EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1056914
forumowy1 pisze:na wstępie chciałbym zaznaczyć, że konto z którego piszę jest kontem fikcyjnym, proszę administrację o wyrozumiałość i niewiązanie tego wątku z moim głównym nickiem na forum.

Na naszym forum nie ma kont fikcyjnych. Właśnie złamałeś regulamin. :D
By Pilot353
#1056918
To czemu piszesz o tym na forum a nie idziesz do lekarza. Coś jest z Tobą nie tak, a czy to przez EP? No wybacz, ale jako 48 latek z 5 letnim stażem EP powinienem już tylko na wózku się poruszać i zero ciupciania a mam partnerkę młodszą o 17 lat i dobrze sobie radzę, nie mam problemów z poruszaniem się. Wprawdzie nie biegam i nigdy nie biagałem ale chodząc nie czuję zmęczenia i mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać.
Awatar użytkownika
By krzycho.p9
#1056919
Mam 38 lat,e-palę już od trzech lat,jarałem smierdziele około 15 lat *ZLE*

Co do sportu....hmmm lubie piłkę nożną i mogę latać za nią z półtorej godziny,czasem odpoczywam na obronie ale tu "zwalił bym "winę na wiek :mrgreen:
Sex...hmmm mogę jeszcze i bardziej żona musi uciekać przede mną niż bym miał jakiś problem ze swoim libido :D

Co z tego wynika?
Każdy niech sobie odpowie :wink:
Wesołych świąt Wszystkim życzę i tym anty też :beer:
By amsaw
#1056920
No patrz, u mnie wszystko było odwrotnie.
Po 30 latach palenia udało mi się przejść na e-p.
Skończył się kaszel, chrząkanie i poranne "oczyszczanie" dróg oddechowych :)
Po pewnym czasie płuca wróciły do normy - koniec z wcześniej nieodłączną zadyszką.
Brak ucisku w klatce piersiowej i częstych duszności.
Ustabilizowało mi się na normalnym poziomie, wcześniej podwyższone, ciśnienie.
Odzyskałem sprężystość śluzówki w uszach - Kszywho pewnie jeszcze pamięta, że jak zaczynałem chmurzyć byłem głuchy jak pień. Rada laryngologa była jedna - sterydy i rzucenie palenia albo spierdal...j.
Miał rację - same sterydy pomagały mi na trzy, cztery miesiące. Teraz mam spokój ponad rok.
Wrócił węch i smak. Niestety :mrgreen:

Reasumując. Przejdź się do lekarza, bo tak nagłego załamania zdrowia nie należy lekceważyć. Zwłaszcza w Twoim wieku.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1056921
Ja paliłem 30 lat, a od ponad roku wapuję i me odczucia są STANOWCZO odmienne!
W Twym tekście wyczytuję raczej prowokację skierowaną przeciw e-p a nie przestrogę ... ot! próba kreciej roboty, a nie obiektywną ocenę wpływu e-p na zdrowie.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1056927
Kto sponsorował ten tekst?

Dla mnie to kompletny idiotyzm, obserwować przez kilka lat jak stan zdrowia się pogarsza i nie iść do lekarza.
A na koniec pochwalić się tym na forum. Z twojej opowieści nic nie wynika, wydaje ci się, ale pewien nie jesteś.
Może latka lecą i kondycja nie to co przed 18-ką, może trzeba poznawać ładniejsze partnerki...
Bez badań lekarskich można gdybać do .... śmierci.
Awatar użytkownika
By piehot
#1056929
Do fikcyjnego konta:
Zgłoś się do Ewy Drzyzgi, opowiedz jej swoją historię. Powinna przytulić, szepnąć kilka ciepłych słówek.
By forumowy1
#1056930
Dziękuję wszystkim za komentarze. Rzeczywiście, zrobię sobie jakieś badania ogólne. Wspomniane kwestie łączę z ep, z uwagi na fakt, że po chmurzeniu są znacznie bardziej wyraziste [np. znaczący spdek formy po chmurzeniu].

Panie Szaddam: w moim poście kilkukrotnie wspomniałem, że są to moje subiektywne odczucia. Nie zamierzam szkalować ep i w 100% zniechęcać do nich. Wypowiedziałem się jako osoba, która odczuła ich skutki w negatywny sposób i chce się tym podzielić z innymi.
Awatar użytkownika
By Martin Eden
#1056931
Witam.
Sądzę Kolego forumowy 1 , że Twoje problemy tkwią gdzie indziej , nie w tym że zacząłeś używać e-papierosów.
Z Twojej wypowiedzi i jej tonu wynika , że masz problemy natury psychicznej i nie piszę tego żeby Cię urazić lub obrazić. Brak motywacji i problemy seksualne to raczej problem tkwiący w głowie a nie w używaniu e-papierosów.
Czytając Twój post odnoszę wrażenie , że jesteś zniechęcony , zobojętniały i brak Ci wiary w swoje możliwości.
Wez się w garść i przestań biadolić , jeżeli sam nie potrafisz się z tym uporać to proponuję wizytę u lekarza gdyż taki nastrój i nastawienie do otoczenia może być objawem postępującej choroby / jeszcze raz zaznaczam to nie jest złośliwość z mojej strony / , mam do czynienia z osobą leczącą się na depresję i wiem jaka to grożna choroba.
Proponuję Ci zastanowić się nad sobą i jeżeli nie potrafisz sobie sam z tym poradzić to poszukaj pomocy u lekarza.
Treść Twojego postu na temat E-papierosów pozostawiam bez komentarza gdyż moim zdaniem przyczyna Twoich słabości tkwi gdzie indziej.
Pozdrawiam
By Krasnal45
#1056935
Nie karmić trolla łamiącego regulamin.
forumowy1 pisze: Wypowiedziałem się jako osoba, która odczuła ich skutki w negatywny sposób i chce się tym podzielić z innymi.

To dlaczego nie napiszesz tego pod własnym nikiem ?
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2014, 11:25 przez Krasnal45, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1056940
Nie wiem kolego co ci odpisać :lol:, ale wapuję od 3 lat i stwierdzam zupełnie odwrotne skutki... a mam o 20 lat więcej. Wydolność organizmu w moim akurat przypadku wzrosła, o dziwo spirometria płuc też wypada lepiej. Ja również biegam, co prawda ledwie 20 km, ale nadrabiam jazdą rowerem. Przez kilka lat zanim zerwałem ze zwykłymi papierosami zdarzało się że dobę zamykałem wynikiem 2 paczek, czasem prawie trzech. Dopóki więc nie jest powszechnie wiadomo że od ep wyrośnie mi trzecie ucho, trzecia ręka, lub oślepnę, a może po 10 latach 3 miesiącach 12 dniach 2 godzinach 3 minutach w 15 sekundzie zaliczę zgon, to takie historie jak twoja będą dla mnie wyłącznie potwierdzeniem, że oto natura domaga się swoich praw do eliminowania z obiegu jednostek słabych. I nie piszę tego by dopiec, dowalić czy wyśmiać. Ep też nie są dla wszystkich.
By Pilot353
#1056943
Kto go minusuje???? Nie potraficie rozmawiać tylko od razu trolll i minusy sypać? Widocznie wstdzi się to napisać co napisał pod swoim własnym nickiem więc założył drugie konto i szuka odpowiedzi a czy dobrze zrobił czy źle ocenią moderatorzy usuwając oba konta lub tylko to jedno. Nawet jeśli to prowokacja to udowadniajmy że EP są zdrowsze, że czujemy sie po nich lepiej.
By forumowy1
#1056948
Panie Pilocie, dziękuję za jeden z kilku sensownych głosów w dyskusji. Wątek usunąłem, nie zamierzam nikomu psuć przedświątecznego nastroju. W moim przypadku zastanawiałem się czy ktoś również miał podobne problemy. Szkoda, że większość piszących od razu stwierdziła, że troll albo producent analogów.
Awatar użytkownika
By Szaddam
#1056950
forumowy1 pisze:Panie Szaddam: w moim poście kilkukrotnie wspomniałem, że są to moje subiektywne odczucia. Nie zamierzam szkalować ep i w 100% zniechęcać do nich. Wypowiedziałem się jako osoba, która odczuła ich skutki w negatywny sposób i chce się tym podzielić z innymi.

Na forum zarejestrowanych jest prawie 30 tys. użytkowników, kilkuset jest aktywnych (w tym część od paru lat), na temat zdrowotności stworzono specjalny dział w którym jest kilkaset wątków na ten temat ... i świetna (przytłaczająca) większość potwierdza znikomą szkodliwość e-p (w stosunku do zwykłych papierosów). Dodać jeszcze należy, iż są już pierwsze badania nt. szkodliwości e-p, gdzie też raczej nie znajdziesz danych o jakimś wyraźnym negatywnym wpływie na "osiągi".
Sam, z własnego doświadczenia też lepszość e-p potwierdzam!
To jak mam traktować Twoje wynurzenia?
By Pilot353
#1056954
Nie powinieneś do tego tematu zakładać drugiego konta, według regulaminu grozi za to ban na obydwa konta, co zrobią mody? Nie wiem. Podobne tematy już na forum były, wystarczy poszukać o ile wstydzisz sie o tym pisać pod własnym nickiem. Zresztą mody i tak bedą wiedziały jaki masz drugi. Co do reakcji userów, nie dziw się, EP jest coraz bardziej atakowane pomimo że jest zdrowszą alternatywą palenia, po prostu boimy się o siebie.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.