EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Agalloch
#103018
były już różne propozycje dodatków do liquidu, więc dołożę jeszcze jeden:

Preparat Tymsal
Wskazaniami do stosowania preparatu Tymsal są: schorzenia górnych dróg oddechowych (nieżyty krtani i gardła, kaszel, stany zapalne jamy ustnej i gardła).

Skład 100 g (spisuję z opakowania, bo jakoś w necie nie znalazłem dokladnego):
Thymi extractum fluidum (wyciąg tyminkowy płynny) - 70 g
Ekstrahent: mieszanina wodorotlenku amonowego (96 g/l), glicerolu (860 g/l), etanolu (760 g/l) i wody (1:20:67,8:111,2)
Salvine tinctura 1:5 (nalewka z szałwii) - 30 g
Ekstrahent: etanol 70%
Produkt zawiera 38-47% obj. etanolu

Pytania są 2 i brzmią:
1) Czy są tu jakieś substancje, których nie powinno się podgrzewać przy inhalacji?
2) Czy istnieje ryzyko zabrudzenia atomizera tym środkiem?


Przyznam, że w przeciwieństwie do większości populacji bardzo lubię "paskudny" smak tego preparatu :wink: i myślałem o dodaniu kilku kropli do liquidu. Poza tym, miewam problemy z bólem gardła i Tymsal bardzo skutecznie mi pomaga, dlatego kusi mnie połączenie przyjemności e-palenia z profilaktyką chorób układu oddechowego 8) :lol:
By Wolter
#103036
:roll: Czego ludzie nie wymyślą .... dodatki do liquidu ...

Agalloch pisze:były już różne propozycje dodatków do liquidu...

Pewnie czytałeś o kropelce soku z cytryny
Smak fajny ale po kilku paleniach mamy super smak spalonej cytryny
Jeszcze bym się zapytał czy 2 krople tymsalu dziennie pomogą na twój ból gardła ?

Odradzam dodawania czegokolwiek do liquidu poza liquidem ;)
Na gardełko i zatoki mi pomaga liquid miętowy :wink:
Awatar użytkownika
By Agalloch
#103050
Kadzio pisze::roll: Czego ludzie nie wymyślą .... dodatki do liquidu ...

Odradzam dodawania czegokolwiek do liquidu poza liquidem ;)


nie wyraziłem się precyzyjnie (skrót myślowy) - chodziło mi o wykorzystanie tymsalu jako aromatu do samodzielnie sporządzanego liquidu :)


Jeszcze bym się zapytał czy 2 krople tymsalu dziennie pomogą na twój ból gardła ?


raczej nie (a raczej na pewno nie), ale uwielbiam smak tymianku, a gotowego liquidu albo aromatu tymiankowego nie zauważyłem w sprzedaży :roll:
Awatar użytkownika
By Szept
#103065
Kurde, a ja lubię ALITOL
Podaję skład: olejowy ekstraktu z czosnku.
Zaczynam nabijać wkłady :)
Awatar użytkownika
By Agalloch
#103095
Szept pisze:Kurde, a ja lubię ALITOL
Podaję skład: olejowy ekstraktu z czosnku.
Zaczynam nabijać wkłady :)


ekstrakt olejowy? raczej nie radzę nabijać tym wkładu 8) a co do smaku, czemu nie, to mogłoby być ciekawe doświadczenie, ale ludzie w okolicy mogliby się Tobie przypomnieć jako bierni palacze :zakrecony

_____________________
Bardzo proszę o to, aby nie zakładać podobnych wątków. Preparaty medyczne, nawet te służące do inhalacji, nie zostały stworzone do użytkowania w e-papierosach.
Przyjmowanie preparatów wziewnych dokonuje się w temperaturze pokojowej (aerozole klasyczne) lub też kontrolowanej (olejki do inhalacji - temp <100 stopni Celsjusza). Żaden z tych preparatów nie został przetestowany do użytku w temperaturze atomizerów e-fajek.
Dlatego też nie można stwierdzić czy nie następuje rozkład termiczny składników tych złożonych preparatów, a idę o zakład, że najczęściej ulegną rozkładowi.

Podobne wątki będę kasował lub zamykał jako potencjalnie niebezpieczne.

Stary Chemik
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.