EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Amnelka
#1023348
No i stało się. Dziś zadzwonił pocztonosz z przesyłką. Rozpakowane, obejrzane - miejsca skręcenia poszczególnych członów widoczne, jak wiesz, czego szukasz (w odległości metra niedostrzegalne).
Sprawdzone na szybko na 18350 i 18650 - daje bardzo ładnie napięcie (chyba lepiej niż caravela z ft) przycisk fajny, dobrze rozwiązana regulacja do baterii, malutki skok.
Co ciekawe po włożeniu 18650 pozostaje do dyspozycji najmniejszy człon, co sugeruje miejsce na kick-a.
Grawerka bardzo ładna i wydaje się równa.
Wrażenia na bardzo szybko (5 min przed wrzuceniem do kąpieli) - godny polecenia.

Jeśli wrażenia ulegną zmianie, napiszę o tym. Póki co - mycie i testowanie!
By Scorpio
#1046259
Czy ktoś z Was może już coś więcej powiedzieć o tym modzie? Jak się sprawdza?
Oglądając zdjęcia odnoszę wrażenie ( nie wiem czy słuszne), że kontrukcyjnie bardzo podobny jest do Nemesisa. Pomijając, rzecz jasna, design.
Awatar użytkownika
By erbis
#1046279
Sprawdza się znakomicie. Wykonanie świetne - wszystko skręca się lekko, równo i bez oporów. Miejsca łączenia tulejek po skręceniu praktycznie niewidoczne. Konstrukcyjnie rzeczywiście podobny do Nemesis lecz z małymi ulepszeniami - "pływający" pin plusowy (nie trzeba nic regulować do parowników - sam się dopasowuje) oraz fabrycznie montowane magnesy w przycisku. Sam przycisk na początku chodził trochę ciężko lecz po tygodniu użytkowania wyrobił się i teraz jest OK - skok niewielki, załącza pewnie, nie włącza się stojąc na "dupce" bez blokady. Według mnie wygrywa minimalnie z Nemesis, której też używam.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By kissu
#1046751
Z tego co widziałem na youtubie mod warty polecenia i spadek rzedu 0,1V :)
Wygląd i cena bardzo kuszą może sobie takiego sprawię :D!
By Amnelka
#1046788
Mod rewelacyjny. Tubki bardzo ładnie spasowane, że prawie nie widać łączeń. Działanie dużo lepsze niż vela ft lub foggatti ft (spadki).
Więcej nie napiszę, bo nie warto... Warto za to zanabyć:)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1046800
Amnelka pisze:Mod rewelacyjny. Tubki bardzo ładnie spasowane, że prawie nie widać łączeń. Działanie dużo lepsze niż vela ft lub foggatti ft (spadki).
Więcej nie napiszę, bo nie warto... Warto za to zanabyć:)

Miałem w rękach wersję z FT, naprawdę bardzo dobrze spasowane tubki (nie widać łączeń po skręceniu), wykonanie idealne. Tylko na FT jest kilka wersji :roll: Na zdjęciach edymowych widać jednak większe ślady łączenia - może to tylko złudzenie.
Awatar użytkownika
By emes
#1047046
Kilka dni temu doleciał do mnie w/w modzik :) Oto na szybko wady i zalety.
Zalety:
- bardzo dobre wykonanie i spasowanie poszczególnych rurek
- bardzo dobre wykonanie i spasowanie głowicy i przycisku względem rurek / wszystko ładnie się ze sobą licuje. Nic w przycisku nie lata, nie trze o siebie, nie zacina jak to miało przypadłość w "n"
- "odwrócony" magnetyczny przycisk z nemesis - czyli taki "jak nie przykręcisz do końca specjalnie w tym celu umieszczonej tam śruby, to sobie nie powapujesz" ;P
- magnesy w przycisku spokojnie utrzymują pełny zestaw tj. bateria 18650 + tajfuj 5ml

Wady:
- Jedyną wadą jaka się rzuca w oczy po rozebraniu moda na części pierwsze to zbyt duże użycie kleju pod magnesy na srebrzone piny w przycisku :shock: Ja wiem, że malutkie rączki muszą na czas wszystko składać ale bez przesady...
Na szczęście użyto jakiejś kiepskiego kleju który bardzo ładnie się kruszy przy lekkim uderzeniu (lekkim). Można również przystawić inny mocny magnes i też powinno oderwać nas interesujący malusi z przycisku, a później coś ostrego w dłoń i skrobiemy ;)
Oskrobanie pinów z resztek kleju i ponowne złożenie przycisku (uważając na polaryzację magnesów) Bardzo poprawia przepływ prądu, a co za tym idzie ogólną przyjemność z wapowania :)

Podsumowanie:
Szczerze powiem, że zastanawiałem się jakiś czas co tutaj napisać i nic mądrego do głowy mi nie przyszło :lol: Zarówno w jednym jak i drugim modzie po naciśnięciu guzika płynie prąd na grzałkę, a oto właśnie w tym wszystkim tutaj chyba chodzi. Kto miał jakieś problemy z modami mechanicznymi, będzie miał nadal... Stingray-a tak naprawdę mogę polecić każdemu, komu znudził się już Nemesis na każdym możliwym kroku. Zasada działania dokładnie taka sama, tylko wygląd jak by troszeczkę inny, choć w dalszym ciągu to tylko rura... ;)
By midasek
#1048635
A do mojego kick nie chce wejść.Przynajmniej ten z FT.Modzik ogólnie fajny.Co do spasowania to jest ok.,ale połączenia są bardziej widoczne niż w nemesis.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1048735
Fakt widać łączenia, ale tylko w wersji polerowanej. Ogólnie modzik ładny, działa również fajnie, choć ma kilka mankamentów. Różnica klona od oryginału, to na pewno kiwający się przycisk na boki ( za duże luzy na trzpieniu ), oraz źle wyfrezowane, bądź przesunięty otwór na szpilkę, bo frezy wentylacyjne mijają się z frezami w przycisku. No tak być nie powinno.


Kilka fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1048838
Dzisiaj oglądałem wszystko chodziło bez zarzutów, jednak te przerwy na łączeniu średnio mi się podobają. Gwinty chodziły dokładnie a przycisk faktycznie kiwa się na boki. Ogólnie za tą cenę fajny modzik jeśli komuś nie przeszkadzają łączenia tub. Dodatkowo nie wiem czy mógł bym mieć polerowanego moda, bo strasznie widać na nim odciski :)

ps, + dla niego za drip ładnie komponujący się z modem.
By midasek
#1048853
Ale na batce 18350 nie widać łączeń :D .I wtedy wygląd super.W moim znalazłem jeszcze jeden mankament.Pin plus jest za krótki o ok.1mm.Nie chciał mieć styku z jednym kayfunem.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1048870
Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia tego edymowego? Szczególnie interesują mnie łączenia tulejek.
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1048878
jsakic19 pisze:Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia tego edymowego? Szczególnie interesują mnie łączenia tulejek.

O ile się nie mylę to kolega Thaniel zrobił fotki stingraya edymowego. Są na pierwszej stronie. No chyba że potrzebne ci są bardziej precyzyjne fotki
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1048888
Azuel1982 pisze:
jsakic19 pisze:Czy mógłby ktoś wrzucić zdjęcia tego edymowego? Szczególnie interesują mnie łączenia tulejek.

O ile się nie mylę to kolega Thaniel zrobił fotki stingraya edymowego. Są na pierwszej stronie. No chyba że potrzebne ci są bardziej precyzyjne fotki


Przepraszam :palm, zdjęcia są. Pominąłem dzisiejsze zdjęcia i posty po godzinie 15:00.
Pouczam sam siebie *SZUKAJ2*
By midasek
#1048902
sethe pisze:Może ktoś sprawdzić ,czy można wkręcic jakiś konektor hybrydowy(jeśli tak to o jakim gwincie).

Od nemesisa Hcigar nie pasuje.
Awatar użytkownika
By kudlatyEOS
#1048908
Oczywiście, że z 18350 fajnie wygląda, ale używam obecnie tylko 18650 i już jakoś mi nie pasuje łączenie tub, Ale mocno zastanawiam się nad zakupem 18350 + do tego stingray, wtedy będzie wszystko super wyglądało.
Awatar użytkownika
By kissu
#1049010
Obrazek
Mod jest genialny!
Wszystko chodzi elegancko drip sprawia że wszystko do niego pasuje, ruchomy pin plusowy sprawdza sie swietnie, blokada przycisk kozak wszystko jest dobrze!
Obrazek
Awatar użytkownika
By emes
#1049127
Thaniell pisze:Fakt widać łączenia, ale tylko w wersji polerowanej. Ogólnie modzik ładny, działa również fajnie, choć ma kilka mankamentów. Różnica klona od oryginału, to na pewno kiwający się przycisk na boki ( za duże luzy na trzpieniu ), oraz źle wyfrezowane, bądź przesunięty otwór na szpilkę, bo frezy wentylacyjne mijają się z frezami w przycisku. No tak być nie powinno.


No trochę fatalnie to wygląda :? Posiadam wersję mosiężną (już lekko sfatygowaną) z pierwszego rzutu FT :) Przycisk jak i cała reszta wykona jest wręcz idealnie. Jedynie co musiałem zrobić do wydłubać klej spod magnesów :lol: A łoże przycisku aż prosi się o polerkę z racji dobrego spasowania. Odrobina wazeliny załatwiła jednak sprawę na szybko :)
Przepraszam za jakość fotek - mam tylko komórek pod ręką. Celowo rozkręciłem delikatnie na dolnej fotce moda celem dokładnego pokazania miejsca łączenia tub pod batki 18650.
W poniedziałek lub wtorek (jak nie zapomnę :mrgreen: ) postaram się podmienić fotki na lepsze.

By trammel
#1049476
Jak się kraken spatynuje będzie ok.
Te otwory wentylacyjne w głowicy chociaż przesłonięte u mnie "przedmuch" dają. Od góry ten wgłębiony mosiężny cap jest przy końcach sfrezowany na prosto.I jest przelot.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1049498
Potwierdzę wszystkie wcześniejsze fachowe , pozytywne, opinie!
No i jedną negatywną, zawsze coś się znajdzie... :wink:
Rzeczywiście, łączenie tub pozostawia wiele do życzenia.
W moim przypadku , nie jest to jednak problem. Używam tylko 18350.
Jeśli ktoś potrzebuje dodatkową tubę do 18650 to chętnie oddam gratis!
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1049702
Posiada ktoś tego stringray-a z RSST? Dałoby radę fotkę cyknąć? Jestem ciekaw jak się razem komponują.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1049718
Thaniell trochę go "wypociłeś", widać różnicę powłoki w odniesieniu do twoich poprzednich zdjęć. Długo używałeś czy po prostu ten typ tak ma?
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1049728
Jasne, tylko mosiądz, mosiądzowi nie równy a widzę tutaj szybko uzyskałeś zamierzony efekt. Moja chińska brass vela potrzebowała znacznie więcej czasu na uzyskanie takiego efektu. Widocznie niektóre powłoki pokrywają jakąś cienką warstwą lakieru bezbarwnego. Czekam również na tego moda, myślę że za tą cenę warto go posiadać chociaż jak wspomniałem wcześniej wersja z FT choć droższa to jednak wydaję się lepiej wykonana.
Awatar użytkownika
By BlackDeViil
#1049883
@Thaniell ile juz go uzytkujesz? Ten grawer tez się mocno ściera?
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1051385
No i w końcu przyleciał. Pierwsze wrażenia to hmmm ładne to to ale ten połysk raczej zlikwiduje bo jakoś takie odpustowe toto. Gwinty chodzą pięknie aż za gładko natomiast przycisk ciut lużny a pierścień blokujący to chyba jakaś pomyłka jest, biorąc sam ten już wspomniany pierścień odniosłem wrażenie jakby był papierowy do tego jest strasznie lużny na gwincie. To mój 1 mechanik więc nie mam punktu odniesienia ale sam przycisk z pierścieniem powinien być chyba bardziej solidny.
Awatar użytkownika
By piehot
#1051392
moje wrażenia
guzik kiwa się na boki, magnesy słabiutkie, blokada jak wyżej, jakby z pazłutka z czekolady :),grawer ujdzie, gwinty też mogą być, szczelinę dwóch rurek widać z kilku metrów, i najważniejsze, głowica - pin plusowy za krótki i to o baaardzo dużo (raczej dłuuugo) z 4 parowników może jeden załapał. pin "pływający" to jakaś padaczka w moim przypadku, bo w ogóle nie działa (bo za krótki pin).
moje zdanie: najgorzej wykonany mod jaki miałem w rękach, po 5 minutach, wraca do sosnowca.
Awatar użytkownika
By kissu
#1051539
Mod po otworzeniu błyszał jak psu jajca, po 5 minutach stał się bardzo matowy, lecz podobał mi się ten efekt. Chciałem sprawdzić czy przeżyje polerowanie
Obrazek

Błysk na modzie utrzymuje się z 30 sekund po wypolerowaniu po czym znowu zarasta matem
By Amnelka
#1051542
Z FT zamawiałem z pierwszego rzutu i pin jest idealny - parowniki, które nie wchodziły w inne mody tutaj pasują idealnie. Parowniki pasujące też. Regulacja poprzez dokręcenie przycisku zasilania i jazda - wszystko pięknie. Złączeń tub nie widać, chyba że szukasz i wiesz gdzie są...
Na pewno zamówię jeszcze z SS (na razie mam mixed).
Pod kątem użyteczności najlepszy sprzęt, jakim dysponuję. Wizualnie nic nie przebije dzieła AKCED-a, ale jest też bardzo miło:)
By trammel
#1051546
Azuel1982 pisze: Pierwsze wrażenia to hmmm ładne to to ale ten połysk raczej zlikwiduje bo jakoś takie odpustowe toto.

Ten połysk już sam się u mnie likwiduje i teraz jest już całkiem ok. Taki mat. Od siebie dodam jeszcze że pin przycisku jest zbyt dużej średnicy i niektóre aku z bardziej zawiniętą koszulką nie łapią.
Awatar użytkownika
By kissu
#1051548
U mnie również widać łączenia ale nie przeszkadza mi to, jedynie co to bardzo łatwo się rysuje i gdyby nie regulacja pina w kayfunie to by pewnie nie łączył

Dodam za godzine fotke jeszcze żeby pokazać jak matowieje
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1051552
trammel pisze:
Azuel1982 pisze: Pierwsze wrażenia to hmmm ładne to to ale ten połysk raczej zlikwiduje bo jakoś takie odpustowe toto.

Ten połysk już sam się u mnie likwiduje i teraz jest już całkiem ok. Taki mat. Od siebie dodam jeszcze że pin przycisku jest zbyt dużej średnicy i niektóre aku z bardziej zawiniętą koszulką nie łapią.
co do batek potwierdzam jak na razie z 8 tylko 2 działają

Wysłane z mojego XT910 przy użyciu Tapatalka
I foty z kaytkiem 3.1- sory za jakość ale robione cegłofonem.
Obrazek
porównawcza z svd
Obrazek
oba mody są z batkami 18650
Awatar użytkownika
By Azuel1982
#1052882
No widzisz piehot ja stingraya zostawiłem bo mimo wszystko to całkiem fajny modzik choć hmmm delikatny. Domówiłem za to nemka od tobeco w e-dym.
A odkąd poczułem chmure z kaytka na mechaniku przy grzałce 1ohm to jakoś po svd sięgam z oporami :wink:
Awatar użytkownika
By piehot
#1052903
ja bym wolał jednak z miedzi :D
Awatar użytkownika
By kissu
#1053541
[img]http://img.tapatalk.com/d/14/04/16/uhe4ubut.jpg[/img][img]http://img.tapatalk.com/d/14/04/16/vy2e6ubu.jpg[/img] [img]http://img.tapatalk.com/d/14/04/16/a3yhy6a5.jpg[/img]

Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1053630
Posiadam klona z edyma. Co prawda mam uwagi co do spasowania poszczególnych tulejek moda jak i wykonania samego przycisku, który nie wszystkim może przypaść do gustu ze względu na lekkie "chybotanie". Mogę jednak stwierdzić, że całkiem dobrze przewodzi on prąd :D. Sprawdzono organoleptycznie gdyż aktualnie nie posiadam dobrego urządzenia pomiarowego. Mogę stwierdzić, że jego "moc" jest odczuwalna. Z tego względu polecam.
Awatar użytkownika
By smialekcz
#1054736
trammel pisze:
Azuel1982 pisze: Pierwsze wrażenia to hmmm ładne to to ale ten połysk raczej zlikwiduje bo jakoś takie odpustowe toto.

Ten połysk już sam się u mnie likwiduje i teraz jest już całkiem ok. Taki mat. Od siebie dodam jeszcze że pin przycisku jest zbyt dużej średnicy i niektóre aku z bardziej zawiniętą koszulką nie łapią.

Wystarczy dać magnesik (1mm) lub kuleczkę z folii aluminiowej (i tak się sprasuje na "płask")
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.