EPF
Awatar użytkownika
By LogerM
#980897
Wydruk ulotek w niskim nakładzie jest mało ekonomiczny, i dla wielu małych sklepów problematyczny. Dlatego chciałem zaproponować tym sklepom które mogą odebrać ulotki na terenie Katowic (1-2 dni w tygodniu; Centrum - okolice dworca PKP lub Koszutka - okolice Pętli na Słonecznej), Mikołowa (1 dzień w tygodniu - wtorek godziny poranne; BP przy DK 81, dworzec autobusowy), Żor (1 dzień w tygodniu - wtorek godziny poranne; Sąd lub dworzec autobusowy), Rybnik (1 dzień w tygodniu; Rynek/WKU/Dworzec PKP), Wodzisław (1 dzień w tygodniu; dworzec autobusowy) lub Jastrzębia (3-4 dni w tygodniu + weekend; całe Centrum - Moszczenica) 'zrzutkę' na większą ilość ulotek. Wszystko przejdzie przez jedną z moich firm i zostanie refakturowane (oryginalna faktura do wglądu) bez dodatkowych opłat zgodnie z wysokością zamówienia, projekt zostanie wykonany bez dodatkowych opłat. Przykładowa cena: 10 000 - A6 - (4/4) - kreda błysk/mat to wydatek rzędu 320PLN (brutto) przy 100 000 to kwota rzędu 2400PLN (brutto). Dlaczego tylko te miasta? Bo tam przebywam jeśli nie na co dzień to bardzo często i mogę przywieźć je w umówiony dzień, dzięki czemu nie powstaną dodatkowe koszty transportu, które przy druku nisko nakładowym znacznie podnoszą wartość zamówienia. Kwestia ceny, cena podana tutaj to cena wzięta wprost z cennika jednej z drukarni z którymi współpracujemy i jest to maksymalna kwota która nie może być przekroczona, w praktyce cena ta powinna być niższa o 20-40% (zwyczajowy rabat który dostajemy 'od ręki', bez targowania to 25%), cena zawiera koszty transportu.

Uwaga: Jeżeli w innych rejonach była by potrzeba podobnej akcji i znalazła by się zaufana osoba która zajęła by się kolportażem ulotek istnieje możliwość zamówienia ulotek na jej dane, koszty wówczas nie ulegają zmianie.

UWAGA: Jeden z dostawców zaoferował się pomóc dlatego też od tego momentu istnieje możliwość wysyłki ulotek w niskiej cenie na całą Polskę.
Awatar użytkownika
By BanditeN
#981122
Bardzo dobra inicjatywa, aczkolwiek do takiego przedsięwźięcia potrzebna jest spora liczba osób. Niestety nie mieszkam w żadnym z powyższych miejsc. Jednak mimo wszystko nakłaniam właścicieli stoisk u których się zaopatruję aby mówili swoim klientom o tej inicjatywie. Najważniejsze jest to aby pokazać społeczności waperów (i nie tylko), że jest to naprawdę ważna rzecz, która może przesądzić o wielu sprawach...

Samo roznoszenie, wieszanie i rozdawanie ulotek to nie wszystko. Najważniejsze jest tłumaczenie ludziom, że bez ich wsparcia i pomocy na nic się to nie zda :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Awatar użytkownika
By LogerM
#981137
Nie aż taka duża ;) jeżeli 10 sprzedawców zamówi po 1000 ulotek to wartości jednostkowego zamówienia to max. 32PLN (raczej będą to okolice 28PLN).
Awatar użytkownika
By BanditeN
#981148
Ale mimo wszystko muszą się znaleźć chętni aby coś takiego przeprowadzić. Stosunek właścicieli, którzy za pewne nie zdają sobie sprawy z zagrożenia trochę mnie zastanawia. Za pewne wielu z nich o tym nie słyszało. Należy ich do tego przekonać, że istnieje realna szansa aby się to udało :)
By mammoet
#981180
JA rozmawialem u siebie w Leborku z punktem E-papierosowym z Firmy E-Smoking.com(jest tylko jeden) reszta to prywaciarze typu prasa i analogi ale sprzedajacy liquidy ,lecz ich nie interesuje jakas akcja.Lecz pracownica zaoferowala ze moze ulotki rozdawac e palaczom podczas zakupu.To juz cos..Co do punktu Volisha to pracownicy wogole nie mieli pojecia ze taka dyrektywa jest na podpisy".Slyszeli cos tam ,ale nie wiedzieli gdzie".Wszystko im wytlumaczylem adresy podalem ,maja rozpowszechniac i zachecac.
W swinoujsciu bede w marcu wiec tam bardziej zadzialam bo to rodzime miasto i moge liczyc na pomoc kumpli a takze znajomych.A wiem ze tam jest od cholery e-palaczy bo co 10 -ego widzialem z e-papierosem na ulicy.
Dzisiaj w Gdansku i Gdyni w centrach handlowych tez przedstawilem sytuacje i poinformowalem co i jak i poprosilem o rozpowszechnianie.
Tak jak chemik pisal ze spore grono e-papierosowych punktow sprzedazy nie ma pojecia o tej dyrektywie i czeski film.
Jutro jade do pracy wiec bede nieczynny przez miesiac.Zobacze ile bede w stanie ze swojej kieszeni w marcu wylozyc na te ulotki ale nie gwarantuje ze to bedzie spora suma.Dam znac .
Awatar użytkownika
By LogerM
#981304
Zgodnie z tym co obiecałem kilku osobom na PW odpowiadam tutaj na pytania aby nie wysyłać w kółko tych samych wiadomości:

- W zamówieniu zbiorowym chodzi o obniżenie kosztów jednostkowych dlatego też nie będzie możliwe personalizowanie ulotek, możemy pomyśleć o np. miejscu na pieczątkę ale w momencie gdy każdy dostawca będzie chciał własne logo to każdy taki projekt traktowany jest osobno.

- Cena końcowa zależeć będzie od wielkości zamówienia np. zamówienie po prostu 1tyś sztuk to wydatek rzędu 100PLN, przy zamówieniu 10tyś cena za 1tyś spada już do 27PLN (liczone z rabatem na dzień dzisiejszy), przy 100tyś to już koszt rzędu 18PLN za 1tyś sztuk. Cenę końcową będę mógł zatem podać dopiero gdy będzie mi znana wielkość zamówienia.

- Do zamówienia wystawiona będzie faktura VAT, każdy sprzedawca pokrywa jedynie swoją część zamówienia, a faktura którą ja otrzymam będzie do wglądu, aby nikt nie posądził o zarabianie na akcji.

- W przypadku gdy na terenie jakiegoś miasta z poza wymienionych znajdzie się więcej chętnych (na min. 10tyś sztuk) i osoba która zajmie się tam kolportażem, nie ma najmniejszego problemu aby stworzyć osobne zamówienie dla danego miasta.

- Możliwy będzie dodruk jednakże wolał bym to załatwić w pojedynczym zamówieniu ze względu na dużo niższe koszty jednostkowe.

- Wzór ulotki będzie przygotowany mam nadzieję jeszcze w tym tygodniu. Ponieważ w okół akcji narosło wiele mitów, a wiele osób mylnie odbiera samą inicjatywę EFVI chciał bym aby ulotka nie wprowadzała nikogo w błąd i wyjaśniała kilka kwestii (np. to że sama inicjatywa nie ma na celu blokady art. 18 TPD).
Awatar użytkownika
By LiSu_KTP
#981478
Podejrzewam że większość firma będzie chciała f-vat na siebie bo wtedy wiadomo koszty. Czy będzie taka opcja ??
Awatar użytkownika
By wiesiekj
#981486
LogerM pisze:Wydruk ulotek w niskim nakładzie jest mało ekonomiczny, i dla wielu małych sklepów problematyczny. Dlatego chciałem zaproponować tym sklepom które mogą odebrać ulotki na terenie Katowic (1-2 dni w tygodniu; Centrum - okolice dworca PKP lub Koszutka - okolice Pętli na Słonecznej), Mikołowa (1 dzień w tygodniu - wtorek godziny poranne; BP przy DK 81, dworzec autobusowy), Żor (1 dzień w tygodniu - wtorek godziny poranne; Sąd lub dworzec autobusowy), Rybnik (1 dzień w tygodniu; Rynek/WKU/Dworzec PKP), Wodzisław (1 dzień w tygodniu; dworzec autobusowy) lub Jastrzębia (3-4 dni w tygodniu + weekend; całe Centrum - Moszczenica) 'zrzutkę' na większą ilość ulotek. Wszystko przejdzie przez jedną z moich firm i zostanie refakturowane (oryginalna faktura do wglądu) bez dodatkowych opłat zgodnie z wysokością zamówienia, projekt zostanie wykonany bez dodatkowych opłat. Przykładowa cena: 10 000 - A6 - (4/4) - kreda błysk/mat to wydatek rzędu 320PLN (brutto) przy 100 000 to kwota rzędu 2400PLN (brutto). Dlaczego tylko te miasta? Bo tam przebywam jeśli nie na co dzień to bardzo często i mogę przywieźć je w umówiony dzień, dzięki czemu nie powstaną dodatkowe koszty transportu, które przy druku nisko nakładowym znacznie podnoszą wartość zamówienia. Kwestia ceny, cena podana tutaj to cena wzięta wprost z cennika jednej z drukarni z którymi współpracujemy i jest to maksymalna kwota która nie może być przekroczona, w praktyce cena ta powinna być niższa o 20-40% (zwyczajowy rabat który dostajemy 'od ręki', bez targowania to 25%), cena zawiera koszty transportu.

Uwaga: Jeżeli w innych rejonach była by potrzeba podobnej akcji i znalazła by się zaufana osoba która zajęła by się kolportażem ulotek istnieje możliwość zamówienia ulotek na jej dane, koszty wówczas nie ulegają zmianie.
Awatar użytkownika
By LogerM
#981489
LiSu_KTP pisze:Podejrzewam że większość firma będzie chciała f-vat na siebie bo wtedy wiadomo koszty. Czy będzie taka opcja ??


Oczywiście (w sumie jest to napisane dwa razy ;) )

Wszystko przejdzie przez jedną z moich firm i zostanie refakturowane (oryginalna faktura do wglądu) bez dodatkowych opłat zgodnie z wysokością zamówienia, projekt zostanie wykonany bez dodatkowych opłat.


Czyli: ja dostaję fakturę na całość, dzielę na poszczególne zamówienia i wystawiam fakturę dla każdego odbiorcy, oryginalna faktura jest u mnie do wglądu aby każdy miał pewność że płaci tyle ile powinien.
Awatar użytkownika
By Tomba
#981491
LiSu_KTP pisze:Podejrzewam że większość firma będzie chciała f-vat na siebie bo wtedy wiadomo koszty. Czy będzie taka opcja ??


LogerM pisze:Wszystko przejdzie przez jedną z moich firm i zostanie refakturowane (oryginalna faktura do wglądu) bez dodatkowych opłat zgodnie z wysokością zamówienia
Awatar użytkownika
By LiSu_KTP
#981510
Grrrrr *BICZ* czytanie ze zrozumieniem się kłania :? biorę 10000 jak da rade odbiorę na spocie w Zabrzu.

Podejrzewam że jak już wszystko będzie dograne to będą dane do wpłaty..
Awatar użytkownika
By LogerM
#981584
Projekt mam nadzieję powstanie jeszcze w tym tygodniu. Poprosiłem naszych forumowch magików obiektywu o odpowiednie zdjęcie, i udzielenie na nie stosownej licencji, tak aby nikt nie mógł się do niczego przyczepić. Projekt zostanie opublikowany w odpowiedniej formie tak aby poza tą akcja każdy mógł go wydrukować we własnym zakresie. Dodatkowo rozmawiałem przed chwilą z Tikosem i pojawi się dzięki jego staraniom druga forma zamówienia. Póki co wszystkie 'zamówienia' są traktowane jako szacunkowe i nie są zobowiązujące, mają dać jedynie obraz całości aby można było podać cenę końcową (bo im więcej tym taniej).
Awatar użytkownika
By LogerM
#981706
Kolejna seria odpowiedzi na pytania z PW.

- jest możliwość podesłania w inne miejsce niż Śląsk, lub przekazania wskazanej osobie. Zgłosili się też dostawcy którzy mają podpisane umowy z firmami kurierskimi i które mogą w razie czego znacznie taniej podesłać zamówienie. Waga 1000 sztuk to około 2,1kg. Kwestia ustalenia szczegółów. W przypadku dużego zamówienia do jednego miasta jest też możliwość puszczenia całopaletówki za 70PLN.

- pliki będą publicznie dostępne w otwartej formie i dzięki zabiegom Tikosa będzie możliwość oddania ich samodzielnie do druku w cenie znacznie bardziej atrakcyjnej niż normalnie na Allegro.

- jako tako nie ma 'ilości minimalnej' ale serio nie karzcie mi się bawić z drobnicą :( jeżeli ktoś chce 50-100 sztuk aby rozdać w pracy to sugeruje dogadanie się z zamawiającymi dostawcami, po prostu nie mam czasu aby potem co chwila wybiegać z pracy aby przekazać kolejną paczkę.

- drukarnia jeszcze nie jest ostatecznie wybrana, na to mamy czas, moja firma współpracuje od kilku lat z kilkoma dużymi drukarniami, te drukarnie mnie jeszcze nie zawiodły, a realizowały już naprawdę duże projekty i wybiorę zapewne jedną z nich ale propozycje są oczywiście mile widziane, proszę tylko nie podsyłać wyników z Google tylko naprawdę pewne drukarnie z którymi mieliście styczność. Abyśmy mieli pewność że wysłane zamówienie na 100% będzie wykonane poprawnie i dojedzie na wskazane miejsce bez szarpaniny. Jeżeli propozycje będą sensowne na pewno będą brane pod uwagę i wówczas wybierzemy po prostu opcje najtańszą.
By KyRol-pl
#981775
A czy ktoś będzie mógł udostępnić projekt ulotki? Nie tylko ja mógłbym wydrukować taką na laserowej drukarce i mógłbym zagadać ze sprzedawcami w punktach, gdzie sprzedawane są e-p, aby te ulotki były rozdane chętnym.

---edit:

ok projekt będzie dostępny, w takim razie rodzi się pytanie, gdzie go wyczekiwać? Będą link/wskazówki podane w tym wątku?
Awatar użytkownika
By Tikos
#982027
Po konsultacjach w kwestii drugiej formy zamówienia, o której pisał LogerM: prawdopodobnie pojawi się w momencie ogarnięcia całości i powstania jednego, spójnego projektu ulotki, tak aby wszyscy chętni mogli zamówić tę samą jednolitą formę.
Awatar użytkownika
By LogerM
#989256
Zamówienia na chwilę obecną (zgodnie z kolejnością zgłoszeń):

Kszywho Shop - 1000
E-Dym - 100000
e-plyny - 1000
e-mist - 1000
E-Papsy - 10000
Vaper Planet - 1000
+osoby prywatne: 3000

Suma: 117000
Obecna cena za 1000 (bez kosztów wysyłki) ~18PLN brutto - cena może ulec zmianie ale raczej tylko w dół - czekam na potwierdzenie wyceny jako że jest to zamówienie niesystemowe. Chętni proszeni o jak najszybsze zgłaszanie na PW - kwestię druku możemy przeciągnąć o 1-2 dni ale wolałbym nie czekać zbyt długo.

Jak widać istnieje możliwość wysyłki (jednak) poza Śląsk, kwestię kalkulację ceny będę omawiał z jednym ze sklepów aby skorzystać z ich zniżek (czyli aby było jak najtaniej).

@Leodewink - na chwilę obecną projekt przewiduje wydruk formatu A6 - oczywiście nie jest problemem jego przeskalowanie jednakże musiał bym dla Ciebie przygotować po prostu osobną kalkulację, w razie czego zapraszam na PW, jakoś pomogę lub też udostępnię przeskalowane pliki do druku aby można było złożyć zamówienie we własnym zakresie.
Awatar użytkownika
By LogerM
#989935
Kszywho Shop - 1000
E-Dym - 100000
e-plyny - 1000
e-mist - 5000
E-Papsy - 10000
Vaper Planet - 1000
Leodewink - 10000
wapuj.pl - 1000
epapieros.katowice.pl - 1000
+osoby prywatne: 4000

Suma: 134000
Awatar użytkownika
By LogerM
#990476
Myślę że możemy dać czas do jutra na zamówienia, w czwartek chciał bym przesłać pliki do realizacji aby na początku tygodnia całość była gotowa.
Awatar użytkownika
By LogerM
#991356
Kszywho Shop - 1000
E-Dym - 100000
e-plyny - 2000
e-mist - 5000
E-Papsy - 10000
Vaper Planet - 1000
Leodewink - 10000
wapuj.pl - 1000
epapieros.katowice.pl - 1000
+osoby prywatne: 5000

Suma: 136000 + 4000 dla równego rachunku dla mnie = 140000

e-dym zajmie się wysyłką, cena za przesłanie 1000szt (około 2kg) ~9PLN
Awatar użytkownika
By LogerM
#991900
Kszywho Shop - 11000
E-Dym - 100000
e-plyny - 2000
e-mist - 5000
E-Papsy - 10000
Vaper Planet - 1000
Leodewink - 10000
wapuj.pl - 1000
epapieros.katowice.pl - 1000
epapierosy24.eu - 2000
+osoby prywatne: 5000

Suma: 148000 + 2000 dla równego rachunku dla mnie = 150000

Wstępna kalkulacja: 2240PLN (netto) czyli 18,37PLN za 1000 (jako że być może uda się coś wynegocjować pliki do drukarni idą jutro o 13 do tej godziny można się zgłaszać później już tylko druk na własną rękę, pliki oczywiście będą udostępnione)
Awatar użytkownika
By LogerM
#993613
Januszu Ty chyba już byłeś liczony, eesti70 nie zwiększałem już zamówienia, ale oczywiście ulotki dla Ciebie też będą.

Podsumowanie:

Drukarnia niestety nie uległa, cena końcowa za komplet: 2755,20PLN.
W cenie dostawa do e-dym'a który zaoferował swoja pomoc w dalszej dystrybucji, oraz nietypowe składanie stosów (normalnie za dopłatą, jednakże drukarnia zgodziła się zrobić to za friko). Koszt za 1000 sztuk nie ulega zmianie i wynosi 18,37 (dokładnie 18,368). Koszt dostawy zależeć będzie od wybranej formy (dostępne: paczkomaty, poczta polska i kurier), proszę aby każdy zamawiający wysłał do mnie adres dostawy wraz z wybraną formą oraz dane do faktury, koszty dostawy doliczone będą do faktury, e-dym z którego logistyki będziemy korzystać obciąży nimi mnie i rozliczymy to sobie kompensatą, a ja refakturuję koszty dla odbierających. Przypominam że 1000 sztuk waży około 2,1kg. Zamówienie jest już opłacone i obecnie jest w trakcie realizacji do środy powinno być w Sosnowcu (no chyba że Szperacz po pijaku znowu asfalt z torami pomyli i odda na złom). Tak jak pisałem wcześniej wszystkie faktury są do wglądu, na chwilę obecną chętni mogą się zgłaszać w celu sprawdzenia faktury PF, pozostałe dokumenty można będzie sprawdzić gdy do mnie dotrą.
Awatar użytkownika
By LogerM
#994115
Jako że zgłosiło się do mnie kilka osób które dopiero teraz zauważyły ten temat, informuję że na chwilę obecną nie jest planowana 'druga tura'. Tomek (epapieros.katowice.pl) załatwił już z jedną z drukarni kwestie wydruku mniejszych ilości i ulotki będzie można zamówić na Allegro, drukarnia ma już projekty więc nie trzeba będzie robić nic poza wylicytowaniem.
Awatar użytkownika
By Tikos
#994230
Zatem zamieszczam linki do aukcji Allegro:

EFVI - ulotka dwustronna 1 000 szt. A6 - 50zł

EFVI - ulotka dwustronna 5 000 szt. A6 - 100zł

EFVI - ulotka dwustronna 10 000 szt. A6 - 148zł


Ceny podane razem z wysyłką - jak sądzę, są dosyć atrakcyjne.
Mogę również zapewnić, że jakość partii próbnej, którą zamówiłem była bardzo dobra, a ulotki wyszły super :)
Awatar użytkownika
By LogerM
#997617
Dzisiaj większość osób powinna otrzymać przesyłki. Koszt kurier wyniósł 10PLN (bez względu na wagę), część faktur podeślę dzisiaj, resztę będę wysyłał w dniu jutrzejszym.
Awatar użytkownika
By LogerM
#997624
W łeb zaraz dostaniesz, a Szper dwa razy (tak wiem że jest niewinny ale na pewno mu się należy). Dostaniesz fakturę to zapłacisz.
Awatar użytkownika
By Tikos
#998505
Również odebrałem, dziękuję.
Teraz zbieranie podpisów powinno ruszyć z miejsca.

Proszę również osoby, które zamawiały na aukcjach Allegro o wpisanie, jak już otrzymają, czy wszystko jest OK i czy nie było jakiś problemów?
Awatar użytkownika
By Kszywho
#999022
Ulotki dotarły. Klienci zostali już dzisiaj konkretnie uświadamiani.
Zobaczymy jakie skutki odniesie tekst szeptany ze smutną miną podczas wręczania ulotki: "Jak Pan/Pani nie podpisze, to niedługo bedę musiał zamknąć ten grajdołek :( I wszyscy będą musieli zamknąć swoje grajdołki:( I będziemy musieli wszyscy znowu kupować te śmierdzące papierochy...."
Jak na razie większość klientów wzięła po kilka ulotek z tekstami "Muszę uświadomić znajomych"
Jest dobrze

Gdybym wiedział wcześniej o tym zamknięciu twojego grajdoła to bym w życiu nie podpisał - k77
By Leodewink
#999150
Ulotki dotarły wczoraj,wielkie dzięki.Jeżeli ktoś chętny ze Szczecina,aby je poroznosić lub dać swoim znajomym,to nawet po kilka sztuk zapraszam na stoisko na Turzynie.Oczywiście można je wziąć bezpłatnie.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.