EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
Awatar użytkownika
By nelleeloo
#783935
Dobry wieczór,
Mam pytanie na które nie znalazłam odpowiedzi w necie, a mianowicie, kilka dni temu kupiłam liquid King ECigar pomarańczę, przy zakupie nie zwróciłam uwagi, że mieszanina wewnątrz butelki jest mętna. Dzisiaj otworzyłam, wlałam i pach! Zdziwienie.
Data przydatności to 28.03.2014.
Poradźcie, czy vapować, czy reklamować? Wszystkie inne liquidy są klarowne, stąd moja obawa.
Gdyby to nie było miejsce na takie pytania, proszę admina o usunięcie postu.
Pozdrawiam.
Nell
Awatar użytkownika
By pol
#783944
Gdzie kupiłaś ten e-liquid?
Rozumie, że przez mętność określasz, że stracił klarowność.

Stary Chemik radzi, aby e-liquidu mętnego nie używać.
https://starychemik.wordpress.com/

Reklamuj w miejscu zakupu.
Awatar użytkownika
By nelleeloo
#783954
King E-Cigar Wwa. Spróbuję wymienić, dobrze, że to tylko 10ml. Dzięki za szybką odpowiedź, na blogu Chemika jakoś namierzyć nie mogę artu o mętnieniu.
By iAndrew
#783963
Witaj. W żadnym wypadku nie wapować tego. Jeśli king robi liquidy na aromatach, które sprzedaje to mętnienie może być efektem dodania aromatu z olejkiem eterycznym. Jak wiemy, olejki eteryczne nie mieszają się z gliceryną i powstaje mętna ciecz z okami jak w rosole. Ponadto olejki eteryczne w wysokiej temperaturze (którą tworzy grzałka) rozpadają się na jakieś dziwne związki, mogące nie być obojętnymi dla naszego zdrowia.
By iAndrew
#783973
Nikotyna jest dość skutecznym związkiem zabijającym drobne żyjątka, więc nie wiem czy coś mogłoby się tam stworzyć ;)
Aromaty od Kinga kupiłem dwa razy: pierwszy i ostatni, bo po dodaniu bo bazy pięknie mi płyn mętniał i się rozwarstwiał (najprawdopodobniej olejek eteryczny a nie aromat). Do tego wciskali kit, że można to spokojnie wapować...
Awatar użytkownika
By pol
#783978
iAndrew pisze:Nikotyna jest dość skutecznym związkiem zabijającym drobne żyjątka, więc nie wiem czy coś mogłoby się tam stworzyć ;)
...

To jeszcze raz zalinkuję:
https://starychemik.wordpress.com/2011/ ... samorobek/

I przy okazji o higienie
https://starychemik.wordpress.com/2011/ ... ustrojach/
- atomizer można raz na jakiś czas przelać gorącą wodą lub spirytusem. Pamiętajmy, że tylko grzałka i okolice są naprawdę gorące i tam bakterie nie mają szans.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2013, 23:44 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By iAndrew
#783985
No to zwracam honor w takim razie :) Niby na zdrowy rozsądek, skoro potrafi zabić szkodniki i większe organizmy, to myślałem że te najmniejsze również ;) Człowiek uczy się przez całe życie.

PS. Gdy odpowiadałem to chyba nie było linków
Awatar użytkownika
By pol
#783994
To jeszcze jeden fragment
http://starychemik.wordpress.com/2011/0 ... -nikotyny/
Ciekawostką, mającą jednak dla nas znaczenie praktyczne, jest fakt, że nikotynę mogą utleniać również bakterie. W tym przypadku reakcja utlenienia jest agresywna i wiąże się z otwarciem pierścienia pirydynowego lub pirolidynowego. Jednym z produktów takiej reakcji jest 6-hydroksypseudooksynikotyna.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#784461
Hmmm... Dziś zakropiłem eukaliptus z miętą od Inawery do DNB i wyglądało to tak, jakbym wrzucił kostkę lodu do Pernoda ;) Wydaje mi się, że klarowność liquidu nie musi być regułą.
Awatar użytkownika
By sawas
#784783
psidzyndzel pisze:Wydaje mi się, że klarowność liquidu nie musi być regułą.

Masz rację. Wydaje Ci się. Absolutnie nie polecam wapowania mętnego liquidu. Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

iAndrew pisze:Niby na zdrowy rozsądek, skoro potrafi zabić szkodniki i większe organizmy, to myślałem że te najmniejsze również

Gdyby nikotyna zabijałą wszystko, co żywe, to tytoń nie powinien chorować. Niestety doświadczenie pokazuje, że grzyby, bakterie i wirusy radzą sobie z nikotyną.
Awatar użytkownika
By baron977
#784795
faktycznie u kinga ta pomarancza jest mętna bo kilku znajomych tez miało od niego ale wychmurzyli i nic im nie jest
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#784910
Aż mnie wzięło i nastawiłem jeszcze kilka samogonów, pomyślałem sobie "może baza skisła, może butle za słabo się wygotowały..." i z innymi aromatami jest krystalicznie czysto. Tylko ten eukaliptus... Zakrapianie na wode nie dało efektu ouzo, więc nie wiem czy to z VG, czy z PG aromat się nie lubi. Dodam, że jest na bazie "składników dopuszczonych do produkcji spożywczej", szklana butla, wiec to raczej olejki eteryczne. Teraz nie zasnę, tylko będę kombinować...

sawas pisze:Wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

Bez urazy, ale za stary już jestem, żeby obarczać innych winami za swoją głupotę ;) póki co i tak wszyscy jesteśmy w grupie kontrolnej :lol:
By iAndrew
#784918
Nie kombinuj bo szkoda bazy ;) Jakiś czas temu ze StarymChemikiem wymieniłem kilka postów o olejkach eterycznych używanych jako aromaty. Oczywiście odradzał wapowanie tego, bo nie wiadomo jakie związki powstają z rozpadu olejku w wysokiej temperaturze.
By Kubizz
#787100
Nie wapuj, miałem podobnie, zareklamowałem i wymienili. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
By PuchaczGwiezdny
#1038077
To chyba dobre miejsce na moje pytanie.

Jestem oddanym wielbicielem aromatu eukaliptus z miętą od firmy na I.
W trakcie swojej długiej lecz poszarpanej zażyłości z epapierosem cały czas
mi towarzyszył i wcześniej nie zaobserwowałem podobnej reakcji.

Przechodząc do rzeczy. Mieszając liquid z wyżej wymienionym aromatem
na bazach od Atmosa po energicznym mieszaniu liquid mętnieje i po czasie,
jak się ustoi wraca klarowność. Dodam, że aromat będzie już mieć niecały
rok od zakupu. Uprzedzę również, że zmętnienie wynikające z mieszania
jest dużo większe niż w przypadku innych moich produkcji i ustępuje po
znacznie dłuższym czasie.

Czy umrę, a jeśli tak to kiedy? ;)
Awatar użytkownika
By 0rient1977
#1038081
mysle ze nie umzesz, hhyh ale moga byc skutki palenia czegos takiego... bole brzucha, glowy itp Polecam zainwestowac w nowe aromaty a menyk i zolty kolor liquidu oznacza ze jest stary.
By Likwidator
#1038085
PuchaczGwiezdny pisze:To chyba dobre miejsce na moje pytanie.

Jestem oddanym wielbicielem aromatu eukaliptus z miętą od firmy na I.
W trakcie swojej długiej lecz poszarpanej zażyłości z epapierosem cały czas
mi towarzyszył i wcześniej nie zaobserwowałem podobnej reakcji.

Przechodząc do rzeczy. Mieszając liquid z wyżej wymienionym aromatem
na bazach od Atmosa po energicznym mieszaniu liquid mętnieje i po czasie,
jak się ustoi wraca klarowność. Dodam, że aromat będzie już mieć niecały
rok od zakupu. Uprzedzę również, że zmętnienie wynikające z mieszania
jest dużo większe niż w przypadku innych moich produkcji i ustępuje po
znacznie dłuższym czasie.

Czy umrę, a jeśli tak to kiedy? ;)


Mi liquid zawsze mętnieje po energicznym wymieszaniu w butelce.
Mieszam przeważnie bazę VPG z gliceryną jeszcze i widać jak te dwie substancje się ze sobą przegryzają. Ponadto mieszając wytwarzają się bąbelki powietrze.
U mnie również zmętnienie po krótkim czasie znika, to norma ;)
By Marek56
#1038104
Mi samoróbki z aromatem od Kinga (mięta) mętniał również wszystko do wylania ,już tam aromatów nie kupuję.Jaka tego przyczyna ? nie mam pojęcia.Nawet jak postał kilka dni nadal był mętny
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.