EPF
Awatar użytkownika
By sohers
#1008097
Witam
w związku z zainteresowaniem na zakup samego przycisku do modów mechanicznych
zakładam ten temat zasugerowany w tym wątku wlaczniki-do-modow-mechanicznych-t61364.html

proszę zgłaszać tu swoje propozycje chęci zakupu takiego przycisku, jaki was interesuje itp.
propozycje są takie przycisk zwykły z blokadą z pierścieniem z lewym gwintem, lub przycisk typu recessed bez blokady

Projektu jako takiego jeszcze nie ma ale na podstawie waszych propozycji może powstanie coś fajnego :wink:
Teraz najważniejsze żeby projekt ruszył potrzeba 20-30 chętnych osób , mam nadzieje że tyle się znajdzie na forum :D

Zatem zapraszam do dyskusji :)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#1008130
Zdecydowanie zdecydowany :mrgreen:

Ale żeby prosto nie było to.... zwykły z blokadą z pierścieniem z lewym gwintem (jeżeli ma to znaczenie, to preferowany gwint 20x1) :twisted:


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By eser
#1008159
Przycisk prosty z kawałkiem rurki :D Wezmę 2 szt.
Awatar użytkownika
By vincek
#1008167
Gwido67 pisze:Zdecydowanie zdecydowany :mrgreen:

Ale żeby prosto nie było to.... zwykły z blokadą z pierścieniem z lewym gwintem (jeżeli ma to znaczenie, to preferowany gwint 20x1) :twisted:


Nic dodać, nic ująć :beer:
Awatar użytkownika
By sliwa404
#1008174
I ja podpisuje się pod Gwido i vincek. Oczywiście 20x1 i pin najlepiej z miedzi, ale mosiądz też oko! :D.

PS. - jakiś wywietrznik i izolacja dla bezpieczeństwa też mile widziana :)
Awatar użytkownika
By vincek
#1008182
daras25 pisze:Zdecydowanie recessed .

Kto nie używał to nie zna zalet :)



Akurat moja metoda korzystania (nacisk na krawędź) wyklucza takie rozwiązanie :) Mimo wszystko, rozmiar kusi...Jednak zapewne będzie tak: vox populi, vox dei ;)
Awatar użytkownika
By daras25
#1008191
vincek pisze:Akurat moja metoda korzystania (nacisk na krawędź) wyklucza takie rozwiązanie :)


A więc recessed ze "slotami" :wink:

Obrazek

Coś w tym stylu tylko że 3-4 sloty i nie takie głębokie , 3-4mm wystarczy .
Awatar użytkownika
By vincek
#1008202
daras25 pisze:
vincek pisze:Akurat moja metoda korzystania (nacisk na krawędź) wyklucza takie rozwiązanie :)


A więc recessed ze "slotami" :wink:

Obrazek

Coś w tym stylu tylko że 3-4 sloty i nie takie głębokie , 3-4mm wystarczy .


Rzeczywiście 4 sloty by były ok. Tylko tak zaprojektowane by paluch spływał na przycisk. Takie rozwiązanie pozwoli nie zastanawiać się podczas naciskania. Chociaż mam trochę obawę podczas noszenia/trzymania tego w kieszeni.
By Krasnal45
#1008294
A może coś w stylu przycisku w I-Hybridzie. Proste, tyle że to raczej wyklucza zastosowanie magnesów, ale nie ma problemów z długością akusów.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1008330
jak dlamnie to moze byc przycisk typu recessed i nawet z blokada jak w vanili :)

pzdr
rolniki
Awatar użytkownika
By Wąski
#1008401
"przycisk zwykły z blokadą z pierścieniem z lewym gwintem" - zdecydowanie. Najchętniej widziałbym rozwiązanie podobne do tego z Veli. Patent chyba nie zastrzeżony... ;) wszak trudno zastrzegać lewy gwint. :kulam
I jeszcze kilka różnych gwintów pod różne rurki... No i wszystko zależy od ceny.
By japs
#1008679
Taki jak w Dragonie - tylko oczywiście bez graweru - idealny , może ciut za twardy. Najwyższa jakość.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1008685
Już kiedyś o tym pisałem, ale przeszło niezauważone. :(
Z punktu widzenia zakleszczania się blokady i łatwości obsługi, najlepiej jakby się zrobiło w blokadzie gwinty podwójne, potrójne. Wtedy szybciej można zablokowywać/odblokowywać przycisk, ale też słabiej takie gwinty się zakleszczają - zasada działania klina. Zawsze po dokręceniu, mocniej złapie gwint pojedynczy w rurce i potem najpierw wykręci się blokada, a nie cały przycisk.
Takiego rozwiązania w modach jeszcze nie spotkałem. Nie wiem tylko, jak bardzo skomplikowane jest wykonanie takich gwintów... czy trzeba specjalistyczne narzędzia, czy wystarczy odpowiednio zaprogramować maszynę.
By Krasnal45
#1008694
Wąski pisze:Już kiedyś o tym pisałem, ale przeszło niezauważone. :(
Z punktu widzenia zakleszczania się blokady i łatwości obsługi, najlepiej jakby się zrobiło w blokadzie gwinty podwójne, potrójne. Wtedy szybciej można zablokowywać/odblokowywać przycisk, ale też słabiej takie gwinty się zakleszczają - zasada działania klina. Zawsze po dokręceniu, mocniej złapie gwint pojedynczy w rurce i potem najpierw wykręci się blokada, a nie cały przycisk.
Takiego rozwiązania w modach jeszcze nie spotkałem. Nie wiem tylko, jak bardzo skomplikowane jest wykonanie takich gwintów... czy trzeba specjalistyczne narzędzia, czy wystarczy odpowiednio zaprogramować maszynę.

Wąski, zaczynamy coraz bardziej komplikować :mrgreen: Chodzi o to, żeby było jak najprościej, a tym samym jak najtaniej.
Awatar użytkownika
By Wąski
#1008698
Hm... ja tam wolę dopłacić z dychę i mieć lepiej. Ale upierał się nie będę, sprzedaję tylko pomysł modderom.

Mnie po prostu do szału czasem doprowadza, jak chcę odblokować moda, a tu się wszystko rozkręca... :kulam
Jakby co, to wiem jak sobie z tym radzić, ale czasem się zapomnę i kicha. ;)
By twister
#1008712
Jestem zainteresowany zakupem.
Zdecydowanie podoba mi sie propozycja kolegi Bazyloss.Przycisk wygląda na prosty i niezawodny,a jednocześnie nie powieksza zbytnio moda.
Szkoda,że nie widać zwolenników przycisków bocznych bo taki jeszcze chętniej kupił.
Awatar użytkownika
By gooflak
#1008755
Też bym chętnie kupił taki przycisk, najlepiej z gwintem M20x1.
Ze względu na przenoszenie moda wolałbym jednak jakiś pierścień blokujący. Może coś w stylu Papsa.
By White
#1008788
Definitywnie w stylu Ambassadeur pokazanego przez kolegę Bazyloss. Dodatkowo jakby był na magnesach to już ideał. Gwint koniecznie M20x1.
Awatar użytkownika
By eser
#1008864
Optuję jednak za prostotą, bez blokady, te życzeniowe firmowe, można przecież dokupić u producentów.


Sent by eseriphone
Awatar użytkownika
By smialekcz
#1008955
A ja szukam/potrzebuję dwie sztuki przycisków do CaraVeli (klona), nie pogardzę też dwoma górnymi capami z gwintem.
W sferze poszukiwań/zapotrzebowań jeszcze są: włącznik ("w dupce") mechaniczny z blokadą, włącznik bez blokady oraz dwie sztuki górnych capów do SvoeMesto v3
dorabia ktoś?
sprowadza?
ma na zbyciu?
Awatar użytkownika
By sohers
#1013447
widzę ze opinie są podzielone, przycisk z blokadą mogę zaproponować swój własny projekt już znany na rynku i myślę że konstrukcja jest zadowalająca i działa jak powinna,
tak więc zostaje mi wykonać prototyp przycisku typu recessed co uczynię wciągu dwóch tygodni plus minus :wink:

Mam natomiast propozycję logowania :wink:
pomyślałem że mógł by być to przycisk forumowy z logo EPF :mrgreen:
proszę o wasze opinie ewentualnie jakieś pomysły na takie logo, projekty na razie w temacie wstawiamy
administrację proszę o wyrażenie swojego zdania czy oczywiście możemy takie logo stworzyć i umieścić na przycisku :wink:

Zapraszam do dyskusji :)
By dorjak72
#1013616
Czemu nie, skoro miałby być uniwersalny przycisk to i logo forum jak najbardziej pasuje.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1013653
Oczywiscie jakies logo uprzyjemni widok tego przycisku :) jak dlamnie pomysl trafiony w 10-tke.

Jak bedzie tak daleko, to podaj moze wymiar tzn. wysokosc czesci przycisku ktora sie bedzie wkrecac do tubki. To moge powoli do moich rurek kombinowac ktory z konektorow dobrac/dopasowac. Wiadomo, ze sa rozne dlugosci tubek i rozne grubosci/wysokosci konektorow czy nawet glowic jesli ktos bedzie uzywac.

pzdr
rolniki
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1026321
sohers pisze:widzę ze opinie są podzielone, przycisk z blokadą mogę zaproponować swój własny projekt już znany na rynku i myślę że konstrukcja jest zadowalająca i działa jak powinna,
tak więc zostaje mi wykonać prototyp przycisku typu recessed co uczynię wciągu dwóch tygodni plus minus :wink:

Mam natomiast propozycję logowania :wink:
pomyślałem że mógł by być to przycisk forumowy z logo EPF :mrgreen:
proszę o wasze opinie ewentualnie jakieś pomysły na takie logo, projekty na razie w temacie wstawiamy
administrację proszę o wyrażenie swojego zdania czy oczywiście możemy takie logo stworzyć i umieścić na przycisku :wink:

Zapraszam do dyskusji :)


czy moze sa juz jakies wiesci w/w przycisku?

pzdr
rolniki
Awatar użytkownika
By sohers
#1026662
Prototyp będzie w przyszłym tygodniu ponieważ miałem trochę urwanie du..y :(
za opóźnienie przepraszam :oops:
By Krasnal45
#1026673
Spoko, tylko nie mam do czego drugiego driperka przykręcić :mrgreen: Do szczęścia brakuje mi tylko przycisku :mrgreen:
Awatar użytkownika
By vincek
#1042404
sohers pisze:Prototyp będzie w przyszłym tygodniu ponieważ miałem trochę urwanie du..y :(
za opóźnienie przepraszam :oops:



To teraz ja się podpytam, czy już "cóś" udało się zrobić?
Awatar użytkownika
By sohers
#1042944
vincek pisze:
sohers pisze:Prototyp będzie w przyszłym tygodniu ponieważ miałem trochę urwanie du..y :(
za opóźnienie przepraszam :oops:



To teraz ja się podpytam, czy już "cóś" udało się zrobić?


wiem wiem powinien już być ale nie mam *MUR* proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości :)
By szyroki
#1043048
Recessed, to będzie fajna alternatywa.

A jeśli chodzi o pomysł na logo - to jestem ciekaw czy ludzie się dogadają.
Awatar użytkownika
By weba
#1043260
Jak dla mnie to na logo może być nawet za przeproszeniem "kupa" szczerze wali mnie to co tam będzie. Jest to sprawą twórcy i cokolwiek zrobi będzie jego sprawą. Komuś się nie spodoba - nikt nie każde z tego korzystać. Ks jestem na tak.

TapaTapa z N4
Awatar użytkownika
By sohers
#1057567
Mogę się pochwalić że mam prototyp :mrgreen: zdjęcia wstawię w święta jak chwilkę między jajkiem a wódeczką znajdę :lol:
Awatar użytkownika
By kwinto
#1057576
Ja nastepny w kolejce
1.krasnal45
2.kwinto

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Shchenqu
#1057577
1.krasnal45
2.kwinto
3.Shchenqu :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Shchenqu
#1057581
sohers pisze:spoko spoko jeszcze nie widzieli a już się zapisali :lol:


lepiej wcześniej niż za późno :mrgreen:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.