EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Barboro37
#1056792
Jak w temacie, ma tak ktoś jak ja? Co dziwne, jestem raczej młodszą osobą w swoich latach dwudziestych i jaram liquidy o mocach 6mg, 8mg (max 12mg). Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By emes
#1056796
Wykonujesz telefon do swojej przychodni i umawiasz termin wizyty z lekarzem pierwszego (lub ostatniego) kontaktu. Idziesz na wyznaczoną wizytę, badasz się i tyle w temacie. Uważasz, że nawet jeśli jest na sali lekarz to potrafi poprawnie zdiagnozować jakąś chorobę przez net?
Awatar użytkownika
By Ratio
#1056802
Skąd bierzesz liquidy? Mój kolega miał podobny efekt po bazarkowych wyrobach.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Barboro37
#1056808
Te które ostatnio paliłem pochodziły ze sklepu Cloud9Vaping

Banan 8mg:
https://www.cloud9vaping.co.uk/epages/y ... s/J3035-08

Martwię się, nie jest to jakieś bolące ale czuje że tak być nie powinno. Możliwe że organizm reaguje na jakiś konkretny składnik
W ogóle nie dawno znowu zacząłem znowu kopcić na efajce, miałem przerwę jakoś prawie rok od palenia kompletnie (od analogów i efajki). Kupiłem nowy sprzęt, zalałem, zapaliłem i zauważyłem że coś jest nie tak. Tym bardziej że nigdy nie narzekałem na żadne problemy zdrowotne.

Dzięki, Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1056859
Barboro37 pisze:Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.

Podaj autora i tytuł książki.

Po roku abstynencji powrót do uprawiania nałogu... trochę bez sensu. :?
Awatar użytkownika
By Barboro37
#1057264
Poczytałem trochę na ten temat na forach anglojęzycznych (wpisując frazę "chest tightness after e cigarette" w google). Wynika z tego że nie tylko ja mam taki problem. Są dwie możliwości - albo to nikotyna albo składnik PG który powoduje problemy u niektórych ludzi. Jak tylko wrócę po świętach do domu to się zarejestruję u lekarza, jeśli wszystko będzie OK to odpowiedzią mogą być liquidy 100% VG.

A czemu wróciłem? Bo brakowało mi tego, lubię wapować ;) Co do książki to Dwie Wieże Tolkiena ;)
Awatar użytkownika
By kurok
#1057302
Witamy i chętnie pogadamy, ale nie polecamy czynnych powrotów. Pewnie też organizm będzie potrzebował chwili by przyzwyczaił się do tego do czego nie został stworzony.
Jeśli jednak aż tak Ci zależy by marnować czas to spróbuj wapować czystą bazę PG, VG lub PEG400. Może rzeczywiscie na którąś z nich masz uczulenie i będziesz już wiedział czego unikać :wink:
Awatar użytkownika
By Mutango
#1057325
Barboro37 pisze:Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.

Niepokoi mnie słowo "sesja". To brzmi tak, jakbyś nie rozkładał epalenia na cały dzień, tylko urządzał sobie jakieś ostre wciąganie przez godzinę czy dwie, przed snem... Jeśli tak jest, to dolegliwości nie są aż tak dziwne. Epalenie to nadal jest używka. Nie jest to zdrowe, tylko co najwyżej mniej szkodliwe od zwykłych fajek. A używka, jak każda używka, jak się skumuluje zbyt dużą dawkę, w zbyt krótkim czasie, to musi się jakoś odbić na organizmie.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1057723
Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie czy nie jesteś nadwrażliwy na któryś składnik lq. Spróbuj zrobić samogon bez glikolu(na drip) lub bez gliceryny. Różne są przypadki i może być że nawet jakiś aromat tak na Ciebie działa. Może warto spróbować goły samogon bez aromatów, aromaty naturalne z Inawery...

wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By Bryła
#1057724
Mutango pisze:
Barboro37 pisze:Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.

Niepokoi mnie słowo "sesja". To brzmi tak, jakbyś nie rozkładał epalenia na cały dzień, tylko urządzał sobie jakieś ostre wciąganie przez godzinę czy dwie, przed snem... Jeśli tak jest, to dolegliwości nie są aż tak dziwne. Epalenie to nadal jest używka. Nie jest to zdrowe, tylko co najwyżej mniej szkodliwe od zwykłych fajek. A używka, jak każda używka, jak się skumuluje zbyt dużą dawkę, w zbyt krótkim czasie, to musi się jakoś odbić na organizmie.


Nie jest zdrowe... ?glikol gliceryna czy aromaty są niby szkodliwe? Z tego co wiem to wszystkie te substancje są metabolizowane i nie robią żadnych szkód w organizmie. Więcej chemii zjadasz w ciasteczkach niż dostarczasz wraz z wdychanym lq
A o nikotynie wszystko jest już powiedziane, te śmieszne ilości są szkodliwe bardziej niż herbata

wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By Mutango
#1057840
Bryła pisze:Nie jest zdrowe... ?glikol gliceryna czy aromaty są niby szkodliwe?

A co, zdrowe? Terapia multiwitaminowa? Nawet oddychanie parą wodną, na dłuższą metę jest niezdrowe.
Zdrowe to jest oddychanie świeżym, leśnym powietrzem, z ok 21% zawartością tlenu. Do tego homo sapiens się przystosował przez miliony lat ewolucji. Zbyt wysoka wilgotność też nie jest wskazana..

W dyskusjach z przeciwnikami e-p, naszym największym błędem jest stwierdzenie, że e-p "jest zdrowe". To daje im argument w dyskusji i pozwala im nas wyśmiewać. Nigdy nie należy tak mówić. E-palenie trzeba oceniać w kontekście i w porównaniu do zwykłych papierosów. I w takim kontekście można powiedzieć, że e-p jest mniej szkodliwe od fajek. Ba! Można nawet śmiało powiedzieć, że jest gigantycznie mniej szkodliwe. Ale nadal szkodliwe, a nie "zdrowe". Gdyby faktycznie było zdrowe, to w szczególności zalecalibyśmy e-p dzieciom, chorym, kobietom w ciąży itd, itp... a przecież nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. Wręcz odwrotnie.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1057883
tak i tak mam zamiar epalić od konca życia zapewne.
za bardzo mi się to podoba :D
tak jak juz mówiłem, więcej syfu do organizmu każdy z nas wtłacza poprzez jedzenie kolorowych batoników, kurczaków na hormonach i warzyw pryskanych litrami pestycydów
Awatar użytkownika
By kwinto
#1058124
Bryła pisze:tak i tak mam zamiar epalić od konca życia zapewne.
za bardzo mi się to podoba :D
tak jak juz mówiłem, więcej syfu do organizmu każdy z nas wtłacza poprzez jedzenie kolorowych batoników, kurczaków na hormonach i warzyw pryskanych litrami pestycydów


Napewno masz racje jeśli chodzi o żywność marnej jakości czy picie tanich napoji z biedronki czy innej sieciówki .Dodać tez musimy że ciężko jest nie bombardować swojego organizmu wszelkimi syfami w dzisiejszych czasach ,pomocne może być wyprowadzenie sie z rodziną na głębokie zad....pie i zaczęcie życia od poczatku lecz czy nasze organizmy by sobie poradziłe z tak radykalną zmianą ? pewnie tak ale czy bez potknięć ?
Awatar użytkownika
By Bryła
#1058168
Moim zdaniem debata o szkodliwości ep nie ma sensu przy ogromie trucizn które na codzień atakują nas z każdej strony

wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By voltman
#1058545
Na pewno e papierosy są mniej szkodliwe niż analogowe. Każdy różnie może reagować na zmianę składników które wdycha...
Awatar użytkownika
By lotokot
#1059989
Barboro37 pisze:Jak w temacie, ma tak ktoś jak ja? Co dziwne, jestem raczej młodszą osobą w swoich latach dwudziestych i jaram liquidy o mocach 6mg, 8mg (max 12mg). Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.

Pozdrawiam


Mam podobne objawy jak Barboro37. Uczucie jakby leżała na klacie bardzo opasła książka i też po położeniu się to czuję. Propozycja z pójściem do lekarza mnie nie przekonuje. Od razu wiadomo co powie: „Proszę więc rzucić to e-palenie skoro to jest przyczyna dolegliwości”. Czyli wychodziłoby w praktyce na to, że wróciłbym do analogów. Niemniej nie mam zamiaru tego robić, chcę e-palić. Przejście na „dietę bezglutenową” po paleniu testowo samej bazy czy jakichś samogonów też mi nie pasuje. W wielości dostępnych na rynku liquidów jest jak dla mnie cały czar e-palenia. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić.
By amsaw
#1059997
A nie masz po prostu nerwicy?
Po wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn takich objawów często okazuje się, że jest to reakcja organizmu na stres.
Jeśli badania niczego nie wykazują a nadal występują kłucia w klatce piersiowej, duszności, uczucia ucisku, to przyczyną są mimowolne skurcze mięśni wywołane przez stres. Walka z nałogiem tytoniowym, nawet przy udziale e-fajek to dla wielu osób duży stres i obciążenie dla organizmu.
Najważniejsze to porządnie się przebadać. Kardiologicznie i pulmonologicznie.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1060008
Barboro37 pisze:Jak się położę w łóżku po sesji dymienia to czuję ucisk, może nie mocny ale tak jakby ktoś położył mi książkę na klacie.


lotokot pisze:Mam podobne objawy jak Barboro37. Uczucie jakby leżała na klacie bardzo opasła książka i też po położeniu się to czuję.


A próbowaliście przekręcić się na plecy ? :mrgreen:
By amsaw
#1060013
Skinner pisze:A próbowaliście przekręcić się na plecy ? :mrgreen:

I wcześniej zdjąć plecak :mrgreen:

Skinner, świnie jesteśmy.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1060019
amsaw pisze:
Skinner pisze:A próbowaliście przekręcić się na plecy ? :mrgreen:

I wcześniej zdjąć plecak :mrgreen:

Skinner, świnie jesteśmy.


Jakie świnie ? :twisted: Ja też mam taki czasem ucisk ale po dymaniu a nie po dymieniu ... :lol:

Dobra, kończę bo jeszcze warna przygarnę ... ;)
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2014, 21:21 przez Skinner, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Barboro37
#1060028
Byłem u lekarza, ogólnie to zabronił mi więcej palić czy to efaja czy papierosów. Ja jestem umówiony na dalsze badania a mój sprzęt zaraz ląduję na bazar. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By lotokot
#1060033
amsaw pisze:A nie masz po prostu nerwicy?
Po wykluczeniu wszystkich możliwych przyczyn takich objawów często okazuje się, że jest to reakcja organizmu na stres.
Jeśli badania niczego nie wykazują a nadal występują kłucia w klatce piersiowej, duszności, uczucia ucisku, to przyczyną są mimowolne skurcze mięśni wywołane przez stres. Walka z nałogiem tytoniowym, nawet przy udziale e-fajek to dla wielu osób duży stres i obciążenie dla organizmu.
Najważniejsze to porządnie się przebadać. Kardiologicznie i pulmonologicznie.


Ale czuję dość ścisły związek przyczynowo-skutkowy: e-palę, czuję w płucach chmurę, kładę się i przechodzi to w książkę na klacie. Zakładający wątek z tego co zrozumiałem, to nie palił analogów, tylko wrócił do e-palenia, czyli tego stresu związanego z rzucaniem nie przechodził. Jak tu się badać jak wygląda na to, że to e-palenie jest przyczyną. Objaw nie jest jakiś rozwalający u mnie na szczęście, więc może przeczekam i przejdzie. Jak się bedzie nasilać to będę inaczej kombinował.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1060048
lotokot pisze: więc może przeczekam i przejdzie


Gorzej jak nie doczekasz i zejdziesz... Czy to taki problem iść do lekarza ? To może być początek poważnej choroby i wcale nie związanej z e-p.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.