EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Minik
#1056521
Od dawna 'chorowałem' na boxa którego zbudował kol. ElCzupakabra. W zasadzie od kiedy zobaczyłem go na forum, czułem zazdrość w porównaniu do mojego Boxa (można go znaleźć na [którejśtam] stronie tego działu) :mrgreen: . Wtedy nie miałem ani chęci, ani tym bardziej narzędzi do stworzenia takiego cuda ;)
Ale w święta zdarzył się cud, i takim oto sposobem święty brodaty zapodał mi na prezent Chińskiego dremelka.
Tym sposobem, bo pięciu miesiącach rozmyślania, stwierdziłem że przerobię swojego plasticzanego Boxa (z którego zostało już tylko rozpieprzone pudło bez gwintu, pourywane kable i elektronika) na wierną kopię AluBoxa by ElCzupakabra :mrgreen:
Prace trwały w sumie pewnie jakieś 6-7 godzin, najwięcej zabawy było z usunięciem żebrowania w pudełku i wycinaniem okienka pod woltomierz. Na dzień dzisiejszy brakuje tylko (albo aż) gwintu 510. Wstępnie pewnie zamontuje 'zwykły' gwint (jeśli w końcu pojawi się w E-dymie, a ma to nastąpić w ciągu 2 tygodni... ;)) a potem, może kiedyś, pomyślę jak go wzmocnić i zrobić tak, żeby nie tylko pudło było pancerne, ale i sam gwint (a parę pomysłów w głowie siedzi).
Czas na zdjęcia. Tadaam, oto moje pudło. Da się znaleźć parę różnic, ale nie są one duże ;) Zdjęcia elektroniki są jeszcze bez głównego wyłącznika (wstawiłem go już przy składaniu wszystkiego w całość, chociaż wstępnie z niego zrezygnowałem, potem stwierdziłem że niby nic, ale może i warto go tam wrzucić ;)).
Schemat jest dokładnie taki sam jak kol. ElCzupakabra (czyli przełącznik pracy woltomierza i wyłącznik głowy). Laminat na tą chwilę trzyma się na ścisk (będzie klejony żywicą przy wstawianiu gwintu). Obudowa szczotkowana (a właściwie to papierowana :mrgreen: najpierw gradacją 80 a potem 220).
Wyprowadzenia na pierwszym zdjęciu to + i - który pójdzie do głowicy (zrobione z plecionki lutowniczej). Woltomierz biały, bo wytarty (trochę przeżył we wcześniejszym pudle) :mrgreen:

Kol. ElCzupakabra zezwolił na klonowanie swojego Boxa. Mam na to odpowiednie papiery... ;D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Likwidator
#1056567
Dla mnie osobiście bardzo ładny sprzęcior.
Fajnie wszystko upakowane w środku, tylko te switche mi się nie podobają osobiście :)
Jeśli chciałbyś jakieś ładniejsze to masz microswitche sferyczne na allegro, takie a'la hana modz dna ;)

pzdr :beer:
Awatar użytkownika
By Minik
#1056579
Likwidator, mi się osobiście te switche podobają. Trzymając pudło w ręce wygląda to lepiej niż na zdjęciach (musisz uwierzyć na słowo) ;)

Chines88, nad takim rozwiązaniem również myślałem, ale chyba za bardzo przeszkadzał by mi taki garb na pudle :P Ale mimo wszystko, jest to najlepsza (pod względem wytrzymałości) opcja którą biorę pod uwagę.
By abbs
#1056841
Kup konektor od użytkownika sator75 ;-) jest pancerny i ma regulowany pin.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Minik
#1056842
Nie po to robiłem mu szczotkowanie żeby go na lustro polerować :D Poza tym wolę szczotkowany/satynowany metal niż świecący się jak psu.

Konektorki od sator75 znam, niestety mają z tego co pamiętam 16mm długości, a na tego boxa to stanowczo za dużo ... :( Poza tym aktualnie brak tych z nakrętką wewnętrzną, a jak już miał bym wydać na gwint 3 dyszki to pasowało by mieć to konkretnie zamontowane ;)
By Speedo1544
#1056899
Minik Miałem identycznego boxa robionego przez michalodz88 i mogę spokojnie powiedzieć że Twój jest na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o środek
Podoba mi się ten biały wyświetlacz (no chyba że się mylę),mógłbyś wrzucić foto jak działa wyświetlacz ?
Moje gratulacje
Awatar użytkownika
By Minik
#1056902
Płytka jak płytka ;) Luty nie są idealne, bo przy kombinowaniu jak to wszystko upchać parę kabli sie urwało (za krótkie były) i dolutowywałem je na szybko.
Wyświetlacz jest faktycznie biały (wytarł się we wcześniejszej wersji boxa), zmian w kolorystyce i nasyceniu nie ma w porównaniu do czarnego ;) Wbrew pozorom całkiem nieźle wygląda, i nie wyróżnia się jakoś nachalnie z koloru aluminium.
Jak wrócę z pracy to zrobię fotkę oile nie zapomnę.
Awatar użytkownika
By krawatos
#1057153
Mnie się właśnie takie switche podobają. W tej obudowie wyglądają lepiej niż sferyczne. Powierzchnia boxa to sprawa osobista i ma się tobie podobać więc niech już taka zostanie. Gniazdo od satora jest dość długie więc po pierwsze trzeba je obciąć na dole, a po drugie umieścić je w jakiejś podkładkę bo inaczej i tak się całe nie schowa w obudowie. Pancerny montaż gniazda to przylutowanie od spodu nawleczonej podkładki, a ewentualne ruchu gniazda ustabilizować żywicą. Nie kupuj tych chińskich gniazd. Szkoda nerwów. Zbyt szybko się wycierają gwinty ;)
Awatar użytkownika
By Minik
#1064035
Ostateczna wersja, z regulatorem przepływu powietrza jako gwint atomizera. Bałem się że będzie bardzo 'odstawał' od pudła, ale wygląda nieźle ;) Pin mosiężny chromowany, ładnie chwycił lut, więc z tego też jestem zadowolony. Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1064182
Bardzo fajny boxik! Biały woltomierz wygląda oryginalnie, no i super udało Ci się poupychać wszystko do środka :) Pewnie tak samo jak ja masz problem z włożeniem akumulatorów w grubych koszulkach ;) Jak kiedyś znajdę czas, to w swoim też wymienię gniazdo 510 na ten regulator, bo to co włożyłem kiedyś woła o pomstę do nieba...
Awatar użytkownika
By Minik
#1064232
Mam tylko te Sanyo, więc innych nie sprawdzałem, ale wszystko jest dosłownie na styk, jak by ta obudowa była stworzona pod te boxy ;)
Regulator jest wydaje mi się mosiężny nie stalowy, więc też się może w końcu wyrobić, ale na pewno jest lepszą opcją od zwykłego gwintu, tu się zgodzę ;)

Dzięki za miłe słowo i wenę do stworzenia tego pudełeczka :beer:
Awatar użytkownika
By Bryła
#1073380
Mógłbyś zdadzić gdzie dorwałeś pudełeczko dokładnie tej wielkości?
Jakiś konkretny namiar ? :)
Byłbym bardzo wdzięczny
Awatar użytkownika
By pol
#1073385
Bryła pisze:Mógłbyś zdadzić gdzie dorwałeś pudełeczko dokładnie tej wielkości?
Jakiś konkretny namiar ? :)
Byłbym bardzo wdzięczny

Ile razy jeszcze będzie padło pytanie o alu box?
piekarz ma.
http://www.piekarz.pl/?group=177

Na allegro też nie problem znaleźć
np
http://allegro.pl/obudowa-aluminiowa-bs ... 78330.html
http://allegro.pl/obudowa-aluminiowa-pu ... 21433.html
Awatar użytkownika
By Bryła
#1073388
pol pisze:
Bryła pisze:Mógłbyś zdadzić gdzie dorwałeś pudełeczko dokładnie tej wielkości?
Jakiś konkretny namiar ? :)
Byłbym bardzo wdzięczny

Ile razy jeszcze będzie padło pytanie o alu box?
piekarz ma.
http://www.piekarz.pl/?group=177

Na allegro też nie problem znaleźć
np
http://allegro.pl/obudowa-aluminiowa-bs ... 78330.html

Dziękuję :D
Pytanie jak pytanie, szukam po prostu czegoś w tym rozmiarze bo większe już mam zrobione i na lato do kieszeni muszę zrobić coś mniejszego:))

wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By pol
#1073390
Bryła pisze:....
Dziękuję :D
Pytanie jak pytanie, szukam po prostu czegoś w tym rozmiarze bo większe już mam zrobione i na lato do kieszeni muszę zrobić coś mniejszego:))

Musisz wg własnego projektu określić jakie minimalne wymiary wewnętrzne ma mieć box i wg tego poszukiwać wymiaru obudowy.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 02:45 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Bryła
#1073392
pol pisze:
Bryła pisze:....
Dziękuję :D
Pytanie jak pytanie, szukam po prostu czegoś w tym rozmiarze bo większe już mam zrobione i na lato do kieszeni muszę zrobić coś mniejszego:))

Musisz wg własnego projektu określić jakie minimalne wymiary ma mieć box i wg tego poszukiwać wymiaru obudowy.

Wiem to doskonale... po prostu szukam czegoś mniejszego niż te których używam obecnie

wysłane z budki telefonicznej
Awatar użytkownika
By kapone
#1073403
dzięki pol też szukałem pudła a dzięki linkowi okazało się że mam go pod nosem :)
Awatar użytkownika
By Minik
#1073620
Ja akurat kupiłem w Krakowie, miałem dosłownie minutę samochodem z pracy ;)
Więc warto poszukać w okolicznych sklepach, ja akurat miałem o tyle łatwiej że znalazłem przez allegro.
By diablo4x
#1073785
Czemu ja nie mam talentu do robienia takich rzeczy? Naprawdę porządna robota. Najciekawszy jest ten licznik. Normalnie się widuje czarne, a tu proszę! :)
By ParDez
#1168184
Minik pisze:Ostateczna wersja, z regulatorem przepływu powietrza jako gwint atomizera. Bałem się że będzie bardzo 'odstawał' od pudła, ale wygląda nieźle ;) Pin mosiężny chromowany, ładnie chwycił lut, więc z tego też jestem zadowolony. Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego.

Jak zamocowałeś głowicę ego, ile ją uciąłeś i co potem na żywicę, poxipol ? Mam 2 głowice od ego i kupuję zestaw od Goldiego, ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.
Awatar użytkownika
By pol
#1168222
ParDez pisze:
Minik pisze:Ostateczna wersja, z regulatorem przepływu powietrza jako gwint atomizera. Bałem się że będzie bardzo 'odstawał' od pudła, ale wygląda nieźle ;) Pin mosiężny chromowany, ładnie chwycił lut, więc z tego też jestem zadowolony. Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego.

Jak zamocowałeś głowicę ego, ile ją uciąłeś i co potem na żywicę, poxipol ? Mam 2 głowice od ego i kupuję zestaw od Goldiego, ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.

O której wersji konektora 510 piszesz?
By ParDez
#1168230
pol pisze:
ParDez pisze:
Minik pisze:Ostateczna wersja, z regulatorem przepływu powietrza jako gwint atomizera. Bałem się że będzie bardzo 'odstawał' od pudła, ale wygląda nieźle ;) Pin mosiężny chromowany, ładnie chwycił lut, więc z tego też jestem zadowolony. Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego.

Jak zamocowałeś głowicę ego, ile ją uciąłeś i co potem na żywicę, poxipol ? Mam 2 głowice od ego i kupuję zestaw od Goldiego, ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.

O której wersji konektora 510 piszesz?

To jest od batki ego-c 650mA.
Awatar użytkownika
By pol
#1168231
ParDez pisze:......
To jest od batki ego-c 650mA.

Pisałeś
...ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.

Goldi oferuje konektor od ego-c?
By ParDez
#1168239
pol pisze:
ParDez pisze:......
To jest od batki ego-c 650mA.

Pisałeś
...ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.

Goldi oferuje konektor od ego-c?

Przecież pisałem że ja mam głowicę od ego-c ze starej batki, Goldi w zestawie oferuje konektor 510 ale taki jak w zestawie, chyba widziałeś jego ofertę, to kpisz czy o drogę pytasz ?
Awatar użytkownika
By pol
#1168243
ParDez pisze:
pol pisze:
ParDez pisze:......
To jest od batki ego-c 650mA.

Pisałeś
...ale ten konektor co Goldi dodaje do zestawu ma podobno zbyt miękki gwint.

Goldi oferuje konektor od ego-c?

Przecież pisałem że ja mam głowicę od ego-c ze starej batki, Goldi w zestawie oferuje konektor 510 ale taki jak w zestawie, chyba widziałeś jego ofertę, to kpisz czy o drogę pytasz ?

Może zanim wydasz opinię, to sprawdź co jest w ofercie.
Goldi oferuje dwa typy konektorów 510.
Nie miałeś żadnego z nich w rękach i wydajesz opinię.

=========
post1159932.html#p1159932
By ParDez
#1168245
Goldi oferuje dwa typy konektorów 510.
Nie miałeś żadnego z nich w rękach i wydajesz opinię.[/quote]
Piszę o tym co widzę w ofercie za 40zł, a ja pytałem jak wkleić głowicę od ego o której pisze Minik cytuję"Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego"
Proszę bądź łaskaw nie robić ze mnie debila bo nim nie jestem.
Awatar użytkownika
By pol
#1168246
ParDez pisze:...
pol pisze:Goldi oferuje dwa typy konektorów 510.
Nie miałeś żadnego z nich w rękach i wydajesz opinię.

Piszę o tym co widzę w ofercie za 40zł, a ja pytałem jak wkleić głowicę od ego o której pisze Minik cytuję"Zamocowany przy pomocy uciętej dremelkiem końcówki starej baterii Ego"
Proszę bądź łaskaw nie robić ze mnie debila bo nim nie jestem.

Nie sprawa w tym co chcesz zamontować, tylko w tym co piszesz o konektorach w ofercie Goldiego.
Czytaj ze zrozumieniem.
By ParDez
#1168251
Jeżeli tak jest to możesz odpowiedzieć mi czego nie rozumiem w temacie konektorów od Goldiego, nie jestem tak biegły w temacie jak Ty, przepraszam że żyję.
Awatar użytkownika
By pol
#1168257
ParDez pisze:Jeżeli tak jest to możesz odpowiedzieć mi czego nie rozumiem w temacie konektorów od Goldiego, nie jestem tak biegły w temacie jak Ty, przepraszam że żyję.

Sprawa dotyczy tego, że wydajesz opinię o czyjejś ofercie nie znając produktu. Oceniasz na zasadzie zasłyszenia.

Goldi ma w ofercie dwa typy konektorów 510.





Obie wersje w jednym wątku.

To nie jest subforum Moddera
Dalszy ciąg dyskusji prowadź tam gdzie modder może się ustosunkować do Twoich uwag
komplet-kis-3r33s-do-budowy-vv-z-woltomierzem-t51740.html
Awatar użytkownika
By Minik
#1168362
Po pierwsze, dzięki że tak za**aliście mi temat... Jesteście wielcy <3 :lol:

Po drugie - kolego ParDez, przecież to nie jest głowica Ego. Cytujesz moje słowa że to regulator przepływu powietrza, i sam chyba nie czytasz co cytujesz.
Konektor zamocowany jest w tej chwili od środka nakrętką 510 (dostępne na fasttechu wraz z przejściówką 510 - 510), dodatkowo ów nakrętka jest sklejona klejem anaerobowym (coby się nie rozkręcało).
Klej jest również bezpośrednio pod konektorem (między obudową a konektorem).
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości.

Na przyszłość polecam więcej czytania a mniej pisania :mrgreen:
By ParDez
#1168626
Minik pisze:Po pierwsze, dzięki że tak za**aliście mi temat... Jesteście wielcy <3 :lol:

Po drugie - kolego ParDez, przecież to nie jest głowica Ego. Cytujesz moje słowa że to regulator przepływu powietrza, i sam chyba nie czytasz co cytujesz.
Konektor zamocowany jest w tej chwili od środka nakrętką 510 (dostępne na fasttechu wraz z przejściówką 510 - 510), dodatkowo ów nakrętka jest sklejona klejem anaerobowym (coby się nie rozkręcało).
Klej jest również bezpośrednio pod konektorem (między obudową a konektorem).
Mam nadzieję że rozwiałem wątpliwości.

Na przyszłość polecam więcej czytania a mniej pisania :mrgreen:

No właśnie obrażalski jestem, a nie mam racji, przepraszam kolegę pol. Ja nie bardzo rozumiem tą technologiczną nomenklaturę w szczególności tych ego, 510, przejściówki. Jestem wzrokowcem i dopiero jak dotknę to rozumiem.
Czyli jak zastosuję zamówiony od Goldiego zestaw z konektorem tym zwykłym to będą mógł go przyciąć , skleić z nakrętką i zamocować ?
Awatar użytkownika
By Minik
#1168813
Nie. Ten zwykły konektorek możesz co najwyżej wkleić.
Regulator przepływu wygląda tak, że od spodu ma gwint atomizera (wkręcasz w moda), a od góry normalnie gwint baterii (wkręcasz atomizer). To jakby taka duża przejściówka.
Dlatego w tym wypadku mogłem skręcić go z obudową nakrętką 510.

Obrazek
By ParDez
#1168830
Dzięki, już pojąłem, muszę dokupić przejściówkę 510-510. Jakiego kleju użyć - Goldi odpisał mi że poxipol to nie bardzo ? A z wkładaniem aku nie masz problemu że ciasno i mogą się te sprężynki i blaszki plus luzować? Ja zamierzam przylutować je do laminatu.
Widziałem tu ciekawe rozwiązanie kolegi Norman1, ale to nie pod KIS'a. To jest połączenie równoległe.
Awatar użytkownika
By Minik
#1168845
Sama przejściówka nie styknie ;) Chyba że ją zamontujesz jakoś od środka (tak wstępnie planowałem), ale ja nie mam pomysłu jak to zrobić. Zwykła przejściówka nie ma kołnierza i nie ma możliwości się utrzymać, bo nie ma oparcia o obudowę, jak w przypadku w.w. regulatora.
Tak jak pisałem - ja użyłem kleju anaerobowego - to taki klej do gwintów (aktywuje się bez dostępu powietrza, jeśli przynajmniej jeden z materiałów jest metalem).
Poxipol twardnieje na kamień, nie utrzyma Ci całego gwintu. To nie jest dobry materiał z całą pewnością.

W moim boxie nie ma ani blaszek ani sprężynek :P Jest nadlana odpowiednia ilość cyny. Wszystko wchodzi na styk. Niestety na sprężynki miałem za mało miejsca (chyba za gruby laminat mam, na pewno są cieńsze).

Masz dwie możliwości - albo wyjmowanie aku, albo wyprowadzenie gdzieś na obudowę gniazda i ładowanie akumulatorów przez balancer 8,4V. Zresztą widziałem że w którymś temacie już sam na to wpadłeś ;)
By ParDez
#1168855
Oj racja, przecież na płytkę mogę nałożyć cynę w miejscach styku. Co do gniazda to kupując Air Flow i mając https://encrypted-tbn2.gstatic.com/imag ... gRM5iLjKGw po wyjęciu elektroniki to zrobię tak jak Ty. Co do rozwiązania z pomysłu Norman1 jest Ok, tylko przy podłączeniu szeregowym to trochę kłopotliwe. Ale jak sądzisz - poxipol do wklejenia konektora lub głowicy do obudowy może być, bo w zasadzie te tańsze kleje działają podobnie.
Awatar użytkownika
By Hugowsky
#1169043
Bardzo ładnie to wygląda fajny boxik, ten kolor woltomierza dodaje mu taki inny urok
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.