EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Di32
#1878051
Witam. Długo mnie tu nie było i sporo się zmieniło. Nie, nie rzuciłam palenia zupełnie niestety ale oprócz 2 mtl dorobilam się rowniez voopoo drag mini razy dwa, które uwielbiam. Jest jednak cos, co mnie martwi. Pomijając ciągnący się kaszel pojawia się on. Smak liquidu w ustach podczas kaszlu. Na sporej fb grupie w UK widziałam kilka postów ludzi rzucający vapowanie ze względu na problemy z plucami. Wiemy wszyscy jak wygląda woda po wypranych firankach palacza. Oni z kolei skarżą się na stan szyb w samochodach od vapowania, które ciężko umyć gdyż są tłuste. To wszystko napawa mnie strachem i zastanawiam się co na ten temat myślicie, jak się czujecie i czy ktoś też odczuwa smak liquidu podczas kaszlu jak ja. Patrzę na mój mod i na papierosa, nie wiem co robic
Awatar użytkownika
By gregg
#1878054
Wiesz, że już lepiej palić tylko analogi niż wapować i jednocześnie popalać śmierdziuchy?

Wszystkim, którzy "wiedzą" jak bardzo wapowanie jest szkodliwe i mnie uświadamiają, mówię... Nie sądzę, ale dobra, niech będzie, nawet i jeszcze bardziej szkodliwe od zwykłych. Tylko czemu ja się dużo lepiej czuję od kiedy zamieniłem dym na parę?

A zapach liquidu, jak mi podpasuje, to i we śnie nawet nieraz czuję :)

Nie roztrząsaj, tylko rzucaj śmierdziuchy na dobre :)
By Di32
#1878060
Well since I started vaping(bearing in mind had no problems before) had fluid around a lung and a major operation to remove an abscess that had wrapped around my voicebox and spread into the soft tissues in my throat. Was in an induced coma for 24 hours after the op and looking at a months recovery, never had any problems with lungs and throat before starting vaping. Enough for me to pack it in.........
Cytat pierwszy z brzegu.
By Di32
#1878061
Zaraz dodam kolejny cytat z grupy.
Odnośnie szyb. To również byl przykład z grupy. Nie chodzi o to jaki wybrać spray do czyszczenia lecz o ti, że ludzie się zastanawiają co tak na prawdę zostaje w płucach i jak na nie działa. Naturalnie nie jest lepiej wrócić do palenia ale jestem tylko człowiekiem i mam swoje upadki. Martwi mnie jednak skąd ten posmak
Awatar użytkownika
By gregg
#1878071
Ludzie na forach mogą wszystko pisać i szukać problemu, gdzie często nie powinni. Z nudów, dla trollingu. Ale trzeba mieć do tego dystans. Nie znam raczej nikogo, kto czułby się gorzej po rzuceniu papierosów i przejściu na EIN. Przynajmniej z fizycznego punktu widzenia...
Niech się lepiej zastanowią, co na przestrzeni lat smoła im na płucach zostawiła, a nie szyby oglądają.
Awatar użytkownika
By fohsiak
#1879278
gregg pisze:Wiesz, że już lepiej palić tylko analogi niż wapować i jednocześnie popalać śmierdziuchy?

Czy mógłbyś podrzucić informacje na ten temat?
Awatar użytkownika
By gregg
#1879304
Niestety, nie potrafię teraz znaleźć źródła (dostałem od kolegi link sms-em, a skrzynka mi się automatycznie czyści). Ale tym źródłem było forum, takie jak nasze, tyle, że amerykańskie. Zajęto się tam głębszą interpretacją wyników opracowania dr Goniewicza, zwłaszcza dwóch grup: tytoniowców i hybrydowców. Szczegółów nie pamiętam, nie przytoczę. Pamiętam konkluzję - pomimo, że większość (ilościowo gorszych odnotowanych) wyników przemawia na niekorzyść tylko palących analogi, to kilka bardziej niepokojących, mocno niebezpiecznych dla zdrowia wypadło gorzej u hybrydowców. Hybrydowca przyrównano do osoby wapującej stylem DL w zadymionej kotłowni.
Awatar użytkownika
By fohsiak
#1879438
Dzięki za odpowiedź. Znalazłem coś takiego:
https://academic.oup.com/ntr/advance-article-abstract/doi/10.1093/ntr/nty174/5092657
i jeszcze wcześniejszy paper w podobnym skadzie: https://uwspace.uwaterloo.ca/bitstream/handle/10012/12188/Czoli_Christine.pdf
W prawdzie w sekcjach "Conclusion" nie jest wprost napisane, że "dual" szkodzi bardziej, ale jestem skłonny w to uwierzyć.
Gdyby ktoś natknął się na takie badanie/informację (ale nie opinię) to proszę o podesłanie.
Pozdrawiam
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.