dwie śrubki
- dwa mosiężne mocowania od płyty głównej komputera
- dwie mosiężne nakrętki
Jako podstawka posłużyło mi pudełko po szczotce do zębów. Ładowarki użyłem tej od zwykłych egonów. Proszę komentować, czy do koszalina tą ładowarkę czy mogę jej używać tymczasowo. Pozdrawiam


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poprawiłem focie - Th
Awatar użytkownika
By Goldi
#1069331
Wkleiłeś złe linki. :wink: Dałeś taki: http://zapodaj.net/c6a2bbac0371a.jpg.html zamiast takiego: http://zapodaj.net/images/c6a2bbac0371a.jpg


Napisz lepiej albo pokaż na zdjęciu czy ta ładowarka eGo ma jakąś elektronikę. Ostatnio modne są uproszczone wersje tych ładowarek których używanie jest dosyć niebezpieczne.
By sebastian335
#1069347
Obrazek

Zabijcie, nie wychodzi mi tak jak koledze Goldi, co robię źle? Lepszej jakości zdjęcia nie uda mi się zrobić.

Poprawione - Th
Awatar użytkownika
By Goldi
#1069348
Wklejasz zły link. Na szczęście ta ładowarka ma elektronikę i możesz jej bezpiecznie używać.
By sebastian335
#1069353
Dzięki za poprawienie, już wiem gdzie wstawiać co by było dobrze
Awatar użytkownika
By PucH2
#1069356
Jedynym ograniczeniem tej ładowarki jest czas potrzebny na naładowanie ogniwa.
By sebastian335
#1069367
PucH2 pisze:Jedynym ograniczeniem tej ładowarki jest czas potrzebny na naładowanie ogniwa.

Tak wiem, gdzieś już o tym czytałem, ale nie przeszkadza mi to, przynajmniej na dzień dzisiejszy :D . Dziękuje panowie za komentarze. Niby proste to jak budowa cepa, ale jak cieszy :mrgreen: . Jeszcze raz dziękuję koledze Krasny za inspiracje. :beer:
By sebastian335
#1069380
pol pisze:Może wsadzić tam ładowarkę o prądzie ładowania 1A
http://e-papsy.pl/p/62/271/ladowarka-mi ... odera.html

Pozwoliło by to na pozbycie się kabelka idącego do zasilacza, oraz szybsze naładowanie ogniwa. Dzięki pol :beer:

-- [scalono] 03 maja 2014, 19:52 --

Gdzie mógłbym kupić stacjonarnie w Warszawie woltomierz do tej ładowarki?

-- [scalono] 03 maja 2014, 21:21 --

sebastian335 pisze:
pol pisze:Może wsadzić tam ładowarkę o prądzie ładowania 1A
http://e-papsy.pl/p/62/271/ladowarka-mi ... odera.html

Pozwoliło by to na pozbycie się kabelka idącego do zasilacza, oraz szybsze naładowanie ogniwa. Dzięki pol :beer:

-- [scalono] 03 maja 2014, 19:52 --

Gdzie mógłbym kupić stacjonarnie w Warszawie woltomierz do tej ładowarki?


Witam ponownie, ładowarka zakończyła ładowanie(dioda na zielono), napięcie początkowe ogniwa 3.80V, po naładowaniu 4,08V. Czy do takiej wartości powinna naładować, ładowarka nie obciążona baterią wskazuje napięcie 4,20V.
Awatar użytkownika
By Chines88
#1070553
To dziwne bo bateria powinna się ładować dalej do 4,2V. Kiedyś też ładowałem ładowarką od EGO i ładowała do 4,2V na ogniwie dopóki ogniwo dotarło do napięcia naładowania. Albo bateria już zużyta albo połączenia leżą, posprawdzaj.
By sebastian335
#1070618
Dzisiaj włożę inne ogniwo do ładowania i zobaczymy, są to aku laptopowe z odzysku. Najwyżej kupie od kolegi z forum.
Awatar użytkownika
By treblaa
#1070626
Jak zapali się zielona dioda ładowarka nie ładuje dalej? Kiedyś zrobiłem coś podobnego - przy około 4,1V dioda zmieniała się na kolor zielony jednak ładowała dalej do 4,2V. Ładowarka z tego co pamiętam była Provoga.
By sebastian335
#1070811
treblaa pisze:Jak zapali się zielona dioda ładowarka nie ładuje dalej? Kiedyś zrobiłem coś podobnego - przy około 4,1V dioda zmieniała się na kolor zielony jednak ładowała dalej do 4,2V. Ładowarka z tego co pamiętam była Provoga.


Właśnie włożyłem inne ogniwo, zrobię tak jak mówisz, monitorując stan naładowania.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.