EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By masahuku
#94665
Witam,

Wczoraj mając dość smaku mojego liquidu przeprowadziłem na starym healthie (starym/nowym - wymienili mi na gwarancji :)) (szkoda mi było Woltera :P) mały eksperyment. Wkropiłem weń jedną kroplę olejku miętowego "Olbas". No... i muszę przyznać, że działało (musiałem chwile poczekać aż "zwietrzeje", bo to mocne jest tak na świeżo) - smak mi bardzo pasował i nie zanotowałem pogorszenia kopcenia. Pytanie do p. Chemika - Czy takie coś jest bezpieczne ? W końcu te olejki są przeznaczone do inhalacji i muszą być bardzo higroskopijne (nie jestem pewny czy coś może być mniej lub bardziej, ale wiadomo o co chodzi :P). Czy takie cudo może zagrozić naszym atomizerkom/płucom ?

Skład:
- Cajeputi oleum (olejek kajeputowy) 18,50 % w/w
- Caryophyli oleum (olejek goździkowy) 0,10 % w/w
- Eucalypti oleum (olejek eukaliptsowy) 35,45 % w/w
- Janiperi oleum (olejek jałowcowy) 2,70 % w/w
- Menthae oleum (olejek miętowy) 35,45 % w/w
- Betulae lentae oleum (olejek brzozowy) 3,70 % w/w
- Mentholum (mentol) 4,10 % w/w

(sumowałem - wychodzi 100%. Pytanie tylko co to te "olejki")

No i czy ten olejek w ogóle "paruje" czy tak naprawdę zaciągałem się "przez" niego coś ala pachnący filtr ?
Awatar użytkownika
By Gumis_sx
#94711
Pytanie nie do mnie, ale dodam coś od siebie.
Ja np. używałem kropel miętowych na ból żołądka do liquidu Cherry Colinsa który w ogóle mi nie podchodził. Efekt fajny smaczek :) Z papieroskiem nic złego się nie działo. Co do inhalowania też uważam że one akurat nie powinny być niebezpieczne gdyż to prawie w 100% tylko alkohol i mięta.
Awatar użytkownika
By Melker
#101094
A próbował ktoś wlać.... amol? :D
Trzeba by chyba odparować alkohol etylowy bo to prawie całość, jednak biorąc pod uwagę, że smak jest baaaaardzo miętowy to śmiem twierdzić, że po odparowaniu chociaż 50% alkoholu nadawałoby się to do liquidu - jeśli się mylę proszę mnie poprawić :)
By Zeman
#101151
ciekawe eksperymenty - zastanawia mnie czy ktoś odpowie : " tak , spoko, można inhalować, bo i tak zwykły analog jest bardziej trujący"

co do pytania z pierwszego postu ( uszkodzenie atomizera/płuc) - ceny atomizerków stosunkowo niewielkie, natomiast płucą "chodzą" znacznie drożej ( no ale ja na skromnej pensyjce jestem)

pozdrawiam
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.