EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
#963025
Dość ciekawy modzik typu teleskop, coś na podobieństwo moda Gripper, tyle tylko, że tutaj możemy zastosować akumulatory, w przedziale od 18350-18650. Istnieje możliwość wapowania w pionie, lub nachylenie parownika pod kątem 80°. Do zestawu prócz clearomizera dołączona jest ładowarka jednokanałowa, oraz dwa akumulatory, 18650, oraz 18350. Dodatkowo, producent dokłada magnetyczną płytkę zabezpieczającą, coś na wzór 2Cent Płytkę można używać, ze wszystkimi rozmiarami akumulatorów, oczywiście, jeśli ktoś chce. Natomiast trzeba ją podpiąć pod akumulator 18350, ponieważ bez niej, zasilanie nie działa, gdyż akumulator nie łapie styku z pinem "+" ( taka konstrukcja ) i nie ważne, czy akumulator ma płaski biegun, czy nie. R80 posiada gwint 510/eGo. można stosować dowolne parowniki, oczywiście pod warunkiem, że nachylimy sobie ramię z gwintem. Chcąc wapować w pionie, średnica parownika nie może przekraczać 15mm, chodzi o to, że część parownika chowa się w bocznej rynience. Dodatkowo modzik posiada radełkowany pierścień, umożliwiający blokadę przycisku.
















Awatar użytkownika
By Faja
#969397
Coś cicho o tym modzie.
Kupiłem tego moda jak na razie jestem zadowolony z niego. Opis moda jest na stronie sklepu E-dym.pl https://www.e-dym.pl/MODY/10605-!!!_Now ... 0_mod.html
Mały, poręczny wygodny w użyciu.
Awatar użytkownika
By EBenezum
#971460
Na FT jest jego klon ...
Nie jest to dokładnie to samo co u e-dyma, bo brak baterii i ładowarki (która podobno dość problematyczna jest) oraz tej płytki PCB która umożliwia działanie baterii 18350. No chyba, że w klonie płytka nie jest potrzebna ....
No właśnie. PCB ... Przydatne/potrzebne czy zbędny gadżet?
Klon z FT ma również miniklirek (ich określenie) z niewymienną grzałką ... Ciekawe jak w oryginale.

I teraz mam zagwozdkę ... R80/klon czy E-pipe Smok'a/klon ... ;-)
By user
#971473
Cicho, bo .......... nic ciekawego.
By user
#971499
Zapewne :)
Z gustem jak z :dupa każdy ma swój ;)
Mogłem dopisać, że IMO, albo coś.
Awatar użytkownika
By pa!n
#995889
mnie się zaj....e podoba - gdyby jeszcze miał zmienne napięcie brałbym natychmiast, na razie poczekam do wakacji może dodadzą ten bajer - byłby idealny ...
ps. ma to ktoś ? jak z trwałością tego kiwadełka ?
By lysybb
#1003235
Posiadam go niecały miesiąc i mogę go śmiało polecić. Mały poręczny nie trzeba biegać z rurą :) Ja używam go sobie w domu czasem w pracy tak, żeby sobie na spokoju popufać jak fajeczkę. Próbowałem z vivi mini na firmowej grzałce 1,8 i tez śmiało daję rade, przy czym normalnie się składa. Fajna odskocznia od tradycyjnych rurek. Ale to tylko moja skromna opinia.
Awatar użytkownika
By EBenezum
#1008680
Jestem zadowolonym posiadaczem od jakiegoś tygodnia. Czas na jakąś próbę oceny. Ale od razu zastrzegam, że to mój pierwszy i jedyny mod mechanik ;-)
Plusy:
- Kompaktowość - bardzo zgrabny i w sumie mały modzik. Faktycznie mieści się w małej kieszonce-kondonówce jeansów ;-)
- Poręczność. Wcześniej miałem Spinnera i nie był tak wygodny w noszeniu i użytkowaniu w sensie fizycznym jak R80.
- Jakość wykonania - nie ma za bardzo czego się czepiać. "Kiwaczek" nie wykazuje żadnych tendencji do uszkodzenia czy wyrobienia się ale to trzeba więcej czasu (wyrobienie). Wszystko ładnie spasowane i dział bez większych* problemów.
- Działanie - całkiem OK. Nie mam dobrego miernika, żeby spadki napięcia porównać. Ale w porównaniu do Spinnera jest dużo większy kop i chmura ;-) A na razie jadę na standardowych sklepowych grzałkach 1,8OHm ....
Minusy:
- Przycisk - przy skręceniu taleskopu "na zero" czyli na max, przycisk miał skok około 0,5mm Jak dla mnie za mało. Poza tym miał tendencje do samoistnego włączania się w kieszeni polara/kurtki. Rozwiązaniem było spiłowanie pinu w przycisku o około 1mm. Teraz działa idealnie ;-)
- Sprężynka - to już odczucie indywidualne. Chyba wolałbym aby była ciut twardsza. Tak - wiem, jak rozbiorę przycisk, to mogę sprężynkę naciągnąć. Ale na razie nie mam pod ręką szczypcy do zawleczek segera a śrubokrętem się boje to rozbierać ;-) Zastanawiam się nad magnesami ... Ale to dopiero po rozbiórce przycisku jak zobaczę ile tam miejsca jest i jakie magnesy dałoby się tam upchnąć ;-)
- Blokada - niby jest OK. Ale ja wolałbym mieć ją większą. Znaczy o większej średnicy. Wapując tego moda jak fajkę, przycisk obsługuję kciukiem. I jakoś tak naturalnie chciałbym blokadę też kciukiem przekręcić - zwłaszcza, ze ma gwint normalny. A w obecnej formie nie da rady. dyby ten pierścień blokady był o 2mm szerszy i z ostrzejszym radełkowaniem, to nie byłoby problemu ;-)

Na chwile obecną użytkuję tego moda z MT3S. Bardzo ładnie się chowa w rynience - tak jak Thaniell pisał/mówił, to chyba maksymalna średnica parownika (15mm) którego można złożyć "do pionu" ... W perspektywie zamierzam nabyć drogą kupna Taifuna GS. który w górnej części ma 17mm średnicy. Ale to nie powinno stanowić problemu. Z kolei MT3S i podobne dzięki otworom powietrznym przy gwincie dają możliwość "regulacji" dopływu powietrza wedle aktualnego zapotrzebowania ;-)

Podobno nie da się pod tego moda "podpiąć" KICK'a ... Nie wiem - nie posiadam. Sądzę, że jak ktoś się uprze, to da rade ...

Baterie 18350 nie wchodzą ale wystarczy jakaś podkładka która 350-ątkę przedłuży i hula ;-) Ja i tak wapuje na 18500 i problemu nie widzę ;-)

Oryginalny micro-clearomizer to jakiś żart .... :-(

P.S. Jeśli ktoś chce zobaczyć jak R80 wygląda z MT3S, to jutro ... Dziś nie mam weny na sesje foto ;-)

--- Edit literówki ;-)
Awatar użytkownika
By EBenezum
#1018745
Skoro jest życzenie ;-)
Niestety aparat foto odmówił współpracy :-( Zdjęcia wykonałem telefonem - lepsze raczej nie będą ...
Parownik oryginalnie był pokryty taką czarną gumowatą powłoką jak spinnery ... ale po kontakcie z kantami zasilania zaczęła obłazić, to jej pomogłem i teraz jest lepiej. Ryski na parowniku to od rynienki na zasilaniu. A nie mam na razie weny żeby opiłować/oszlifować kanty rynenki - bo jak je potem zaczernić. A ryska służy mi za "skale" napełnienia parownika ;-)
Używam akumulatorków 18500.






Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.