EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By adex26
#1004388
Witam, wiem że glikol propylenowy otrzymywany jest przez uwodnienie tlenku propylenu, i pytam się czy waporyzacja glikolu nie powoduje uwalniania się tlenku propylenu? Pytam się gdyż tlenek Propylenu wskazuje właściwości rakotwórcze. Nie byłem dobry z chemii, ale czy podgrzewanie glikolu nie uwalnia lub oddziela tlenku propylenu od cząsteczek wody?
Awatar użytkownika
By gregbard
#1004396
wapowanie milda potrafi namieszać w głowie...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1004407
Masz 100% racji. Na pewno powoduje wydzielenie tlenku propylenu. Przykro mi mówić Ci prawdę, ale nie umiem inaczej. Będziesz używać glikolu - umrzesz. I to prawdopodobnie jeszcze w XXI wieku.
Ale jest też dobra wiadomość. Jeśli nie będziesz używać glikolu, też umrzesz.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#1004883
StaryChemik pisze:Masz 100% racji. Na pewno powoduje wydzielenie tlenku propylenu. Przykro mi mówić Ci prawdę, ale nie umiem inaczej. Będziesz używać glikolu - umrzesz. I to prawdopodobnie jeszcze w XXI wieku.
Ale jest też dobra wiadomość. Jeśli nie będziesz używać glikolu, też umrzesz.

Chemiku, możesz rozwinąć myśl? Jestem bardzo ciekaw a nie do końca rozumiem przesłanie.

Pozdrawiam,
Patryk.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1004888
Czego nie rozumiesz? Przesłanie jest proste: i tak wszyscy kiedyś umrzemy. :wink:
Awatar użytkownika
By stacho
#1004902
sliwa404 pisze:
StaryChemik pisze:Masz 100% racji. Na pewno powoduje wydzielenie tlenku propylenu. Przykro mi mówić Ci prawdę, ale nie umiem inaczej. Będziesz używać glikolu - umrzesz. I to prawdopodobnie jeszcze w XXI wieku.
Ale jest też dobra wiadomość. Jeśli nie będziesz używać glikolu, też umrzesz.

Chemiku, możesz rozwinąć myśl? Jestem bardzo ciekaw a nie do końca rozumiem przesłanie.

Pozdrawiam,
Patryk.

Wydzielanie tlenku propylenu dzieje się w naszym otoczeniu nawet nie wiemy gdzie i prawdopodobnie w większej skali niż w wapowaniu.
I nie będzie raczej powodem zejścia. Prędzej stres ( np. w wyniku pracy europarlamentu ) nas wykończy
Tak rozumiem słowa @SCh.

A co do czasu zejścia - co niektórzy mają szanse w XXII :mrgreen:
Zakładając, że waper ma obecnie 18 wiosen ( rocznik 1996 ) i będzie się na tym padole nieszczęścia włóczył lat 105 ( takie przypadki się zdarzają :mrgreen: ) to doczeka XXII wieku.
Awatar użytkownika
By hrb
#1005044
Amix pisze:@stacho Jeden warunek !!
Nie będzie palił analogów !!

...i musi grać na skrzypcach :lol: :lol: :lol:
By adex26
#1005086
Przywitałem się na górze, a nie chce nabijać sobie postów przez zakładanie oddzielnego tematu. Tlenek propylenu należy do grupy 2B kancerogennych substancji (z tego co wyczytałem na wikipedii) Do tej samej grupy należą m.in: olej napędowy i inne paliwa, kawa i pikle. Znalazłem na internecie filmik o e-papierosach http://youtu.be/783FFPJK418 mówią w nim właśnie o tlenku propylenu.
Awatar użytkownika
By saradonin
#1005092
Co gorsza, liquid może też zawierać tlenek wodoru, który może prowadzić nawet do śmierci (np. przez utonięcie) *BOJE SIE*
By adex26
#1005109
reed pisze:Obrazek
http://en.wikipedia.org/wiki/Propylene_oxide polecam poczytać, a nie pieprzyć głupot o trollowaniu, jestem po prostu ciekawy waszego zdania na ten temat, grzebie w internecie o tlenku propylenu od jakiegoś czasu i może coś mi umknęło. Jak nie umiesz czytać panie reed to chociaż nic nie pisz, a raczej nie wklejaj obrazków
@up fachowa nazwa to monotlenek diwodoru. Nie mówię, że "palenie e-papierosów nas zabije" bo sam wapuje, ale jestem ciekaw czy "odparowywanie" liquidu zawiera NIEBEZPIECZNĄ (czyt. mogącą powodować raka) ilość tej substancji.
By user
#1005112
Może więc uda się na blog Starego Chemika i poczytaj to co on tam napisał, oraz materiały źródłowe.
Do tego czasu DLA MNIE to trollowanie.
Umiem czytać (a widzę, że u ciebie ta umiejętność kuleje) a pisać będę to co uważam za stosowne i zgodne z regulaminem. Wklejać też będę, bo lubię i uważam, że stosownie do sytuacji to zrobiłem.
Pogłęb swoją wiedzę, nie trollując w międzyczasie, wróc i moze porozmawiamy.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.