EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1051370
Dziś dotarł do mnie ten klonik w wersji 3.1 powiem szczerze że jest ok z małym ale: Ostre gwinty i jakiś taki słaby przedmuch. Mam też klona z Tobeco i jak narazie moim zdaniem ciut lepiej się na nim chmurzy. No nic pokombinujemy zobaczymy
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1051415
To trafiłeś na jakiś felerny egzemplarz. U mnie gwinty chodzą gładko. Przeciąg faktycznie jest trochę mniejszy od wersji "T".

Androidalnie tapatalknięte
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1051446
Napisalem ze sa ostr i to nawet bardzo, jeśli chodzi o rozkrecanie tudziez skrecanie to zastrzeżeń nie mam

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1051517
Tak ma ale w lite plus z tobeco regulacja ma sens. W 3.1 ehpro już niestety nie bo i tak przeciag malutki, chyba ze cos w srodku siedzi i mi blokuje przeplyw powietrza. No i jak postoi chwilke to zaczyna się pocić.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#1051718
Też miałem takie ostre gwinty w swoim Lite+ od Ehpro - podczas pierwszego mycia mało sobie palców nie pociąłem. Przetarłem gwinty drobnym papierem ściernym (chyba 600) i po kłopocie :)
By Krasnal45
#1051786
Azuel1982 pisze:Tak ma ale w lite plus z tobeco regulacja ma sens. W 3.1 ehpro już niestety nie bo i tak przeciag malutki, chyba ze cos w srodku siedzi i mi blokuje przeplyw powietrza. No i jak postoi chwilke to zaczyna się pocić.

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka

Mam 3.1 z Ehpro i regulacja działa miód malina. I nic się nie poci, nic nie cieknie, nic nie gwiżdze, czy stoi, czy leży, jest suchutko. Porozbieraj wszystko i sprawdz drożność wszystkich kanałów.
Awatar użytkownika
By emes
#1052240
allaszek84 pisze:Witam :) ja tez juz ogarnolem kajtka ;] i chcialbym jedno sprostowac a propos sznurka/szmatki musi byc po same kanaly i sie z nimi stykac nie zatykac i troszke mozna ciasniej bo jak za wielki luz to liquid swobodnie przez kanaly naleci i zaleje kubej i przez AH bedzie wyciek... wiem bo sie nakombinowalem.... raz za ciasno raz za lekko wcisniety...;]


A tak po naszemu to jak będzie?
By freezyear
#1052251
Bzdura. Sznurki/wata/szmata mogą być zupełnie z boku i odsłaniać kanały (a nawet powinny) i nie ma prawa lać. Po to jest podciśnienie w parowniku żeby nie lało się.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
By allaszek84
#1052261
no z tym podcisnieniem troche pojechales az takiego nie ma,.... to wlej liquid bez zamontowanej grzalki przy skreconym calym ukladzie. Ciekaw jestem czy kubka nie zaleje...
By freezyear
#1052309
allaszek84 pisze:no z tym podcisnieniem troche pojechales az takiego nie ma,.... to wlej liquid bez zamontowanej grzalki przy skreconym calym ukladzie. Ciekaw jestem czy kubka nie zaleje...

Sam sobie wlej skoro chcesz robić eksperymenty nie służące niczemu. Ja Ci tylko mówię jak ma być ułożony knot w kajtku żeby było dobrze. Nie musisz słuchać, możesz zrobić po swojemu tylko nie pytaj pewnego dnia dlaczego Kayfun Ci bobrzy...
A odnośnie podciśnienia. Zastanowiłeś się dlaczego co jakiś czas lecą bąbelki z komory spalania do zbiornika z liquidem? Pewnie nie...
Awatar użytkownika
By Patryk.cz
#1052559
Ja robię setup'y na wacie. Kiedy dochodziła ona do kanalików występowało zalewanie. Ułóż szmatki, bądź watę po bokach bazy, upewnij się, że grzałka jest ponad otworem. Kiedy wkręcisz kubek ułóż igłą watę tak, aby kanaliki były odsłonięte. Trzeba na własną rękę opanować jak jak ułożyć "wąsy" żeby nic nie ciekło. Mam 3.1, z zatkanym otworem do tankowania, gdyż mi cieknął. Też się przez jakiś czas męczyłem z wyciekami, wata dawałem blisko kanalików, z wyczuciem. Niestety przy takim ułożeniu mogłem palić tyle w pozycji pionowej lub w lekkim nachyleniu. Teraz jakkolwiek obrócę kajtka, wycieki nie występują :)
Awatar użytkownika
By Airon
#1052621
freezyear pisze:Bzdura. Sznurki/wata/szmata mogą być zupełnie z boku i odsłaniać kanały (a nawet powinny) i nie ma prawa lać. Po to jest podciśnienie w parowniku żeby nie lało się.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Zawsze układam watę na kanałach. Po dokręceniu tulei komina delikatnie igłą przesuwam watę na kanaliki. Bez upychania bardzo delikatnie. Nie ma najmniejszego problemu z transportem, siorbaniem, zalewaniem, a kaytek odpowietrza się jak należy.
By Krasnal45
#1052629
Airon pisze:
freezyear pisze:Bzdura. Sznurki/wata/szmata mogą być zupełnie z boku i odsłaniać kanały (a nawet powinny) i nie ma prawa lać. Po to jest podciśnienie w parowniku żeby nie lało się.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Zawsze układam watę na kanałach. Po dokręceniu tulei komina delikatnie igłą przesuwam watę na kanaliki. Bez upychania bardzo delikatnie. Nie ma najmniejszego problemu z transportem, siorbaniem, zalewaniem, a kaytek odpowietrza się jak należy.

Biorąc pod uwagę strukturę waty, można się z tym zgodzić, ze sznurkiem już Ci ten numer nie przejdzie :wink:
Awatar użytkownika
By Wąski
#1052716
Patryk.cz pisze:Ułóż szmatki, bądź watę po bokach bazy, upewnij się, że grzałka jest ponad otworem.
Też tak kiedyś robiłem. Teraz nie układam nic po bokach i nie zalewa. Obracam Kajtkiem we wszystkie strony. Szczelny o-ring, kanały odsłonięte, wąsy do samego dna, trochę wprawy i będzie pan zadowolony... :mrgreen:

PS
Konstrukcja komory w bazie jest tak pomyślana, że jest w stanie przyjąć odrobinę liquidu w razie ewentualnych wycieków do airhola. Nie ma prawa nic się stamtąd wydostać, jakby Kajtka nie obracać. Warunek - pin na samym dole musi być odpowiednio uszczelniony.
Raz na jakiś czas, trzeba bazę rozkręcić i osuszyć. Wszystko. :beer:
Awatar użytkownika
By Arczidnb
#1055107
witam was ponownie mam dziwny problem i nie mam pojęcia czego może być przyczyna w domu potrafię wypalić cały baniak bez wycieku a jak sobie pójdę rano do pracy tak jak dziś i wczoraj parę razy sobie strzelę chmurkę i co przeciek jakaś masakra ; / nie wiem o co z tym chodzi....
Awatar użytkownika
By Arczidnb
#1055115
mam zrobiony dobry tak jak pisaliście tak jak na filmikach i jak bym miał zły to już w pierwszy dzień by popuścił ale nic nie było wypalony do końca
Awatar użytkownika
By emes
#1055124
Arczidnb pisze:mam zrobiony dobry tak jak pisaliście tak jak na filmikach i jak bym miał zły to już w pierwszy dzień by popuścił ale nic nie było wypalony do końca


Skoro masz zrobiony dobry setup to nie masz żadnych wycieków. :mrgreen:
Idąc, jadąc, lewitując do pracy bardziej machasz parownikiem niż stacjonarnie w domu. Kiedy sobie to uświadomisz to przejrzyj jeszcze raz posty i postępuj dokładnie z instrukcją.
Awatar użytkownika
By dubanek
#1060988
Witać

Czy ktoś ma patent na wycieki z wlewu plynu? Wersja 3.1
Zaznaczę ze sprzet nowy i plynu przez ten wlew nie wlewalem.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1060992
Ja zakorkowałem od wewnątrz kawałkiem rurki termokurczliwej, obkurczonej na cienkim drucie.
Tankuję z gwinta od góry. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Stw
#1061006
Zaworek czy śrubka?

Wysłane z mojego Grand X In
Awatar użytkownika
By Stw
#1061021
Zatkać lub spróbować wypłukać dużą ilością wody pod ciśnieniem (np że strzykawki)
PS. Ehpro ma śrubke a nie zawrek
Wysłane z mojego Grand X In
Awatar użytkownika
By emes
#1061033
dubanek pisze:Witać

Czy ktoś ma patent na wycieki z wlewu plynu? Wersja 3.1
Zaznaczę ze sprzet nowy i plynu przez ten wlew nie wlewalem.


Dokładnie strzykawką pod ciśnieniem przelej (z jednej i drugiej strony) przez ten zaworek kilka razy wodę. Powinno wrócić wszystko do normy :)
Awatar użytkownika
By emes
#1066336
dubanek pisze:Mam problem kolejny. W ostatnim capie, tam gdzie wkrecamy pin + zbiera mi sie liquid po czym wycieka przez gwint. Why?


To jest normalne :) Tez cap od tego jest - Jednak jeśli liquidu jest za dużo to podnieś grzałkę. Dół spirali powinien być pi razy oko na wysokości łbów śrub.
Awatar użytkownika
By dubanek
#1066342
Grzałkę mam nawet nad śrubkami. Moze watkę źle zakładam? Zostawiam po pól centymetra z każdej strony i upycham do okola tulei.
Awatar użytkownika
By emes
#1066345
dubanek pisze:Grzałkę mam nawet nad śrubkami. Moze watkę źle zakładam? Zostawiam po pól centymetra z każdej strony i upycham do okola tulei.


Zrób sobie set coś w tym stylu. post938777.html#p938777
Jeśli masz tam kilka kropelek dziennie to jest rzeczą normalną. Trzeba niestety co jakiś czas przedmuchać (na sucho - bez lq) lub rozkręcić dół i wycierać.
Awatar użytkownika
By venom_666
#1066348
Akurat zajrzałem w grzałkę, bo działa już tak około 2 tygodni bez zaglądania i przepuścila na dzień dzisiejszy koło 70ml samogonu.
Ścierka jak widac czysta i nie przypalona i nawet nagaru zbytnio nie ma (ale to raczej sprawa własnego płynu)

Obrazek

Możesz kopiować do swojego ;-)
Awatar użytkownika
By Stw
#1066505
Można też wsadzić kawałek zrolowanej szmaty/chusteczki do dolnego capa i raz na jakiś czas wymienić na nową suchą

Wysłane z mojego Grand X In
By Krasnal45
#1066670
dubanek pisze:Grzałkę mam nawet nad śrubkami. Moze watkę źle zakładam? Zostawiam po pól centymetra z każdej strony i upycham do okola tulei.

Przy tym upychaniu, zwróć uwagę, żeby kanałów dopływowych nie przytkać, bo to też może być powodem powodzi.
Awatar użytkownika
By Szczepanx
#1069767
Kurde... Wam też cały czas pękają szkiełka? Nie upada mi kayfun ani nic się z nim nie dzieje, a pojawiają się od środka pęknięcia ( kreski z góry na dół ) na szkiełku... Już drugie :(
Awatar użytkownika
By h_m
#1069845
Szczepanx pisze:nie skręcam jakoś nadzwyczajnie mocno, da się normalnie odkręcić bez używania siły

Nie mogę teraz znaleźć tych tematów, ale na forum są opisane wszystkie aromaty które wchodzą w reakcję z plastikowymi tubkami, są to na pewno aromaty miętowe, banan z inawery chyba też był. Sprawdź czy używasz może tych aromatów, jeżeli nie, to nie mam pojęcia co to może być.
Awatar użytkownika
By Faja
#1070017
Szczepanx pisze:Używam banana z inawery ( właśnie w kaytku jest ) i mięty z inawery... Winowajca znaleziony :/

Kolego nie pisz że liquidy z inawery, bo to wszystkich producentów z tymi aromatami tak mają. I jeszcze goździki też plastyki rozpuszczają. Najpewniejsze jest pyreks, strzykawki i szkło.
By dorjak72
#1070180
Otrzymałem dzisiaj od michalodz88 adaptery hybrydowe do klona Kayfuna 3.1 EHPRO. Adaptery są na gwint 20X1 do JM22 (i inne) oraz na gwint 20X0.75 do Hektor/Mankos/Caravela klon

tak prezentuje się kajtek z konektorem hybrydowym na JM22, na 3-cim zdjęciu rurka od Hektora z konektorem
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

adaptery wykonane z mosiądzu z dodatkowym izolatorem pinu+ i śrubką, dostałem je do testu i niebawem za pewne będą dostępne.

Obrazek
Obrazek
[edit]
konektory dostępne TUTAJ
Ostatnio zmieniony 05 maja 2014, 17:48 przez dorjak72, łącznie zmieniany 2 razy.
By RobertM
#1076972
Czy przed użyciem nowego czajniczka myjecie go? (gotujecie, zdejmujecie oringi przed wygotowaniem) pozdrawiam
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 32
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.