EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By selol
#968315
Witam ! Wiem, że był już taki temat tutaj na forum lecz moja sytuacja wygląda trochę inaczej. Zwykłe papieroski paliłem dość długi okres czasu... Od równo roczku używam e papieroska. Od miesiąca - dwóch niestety mam dziwne objawy. Po jakimś czasie w ciągu dnia zaczyna mnie szczypać język od inhalacji efajeczką. Zaczyna, zaczyna, aż później już wcale nawet nie muszę się zaciągać, żeby język już szczypał do samego końca dnia a nawet i część kolejnego. Jest też charakterystyczne szczypanie w okolicach tylniej części jeżyka po bokach, jakby taka afta, ale jej nie ma. Na języka żadnych nalotów, przebarwień itp.
Mieszam baze Vpg od Inawery różnie a to z aromatami od Inawery czy od Tpa.Wszystko zawsze od e-dyma, źródło raczej pewne. Tylko 6mg. Nie ważne jaki parownik, a mam ich aktualnie 4.Znajomi palą dokładnie to samo co ja, zero problemów. Jest to dość męczące, jeśli język cały czas cię szczypie, a nie widać, żeby coś się działo. Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale może ktokolwiek z was spotkał się z taką dolegliwością i wie jak temu zaradzić/czego to wina. Pozdrawiam

ps. a do laryngologa i tak niedługo idę, więc język obejrzy
By user
#968318
Pewnie "popijasz" likworu. Nikotyna zawarta w bazie szczypi w język.
Awatar użytkownika
By selol
#968323
Palę od roku, miałem dużo parowników, grzałek, liquidów. Nie jestem już taki zielony ;) Nie popijam liquidy, nie cieknie, nie leci na język. Wiem jak obsługiwać sprzęt. Jeśli chodzi o bazę, tak jak mówię. Mam 5 znajomych którzy palą DOKŁADNIE to samo co ja, i na tych samych parownikach i na innych, nigdzie problem nie występuje. I bez różnicy czy wezmę od nich czy oni ode mnie buszka, problem występuje tylko u mnie co znaczy, że nie jest to zależne od sprzętu i liquidu.
Awatar użytkownika
By Tomba
#968330
selol pisze: co znaczy, że nie jest to zależne od sprzętu i liquidu.

Wiec sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.
Może wkładałeś jęzor gdzie nie trzeba :mrgreen:
Jak tak Cię to drażni i nie potrafisz dać sobie rady, to do lekarza.
Ewentualnie spróbuj http://om.niwas.pl/archives/16964
Awatar użytkownika
By slavo22
#968338
Mam to samo na inawerze (baza, aromaty). Ale jak nie wapuję jakieś 8h to szczypanie mija. Wg mnie albo właśnie inawera się spaściła, albo przesadzam z ilością wapowania. Baza 6mg ma jakiś dziwny różowy odcień, chyba ją odstawię jednak i spróbuję czegoś innego.

Jo to napisoł ze komórki
Awatar użytkownika
By Mutango
#968357
selol pisze:Po jakimś czasie w ciągu dnia zaczyna mnie szczypać język od inhalacji efajeczką. Zaczyna, zaczyna, aż później już wcale nawet nie muszę się zaciągać, żeby język już szczypał do samego końca dnia a nawet i część kolejnego.

To poświęć jeden dzień, zrezygnuj z przyjemności, i wapuj w ciągu tego dnia tylko samą bazę. Głód nikotynowy zaspokoisz, i dowiesz się czy masz problem z bazą czy z aromatami.
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#968359
selol pisze: Jest to dość męczące, jeśli język cały czas cię szczypie, a nie widać, żeby coś się działo. Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale może ktokolwiek z was spotkał się z taką dolegliwością i wie jak temu zaradzić/czego to wina. Pozdrawiam

Też tak mam i to dość często.
I nie jest to wina złej bazy, wypróbowałem już prawie wszystkie u nas dostępne bazy, i różne konfiguracje odnośnie % Glikolu i Gliceryny.
Mnie się wydaje że jestem uczulony na niektóre aromaty, bo są też takie, po których nic się u mnie nie dzieje.
Awatar użytkownika
By selol
#968376
wojwoj9 jeśli korzystasz z inawery to pochwal się na których się nic u ciebie nie dzieje, może akurat mam tylko aktualnie nie pale
Awatar użytkownika
By PucH2
#968378
Aromaty potrafią dziwne objawy dawać i należy unikać liqidów dających niepożądane objawy. W sprawie leczenia to jak się mniej przeklina przy kręceniu to mniej szczypie jęzor :).
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#968383
selol pisze:wojwoj9 jeśli korzystasz z inawery to pochwal się na których się nic u ciebie nie dzieje, może akurat mam tylko aktualnie nie pale

Nie używam Inawery.
Mam aro Atmosa, TPA, Vaping Zone.
Awatar użytkownika
By LukaszM.
#968866
Jedz wiecej wszystkiego co zielone i jajeczka .Szpinak, sałaty , brokoli :)
Ja tez tak miałem po 3miesiacach. Tak czy siak od wapowania zmienia się PH a w którą to już nie wiem bom nie lekarz ani chemik.
Czasem jak mocno szczypie zjedz kilka listków bazylii czy mięty i podtrzymaj w buzi :)
Guma do żucia tez pomagała w moim przypadku.
Awatar użytkownika
By redik
#968883
jakkolwiek glupio by to nie zabrzmialo: mnie podszczypuje od "pryskającego liquidu". Co prawda na meshu ale zdarzylo sie ze jak jest był setup to liquid nie paruje, a pryska, pryska na jęzor i to ewidentnie uczucie szczypania
By Nataseva666
#1031438
Też kupiłem bazę inawery vpg+ i mam to samo uczucie na języku. Pomaga rozcieńczenie gliceryną. Po bazach atmos lab nic takiego się nie dzieje, czy to trunder, czy mist, czy balanced.
Obstawiam, że to wina bazy.
Testowane na tych samych aromatach, w różnych konfiguracjach
Awatar użytkownika
By emilia
#1031469
Co prawda nie mieszam, więc w tym wypadku nie poradzę, jednak rozsądnym wydaje się zmienić bazę lub aromat. To co Tobie szkodzi nie musi szkodzić innym, nawet jak używasz tego od jakiegoś czasu, to reakcja może wyjść później.
Kup w aptece szałwię i rumianek. Używaj na zmianę do płukania ust (jeden dzień rumianek, drugi szałwia). Powinno złagodzić dolegliwości, jednak idź do lekarza, bo nie będziesz parzył ziółek non stop. :]
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.