EPF
Awatar użytkownika
By Snaco
#583124
Witam, Chciałbym kupic mamie pod choinkę e-p. W grę raczej wchodzą tylko te dwa typy. Chciałbym zapytać się użytkowników o ew. zady i walety. Z tego co wyczytałem to :
eRoll ma małe wkłądy 0,3 ml i często trzeba je uzupełniać oraz jednorazowo wystarcza na 20-40 buchów do rozładowania.
Jednakże w pewnym sensie zbliza go to to analoga bo po prostu po przerwie na fajke wkladamy go do bazy i na 30-60 minut mamy spokoj zanim znow nie zaczniemy wapować. Dodatkowo jest malutki i bardzo zblizony do analoga.

eCab natomiast jest większy i blizej mu do ego niż do analoga... Jednakże ma 2 bateryjki 360 (ale i tak musialbym dokupic jeszcze jedna) i nie trzeba go tak często uzupełniać....

Szczerze powiem że jest głupi i nie wiem na co się zdecydować. Bardzo proszę o kilka rad i ew. przekonanie mnie do jednego lub drugiego.. Kupić muszę bo mama pali od 300 lat i mimo ze kiepsko sie czuje to nałóg jest silniejszy.
Jeśli ktoś z czytających chce się pozbyć któegoś z tych e-p to proszę o info na PW i będziemy negocjować.

Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. Proszę nie bić :-)
Awatar użytkownika
By lekki
#583602
mialem erolla i epapieros swietnie wykonany, dobrze sie pali, doznania mile
baterie na dlugo wystarczaja, ale uzupelniane wkladu pojemnikiem z igłą co chwila bylo irytujace
po uzupelnieniu wkladu picie lq to byla norma przez pare buchow, chyba ze uzupelniles malutko ze nie piles, ale wtedy to na 5 minut wystarczylo .. papierosek byl by genialny dla palacza, gdyby nie ta pojemnosc tanka i uzupelnianie co go skresla moim zdaniem

ecab wcale lepszy nie bedzie duzo, nie wiem na ile lepsza pojemnosc cartridga... tutaj znowu slabsze batki,
ehh wg mnie lepiej sprobowac mame przekonac do ego 650 z klirkiem t3 ... lub cos z gwintem ego+klirek ... tym napelnianiem co chwila strzykawka, piciem lq, przeciekami tylko sie zniecheci
Awatar użytkownika
By stmikolaj
#583604
Posiadając jeden i drugi zdecydowanie wybrałbym eCab. Pojemność w eRolku dla mnie była bardzo dużym minusem! Sam kupiłem znajomej z pracy eCaba jak i mojej mamie i są bardzo zadowolone. Jak chcesz dodatkowe ładowanie to kup taniej http://www.peleon.pl/product.php?id_product=63

jak chcesz kupic taniej eCaba polecam promocje dla userow (opisem się nie sugeruj jest to eCab)

http://epapierosylodz.pl/p/160/1069/forum-1-forum.html
Awatar użytkownika
By lekki
#583610
jesli mikolaj mowi ze pojemnosc w ecabie jest ok to bierz go, bo doznania z palenia na tych tankach byly naprawde wysmienite moim zdaniem... mysle ze pojemnosc aku wystarczy i prosciej jest naladowac w domu na zapas i juz na miescie jak zabraknie pary zmienic aku nic bawic sie z ladowaniem batki ego... dokup porzadne ogniwa http://www.efestbattery.com/IMR10440%20 ... egory_id=0 i tyle

wilk70 pisze:Nabyłem go wczoraj i jestem baaaaaaardzo mile zaskoczony jakością wykonania i wspaniałymi chmurami.
Wcześniej używałem Milda i często miałem bobra , jeszcze akumulatorek na stałe. :?
Teraz zapasowy akumulatorek w kieszeń i w drogę bez martwienia się o ładowanie. :D
Naprawdę gorąco polecam !!! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 08 gru 2012, 19:26 przez lekki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By stmikolaj
#583612
Ewentulanie cos na grubsze batki (krociutkie to jest) w promocji mikolajkowej
http://www.e-dym.pl/Atrakcje_%C5%9Awi%C4%85teczne!_:)/912-Vision_Crystal_2_-_PROMOCJA_%C5%9AWI%C4%84TECZNA!.html

-- [scalono] 8 gru 2012, o 19:32 --

tu masz porownanie eCaba wielkoscia co do batki 650 mah ego i twista 900mah ego
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 gru 2012, 19:47 przez stmikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gwena
#583623
Napisz może ile i co Twoja mama pali. Ja mam bardzo dobre doświadczenie z eRollem u osoby która paliła do paczki mocnych papierosów dziennie.
Przy mocnym (24mg TTabaco) liquidzie zużywa teraz 3-4 wkłady dziennie - wymiana gotowego katridża to sekunda i żaden kłopot. Wszystkie cięższe i wymagające naciskania przycisku papierosy nie były akceptowane. ERoll od razu został uznany za lepszy od papierosów.
Awatar użytkownika
By stmikolaj
#583646
eRoll i eCab dla mnie smak chmurka dokładnie to samo tylko ze wklad w eCabie jest 3x pojemniejszy :-) no i sie tak strasznie nie grzeje eCab . Dodatkowo zawsze mozna w pozniejszym czasie uzyc przejsciowki na 510 i podpiac wszystko do eRolla juz nie bo nam sie nie zmiesci w PCC
By Wishu
#583834
Miałem eCaba i odsprzedałem. Jeśli chodzi o smak jaki oddaje czy pojemność wkładu jest naprawdę OK ale strasznie denerwowało mnie w nim szukanie przycisku który go uruchamia ( tak dokładnie wkomponowany w całość i wygładzony ). Czasem jadąc samochodem musiałem spuszczać wzrok celem namierzenia owego magicznego przycisku. No i szkoda, że do tak powiedzmy ekskluzywnego e-papieroska trzeba dokupywać oddzielne etui bo to z zestawu nijak się ma do noszenia cały czas przy sobie a szkoda go zniszczyć.
Dlatego zdecydowałem się na zakup eRolla z kilku powodów.

Po pierwsze jest mały i przypomina zwykłego papieroska którego można trzymać dwoma palcami a do tego jest tak lekki, że trzymając go w ustach można wykonywać inne prace bez konieczności odstawiania na bok.

Druga sprawa to Etui w którym chowamy malucha. Mieści się w każdej kieszeni spodni czy kurtki. Do tego wygląda elegancko i służy jako stacja ładująca naszego e-fajka.
Jak wszystko ma też wady do których należy zaliczyć malutką pojemność wkładu. No cóż coś za coś niestety. Ja dużo nigdy nie paliłem max 10 papierosów na dzień więc dla mnie jest OK wystarcza.Czasem jestem tak pochłonięty pracą, że po 4h przypomnę sobie że pasuje coś zakopcić i wtedy sięgam.

Są oczywiście osoby które dużo palą i potrzebują się często "inhalować" wtedy faktycznie lepszym wyborem będzie eCab który zadowoli dłuzej bez konieczności wymiany liquidu.

Tyle moich uwag i spostrzeżeń. Zwolenników tych dwóch zabawek zapewne tyle co przeciwników ale temat ktoś założył więc wypowiadam swoje skromne zdanie i życzę udanego wyboru :wink:
By Vinetti
#583974
Mam oba modele.

ecab nie jest zły, ale miałem z nim duże problemy jeśli chodzi o picie liq, no i słabo wypadał w porównaniu z ego c, batki szybko traciły na mocy przez to ''kop był zdecydowanie słabszy. Podsumowując po 3ch dniach trafił do szuflady, później dałem go własnie mojej matuli która pali 1-2 paczki mentoli linkow dziennie - wychmurzyla z 2 wkłady i znowu trafił do szuflady .

eroll moim zdaniem zdecydowanie lepszy, super oddaje uczucie użytkowania normalnego analoga, nie ma żadnego guzika co to by go trzeba było wciskać , bateria podciśnieniowa jest bezbłędna, po prostu używasz go jak normalnego analoga. Kop cały czas dobry bo bateria cały czas podładowana. Małą pojemność wkładu załatwiłem dokupieniem 5 dodatkowych które nosze ze sobą w niewielkim pudełeczku, wymiana wkładu to pare sec, starcza mi na cały dzień, jak tankuje to wszystkie naraz i jest git.
Jak byś się zdecydował własnie na erolla to proponuje dokupić grzałki LR.

Mojej matuli własnie chce kupić erolla pod choinkę bo strasznie jej się spodobał i twierdzi ze jak by miała takiego to by rzuciła palenie, ale twierdzi tak już 3ci raz :P , najpierw dostała ego c - a to za duży/ciężki :P , później ecaba - a to jej coś cieknie, guzik trzeba wciskać :P, no cóż do 3ch razy sztuka mam nadzieje :P.

Cokolwiek wybierzesz powodzenia w nawracaniu mamy ;)
Awatar użytkownika
By Snaco
#584886
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Sam do końca nie jestem przekonany go do wyboru ale chyba jednak będzie to eroll.
Rzeczywiście dodatkowe wkłady i problem małej pojemności znika ponieważ można sobie uzupełnić w domu na cały dzień i dopiero wieczorem powtórzyć i doładować bazę. Możecie mi jeszcze polecić sklep w którym kupię najtaniej a do tego dodatkowe kartridże i grzałki LR?
Tapnięte z Samsung NOTE
By Wishu
#585044
Snaco pisze:Dziękuję wszystkim za wypowiedzi. Sam do końca nie jestem przekonany go do wyboru ale chyba jednak będzie to eroll.
Rzeczywiście dodatkowe wkłady i problem małej pojemności znika ponieważ można sobie uzupełnić w domu na cały dzień i dopiero wieczorem powtórzyć i doładować bazę. Możecie mi jeszcze polecić sklep w którym kupię najtaniej a do tego dodatkowe kartridże i grzałki LR?
Tapnięte z Samsung NOTE


http://forum.e-palarnia.com/promocje-i- ... forum.html
Awatar użytkownika
By Snaco
#585113
Eroll kupiony w palenisku. Można zamknąć. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc panowie.

Tapnięte z Samsung NOTE
By Nashville
#1035849
Nie chciałem zakładać nowego tematu. U mnie też pojawił się dylemat dotyczący tych dwóch modeli. Dopowie ktoś jeszcze coś, zestawi je?

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.