EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By fanfan
#1021841
Mutango pisze:
rover-ek pisze:Jest coś takiego w e-paleniu (dla niektórych z nas), że po "wapowaniu" przez około 10-20 minut utrzymuje się ten stan ciężkości w płucach/oskrzelach i utrudnionego oddychania. Być może to przejściowe - ale właśnie jeśli tak było - niech ktoś to opisze.

W przypadku jakiegokolwiek stanu chorobowego płuc, mniej czy bardziej przejściowego, wapowanie czyli nota bene oddychanie parą, nie ułatwia oddychania. Co nie oznacza automatycznie, że wapowanie jest przyczyną stanu chorobowego. Takie same objawy może u Ciebie wywoływać korzystanie z sauny, i jest bardzo prawdopodobne jest że wywoła. I w takim wypadku, owszem będziesz mógł powiedzieć że korzystanie z sauny utrudnia oddychanie, ale również nie będzie to oznaczać, że sauna jest bezpośrednią przyczyną stanu chorobowego.
Około 15 lat temu próbowałem rzucić palenie. Miałem wtedy bardzo złe samopoczucie. Nie było jeszcze wówczas e-papierosów, ale próbowałem wtedy skorzystać z sauny i niestety po kilku minutach musiałem odpuścić. Czułem się jakby mi ktoś klatkę piersiową ścisnął żelazną obręczą.


W saunie jest tylko para wodna. Robisz porownanie parowozu z ego - i to wapi i to wapi?
W ep sa opary alkoholi z wiazana w ich molekulach woda z powietrza. Nie w postaci pary, tylko mgly.
Krople alkoholi (glikol, gliceryna) osiadaja w plucach - ich lepkosc widac w butelkach z bazami czy liquidami. Ja je widze np. osadzone w postaci kropelek wewnatrz przezroczystego dripu. Pole dla wyobrazni.
Przez kilkadziesiat lat palenia papierosow dorobilem sie niewielkich zapewne pokladow smoly - teraz pobieram lepkie alkohole w nieporownywalnie szybszym tempie. Ciekawym byloby poznac proces ich wydalania z pluc.

-- [scalono] 16 mar 2014, 04:36 --

Mutango pisze:
Belmondo pisze:vapuję od ponad 5 tygodni, i od 3 dni odczuwam dosyć silny ból w klatce piersiowej, sprawia wrażenia jakby ból płuc. Przy głębszym wdechu ból nasila się. Wczoraj nie nie zużyłem więcej niż 0,2 ml liquidu, dzisiaj nie więcej niż 0,4 ml (moc 12 mg/ml) i wydaje sie być trochę lepiej, ale ból jest dalej odczuwalny. Dzisiaj mam wrażenie jakby ból przeniósł się bardziej w okolice pleców. Czy ktoś miał podobny problem ?

Tego typu objawy miałem zawsze kiedy próbowałem rzucić palenie wiele lat temu (nie było wtedy jeszcze e-p). Coś jakby całą klatkę piersiową ściskała żelazna klamra...
Kiedy przechodziłem na e-p nie miałem tego typu objawów, ale chyba tylko dlatego że rzucałem stopniowo, przez dość długi okres hybrydowo, coraz mniej analogów, coraz więcej e-p, aż do całkowitego rzucenia analogów.
Papieros analogowy, to jest takie podstępne bydlę. Niszczy płuca, ale jednocześnie znieczula. Palisz, czujesz się w miarę dobrze, pomimo że się trujesz. Próbujesz przestać palić, boli... Oczywiście nie każdy musi to odczuwać tak samo. Zależy od organizmu, od tego co się pali, ile się pali, od stopnia dewastacji w organizmie itd, itp..


Tak, ja mam podobne objawy - jak za duzo powapuje mam ucisk w piersiach - niestety potrzeba nawapowac od groma, zeby zakaszlec i odkaszlec. Pozniej ucisk ustepuje.
Najwazniejsze, ze tego typu objawy moga wymagac wizyty u lekarza, a nie porad w stylu: "ja nie likorz pan bog likorz, ciebie boli ty narzykorz"
Awatar użytkownika
By Soundtrack
#1021844
W ep sa opary alkoholi z wiazana w ich molekulach woda z powietrza.


Ciekawa teza.

Ja tłumaczę to sobie tak.
U mnie w łaźni opary powstają z polewania alkoholu mniej lub więcej procentowego na kamienie.
Awatar użytkownika
By Belmondo
#1037909
Belmondo pisze:Wcześniej opisywany przeze mnie ból powoli przechodzi, mam nadzieję, ze był on rzeczywiście efektem czyszczenie się płuc. dzięki za szybką odpowiedź :)


Opisywany przeze mnie ból minął jakoś po tygodniu, wg lekarza były to nerwobóle spowodowane niedoleczeniem zapalenia gardła bądź oskrzeli.
By cyc997
#1068803
Jeśli lekarz po wywiadzie stwierdza nerwobol to... Zmień lekarza! Każde bóle klatki piersiowej, trwające około tygodnia lub dłużej, lub bóle ostre oraz bóle promieniujace należy diagnozowac i to obrazowo, a nie po wywiadzie. Dzięki takim specjalistom rocznie umierają setki tysięcy ludzi. Ból może być spowodowany przez naprawdę wiele chorób wymagających natychmiastowego leczenia. Często niebezpieczne choroby mają okresy objawowe i bezobjawowe co nie znaczy, że już nam nic nie jest i jesteśmy zdrowi. Nerwice bolesne diagnozuje się po wykluczeniu innych chorób, a i tak nerwoboli nie diagnozuje internista!
Ostatnio zmieniony 02 maja 2014, 23:50 przez cyc997, łącznie zmieniany 1 raz.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.