EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By palmal
#946575
ja przejściu na e-palenie schudłam 3 kg. Pewnie dlatego, że zamiast podjadać np. podczas oglądania filmów wapuję. Wcześniej musiałam wychodzić na dwór, żeby zapalić, co przy minusowych temperaturach było męczące ;D teraz sobie chodzę z e-papieroskiem po domu, nikomu nie śmierdzi a waga leci w dół
By eQub
#946793
Ja mam jeszcze mały staż ale nie zauważyłem wzrostu wagi,nie zjadam raczej też więcej a nawet bym powiedział,że w pasie mi chyba ubyło bo zapinam pasek na jedną dziurkę wcześniej.Czas pokaże.
By alexisa1
#1039768
Zacząłem przybierać na wadze dopiero po wyeliminowaniu nikotyny z moich liquidów jakieś cztery miesiące temu. Od tego czasu przytyłem ok 10 % tj 8 kg. Cały czas mam ogromny apetyt.

Mam taki sam problem, po przejściu na "0" przytyłam ok 4 kg w 2 miesiące i nie mogę powiedzieć aby było to spowodowane większym apetytem - od kilku miesięcy jestem na diecie i bardzo uważam na to co i w jakich ilościach jem. Czasem mam wrażenie, że tyję od samego patrzenia na jedzenie. :evil:
Awatar użytkownika
By Wąski
#1043324
alexisa1 pisze:Czasem mam wrażenie, że tyję od samego patrzenia na jedzenie. :evil:
Ja nawet patrzeć nie muszę... wystarczy że pomyślę! :twisted:
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1043931
Do roboty Panowie i Panie!! A nie zwalacie na e-p! Nie zajadać chmurki ciastkiem!
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1044092
.kokakola
Do roboty Panowie i Panie!! A nie zwalacie na e-p! Nie zajadać chmurki ciastkiem!


Słuchajcie uważnie. To własne doświadczenia .koli! :-P
A moje?
Od czasu przejścia na e-p wychodzę z domu coraz cięższy!
Mody, parowniki, baterie.... muszę to kiedyś zważyć! :wink:
Awatar użytkownika
By marehel
#1044726
Po prawie dwóch latach e-palenia, 20kg...w dół :D Waga wróciła do czasów liceum :D No ale to podejście czysto mentalne a nie szukanie winnych wszędzie poza sobą :P
Awatar użytkownika
By kocur
#1044730
12 kilogramów przybyło po 4 miesiącach. Po następnych 2 miesiącach spadek 8 kg. Na chwilę obecną jest tendencja spadkowa bo wprowadziłem dietę i ruch. Generalnie chcę jak kolega marehel zrzucić około 20 kilo.
Awatar użytkownika
By marehel
#1044852
kocur pisze:12 kilogramów przybyło po 4 miesiącach. Po następnych 2 miesiącach spadek 8 kg. Na chwilę obecną jest tendencja spadkowa bo wprowadziłem dietę i ruch. Generalnie chcę jak kolega marehel zrzucić około 20 kilo.


Nie wprowadzałem żadnej diety a powiedziałbym, że raczej objadam się bardziej niż przy analogach :) Z tym, że dzięki zdecydowanej poprawie kondycji, z powrotem zacząłem prowadzić bardzo aktywny tryb życia, co zawsze lubiłem. Pod pojęciem "aktywność" nie mam na myśli codzienne poranne i wieczorne bieganie jak szalony :D ) Cieszy mnie, że mogę coraz bardziej korzystać z tej aktywności:)
Nie oszukujmy się. Z wiekiem coraz mniej się ruszamy i pogarsza się nam przemiana materii i prawie czymś normalnym jest to, że przybywa nam wagi, nawet nie paląc analogów czy e-papierosów :) To, że po rzuceniu analogów mamy lepszy apetyt i lepiej nam smakuje, jest oczywiste ale korzystajmy również z innych zalet, które daje nam to "porzucenie" :) Ktoś, kto woli kanapę i TV nie musi palić i to rzucać aby przytyć.
Awatar użytkownika
By TNK
#1044884
W wakacje sporo ćwiczyłem na siłowni , biegałem i po wakacjach miałem 26kg mniej (ważyłem 116kg przy 184cm) lecz dużo paliłem i to mnie hamowało do biegania , słaba kondycja i złe samopoczucie. Po przerzuceniu się na ep. przez zimę (praktycznie 0 ruchu) przybyłem tylko 4kg , a zaczęła się wiosna i od początku marca znowu biegam (około 8km na raz , przed wakacjami około 5km) Obecna waga - 83kg. Nie wiem czy to przez ep. ale jak mi ktoś powie , że się nie da zrzucić w rok 30kg to chyba wyśmieje :)

@edit zapomniałem o najważniejszym , RĘCE SIĘ NIE TRZĘSĄ :) najlepsza rzecz której się pozbyłem przy ep.
Awatar użytkownika
By kocur
#1044900
Ja nie biegam bo jakoś nigdy tego nie lubiłem. Z ćwiczeń to tylko to co w ogrodzie i domu trzeba zrobić. Czasu za mało mam na to co bym chciał robić.
Awatar użytkownika
By marehel
#1044909
TNK pisze:....@edit zapomniałem o najważniejszym , RĘCE SIĘ NIE TRZĘSĄ :) najlepsza rzecz której się pozbyłem przy ep.


:lol:
Dam taki przykład. Powiedzmy, że zawsze lubiłem wysyłek fizyczny chociażby przykładowo "rąbanie drzewa" ale po latach palenia analogów, nabawienia się nadciśnienia, taka czynność zniechęcała mnie po kilku pniakach. Teraz z chęcią narąbię drzewa do kominka sąsiadce, bo to znowu jest przyjemne...dla samego rąbania :mrgreen:

-- [scalono] Pn 07 kwi 2014 19:57:08 --

kocur pisze:Ja nie biegam bo jakoś nigdy tego nie lubiłem. Z ćwiczeń to tylko to co w ogrodzie i domu trzeba zrobić. Czasu za mało mam na to co bym chciał robić.


Eeee tam ! To jest właśnie podejście do aktywności życiowej :P Brak czasu jest podobną wymówką jak rzucenie palenia i dlatego tyję :) Nie paliłbyś wcześniej to i tak byś przytył bo na nic nie masz czasu :P
Awatar użytkownika
By TNK
#1044930
Ja wcześniej też mówiłem że nie mam czasu , albo że źle się czuje , dopiero gdy bieganie sprawia ci frajde to nawet w deszcz człowiek robi to dla własnej przyjemności. Cwiczenia na siłowni + bieganie zajmuje 2 godziny dziennie , siłownie mamy "od państwa" bo znajduje się ona na terenie koła gospodyń wiejskich (hahahaha) ale taka prawda , sprzęt ma już ponad 40lat a ludzie dalej cwiczą. Mieszkam na wsi , także powietrze daje sporego kopa , zadnych miejskich zanieczyszczeń. Najważniejsze jest to zeby COŚ robić , a potem dokładać to co się podoba :)
Awatar użytkownika
By kocur
#1044945
Nie wiem bo ćwierć wieku paliłem i na kondycję nigdy nie narzekałem. Kiedyś miałem więcej czasu a teraz ze względu na charakter pracy mam go mniej.
Awatar użytkownika
By TNK
#1044966
Ja zaczynałem od ćwiczen na siłowni po 15minut , analogi jakoś zawsze hamowały moj rozwój fizyczny. Na szczęście Miłosz przyszedł z motywacją i już u mnie została.
By szymon1234
#1045572
Ja kupiłem karnet na siłownię Pure i mam nadzieję, że nie tylko waga nie wzrośnie, a i spadnie.
Analogi przeszkadzały mi w bieganiu (zadyszka etc.), ale teraz jest coraz lepiej.
Polecam takie połączenie. Metabolizm po treningach wzrasta, dzięki czemu nie ma mowy o tyciu.
By Iksluger
#1046157
odpowiednia dietka, bez objadania sie + wysilek fizyczny. That's all

duzo osob po odstawienia zwyklych petow poprostu szuka czegos innego. Czesto jest to jedzonko wiec nic dziwnego ze tyja.
Jesli przekraczasz zapotrzebowanie kaloryczne chociazby o 100 kcal dziennie to suma sumarow po czasie brzuchol urosnie.

Jedz rano owsianke to zapcha Cie na 3/4h. Na mleku + jablko lub banan mhmhm mniam.

pzdr.
Awatar użytkownika
By maciej_lange
#1054739
Tu to sam nie wiem co przyczyniło się bardziej czy brak treningów czy przejście na e-p ale u mnie z 60kg na 75kg tragedia po prostu
Awatar użytkownika
By przemekgda86
#1054745
maciej_lange pisze:Tu to sam nie wiem co przyczyniło się bardziej czy brak treningów czy przejście na e-p ale u mnie z 60kg na 75kg tragedia po prostu

Hahahah *ROFL* To co byś powiedział na 30kg w ciągu 2 lat jak w moim przypadku,ograniczenie jedzenia,codziennie 20-30 km rowerkiem po lasach i nic,waga dalej powoli sobie rośnie...Jakoś nie potrafię tego racjonalnie wyjaśnić,ale do czasu palenia analogów waga zawsze była taka sama,dopiero przy ep zaczęła drastycznie rosnąć....Na pewno nie jest to jedzenie ani brak ruchu,no ale jakiś czynnik musi być za to odpowiedzialny...
By Golum
#1055188
No to nie zazdrość bo jak byś polatał z bebzolem to byś zmienił zdanie.U mnie + 10 kg w ciągu roku ale teraz stoi w miejscu.Laski nie lubią grubasów.
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1055529
CzlowiekBezOczu pisze:Rok i 15kg więcej. Od 2 miesięcy jem 1/3 tego co wcześniej, niestety na razie bez rezultatu. Koszmar *SHOCK*

To oszczędzasz podwójnie...na jedzeniu i na e-papsach :)
Mniej ważne ile ale przede wszystkim CO się je. *CZAJNICZEK* :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#1055534
A ja w tyn roku zgubiłem prawie 20kg. Dla chcącego nie ma nic trudnego. To tylko psycha :)

-------------------------------
Wymacane na ekranie przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By kotoj
#1055536
Tomba pisze:A ja w tyn roku zgubiłem prawie 20kg. Dla chcącego nie ma nic trudnego. To tylko psycha :)

-------------------------------
Wymacane na ekranie przy użyciu Tapatalka


Odciąłeś sobie nogę? :lol:

Moja waga, a raczej nadwaga ciągle na tym samym poziomie. Pracuje fizycznie i robię około 100 km na rowerze tygodniowo.
Awatar użytkownika
By Vaneheim
#1067543
+10kg w ciągu 14 miesięcy,ale zauważyłem że przybierać na wadze zacząłem przy zmniejszaniu mocy liquidu.Zaczynałem od 12mg nikotyny i przez miesiąc w mojej wadze nic się nie zmieniło, po przejściu na 6mg powolutku zacząłem przybierać ,natomiast po przejściu na 3mg a zaraz potem na 0mg stopniowo co miesiąc notowałem +1kg :) *SMOKEKING*
Od 2 miesięcy na szczęście waga zatrzymała się w miejscu.
Awatar użytkownika
By lotokot
#1067627
Jak czytam ten wątek to nasuwa mi się taki wizerunek furomowiczów: grupa grubasów siedzących przy swoich kompach trzymających w tłustych paluchach e-fajki i zachwalających ich używanie. :cry:
No, może to wizerunek przyszłości.

Żeby nie było ja też do tych grubasów należę (104 kg) i to jeszcze mam z czasów analogów. E-palę krótko, więc jeszcze poważniej nie przytyłem dodatkowo, ale już się boję jak będę wyglądał za jakiś czas. Niemniej chcę nadal e-palić. Zaobserwowałem, że żarcie stało się dla mnie znacząco smaczniejsze, niż w czasach analogów. Będę musiał zmienić tryb życia jakoś (z siedzącego przy kompie).
Awatar użytkownika
By gregbard
#1067698
Żeby nikomu nie przyszło do głowy że to co napiszę to jakieś osobiste wycieczki... Siedźcie dalej całe popołudnia przed telewizorem i komputerem, z pewnością należy się wszystkim odpoczynek po 8 godzinach siedzenia przy biurku w pracy... dalej jeździjcie po zakupy samochodem do sklepu oddalonego o kilometr, mleko, cukier i chleb + parę innych rzeczy ważą przecież z 5 kilo, a to zbyt duży wysiłek dla waszych obolałych dłoni i ramion :wink: Aktywność, ale nie polegająca na rozwiązywaniu krzyżówek, czyni cuda. Teściowa żeby schudnąć zaczęła uprawiać jazdę konną, w ciągu miesiąca koń schudł 15 kilo.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1067699
Teściowa żeby schudnąć zaczęła uprawiać jazdę konną, w ciągu miesiąca koń schudł 15 kilo.


:lol:
By PaweL_
#1096676
Przez 4 miesiące przytyłem 6,5 kg :shock:
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1096732
Jak zainwestujecie w jakiegoś e-hjudża albo coś cięższego to bicepsy sobie idzie wyrobić :lol:
Awatar użytkownika
By Krokiew
#1096912
Przyrost masy lub jej spadek zalezy głównie od stylu zycia a nie od papierosa.

Wysłane z mojego LG-P875 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1097798
ChromeWojtek pisze:Ja kiedy rzuciłem też dużo więcej jadłem , wtedy po prostu nasz "głód nikotynowy" opiera się na jedzeniu , przytyłem 10kg :)

Najlepiej żreć bakłażany, naukowcy zbadali, że 10 kilogramów bakłażanów pod względem zawartości nikotyny równoważne jest jednemu papierosowi.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.