EPF
Awatar użytkownika
By Totek
#952170
Dzisiaj w moim boxiku odlutował się kabelek z plusa, po przylutowaniu, okazało się że nie ma nic na wyświetlaczu. Zacząłem sprawdzać potencjometr, czy nic do siebie nie dotyka, cała reszta zdawała się być git. Tak po pół godzinnym kombinowaniu stwierdziłem, że odlutuje potencjometr i połącze na nowo z KISem. I tutaj pojawiła się dziwna sprawa. Wcześniej miałem podłączone
1 - Vout
2 - ADJ
3 - GND

Teraz okazało się że jak tylko podłącze 1 do Vout przestaje mi podawać napięcie, mam podłączone tylko 2-ADJ 3-GND. O dziwo dalej zmienia napięcie przy kręceniu w prawo na wyższe w lewo na niższe i trzyma jak należy. Na elektronice właściwie się nie znam, tyle co zrobiłem KISa z poradnika xP, więc chciałbym się zapytać czy mogę tak to zostawić, skoro hula, czy coś jest zdecydowanie nie tak ?
Awatar użytkownika
By Goldi
#952182
Prawdopodobnie masz uszkodzony mechanicznie potencjometr, może został przegrzany przy lutowaniu bo jego wyprowadzenia są dosyć delikatne. Jeżeli regulacja działa przy podłączonym tylko ADJ i GND to możesz tak to zostawić, nic złego się nie stanie.
Awatar użytkownika
By Totek
#1018465
Kupiłem ostatnio nowy potencjometr i dziwna rzecz się dzieje 1 vout, 2adj, 3 gnd tak samo jak wcześniej, na wyświetlaczu nic się nie dzieje, ale napięcie znikome podaje bo z parownika leci dym. wylutowuje adj jest napięcie, ale 3,25 (czy 3,30 nie pamiętam), przylutowałem więc adj odpiąłem vout, jest napięcie z tym ze regulacja od 4,3 w górę, i po kilku h wapowania trzeba włożyć naładowane aku, bo napięcie szybciej wariuje (tak jakby już aku były rozładowane, ale tak na prawdę jeszcze nie są). Może coś na płytce mam nie tak?

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.