EPF
Skórzane pokrowce i piórniki na mody
By Hobbit-Leatherworks
#969343
Czołem!

W związku z tym że czasami trafiają do mnie pytania z cyklu "jak to się robi" pomyślałem że strzelę małego tutka i pokażę jak się robi taki kondon. Zresztą na forum jest sporo majsterkowiczów to może ktoś skusi się na zmontowanie własnej tuby :)

No to do dzieła!!


-zaczynamy od przeniesienia wykroju na skórkę - tutaj na warsztat idzie skóra garbowana roślinnie grubości 1,5 mm

Obrazek

wycinamy co trzeba skalpelem (wspomagamy się linijką przy krojeniu, a co ;) )

-następnie przy użyciu narzędzia co się zowie groover pro wycinamy rowki pod szew

Obrazek
Obrazek

- kolejny etap to ścięcie skóry z krawędzi które bedą na zewnatrz, dzięki temu krawędz będzie ładniejsza, do tego celu używamy "edge bevelera" a tam gdzie nie sięgnie beveler fazujemy krawędz papierem o wyskiej gradacji

ObrazekObrazek

- teraz pora na zaznaczenie dziurek pod szew, w tym celu najpierw delikatnie przeciągamy skórę gąbką nasączoną wodą i jedziemy radełkiem

Obrazek

- dalej, wymieniamy w naszym groove`rze ostrze na łyżeczke modelującą i tą łyżeczką zaznaczamy linie graniczne dla późniejszych zdobień

Obrazek

czas na zdobienie, moczymy skórkę, wyznaczamy sobie linie pomocniczą i za pomocą stempla co sie zowie basketweave zaczynamy dupać wzorek

Obrazek
Obrazek

nie dociągamy go maksymalnie do krawędzi, musi być miejsce na kolejną punce

Obrazek
Obrazek

no to hop, kolejny stempelek, tym razem "Camouflage" stukamy nim wzdłuż ,wczesniej zaznaczonych, lini "granicznych"

Obrazek

i otrzymujemy coś takiego :)

Obrazek

no to teraz poraz na zrobienie dziurek, szydło w dłoń, podkładamy pod skórę coś co go nie stępi i szydło będzie w stanie przebić się przez skórkę troche głębiej, pilnujemy się (choc tutaj nie ma to dużego znaczenia bo przeszywamy jedną warstwe skóry) żeby pracować nim pionowo

Obrazek

i mamy coś takiego - nie wszystkie dziurki zrobiłem pionowo, dolna krawędź w której tubka łączy się z denkiem jest przeszyta innym szwem, o tym za chwile :)

Obrazek

z szyciem dołu i dziurkami jest troche więcej zabawy, szczególnie że to cienka skóra i łatwo ją rozerwać, także ostrożnie ;)
a konkretnie na dole robimy dziury pod tzw "edge flesh" - najpierw wbijamy delikatnie szydło pionowo, po czym przechylamy je do takiej pozycji zeby wyszło nam w połowie szerokośći krawędzi skóry o tak

Obrazek

i mamy taki szlaczek ;) (odciski po szydle możemy na mokro wygłądzić)

Obrazek

kolejny krok to wycięcie paska który połączy nam tubkę wzdłuż oraz denka (wycinamy, zaoblamy krawedz, rowek pod szew, dziurki balbla ;) )

Obrazek

idziemy dalej, na tubce zaznaczamy szydłem dziurki przez które przeszyty bedzie pasek z tubką

Obrazek

teraz jeszcze tylko wygładzamy krawędzie kostką rymarską (będą gładkie błyszczące i ohh ahh ;) - w tym celu zwilżamy krawędz i masujemy hehe

Obrazek

czas na mazidłą różne, na początek olej "kopytkowy" nakładamy cienką warstwę na wszystkie elementy i odstawiamy do wyschnięcia, uelastyczni nam to skórkę i "odżywi" ;)

Obrazek

jak już wyschnie nam to po olejowaniu bierzemy do łapy pędzelek i acrylic resolene, środek ten ogranicza penetrację skóry przez inne barwniki, pędzelkiem nakładamy go na krawędzie, później użyty środek pozostawi je jaśniejsze dzięki czemu powstanie fajny kontrast

Obrazek
Obrazek

pora na żel barwiący, ubieramy rekawiczke, gąbka w dłoń, troche żelu na gąbkę i rozprowadzamy po wszystkich elementach

Obrazek

i mamy taką kupe :P

Obrazek

ale spokojnie, wszystko pod kontrolą! teraz pora na Tan Kote - ten środek zbierze nam nadmiar barwnika i jednoczesnie zaimpregnuje skórę, gąbka rękawiczka troche mazidłą i jedziemy po skórkach

Obrazek

troche lepiej już to wygląda ;)

Obrazek

skoro mamy wszystko pomalowane przygotowane to pora na szycie, szyjemy szwem "na dwie igły" czyli na jedną nitke nawlekamy dwie igły ha!

Obrazek

i zaczynamy szycie

Obrazek
Obrazek

następnie doszywamy, wzdłóż jednej krawędzi, nasz pasek spajający

Obrazek

o ile przy pierwszej krawędzi pojdzie łatwo, to już przy połączeniu całości jest troche więcej gimnastyki, nie można od razu zaciągać szwu bo nie dostaniemy się igłą do dziurek od środka, wygląda to tak

Obrazek

zaciągamy na raty co pare dziurek ;)

Obrazek

jeśli udalo nam się zmontować tubke to czas na denko, przykładamy je do spodu i szydłem zaznaczamy na denku dziurki równolegle do tych które przebijalismy pod skosem

Obrazek

potem dziurawimy denko i zaczynamy szyć edge fleshem :)

Obrazek
Obrazek

no to tubka prawie gotowa! na koniec malujemy krawędzie farbką do krawędzi "Orly" , nadaje ona fajny połysk i kolor i ma taką klawą gumiastą konsystęncję ;)

Obrazek

tadaaa! zrobiliśmy tubkę! teraz tylko lustro w dłoń, statyw, swiatełko namiocik pstrykną przyzwoite foty i wetknąć moda ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek


mam nadzieję że komuś się to przyda i powodzenia życzę w zmaganiach :)

pozdrawiam
Hobbit
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#969353
Trzeba mieć pewną ręke i anielska cierpliwość,ale efekt super.Pzdr.
By Korbamoto
#969379
Trochę rzezbilem w skórze swego czasu. Pancerne paski do pancernych zegarków,.pochwy do noży itp. Ale bez profi sprzętu, bevelerow itp. Nóż tapeciak, kilka igieł, trochę chemii i twórczy zapał.
Może to przechwalki, ale kiedyś na forach zegarkowych moje paski były poszukiwane, a raz zająłem pierwsze miejsce w forumowym konkursie na najlepszy pasek hand- made :)
Świetny tutorial, paru nowych rzeczy się dowiedziałem.
I wielki szacun za to, że dzielisz się wiedzą, a nie ja ukrywasz w obawie przed konkurencją.
Ale do roboty w skórze nie wystarczy sama wiedzą teoretyczna. Potrzeba również jest "smykałka" A nie każdy ja ma i nie kazdemu wyjdzie to co zaplanował.
Awatar użytkownika
By Cezar
#969407
Hobbit-Leatherworks pisze:Czołem!
...... i powodzenia życzę w zmaganiach :)
pozdrawiam
Hobbit


Nieładnie tak kopać leżącego :drinkb
A na poważnie...świetna robota. Naprawdę artystyczna. Takie małe kondonium a ile trzeba się narobić. I wiedzę posiadać, o talencie nie wspomnę :D
I ja będę popierał co polskie, bo zagraniczne mi szkodzi :)
Sam nie zrobię, ale poczekam cierpliwie ;)
pozdrawiam

p.s.
Pawełku, troszkę Cię poniosło ;)
Korbamoto pisze:Może to przechwalki, ale .....




Żartowałem, choć - bez urazy - inna liga wykonawstwa :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
By jaba
#969418
jesteś kolego świetnym rzemieślnikiem,
precyzja z jaką jest to wykonane - robi wrażenie, poziom światowy - nie ma się czego wstydzić,
mam w rodzinie osobę szyjącą ciężkie materiały - ale tu chodzi o polot w tworzeniu, którego ta osoba nie ma, więc...
mam zamiar skorzystać w niedalekiej przyszłości z Twoich usług :)
By Hobbit-Leatherworks
#969425
dzięki wszystki i każdemu z osobna :) cieszę się że sie podoba, jakby ktoś na prawde chciał spróbować i potrzebował namiarów na materiały czy narzędzia , walcie ;)

Korbamoto - gratuluje osiągnięć, szczególnie przy skromny wyposażeniu warsztatu. Pare pasków do zegarków poczyniłem i wiem ile sie przy tym cholerstwie trzeba nadłubać a każdy najmniejszy błąd nie uchodzi na sucho heh zresztą skóra nei wybacza za bardzo ;)) podrzuć linka do swoich prac, chętnie obejrze :)

A z dzielenia się wiedzą jakąs frajde mam (choć na pedagoga - szczególnie szkolnego :>>> - to kiepski ze mnie materiał hehe) A konkurencji sie nie obawiam, nie żebym takim dupkiem przekonanym o tym jaki to ja jestem ohh ahh po prostu wychodzę z założenia że wszyscy sie zmieścimy na rynku :)

Cezar - dzięki za pochwałkę no i cierpliwośc, igły do szycia rzemieniem powinny jutro do mnie dotrzeć także będę mógł się zająć czym trzeba ;)

jaba- dzięki, jeśli czegos trzeba wal :)
Awatar użytkownika
By Tianski
#969438
Igor, naprawdę ogromy szacunek ludzi ulicy :) , musimy się w końcu na jakiegoś browarka wybrać i porozmawiać na "żywo", albo kopnąć się na śląski 15 II
Awatar użytkownika
By sliwa404
#969480
Jak zobaczyłem temat i o co w nim chodzi to pierwsze co pomyślałem - cholera, on ma coś nie tak z głową? Dzielić się tym, jak się robi coś na czym można zarobić i co się tyle uczył? Jednak jak przeczytałem tutorial do końca to przyszła myśl - I tak nikt, kto w skórze nie robi tego nie powtórzy... :D
By Korbamoto
#969500
Cezar pisze:p.s.
Pawełku, troszkę Cię poniosło ;)
Korbamoto pisze:Może to przechwalki, ale .....




Żartowałem, choć - bez urazy - inna liga wykonawstwa :)
pozdrawiam


Czarusiu- troszke źle zrozumiałeś moją myśl. Albo napisałem niezrozumiale. Otóż rozchodzi mnie się o to, że nie porównuje moich umiejętności czy moich wyrobów do mistrza. Tu masz rację- nie ta liga. Ale wiem ile to wymaga czasu, ile dłubania i cierpliwości, żeby stworzyć ze skóry takie rzeczy. Ja swoje skórzane zabawy traktowałem jako hobby, nie inwestowałem w warsztat. Klasa nie taka, ale też i klientela nie była tak rozbestwiona jak dziś, więc było trochę zadowolonych "nosicieli" moich pasków na KMZiZ czy GMT ;)

Między innymi dlatego dałem se spokój z tym rzemiosłem, że poprzeczka poszła w górę i już nie dawałem rady jej przeskoczyć.
Awatar użytkownika
By krzych.s
#969525
O masz. Pełen podziw dla podejścia. Teraz nie da się u Ciebie nie kupić, choćby ze względu na szacun dla klienteli :D. Dobry mechanik też zaprosi na warsztat dłubiąc przy samochodzie, zrobiłeś coś podobnego :D. Dziękujemy :D
Awatar użytkownika
By wodz11
#969553
Hobbit-Leatherworks pisze:Czołem!

mam nadzieję że komuś się to przyda i powodzenia życzę w zmaganiach :)

pozdrawiam
Hobbit


Czołem.
Mnie się przyda.
Już zamówiłem narzędzia za tysiaka żeby sobie zrobić jeden kondonik.
O kurna - nie wziąłem pod uwagę że nie mam zdolności manualnych żeby samemu wykonać to cudo.
Zleciłem więc fachowcowi robotę: stówa za projekt i 5 dych za wykonanie. Skóra 3 dychy.
Będę miał piękny kondonik na moda za jedyne.....1180 zeta :mrgreen:
Aleś mnie wkurzył.

Dawaj tu na spota 15 lutego do Zabrza i musowo przynieś to "badziewie" chociaz do pomacania bo nie zdzierżę :twisted:
Chłopie - klasa. Powiem więcej: Pierwsza klasa !!!
Fotoszopi lepiej by tego nie wymyślił :lol:
Awatar użytkownika
By Cezar
#969558
Korbamoto pisze:Czarusiu- troszke źle zrozumiałeś moją myśl.


Paweł, dobrze zrozumiałem. Wiem, że to nie jest łatwa sprawa :)
Parę Twoich wyrobów widziałem, wiem, że możesz i dajesz radę.
A to, że na innych forach Naród się rozbestwił i chcą cuda-wianki, najlepiej za grosze, to inna sprawa *SMOKEKING*
pozdrawiam
By Hobbit-Leatherworks
#969605
wodz11 pisze:
Hobbit-Leatherworks pisze:Czołem!

mam nadzieję że komuś się to przyda i powodzenia życzę w zmaganiach :)

pozdrawiam
Hobbit


Czołem.
Mnie się przyda.
Już zamówiłem narzędzia za tysiaka żeby sobie zrobić jeden kondonik.
O kurna - nie wziąłem pod uwagę że nie mam zdolności manualnych żeby samemu wykonać to cudo.
Zleciłem więc fachowcowi robotę: stówa za projekt i 5 dych za wykonanie. Skóra 3 dychy.
Będę miał piękny kondonik na moda za jedyne.....1180 zeta :mrgreen:
Aleś mnie wkurzył.

Dawaj tu na spota 15 lutego do Zabrza i musowo przynieś to "badziewie" chociaz do pomacania bo nie zdzierżę :twisted:
Chłopie - klasa. Powiem więcej: Pierwsza klasa !!!
Fotoszopi lepiej by tego nie wymyślił :lol:


Dzięki za zaproszenie! w sumie mam rzut beretem, jeśli gdzieś w góry z dzieuwchą nie wyjade to jest duża szansa że sie stawie :) A jak bedziesz następnym razem planował takie wydatki związane z pokrowcem , to daj znać, za tyle dorzuce Ci do pokrowca ładną męską aktówkę hehe
By keruj_jp
#970772
Łoooooooooooooooooo.

Za moich czasów tego nie było. :roll:

Im głębiej zaglądałem w temat, tym bardziej kopara mnie opadała.

Na koniec stare zgredzisko dźwignął dupkę z fotela, ładnie stanął, zdjął czapkię z siwego łba i grzecznie się ukłonił.

SZACUN !!!!!!!!

Piękna robota!
*GOOD* *GOOD*
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.