EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Aknot
#277212
Forumowa wyszukiwarka nic nie znalazła na hasło:sen.
Od czterech miesięcy używam e- papierosa, analogów już nie palę .Pracując w szkole, ma się lekcje o różnych porach, tak się składa, że w tym roku szkolnym, plan mam jakby na drugą zmianę.
A więc: chodzę spać późno i wstaje też późno.Od pewnego czasu z tym walczę a więc szykuję się do snu wcześniej, co z tego, przewracam się z boku na bok ze 2-3 godziny, skutek jest taki , że śpię ze 4-5 godzin, wstaję niewyspany i dzień do tyłu. Mało tego, śnią mi się koszmary. Parę dni temu wydedukowałem ,że częściowo jest winny e-papieros.Po godz. 20.00 zacząłem pykać 0 mg Mocnego Bucha,na ogół dymając jedenastki. I zasypiam szybciej, jest lepiej.
Nikotyna na mnie działa pobudzająco , nie dając zasnąć.Jest godzina 0.30. Parę dni temu, czułem się jak w środku dnia , teraz powoli zbieram się do snu pykając zerówkę.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2011, 11:11 przez Aknot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By utak3r
#277217
A jakie masz ciśnienie?... Proponuję również przejść się do lekarza ze swoim zapytaniem.
Awatar użytkownika
By ohlers
#277220
Fakt, coś z tym jest na rzeczy...
E-palę dużo i cały prawie czas przed snem.Spać chodzę ok. drugiej, trzeciej w nocy. Zawsze tak było, wstaję o piątej, robię śniadanko żonce, kładę się o szóstej, śpię do siódmej, wstaję i daję śniadanko Dorotce- mojej kotce. Potem śpię do 8:30.
Dobra, wiem że to posrane, ale zawsze tak było i się przyzwyczaiłem :P .
Przez ostatnie dwa miesiące, po paru tygodniach e-palenia, sen zniknął.
Kurcze, nie spałem w nocy ani minuty, leżąc w ciemnościach byłem rześki jak świnia na spidzie.
Dopiero po obiedzie kończyła mi się bateria i padałem na ok 45min.
Potem znowu nie spałem przez dobę.
Pomimo iż wapuję tyle samo, od tygodnia sytuacja się poprawia i zasypiam normalnie, tzn. ok trzeciej, ale śpię :)
Za to pojawiły się sny mocno erotyczne - co noc.
Nie powiem żeby mnie to jakoś specjalnie martwiło, przeciwnie; nie mam zamiaru z tym walczyć :mrgreen:
Tak to więc myślę że pokonałem swój głupi organizm, i jeszcze raz postawiłem na swoim.
To ja mam rządzić swoim organizmem, a nie on mną! W końcu jest MÓJ. :twisted:
Awatar użytkownika
By PucH2
#277221
ohlers pisze:Za to pojawiły się sny mocno erotyczne - co noc.
Nie powiem żeby mnie to jakoś specjalnie martwiło, przeciwnie; nie mam zamiaru z tym walczyć :mrgreen:

Nowa forma lansowania efajka - Sny erotyczne :mrgreen:
Kurcze chyba sam sobie kupię takiego, zamiast tyle wydawać na telefon.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#277224
Ale co was dziwi? Nikotyna działa pobudzająco i to normalne że są problemy ze snem :D

Sent from my Milestone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By ohlers
#277226
Ale po tych problemach jaki heaven przeżywam co noc, to się nie chcę obudzić :lol:
Awatar użytkownika
By zento
#277247
Normalna sprawa, że po naładowaniu się nikotyną przed snem trudno zasnąć. Cytat za najbardziej popularnym źródłem wiedzy w obecnych czasach - Wikipedia:
"W małych dawkach działa ona stymulująco, powodując wzmożone wydzielanie adrenaliny, co powoduje wszystkie związane z tym objawy (zanik bólu i głodu, przyspieszone bicie serca, rozszerzone źrenice itp)."

W wielu przypadkach wiki podaje bzdury, ale to zdanie jest prawdziwe :).

Ohlers edytuj wiki i dopisz, że nikotyna powoduje sny erotyczne *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By eser
#277248
Ciekawe, że analogowcy tak bardzo nie wsłuchują się w swój organizm? :wink: A może palenie tytoniu jest zdrowsze? No może poza tym tam rakiem czy "cóś"? *STRACH*
Awatar użytkownika
By Kszywho
#277249
Dziwie się, że niektórych dziwi taki stan rzeczy. Koledzy słusznie gadają o pobudzającym działaniu nikotyny. To oczywiste przecież. Przed snem część z nas dyma ile popadnie i stąd ten stan rzeczy. Ciągniemy ile popadnie, bo w gruncie rzeczy używamy liquidów o przyjemnych smakach.Gdybyście nadal palili to bym powiedział: "wypalcie sobie 10 analogów przed snem i pójdźcie spać" I sprawdźcie czy możecie.
By Aknot
#277257
szperaczz pisze:Ale co was dziwi? Nikotyna działa pobudzająco i to normalne że są problemy ze snem :D

Sent from my Milestone using Tapatalk

Właśnie nienormalne,IMHO, paląc analogi, wciąga się mniej nikotyny.A tutaj przy e-p ciężko ustalić sobie moc płynu,żeby dostarczyć organizmowi tyle samo albo mniej nikotyny.
By adamow86
#277259
Aknot pisze:Forumowa wyszukiwarka nic nie znalazła na hasło:sen.
Od czterech miesięcy używam e- papierosa, analogów już nie palę .Pracując w szkole, ma się lekcje o różnych porach, tak się składa, że w tym roku szkolnym, plan mam jakby na drugą zmianę.
A więc: chodzę spać późno i wstaje też późno.Od pewnego czasu z tym walczę a więc szykuję się do snu wcześniej, co z tego, przewracam się z boku na bok ze 2-3 godziny, skutek jest taki , że śpię ze 4-5 godzin, wstaję niewyspany i dzień do tyłu. Mało tego, śnią mi się koszmary. Parę dni temu wydedukowałem ,że częściowo jest winny e-papieros.Po godz. 20.00 zacząłem pykać 0 mg Mocnego Bucha,na ogół dymając jedenastki. I zasypiam szybciej, jest lepiej.
Nikotyna na mnie działa pobudzająco , nie dając zasnąć.Jest godzina 0.30. Parę dni temu, czułem się jak w środku dnia , teraz powoli zbieram się do snu pykając zerówkę.

Podlej do e-p coś niecoś i uśniesz w momencie :)
E-fajki bardzo ładnie się komponują z :piwo i same oczka się zamykają :)
Na drugą zmianę będzie ciężko wstać ;)
Nauczycielem jesteś czy uczniem ?
By Aknot
#277262
Eee, to musiałbym codziennie podlewać,doszedłby jeszcze do nikotynizmu -alkoholizm :)
Na ucznia za stary jestem *SMOKEKING*
By adamow86
#277264
To musisz kontrolować i to i to...dawkuj właściwie i z umiarem, no w piątki i soboty możesz zaszaleć ;)
Lepsze takie niż lekomania :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kszywho
#277268
Aknot pisze:...Na ucznia za stary jestem *SMOKEKING*

...No widać po avatarze... Obrazek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sorki Aknot, musiałem :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By szperaczz
#277274
Aknot pisze:
szperaczz pisze:Ale co was dziwi? Nikotyna działa pobudzająco i to normalne że są problemy ze snem :D

Sent from my Milestone using Tapatalk

Właśnie nienormalne,IMHO, paląc analogi, wciąga się mniej nikotyny.A tutaj przy e-p ciężko ustalić sobie moc płynu,żeby dostarczyć organizmowi tyle samo albo mniej nikotyny.

Jak nie, jak tak. Sam potwierdzasz to co napisałem. W przypadku e-p nikotyny dostarczamy więcej.

Sent from my Milestone using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Agalloch
#277302
Coś w tym jest, że nikotyna pobudza organizm. Zresztą chętnie "zaprzęgam" to zjawisko do swoich celów - kiedy chcę popracować dłużej w nocy, poczytać książkę, lub posiedzieć w necie - fajek w dłoń i kilka(dziesiąt) :wink: buchów więcej niż zwykle rozwiązuje problem senności :)
By Aknot
#277322
Kszywho pisze:

Sorki Aknot, musiałem :mrgreen: :mrgreen:

Nie podoba się awatar? *BOR* *BOR* *BICZ* *SZERYF*
Awatar użytkownika
By mir65
#277450
Aknot pisze:Na ucznia za stary jestem *SMOKEKING*

Człowiek się uczy całe życie *SMOKE*
Wypij piwo , zmów paciorek i rączki na kołderkę a pośpisz smacznie do rana :mrgreen:
Awatar użytkownika
By krakry1
#277457
Jak stawiałem same 5 i 6 też nie mogłem zasnąć, jak zacząłem stawiać same 3 śpię lepiej. 8) :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Tomba
#277458
Kszywho pisze:Dziwie się, że niektórych dziwi taki stan rzeczy. Koledzy słusznie gadają o pobudzającym działaniu nikotyny.

Odkąd pamiętam, to Kolega Szczuro zawsze pisał, że jak podyma na wieczór, to nie może zasnąć :mrgreen:
Awatar użytkownika
By zento
#277485
Dzisiaj wieczorem wapuję 18-kę. Liczę po tym na erotyczny sen :D
Awatar użytkownika
By Tomba
#277487
zento pisze:Dzisiaj wieczorem wapuję 18-kę. Liczę po tym na erotyczny sen :D

Obrazek
:mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#277495
tomba pisze:
zento pisze:Dzisiaj wieczorem wapuję 18-kę. Liczę po tym na erotyczny sen :D

Obrazek
:mrgreen:

To chyba nie 18? Wygląda na przeterminowany liqid, i ten się do zmaz nocnych nie nadaje.
Awatar użytkownika
By ohlers
#277503
No to będziecie długo wapować :D
Żeby zadziałało trzeba się nadźgać 36-stką, tak jak ja :twisted:

-- [scalono] 24 mar 2011, 22:16 --

PucH2 pisze:
tomba pisze:
zento pisze:Dzisiaj wieczorem wapuję 18-kę. Liczę po tym na erotyczny sen :D

Obrazek
:mrgreen:

To chyba nie 18? Wygląda na przeterminowany liqid, i ten się do zmaz nocnych nie nadaje.



Ale przynajmniej epkiem dziury nie wypali, i podziała dłużej bez wulkanizatora :lol:
Awatar użytkownika
By zento
#277542
Aknot czy ten wątek rozwiał Twoje wątpliwości? Jak widzisz bezsenność to najmniejszy skutek uboczny e-palenia ;P
Awatar użytkownika
By Sann
#951673
Zaraz pewnie powiecie, że ze mnie archeolog bo odkopałem temat ;) mimo to:
e fajki używam od dawna (na liczniku jest od jak dawna, teraz go nie widzę ;) ) i od zawsze używam 6 mg ilość to od 3-5ml średnio, czasem się zdarzy 10 ;) ale dopiero teraz mam problem ze spaniem śpię o polowe czasu krócej i jestem wyspany! Kładę się spać o 2 wytrzymuję z 15 min po zgaszeniu swiatła czując się jakbym wypił lodówkę energetyków i wstaje ponownie, włączam laptopa i siedzę do 5/6 i dopiero zasypiam i tak ciężko.. Budzę się o 10/11 i znowu to samo.
Czy ktoś ma jakieś pomysły czemu wcześniej mimo vapowania nawet wiekszych ilości tak nie było czy forma parownika i setupu ma jakieś znaczenie? Chmury, które teraz wciągam są znacznie większe niż kiedyś. Czy przy 6mg to możliwe? Czy to może wina aromatu albo smootha od tpa? Proszę o szybką odpowiedź bo to znów właśnie się zaczyna i nie dam rady wysiedzieć w domu. Jadę na nocny patrol po mieście :D

PS.
te sny.. cos w tym jest ale nie co dziennie :shock:
By amsaw
#951676
Mój ojciec też tak ma.
Odkąd przeszedł na emeryturę.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#951680
Jak rzucałem analogi to pierwsze miesiące na dawkach 18 - 14 mg/ml powodowały, że wystarczało mi ok. 4 godzin snu aby być w pełni wypoczęty. Jak paliłem analogi to ciągle byłem zmęczony, musiałem czasem spać po południu. Teraz po ponad 600 dniach z ep. i dawkach 6 mg/ml moja wytrzymałość spadła ale nadal nie potrzebuje popołudniowej drzemki. Konkluzja - albo nikotyna i duże jej dawki nas pobudzają albo analogi osłabiają :D
By amsaw
#951685
Kurczę, jakis dziwny jestem.
Jak jarałem analogi mogłem spać 12 godzin na dobę.
Jak chmurzę ep mogę spać 12 godzin na dobę.
Awatar użytkownika
By Sann
#951818
amsaw pisze:Mój ojciec też tak ma.
Odkąd przeszedł na emeryturę.

Ale ja mam 22 lata :lol:
może to mój microcoil ze skrecanego drutu i waty na rda to powoduje w takim razie bo chmury sa wielkie i kop nieziemski :twisted:
a już podejrzewałem, że to smooth TPA ma jakiś "składnik X". Od jutra tylko czysta gliceryna i zobaczymy
*SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By kocur
#1009553
amsaw pisze:Kurczę, jakis dziwny jestem.
Jak jarałem analogi mogłem spać 12 godzin na dobę.
Jak chmurzę ep mogę spać 12 godzin na dobę.

Nie jesteś osamotniony w tym. Nastawiam sobie budzik żeby w wolny dzień podnieść się i nie przespać całego dnia.
By Nashville
#1010049
Na początku zabawy z epapierosami miewałem problemy z zasypianiem, teraz zdarzają się takie, ale już nie wiążę ich z nikotyną.
Awatar użytkownika
By kocur
#1010144
Ja odkąd wapuję przestałem chrapać. Dzięki temu jestem rano wyspany ale nie zmienia to faktu że należę raczej do nocnych marków i lubię pospać długo *ZZZZ*
By amsaw
#1010180
Witam w klubie :)
Chrapanie mi przeszło.
Spać mogę pół dnia.
W nocy spanie uważam za nietrafiony pomysł.
Zresztą mój mózg zaczyna prawidłowo trybić dopiero późnym popołudniem więc po cholerę męczyć go od rana.
Awatar użytkownika
By kocur
#1010189
Oczywiście im później tym książka albo film jest bardziej interesujący. Do tego buszek z e fajki i tak można do świtu :P
Awatar użytkownika
By Wąski
#1010222
Nigdy nie miałem problemów ze spaniem. Jestem nocny marek, mało śpię - szkoda mi życia na spanie... :kulam
Mówiąc serio, zawsze jak się położę to śpię. Nie zauważam żadnej zmiany w tym temacie po przejściu na e-p.
Awatar użytkownika
By kocur
#1010589
Jeszcze jedno jest na plus po przejściu na ep. Zanim poszedłem spać to jeszcze trzeba było sieknąć analoga, bez tego nie potrafiłem zasnąć. Teraz jak kładę się spać to nie odczuwam potrzeby żeby wapować tuż przed zaśnięciem.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1010631
A analogi Wam się śnią?
Mnie się kurcze (po długim czasie) zaczęły znowu śnić analogi. We śnie jaram jednego za drugim. Nawet mam wyrzuty sumienia...
Budzę się i ulga. To był tylko sen..
Kurcze, palaczem jest się już chyba do końca życia :( Mimo że niepalącym palaczem
Awatar użytkownika
By kocur
#1010642
Śniły się kiedyś ale już od 4 miesięcy nic. Raz mi się śniło że byłem na imprezie i jarałem jak smok. Co do bycia palaczem całe życie to fakt. Mój ojciec po tym jak go palenie rzuciło 22 lata temu do teraz ma ochotę czasami sobie zapalić.
Awatar użytkownika
By slavo22
#1010653
Myślę że nie ma co uogólniać. Na naszą kondycję i sen ma wiele czynników. Ja zawsze niewiele spałem, 6 godzin na dobę to już jest max. Od jakiegoś roku ze względu na sytuację rodzinną śpię na raty - pracuję w nocy, w ciągu dnia przeważnie 2 x po 2-3h snu. W sobotę (jeden wolny dzień) przeważnie odsypiam, ale też nie więcej niż 6h. Teraz mógłbym spać więcej w ciągu dnia ale organizm już się widocznie przestawił i max po 4h snu się budzę. Także może i e-p w pewnym stopniu mają jakiś wpływ na sen (nikotyna pobudza), aczkolwiek spojrzałbym na problem z szerszej perspektywy.
By zydowsky
#1064875
Jeśli zamierzam uczyć się wieczorem lub w nocy, to tylko z e-p. Godzina nauki, 15 minut przerwy z e fajkiem. Bez niego po 2 godzinach robiłem się senny, a tak to od 10 spokojnie zrobię takie 4 sesje. Za to z rana nie mogę o dziwo palić, bo mnie zmula :o

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.