EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By kissu
#974985
Witam!
Posiadam baterię Cigger Ego Pro, używałem cały czas ładowarki od Volisha którą posiadam już dobre 4 lata.
Bateria trzyma mi jeden dzień, czasami dwa, a czasami kilka godzin. Zacząłem podejrzewać ładowarkę.
Ładowarka świeci się na zielono tylko przy odłączonej baterii. Gdy bateria jest podłączona ładowarka świeci światłem czerwonym, lecz co 2 sekundy na ułamek sekundy zaświeca się zielona dioda. Czasami przy ruszaniu kablem też zaświeci się na zielono. Rozkręciłem tę ładowarkę i niby wszystko ok, tylko coś syczy :roll: podczas ładowania...

Moje pytanie brzmi czy jest szansa, a jeśli jest to jak duża, że akumulator mógł na trwałe na tym ucierpieć?
Czy opłaca się kupować nową ładowarkę (oczywiście nie za 3 zł)?

PS. Dodam, że mój adapter sieciowy miał 1A podobnie chyba jak gniazda USB 3.0 w laptopie, a ładowarka powinna mieć na wejściu chyba 0.5A i 0.42A na wyjściu.
Awatar użytkownika
By Ratio
#975021
Baterię czy ładowarkę posiadasz 4 lata? ;) Ładowarka raczej nie jest winowajcą według mnie, niestety

Sent from my N1 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By kissu
#975068
Bateria ma miesiąc, a ładowarka ma 4 lata.
Nigdy nie było żadnej oznaki pełnego naładowania, ani na ładowarce, ani na baterii.

Od nowości trzymała jeden dzień, potem nagle trzymała 2 dni przez tydzień, raz 2 godziny, a zazwyczaj trzyma jeden dzień, a w drugim już widać wyraźny spadek napięcia. Ładuję od 24:00 do 6 rano.
Awatar użytkownika
By Amix
#975094
Posiadam baterię Cigger Ego Pro, używałem cały czas ładowarki od Volisha którą posiadam już dobre 4 lata.

4 lata temu chyba nikt nie słyszał o ego i ładowarek też nie było. Mogę się mylić.
Po naładowaniu nie zgasła niebieska dioda w baterii ?. Podaj parametry ładowania.
Awatar użytkownika
By kissu
#975118
Dioda jest biała i nie gaśnie nigdy chyba, ale nie ładowałem dłużej niż 12 godzin...
Bateria niby 1100, ale długością równa się 900 parametry ładowania to 420mA na wyjsciu, a napięcia nie pamiętam.

Ogólnie planowałem kupić nową baterię ale mnie się wydaję, że to wina ładowarki :?

Tak czy siak mam pytanie czy hipotetycznie zepsuta ładowarka uszkodzić może baterię.
Awatar użytkownika
By gregbard
#975175
Wizyta z ładowarką w serwisie rtv, sprawdzenie napięcia ładowania czy jest 4,2V to chwilka, i pewnie nie będą za to chcieli pieniędzy.
By GoBack
#1025906
Czy jeżeli dostałem uszkodzoną ładowarke, która niby ładowała i wszystko ok się świeciło ale po odłączeniu zero poznaj wzrostu mocy baterii i ladowarka na wyjściu miała równe 5V i niskie natężenie mogła spowodować pogorszenie wydajności batki? Bo nie wiem czy w takim razie nie odsyłać również baterii.
Awatar użytkownika
By pol
#1025911
GoBack pisze:Czy jeżeli dostałem uszkodzoną ładowarke, która niby ładowała i wszystko ok się świeciło ale po odłączeniu zero poznaj wzrostu mocy baterii i ladowarka na wyjściu miała równe 5V i niskie natężenie mogła spowodować pogorszenie wydajności batki? Bo nie wiem czy w takim razie nie odsyłać również baterii.

Jak i kiedy mierzyłeś natężenie prądu ładowarki?
Ładowarka na wyjściu powinna mieć 4.2V.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, 00:37 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
By GoBack
#1025913
Nieodłączna bateria zwykły miernik. Na ładowarce od kumpla było równe 4,2 przy takim samym pomiarze


Edid: Sorry źle doczytałem, ale natężenie tez było mierzone na multimetrze bez podpięcia batki i natężenie było jakoś 2X mniejsze jak na sprawnej ładowarce.

Dwa czy taka ładowarka w ogóle się do czegoś nadaje?
http://epapierosy24.eu/mobile/pl/p/Lado ... SB-eGo/104
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, 00:41 przez GoBack, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#1025917
GoBack pisze:Nieodłączna bateria zwykły miernik. Na ładowarce od kumpla było równe 4,2 przy takim samym pomiarze

Nie rozumiem tego zdania.
Kiedy mierzyłeś natężenie? Ładowarka dedykowana do e-p ładuje metodą CC/CV.
Awatar użytkownika
By pol
#1025928
GoBack pisze:....

Dwa czy taka ładowarka w ogóle się do czegoś nadaje?
http://epapierosy24.eu/mobile/pl/p/Lado ... SB-eGo/104

Z opisu
http://epapierosy24.eu/pl/p/Ladowarka-USB-eGo/104
wygląda, że powinna pasować.
Było na forum coś, że ładowarka z zestawu http://epapierosy24.eu/pl/p/2-x-Vision- ... de-USB/473 sprawiała problem, ale to zawsze i u każdego sprzedawcy może wystąpić.
To w końcu tania i masowa chińska produkcja.

-- [scalono] 20 mar 2014, 00:57:22 --

GoBack pisze:W każdym razie ładowarka naładowała baterie na 3 chmury przez jakieś 7h a druga do pełna w jakieś 3h

Pytanie gdzie podłączyłeś ładowarkę czy do gniazda usb w komputerze, czy do adaptera sieciowego.
Awatar użytkownika
By pol
#1026241
Dziękuję.
Odpowiedni wątek z zapytaniem do "Dostawcy" założony został w stosownym subforum, aby epapierosy24.eu mógł się do tego odnieść.
co-to-jest-za-ladowarka-t62578.html

Podaj czy kupiłeś osobno "ładowarkę" z wcześniejszego linku, czy w zestawie od epapierosy24.eu

Proponuję kontynuację tematu w subforum sprzedawcy.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.