EPF
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1059242
Głównie jest o mentolach, ale wątek e papierosów też poruszony. Może Migalski nie jest z mojej bajki, ale jak na razie jedyny który ten temat poruszył w kampanii wyborczej. http://youtu.be/WAPo_XyEpdM
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1059258
Dokładnie taki będzie efekt, ponieważ dyrektywa ceduje tę sprawę na kraje członkowskie, a nastawienie naszych rządzących jest właśnie takie.
Widzisz tutaj jakąś niespójność?
Awatar użytkownika
By slavo22
#1059267
Przecież te mamlasy żeby utrzymać się przy korycie to zawsze będą się na wszystko zgadzały. Co im Bruksela każe to zrobią żeby tylko co miesiąc kasa na koncie się zgadzała. Mam dosyć tego kraju i tej obłudy.
By Smoker
#1059459
Jak słucham tego gościa, to po raz pierwszy w życiu mam ochotę publicznie kogoś zelżyć.

Przecież wszystkie regulacje ograniczające rynek papierosów są na rękę koncernom. Tak było od zawsze, jest i będzie. Podobnie z alkoholem.

Gdyby potraktować papierosy jak normalny produkt, obłożony normalnym podatkiem jak wszystko inne w obrocie gospodarczym, to bardzo szybko ten produkt zacząłby ewoluować, zmieniła by się kultura palenia, a właściwie wytworzyłaby nowa i co ciekawe, najprawdopodobniej papierosy przestałyby być tak potwornie szkodliwe dla zdrowia, życia ludzi, nawet w sensie ekonomicznym - bo obecnie robotnicy wydają nawet 600 zł miesięcznie na to ścierwo. A koncerny wyleciałyby z rynku.

E-papierosy w aptekach szybko staną się tak samo zabójcze jak analogi. To jest próba zniszczenia tego genialnego wynalazku za który ten Chińczyk, nie pamiętam nazwiska, powinien dostać Nobla.

I nie Śmingus-dyngus kretynie tylko Śmigus-dyngus.

Mam nadzieję, że przynajmniej ci zapłacili, ale... pewnie jesteś bałwanem za darmo. Swoją żałosną retoryką przynosisz wstyd wszystkim mającym stopień doktora, to jest haniebne.

Czytałem jego dysertację, same bzdety.
By Golum
#1059701
Czytam to forum dla zabawy,aby dowiedzieć się o nowych wieściach w świecie e papierosa,aby poszerzać wiedzę,ale niestety od kilku dobrych miesięcy częściej się denerwuję i coś mnie bierze jak czytam dział w mediach (czyli ten).Kiedy w końcu uda nam się waperom i ludziom zależącym na zdrowszej alternatywie palenia obronić e papierosa aby nikt nie mógł mu zagrozić?
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1060372
E-papierosy w aptekach... nie rozbawiajcie mnie! Rozumiem aby być za akcyzą, za zakazami podobnymi do analogów ale za wprowadzeniem do aptek - przecież to jakiś absurd!
Awatar użytkownika
By venom_666
#1060378
Nie absurd, tylko lobbing i przejęcie rynku oraz zysków...
To tylko pokazuje kto z kim sie koleguje.

Patatajkiem z cegłofonu
Awatar użytkownika
By nemiasty
#1060381
Wiem venom_666 nie od dziś wiadomo, że "kto z kim się koleguje takim sie staje" (czy jakoś tak) heh... ale nie zmienia to faktu, że takie podejście jest delikatnie nazywając wnerwiające!
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1060437
Chyba koledzy nie zrozumieli dokładnie spotu i odbierają ją emocjonalnie. Migalski wyraźnie twierdzi, że on jako jeden z trzech polskich europosłów głosował przeciw dyrektywie, która jeśli wejdzie, to zabroni sprzedaży mentoli, a epapierosy bedą tylko w aptekach.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By slawol8
#1060467
"Panie doktorze, jestem e-palaczem, chciałbym receptę na 0,5l liquidu o mocy 3,5 mg, niech Pan się nie boi, jak zejdę do 0wek, to już nie będę prosił o recepty, bo sobię poradzę..."
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1060477
vonkniprode pisze:Chyba koledzy nie zrozumieli dokładnie spotu i odbierają ją emocjonalnie. Migalski wyraźnie twierdzi, że on jako jeden z trzech polskich europosłów głosował przeciw dyrektywie, która jeśli wejdzie, to zabroni sprzedaży mentoli, a epapierosy bedą tylko w aptekach.


Mi się wydaje, że w końcówce oznajmia jakie jest jego zdanie na temat e-papierosów. Trzeba by mu sie zapytać co miał w sumie na mysli, bo wyszło nieco dwuznacznie.
By Smoker
#1060536
vonkniprode pisze:Chyba koledzy nie zrozumieli dokładnie spotu i odbierają ją emocjonalnie. Migalski wyraźnie twierdzi, że on jako jeden z trzech polskich europosłów głosował przeciw dyrektywie, która jeśli wejdzie, to zabroni sprzedaży mentoli, a epapierosy bedą tylko w aptekach.

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2


Przyznaję się.

Tak mnie wkurzają te epapierosy w aptekach, że zrozumiałem spot Migalskiego kompletnie opacznie.

No ale obawiam się, że miliony również zrozumieją końcówkę jako zawołanie do sprzedaży ep w aptekach.

Tak czy siak Migalskiemu jestem winien przeprosiny i przepraszam :)
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1060579
Heh... obejrzałem jeszcze 3 razy i zacząłem mieć wątpliwości *BOJE SIE* . Chyba faktycznie on broni wolności wyboru tylko palaczy mentolowych analogów i producentów tytoniu. W każdym bądź razie spot jest nakręcony tak celowo, albo ma tak dennych spin doktorów, że takie badziewie wypuścili. :?
Tutaj oficjalne stanowisko w sprawie dyrektywy: http://www.stopdyrektywie.pl/s/4/europose-marek-migalski-o-dyrektywie-tytoniowej
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2014, 15:04 przez vonkniprode, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1060594
vonkniprode- ja własnie napisałem jak napisałem, bo wydawało mi się że on jest antyepalarski. I tak nadal myślę, choć nieco wprowadziłes mi w głowie zamęt ;)
W skrócie odczytałem ten spot tak: "Szanowni palacze analogów! Będę bronił waszych interesów! Nie damy zabronic mentoli! Chce byście mieli możliwość wyboru smaku fajek! Szanowni plantatorzy tytoniu i producenci fajek! Nie damy wam zginąć! Nie chcemy by rząd narażał was na straty!...I dlatego e-papierosy tylko w aptekach... <i w domyśle- bo apteki skutecznie ograniczą ich sprzedaż i tak załatwia sprawy że odechce się wszystkim ep>"
By Smoker
#1064654
Co ma zakaz slimów czy mentoli do interesów polskich producentów tytoniu? Nie robi się ich z jakiegoś specjalnego polskiego tytoniu. A więc Migalski przyznaje że polityka UE jest skuteczna, bo doprowadzi do spadku sprzedaży i stąd spadku zapotrzebowania koncernów na tytoń.

No to dobrze, bo koncernowe analogi to śmierć i przede wszystkim spadek jakości życia milionów ludzi.

A wolność?
Jeśli ktoś ograniczy moją wolność i wyjdzie mi to na dobre - to fajnie.
Jeśli ktoś ograniczy moją wolność i wyjdzie mi to na złe - to niefajnie.

Wolność gospodarcza wymiotłaby koncerny z rynku i to byłoby lepsze rozwiązanie niż polityka UE. Ale to nierealne.

Czekolada, Coca-Cola, chipsy i pizza nie są szkodliwe. Dosis facit venenum, Paracelsus 500 lat temu.

Ostatnio Migalski narzekał w mediach że za dużo zarabia. Mogłaby The Coca-Cola Company pozwać Migalskiego o 100 milionów baksów, to by mu się odechciało pieprzyć bzdury.
By steryd
#1064700
Smoker pisze:Co ma zakaz slimów czy mentoli do interesów polskich producentów tytoniu?

Polska jest największym producentem tego typu papierosów, a co za tym idzie zużywa duże ilości tytoniu do produkcji. W dużej mierze wyprodukowanego przez polskich producentów.
Jaśniej nie potrafię :wink:
By Smoker
#1064824
Rozumiem i rozumiałem wcześniej. Zobacz za co dawno temu zostałem zminusowany ;P

Na eksport idzie więcej niż połowa produkcji i jest to tendencja rosnąca. Eksport i rynek krajowy dają łącznie te 8-9% wpływów do budżetu.

Nie słyszałem żeby polski przemysł wyspecjalizował się w produkcji śmierdzieli smakowych, mentoli, slimów czy czego tam UE chce zakazać. Czyli jeśli polityka UE okaże się skuteczna (w co jeśli dobrze rozumiem Migalski wierzy), to nastąpi zmniejszenie popytu na rynku detalicznym i stąd polski przemysł będzie miał odpowiednio mniejszy zbyt.

Dynamicznie rozwijający się polski przemysł tytoniowy może skompensować zmniejszenie popytu przejęciem rynku na zwykłe śmierdziele, większym eksportem poza UE itd

A skuteczność polityki UE oznacza zmniejszenie liczby palaczy i to jest dobre. Palacze nie przerzucą na nikogo skutków swojego palenia.

W tej chwili Migalski mówi: nie przyjmujmy skutecznych rozwiązań, palmy jak najwięcej, bo przemysł i budżet będzie miał problemy. Nie akceptuję tej logiki.

No chyba że Migalski nie wierzy w skuteczność polityki UE, polski przemysł specjalizuje się w eksporcie smakowych, o czym nie wiem - to wtedy istotnie nic nie zyskujemy, bo ilość palaczy nie zmniejszy się a tylko tracimy bo przemysł będzie miał problemy.

Jak dla mnie ciągle nie wiadomo o czym Migalski mówi. W reklamie nie da się zawrzeć całego wywodu, ale na jego portalu http://www.migalski.eu też nic nie ma.
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1064891
Ja wiem jedno, że głupawe zakazy i nakazy do niczego dobrego nie prowadzą, a jedynie prowokują do kombinatorstwa i omijania prawa. Po prostu banda urzędasów kombinuje na prawo i lewo skąd tu wycisnąć parę groszy. Wyobrażacie sobie np. w Polsce likwidację sklepów nocnych? Budżet po takim ciosie by się chyba nie podniósł za to meliniarze i szmuglerzy spirytusu mieliby jak w raju. I to samo będzie z papierosami. Już szmuglerzy zarabiają na fajach góry kasy. Zwłaszcza przemyt do UK jest lukratywny, bo jakieś głupawe urzędasy wywindowały ceny niebotycznie.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.