EPF
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1022893
Witam.

Na początku parę słów wstępu.
Długi czas zabierałem się za mody mechaniczne, mała tokarynka stała w garażu już od prawie roku i jakoś nie miałem weny jak się do tego zabrać. Na początku tego roku przyrzekłem sobie jednak że stworze jakieś zasilanie. Chcąc nie chcąc kupiłem trochę osprzętu, nawet nie wiedząc czy będę w stanie to obsłużyć. Początki były trudne, ale kazało się jednak że wystarczy przyswoić trochę wiedzy technicznej, uzbroić się w cierpliwość i zacząć działać.

Nie tak dawno w temacie o moich boxach napisałem że coś tam kombinuję z mechanikami. Jest tak w dalszym Ciągu. Mam parę pomysłów które chciał bym wprowadzić w życie. Niestety wymaga to jeszcze sporo czasu. Kwestia dokończenia projektu. Wykonania i pewnie wielu dni testów i poprawek. Zaprojektowania jakiegoś loga, wymyślenie nazwy itd.:)

Teraz po co ten temat skoro nic konkretnego w nim nie ma ?
Tutaj będę wrzucał swoje wypociny. Pewnie zanim powstanie docelowa rurka, także dla Was. Podzielę się z Wami tym co stworzyłem i pewnie jeszcze stworzę dla siebie. Weekend pozwolił mi na to aby posiedzieć w garażu i pobawić się w tokarza :D

Modzik powstał dosłownie z głowy, Chodź nie ukrywam że projektuję poniekąd podobne zasilanie. pod ręką miałem jedynie jakąś batkę 18350 i kajtka. Generalnie tak jak widać, całość wykonana jest z mosiądzu. Jeśli chodzi o względy estetyczne, lubię proste funkcjonalne rozwiązania. Dlatego zanadto nie kombinowałem. Na tą chwilę przycisk chodzi na sprężynce lecz zamówiłem sobie już magnesy pod jakie został zaplanowany. Ze względów praktycznych zdecydowałem się na zrobienie tego w całości z wałka, dzięki temu pozbyłem się problemu odkręcającego się przycisku przy blokowaniu bądź odblokowaniu. Na ten moment sprawdza się to 100% sam przycisk się nie odkręca. Teraz jest to modzik tylko na batki 18350 lecz w przyszły weekend może uda mi się dorobić do niego przedłużkę na 18650. To rozwiązanie poniekąd zajeżdża nemesisem, ale decydując się na nie, głównie względy praktyczne mną kierowały. Zawsze denerwują mnie długie dodatkowe tuleje nie mam gdzie tego pomieścić jak się gdzieś zabieram. Tutaj będę miał dodatkowo tylko 3cm :) Gwinty 20x1 więc może spasuje sobie jakiś konektorek hybrydowy i nie będzie praktycznie żadnych łączeń na rurce. Można by jeszcze popracować nad długością tu przybrać tu zrobić mniej i może był by ze 3mm krótszy, teraz w konfiguracji na 18350 ma 65mm długości, szerokość to standardowe 22mm :)

Parę fotek zrobionych dzisiaj w plenerze.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zapraszam do dyskusji i pozdrawiam *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kwinto
#1022918
Świetnie ci to wyszło , prosty desing , niewielkie rozmiary . Wykonczenie powierzchni jak najbardziej na plus , pokaż bebechy !!.

Wysłane z mojego GT-I8190N
Awatar użytkownika
By bezi2
#1022932
Dla mnie plus za ostateczne rozwiązanie na odkręcajacy się przycisk i radełkowaną blokadę. Minusem jest brak przedłużki na 18500.
Ale modzik fajny ;)
Atutem jest wybór jedynego słusznego gwintu.
Fajne proste zasilanko.
Jak wygląda rozwiązanie pinu plus (dobrze by było gdyby był regulowany)?
Taptalknięte paluchami z szumofona.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 12:48 przez bezi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#1022973
normalny standardowy modzik rurkowy
nic na +, nic na -
no jak dla mnie jedyny minus, ze nie stalowy

a napisałeś cos o głowicy ?
pin regulowany ?

przycisk jest regulowany ?
izolacja w komplecie ?
gdzie masz wylot 'spalin' ?
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1023894
Jeśli chodzi o bebechy, przedstawię wszystko w swoim czasie ;-) ogólnie mogę powiedzieć że jest tak samo prosto jak z zewnątrz , lecz w pełni funkcjonalnie. Pin jest regulowany, izolator przycisku jak najbardziej został zastosowany. Co do otworów wentylacyjnych tego jeszcze niema, ale są w zamyśle , po prostu brakuje mi narzędzi aby to wykonać, wiercenie na "chama" wiertarką jakoś mi się nie uśmiecha :-) Gwint pod pierścieniem także 20x0.5 :-) Generalnie odczucia z użytkowania są na plus i to mnie cieszy :-) Zobaczymy jak będzie to wyglądać z tubką na 18650 :-)
By dorjak72
#1031853
Miałem dzisiaj tego moda w rękach i ...... . Wykonanie jest bardzo staranne nie ma żadnych przesunięć na gwintach wszystko jest w idealnie w osi, kajtek z modem skręca się idealnie. Głowica w porównaniu z głowicą od JM'a jest nieco niższa (nawet lepiej), jedyne co można by poprawić to aby po skręceniu miejsce połączenia było mniej widoczne (ale to jest prototyp). Gwint 20x1 wykonany prawidłowo, elementy moda pasują do JM'a i na odwrót. Przycisk chodzi równiutko, sprężynka jest dosyć miękka. Pokrętło blokady również chodzi lekko nie zacina się, radełko wyszło delikatne (mi się takie podoba).
Podsumowując Michałowi wyszła naprawdę fajna rurka, jak na pierwszego mechanika własnej produkcji to jest wręcz super. Szkoda że jest na razie tylko w wersji brass :( ,gdyby był cały z SS to bym już go wysępił :wink:
Teraz czekam na więcej elementów do modzika (18500/18650), no i oczywiście wersji z SS :roll:.

Napisałeś że rozwiązanie rurek jest podobne do nemesis'a, bardzo często coś jest do czegoś podobne. Natomiast twój modzik jednak zdecydowanie się od nemka różni, że nie wspomnę o badziewnych klonach nemesis'a, tak że nie ma co go z nim porównywać.
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1033325
Dzisiaj przymierzyłem się trochę do zrobienia tych tulejek na przedłużenie pod większe batki. No i niestety :D Ten modzik pozostanie tylko w wersji 18350 :) Żeby taką tulejkę zrobić trzeba zastosować jakiś drobnozwojowy gwint. 20x1 jest za "gruby" i po roztoczeniu tulejki ścianka jest tak cienka że pęka przy gwincie. Myślę że jak zmienię gwint na 20x0.5 powinno być ok :) Następny prototyp pewnie będzie miał już taki gwint. Nie wiem, jakoś mocno uparłem się na te tulejki przedłużające...
Bardzo wygodne jest to że przycisk się nie odkręca ;)
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1035363
Moje kolejne wypociny ;)
Starszy brat poprzedniego zasilania. Tutaj byłem już mądrzejszy i tuby mają gwint 20x0.5 teraz rozwiązanie z przedłużkami wyszło tak jak sobie to zaplanowałem. Zrobiłem też trochę "rzadsze" radełko. I zastosowałem się trochę do uwag kol. dorjak72, mianowicie chodzi o spasowanie łączeń. Wyszło całkiem fajnie. W kwestii wizualnej to chyba tyle. Mod jest prosty i funkcjonalny tak jak zakładałem :)

Idąc dalej, zrobiłem otwór wentylacyjny który swoje ujście ma z boku głowicy co widać na zdjęciach. Kanaliki są wywiercone tak aby można było także stosować parowniki z airholem w gwincie. W razie co jakieś zabezpieczenie jest. IMO wydaje mi się że lepsze od wentylacji w przycisku, gdzie po zakręceniu blokady na dobrą sprawę tej wentylacji nie ma. Chodź o wyższości jednego nad drugim można by pewnie dyskutować. Na bank w przycisku jest bardziej estetycznie, ale chcąc mieć też możliwość dokręcenia parownika z air w gwincie nie musiałem frezować głowicy i zachował się płaski cap:)

Regulacja pinu w pełnym zakresie. Zarówno od strony czajniczka jak i od strony batki. Nie mam niestety wszystkich dostępnych na rynku batek, ale przystosowany jest do aku o długości do 66mm. Jak na razie bo na dobrą sprawę pin można lekko skrócić i myślę że 67mm też wejdzie. A jak nie to izolator ma gwint m5 i można dociąć śrubkę odpowiednio. Dodatkowo izolator jest "pływający". Tzn zrobiłem go wtykanego na oringu. Dlaczego? A no taki patent bo często regulując śrubki czy to z tej czy z drugiej strony. Bywa że coś mi nie stykało. Głównie wynikało to z tego że izolator był na sztywno wkręcony bądź wciśnięty. Nieco irytowało mnie rozkręcanie po kilkanaście razy moda nim ustawię piny odpowiednio. Tutaj zawsze czy to od strony parownika będę regulował, czy od strony batki. Skręcając moda pin zawsze się ściśnie bo izolator "pływa" w głowicy, ale nie wylata :D

Przycisk zrobiłem pod konkretny wymiar neodyma. De facto samego przycisku nie ma bo jest zintegrowany z tubą na 18350 :D Magnesy zastosowałem dosyć grube bo mają po 2mm, ale dzięki temu modzik stoi sztywno bez blokowania. Skok jest dość krótki i bardzo dobrze załącza. Sam talerzyk jest nieco grubszy, a blokada śmiga na gwincie 20x1 co by się szybciej blokowała :D

Jak będę miał pod ręką suwmiarkę to wrzucę jeszcze wymiary. Zapomniałem go pomierzyć. Na pewno średnica jest bliska 22mm, ale troszkę mniejsza może 21,70 bo jak modzika przetaczałem w całości aby uzyskać takie spasowanie poszczególnych rurek to się zagapiłem i zapomniałem że na podziałce jest promień a nie średnica :) Chodź w gruncie rzeczy całkiem dobrze wyszło.

Zamiast zanudzać parę fotek do oglądnięcia. Co prawda słaba jakość bo telefonem przy słabym świetle, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Generalnie z efektu końcowego jestem zadowolony, chodź to i tak nie jest do końca to o czym myślę :D Jak to mówią najważniejsze że odczucia z wapowania są pozytywne :bry

Pozdrawiam *CZAJNICZEK*
By dorjak72
#1037956
O to chodzi, cały SS'man.

Połączenie wyszło teraz prawie idealnie, jak dasz do łapek to się przyjrzę.
Nie podoba mi się za bardzo otwór powietrza z boku głowicy, trochę szpeci wygląd (może symetrycznie dwa otwory).

Jeszcze mógłbyś zrezygnować z pokrętła blokady i zrobić przycisk chowany w rurce jak sugerowałem kiedy się widzieliśmy. Zrobiłbyś 2 wycięcia po bokach aby było wygodniej wciskać przycisk.
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1274185
Witam was serdecznie
Dość długi czas nie zatruwałem was swoimi produkcjami. Jednak w najbliższym czasie, myślę że koniec stycznia, światło dzienne ujrzy zasilanie mojej produkcji :) Obecnie trwają testy. Może w weekend jak znajdę odpowiednio dużo czasu, założę odpowiedni temat co by nie chwaląc się, jednak pochwalić się co tam ciekawego wymyśliłem ;) Jak to się zwykło mówić ameryki drugi raz nie odkryłem, ale może uda mi się was czymś zaskoczyć, chociaż w niewielkim stopniu :)

Pozdrawiam Michał *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By bezi2
#1274463
A ja właśnie sobie testuje :)
Bardzo fajnie się na tym zasilanku wapuje.
Awatar użytkownika
By se55ba
#1276344
A ja się zastanawiam czy istnieje taka możliwość pod 26650 zrobić? Bo to ostatnio modny rozmiar ;) ale ciekawych konstrukcji na polskim rynku mało :D najlepiej z przejściem pod 22parowniki ;
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1276381
se55ba pisze:A ja się zastanawiam czy istnieje taka możliwość pod 26650 zrobić? Bo to ostatnio modny rozmiar ;) ale ciekawych konstrukcji na polskim rynku mało :D najlepiej z przejściem pod 22parowniki ;


Coś na pewno da się wykombinować ;) Temat modów mechanicznych to w dalszym ciągu nieodkryty ocean. Z pewnością kryje jeszcze wiele ciekawostek. Nieśmiało dodam że pomysłów czysto technicznych kilka w głowie mam. I może uda się je wprowadzić w życie. O ile się wcześniej nie zniechęcę do tego typu produkcji ;) Na tą chwilę chciał bym doprowadzić do końca mój pierwszy projekt, skierowany również do was. Cieszy mnie wasze zainteresowanie tym projektem. Aż chce się działać :)

Dziękuję i pozdrawiam
Michał
By Tuli
#1292407
Dzięki uprzejmości kolegi se55ba miałem możliwość sprobowania rych zasilań. I cóż mogę, moim skromnym zdaniem, rzec...

Jestem, ale to pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania tych rurek. Najbardziej urzekła mnie wersja 18350. Normalnie cud-miód :) I mimo iż jestem facetem, nie będę się krył z moim odczuciem po spotkaniu z tym maleństwem. Nie powiem: "zaje*ista rura", bo to by było bluźnierstwo ;) To jest po prostu piękne. Niesamowicie to by wyglądało ze złotymi atomikami. Guzik działa rewelacyjnie, nawet delikatne ale zdecydowane naciśnięcie na krawędzi nam go odpala. A przy tym swobodne postawienie na nie zablokowanym przycisku nam go nie uruchomi. Mimo, że jestem cichym zwolennikiem sześćsetek (18650) to dla tego cacka byłbym w stanie zawsze mieć przy sobie kilka maluchów (18350). Nie chcę wyjść na "wazeliniarza", ale według mnie ten modzik wart jest tych słów. Gdy nadarzy się okazja a będę "przy kasie" to napewno sobie pozwolę na jego zakup.
Dla wieczonnego wydania panoramy mowil:
Dawid

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1292460
Cieszę się że zasilanko przypadło do gustu, ale jedyną szansą na jego posiadanie jest dogadanie się z kol. se55ba ;) U mnie takiej zabawki nie ma, projekt był jednorazowy stworzony z głowy. Można powiedzieć unikat, najważniejsze że robi robotę i komuś jeszcze służy, u mnie zbierał kurz w warsztacie ;)

Pozdrówka Michał
Awatar użytkownika
By se55ba
#1292468
U ciebie Michale kurz a u mnie w czołówce codziennego zasilania :D Bezawaryjność, świetny nie rozkręcany samoistnie przycisk, świetny pierścień blokady pozwala mi go codziennie zabierać w bród, kurz i naprawdę ciężkie warunki na budowe ale i po szybkim liftingu zabieram go na wypady plenerowe, cywilne bo tak fajnie się prezentuje, że jest się czym chwalić ;)
Awatar użytkownika
By bezi2
#1307755
Ehh gdyby tak dać pojedyńcze radełko zamiast podwójnego na x .... albo nie bo mankosowcy do krtani się rzucą ;)
Awatar użytkownika
By se55ba
#1308373
Podoba mi się bardzo XPendulum ;)

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem.
By Polan
#1308517
Dajcie spokój z tymi odpadami itd.
Już raz taki numer był.
Później na rynku wtórnym robi się bajzel.
Odpadki odbiegają jakością od produktu finalnego a napewno Twórca nie chce się kojarzyć z złym produktem.
Później to nawet Ci obdarowani zaczynają gonić towar i znowu bajzel.

Cena jest bardzo przystępna.
Zamiast 2 kiepskich klonów Polecam jedno Polskie zasilanie

Michalodz88 dodaj do produktu grawer EHPRO i ujmij 10 zł to nie wyrobisz z produkcją :D
Nie daj się namówić na odpadki, prototypy czy inne...

TapaTalk :)
Awatar użytkownika
By michalodz88
#1308561
Jak ktoś ma ochotę na odpad to zapraszam do mojego garażu pod Łodzią. Każda odrzucona część po 10PLN + podpisanie klauzuli niezbywalności i tyle :D Oczywiście to żart.

A tak na poważnie, Polan masz rację. Prototypy które miały gdzieś pojść to poszły, teraz jest już finalna wersja, i w tej formie, takie zasilanie możecie nabyć :) Czy jest dobre ?? Sam jestem ciekaw co powiedzą użytkownicy finalnej wersji.

Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
By se55ba
#1308562
Najlepsza postawa jaką może przyjąć szanujący się i swoją pracę Moder ;)

Tąpnięte z Centrum Dowodzenia Wszechświatem.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.